Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש בעיה להניח את היד על ידית ההילוכים אוטמטיים בזמן נסיעה?

Levii
שימו לב! השרשור הזה בן 1183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זו בכלל לא הנקודה, חוצמזה שלא אקרא לך מטומטם,

הפסד שלך. כל מי שאני מכיר נראה שדווקא ממש נהנה מזה :lol: 

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

i am speechless

ומונה ההודעות יודע שזה קשה להביא אותי לשם 🤣

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד סיבה ל3-9: המתגים הנוספים יותר קרובים: ווינקרים (ללוזרים כמונים שמאותתים), מגבים, תאורטית אפילו השליטה על הרדיו איפה שיש - אפשר להגיע אליהם בלי להוריד את היד מההגה. חוץ מזה, זה גם מאפשר לפנות בלי להוריד את הידיים מההגה. אם כי זה לא בהכרח דבר חכם לעשות ברכב ידני, בטח בנהיגה עירונית.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה להחזיק את ההגה ב9-3 ולא ב2-10 היא שניתן לעשות את רוב הפניות בלי להוריד או להזיז יד אחת מההגה. כלומר, פניות ימינה עם יד שמאל ופניות שמאלה עם יד ימין. לעומת 2-10 שמהר מאוד משתמשים ביד רודפת יד. 

בטכניקה הנכונה אתה יודע במהלך הפניה כמה זוית הגלגלים שלך סוטה מהקו הישר, ויכול להחזיר אותם בהדרגה לפי התקדמות הפניה.

כשמשתמשים ביד רודפת יד, המוח מאבד את הקשר עם זווית הגלגלים.

ותודה לבן קולינס על ההסבר, מתוך הספר "how to drive".

• רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כנראה השיטה של 2-10 זה מהימים שלמכוניות היו הגאים ענקיים שלא נח להחזיק בקוטר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, amosbmw כתב:

הסיבה להחזיק את ההגה ב9-3 ולא ב2-10 היא שניתן לעשות את רוב הפניות בלי להוריד או להזיז יד אחת מההגה. כלומר, פניות ימינה עם יד שמאל ופניות שמאלה עם יד ימין. לעומת 2-10 שמהר מאוד משתמשים ביד רודפת יד. 

בטכניקה הנכונה אתה יודע במהלך הפניה כמה זוית הגלגלים שלך סוטה מהקו הישר, ויכול להחזיר אותם בהדרגה לפי התקדמות הפניה.

כשמשתמשים ביד רודפת יד, המוח מאבד את הקשר עם זווית הגלגלים.

ותודה לבן קולינס על ההסבר, מתוך הספר "how to drive".

כן זה מה שגם אני התכוונתי אליו.

כאמור, המלצה שקבלתי פעם בהדרכת נהיגה מתקדמת, היא לשקול מתי לעשות את זה, כי במצב שבו הנהג מופתע במהלך פניה כזו ונדרש לבלימה והורדת הילוך - זה משמעותית יותר קשה מיד רודפת יד.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חובב גדול של לאחוז את ההגה בקוטר (9 ו-3) ואז לסובב אותו כמה שרק אפשר מתנוחה זו. זה טוב לתמרונים פתאומיים: לא לפניה מתוכננת. אני זוכר שהדריכו אותי למקם מחדש את הידיים (כך שהן תחזורנה למנח 9 ו-3 במהלך הפניה) עבור פניות שדורשות 90 מעלות של הגה או יותר.

לפני 3 שעות, פבל כתב:

זה לא "בין לבין". זה 3-9. יש נכון ויש לא נכון.

האגודלים על החישורים. 

לפעמים הצורה/מיקום/זווית של החישורים כזו שעושה את האחיזה הזו לא נוחה, כך שיש מצבי קצה שבהם כדאי לאחוז את ההגה מעט יותר גבוה. זה תלוי גם במימדי כף היד והאצבעות של הנהג.

לפני 3 שעות, פבל כתב:

יוצאת דופן יחידה היא דריפט. שם, בגלל שמשחררים את ההגה לא פחות זמן מאשר מחזיקים בו, בשלב הראשוני שתי ידיים פשוט עושות יותר מדי בלאגן בעיניים ובמוח.

נכון, כמעט שכחתי מזה. השימוש בידיים במצב כזה הוא בעיקר כדי להאיץ או להאט את הסיבוב העצמי של ההגה.

לפני 9 שעות, Roycohen1979 כתב:

תאכלס אין שום סיבה בעולם לנהוג בכביש 6 לדוגמא או בכל כביש בין עירוני אחר ולהחזיק 2 ידיים על ההגה, גם בתוך העיר אין באמת סיבה כזו והיד השניה מצטרפת על מנת לאפשר יד רודפת יד בפניות.

פיספסתי משהו? יש סיבה לא לאחוז בהגה בשתי הידיים במצבים אלו? לאחוז את ההגה ביד אחת זה בוודאות לא יותר נוח או ארגונומי, אז מה הקטע?

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפרתם ממש, אבל ה2 סנט שלי: 

נוהג ברכב ידני חלש ולכן דווקא בעיר באיזורים בהם נדרשת החלפת הילוכים תדירה אני מוצא את עצמי עם יד על ידית ההילוכים.
בכביש המהיר לא תמצא אותי מוריד יד מההגה (אולי יש קשר לזה שאני נוהג קצת יותר מהר מהתנועה, לא ניסיתי 90 קמ"ש, זו מהירות שאני מוצא אותה מסוכנת), דווקא במהירות גבוהה העובדה שאין צורך להעביר הילוכים בתדירות או לסובב את ההגה יותר מכמה מעלות מקלה על השארת 2 ידיים על ההגה, הadded bonus בזה הוא דיוק ונסיעה יותר זורמת ויחד עם זה - ריכוז.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, חן ג. כתב:

אני לא חובב גדול של לאחוז את ההגה בקוטר (9 ו-3) ואז לסובב אותו כמה שרק אפשר מתנוחה זו. זה טוב לתמרונים פתאומיים: לא לפניה מתוכננת. אני זוכר שהדריכו אותי למקם מחדש את הידיים (כך שהן תחזורנה למנח 9 ו-3 במהלך הפניה) עבור פניות שדורשות 90 מעלות של הגה או יותר.

להיות "לא חובב גדול" של אחיזה נכונה של ההגה זה כמו להיות "לא חובב גדול" של תורת האבולוציה 😄 זאת הדרך הנכונה להחזיק את ההגה.

אבל אם מישהו באיזה אתר באינטרנט אומר שהיא לא טובה לפניות מתוכננות, אני אפנה ל-FIA ואבקש מהם לעדכן כל נהג מרוצים ביקום על כך שהוא מחזיק את ההגה לא נכון. 

• מצחיק 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

זה משפט מתורת הלוגיקה, לומדים אותו גם במסגרת מערכות ספרתיות או שערים לוגיים ודברים באיזור הזה, זה אומר שבגדול כל מי שלמד הנדסת תוכנה / מדמ"ח / הנדסת מחשבים / הנדסת חשמל / הנדסאי תוכנה / טכנאי תוכנה / הנדסאי חשמל / טכנאי חשמל אמור לדעת את זה.

לומדים את זה לדעתי בכל תחום בו לומדים שיטות מחקר. למדתי את זה בשנה א' של התואר הראשון שלי (פסיכולוגיה) ולא סבלתי את המילים הלטיניות שהייתי צריך להבדיל ביניהן מי אומרת מה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניסיתי ללמוד פסיכולוגיה 🤣

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פפפפ...חובבנים. חלקנו למדנו לטינית כשפה זרה בכיתה יא'...

לפני 34 דקות, פבל כתב:

להיות "לא חובב גדול" של אחיזה נכונה של ההגה זה כמו להיות "לא חובב גדול" של תורת האבולוציה 

התכוונתי שאני לא בעד פשוט לסובב את ההגה עד שהזרועות מצטלבות. איך שאני למדתי זה:

בקו ישר: אוחזים ב-9 ו-3.

בפניות של עד 90 מעלות הגה: אוחזים ב-9 ו-3 ומסובבים, עם מרפקים שמוטים.

בפניות של 90 מעלות (לצורך העניין ימינה) ממקמים את שתי הידיים 90 מעלות שמאלה כך שבשיא הפניה הן שוב יהיו ב-9 ו-3.

בפניות של 180 מעלות (שוב לצורך העניין ימינה) ממקמים את יד שמאל 180 מעלות שמאלה ו"שולפים" את ההגה מתחת לאחיזה רפויה של היד השניה, כך ששוב בשיא הפניה שתי הידיים ב-9 ו-3, ואז מחזירים על יד ימין בכיוון ההפוך, ואותו דבר לסיבוב של 270 מעלות, רק שהיד אוחזת בחלקו התחתון של ההגה ומחליקה מתחת ליד הנגדית. אפשר גם לחבר שורה של תנועות כאלו, עבור סיבובים הדוקים או פניות רודפות.

זה לא כולל מקרי קצה כמו הגאים כבדים מאוד (ש"חולבים" כמקובל באנגליה) או כשצריך לסובב הרבה הגה מאוד מהר, שאז יד-רודפת-יד זו אפשרות עדיפה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
  • משעמם 1
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.1.2021 בשעה 14:14, FoxLight כתב:

אלה שמניחים את היד על הידית הילוכים באוטומט תמיד היו נראים לי כאילו הם מפצים על זה שהם לא נוהגים על ידני.😅

תנסה להניח את היד על ידית הילוכים של BMW מהשנים האחרונות.

אפשר רק לתפוס אותה מהצד ובנהיגה זה לא בדיוק מרגיש הכי טבעי...

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, פבל כתב:

לגבי הנחת היד על ידית ההילוכים - תלוי על איזה רכב מדובר. במכוניות ישנות, בהן הידית מחוברת מכאנית לתיבת ההילוכים, אני מניח שזה לא הרעיון הכי טוב. ב-10 פלוס-מינוס שנים האחרונות ידית ההילוכים ברוב המכוניות לא מחוברת לשום דבר מכאני, אז אין שום מניעה. 

איך אני יודע אם המכונית היא עם ידית מחוברת מכנית או לא? למשל מאזדה 3 רנו פלואנס 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...