Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להיות נוכח בעת הטיפול ברכב

mobzy
שימו לב! השרשור הזה בן 1281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ידוע לכל שבעת הטיפול במוסכי יבואנים מפנים את הלקוחות להמתין בחדר המתנה ומונעים מהם לעקוב אחר הטיפול ליד האוטו, מסיבות של בטיחות בד"כ. האם זה אמיתי? האם הלקוח יכול להתעקש ומוסך חייב לאפשר ללקוח כזה לעמוד ליד הרכב בזמן הטיפול? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא, ממש לא. מוסכים מורשים מקפידים על זה מאוד. יבקשו ממך לעזוב את איזור העבודה ולהמתין בחדר המתנה. 

לא רק שהמוסך לא חייב לאפשר ללקוח להיות בשטח העבודה, הוא חייב להוציא את הלקוח משם.

במוסכים כללים החוק הזה גם תקף אבל מקפידים עליו פחות ויתכן שיאפשרו לעמוד ולהסתכל ממרחק סביר.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק זה, אני נתקלתי פעם אחת בפקח של משרד התמ"ת שהגיע למוסך בכדי לאכוף את זה.

כמובן שחלק נכבד מהמוסכים (לא מוסכי ייבואן) מאפשרים את זה, אך בגדול אסור להם.

גילוי נאות - גם אני נשאר עם הרכב בטיפול (לרוב...)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לנסות להתעקש, אם זה יעזור לך אני בספק כיוון שבעל המוסך יסתכן בעבירת בטיחות חמורה. אתה כן יכול לבקש שאם יש אפשרות שיתקנו את הרכב שלך על הליפט הכי קרוב לחלון חדר ההמתנה ולצפות בו מהחדר (זה יותר מעניין מהטלויזיה על מיוט עם תוכניות אירוח סוג ג׳ שמעבירים רבע שעה על מתכון לקורנפלקס עם חלב).

אני זוכר תקופה במוסכי אזורי תעשיה שאכן הייתי עומד ליד וגם לפעמים מתחת לאוטו עם המכונאי, אפילו היה מוסך שהייתי משלם לו על זמן ליפט ומטפל באוטו לבדי במוסך שלו ובזמן שהייתי מחכה לחלקים הייתי עוזר לו לתקן רכבים אחרים אבל עברו הרבה מאוד שנים מאז, מה שהוא עשה היה לא חוקי ומסוכן בזמנו ובטח שבטח בתקנות של היום.

בסך הכול זה לטובתך ולמען הבטיחות שלך ושל המכונאי, אם אתה לא סומך על המכונאי שלך אז אתה צריך להחליף מכונאי.

• אהבתי 3
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום מוסך מורשה לא יאפשר לך לשהות ליד הרכב, זה בניגוד  לכללי הבטיחות. (וגם מפריע לעבודה)

מוסכים רגילים פחות מקפידים. חוץ מזה למה לבחון את העבודה בזמן טיפול,  במקום לשבת בנחת ולראות את הרכב מטופל

הרי מוסכניק שאתם בוטחים בו לא מחליף חלק לפני שהוא מראה לכם את השחיקה/נזק פיזית, ורק לאחר מכן מחליף. (באישור שלכם, אפילו טלפונית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לבטיחות- יכול להיות שאתה האדם הכי מנומס וסובלני בעולם. אבל רוב האנשים, כשעומדים למכונאי 'על הראש' יש להם מה להעיר, ומה ללמד את המכונאי. התוצאה בסוף- כולם מפסידים והמכונאי עלול לתת פחות תשומת לב לפרטים כי הוא מת להפטר מהנודניק התורן.

מנסיון. 3 שנים עבדתי על הליפט.

• אהבתי 2
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא חוק מעצבן אלא הכרחי וחשוב, סביבת העבודה במוסך היא מקום מסוכן, שמנים דליקים, רצפה חלקה, מכוניות כבדות על הליפט, חלקים נעים במהירות, מי שלא מכיר אותה מסתכן מאוד.

ראית פעם בן אדם שנתפס לו השיער ברצועת מנוע כשהיה מתחת לליפט ?

עכשיו לך תסביר לחברת הביטוח שהוא נכנס לעקוב אחרי המכונאי ולהסביר לו את העבודה...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזה חוק מעצבן? זאת בדיחה. אתה רוצה שיכנסו לתוך מטבח באמצע בישול על שמן חם ורצפה רטובה

לתוך נגרייה לראות איך חותכים את העץ לארון שלך, אולי להיכנס לאמצע ניתוח של קרוב משפחה כי אתה רוצה להיות בעניינים.

התשובה היא כמובן שלילית, אין לאף אחד מה לעשות בסביבת עבודה מסוכנת, כולל הרכב היקר שלך שנמצא בטיפול

שב בצד ותן לאנשים לעבוד בשקט. בעלי מוסכים אולי לא אומרים כי הם לא רוצים להעליב, אבל זה אחד הדברים הכי מפריעים (מעבר למסוכן)

שאנשים עומדים על הראש באמצע עבודה. (בכל תחום, גם שלי אני לא רוצה לראות אנשים מסתובבים ושואלים שאלות)

• מצחיק 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.12.2020 בשעה 09:22, yogev20 כתב:

...חוץ מזה למה לבחון את העבודה בזמן טיפול,  במקום לשבת בנחת ולראות את הרכב מטופל

הרי מוסכניק שאתם בוטחים בו לא מחליף חלק לפני שהוא מראה לכם את השחיקה/נזק פיזית, ורק לאחר מכן מחליף. (באישור שלכם, אפילו טלפונית)

כאשר אתה מגיע למוסך מורשה מטעם היבואן אתה מכיר שם מוסכניקים? לא נראה לי. ומי עובד שם בדרך כלל, במיוחד באיזור הדרום? אני מקווה שלא צריך להסביר. זאת בדיוק הנקודה הבעייתית.

כאשר אתה מגיע למוסך מורשה "רגיל", אז או שקיבלת המלצה עליו או שאתה בדרך כלל מכיר אותו ויודע מי עובד בו ומי יטפל ברכב שלך. אני לא רוצה לעמוד למכונאי "על הראש" ולהפריע לו, אבל אני כן רוצה לעמוד קרוב ולראות מה הוא עושה, מה בדיוק הוא מחליף ולמה.

דוגמא קטנה - איך אתה יכול לדעת שבאמת החליפו לך פילטר שמן אם אתה לא ראית את זה? לא היו מקרים שצריכים להחליף אותו, אבל משאירים פילטר ישן ומחייבים על פילטר חדש?

לדעתי, אם אתה נמצא קרוב ולא מפריע, אז מוסכניק גם יבצע את העבודה שלו בצורה יותר טובה, כי יש "עיניים מסתכלות". ותוכנית יצאת צדיק מוכיחה את זה טוב מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית כל אני לא מתקרב למוסכים שאני לא סומך עליהם.  לא סומך, מחפש מקום אחר. (לא חסרים אמינים וישרים)

מוסכים לא מורשה  יבואן אני יושב מול הרכב על כיסא רחוק,  ורואה הכל (לא צריך להיות צמודים למוסכניק, זה מפריע ומסוכן)

גם שהרכב נשאר אצלם הם טורחים להתקשר לפני שמבצעים החלפה חלק שלא במסגרת הטיפול. (כן, יש גם אמונה לפעמים כי לא כולם רמאים)

מוסכים מורשים, אני נאלץ להאמין להם. (ולא נראה לי שהם מתעסקים ברמאות מול לקוחות)

מה שאתה מציע להיות צמוד למוסכניק מעבר לבטיחות, צריך לעבור מהעולם כמה שיותר מהר. ( תרבות של "לי זה לא יקרה")

זאת רק אחת הסיבות שאנחנו בבטיחות נמצאים מאחור מארצות מתקדמות (בניה זאת  רק דוגמה אחת) והגיע הזמן להבין

שבטיחות היא מעל הכל -אין לאף אחד מה להסתובב במוסך בזמן טיפול. ( מי שעבד בחברות אמריקאיות (אינטל למשל) מבין כמה הבטיחות חשובה יותר מהכל)

ובוא נניח למשל שיקרה לך משהו, או תיפגע/תחליק על הראש בלי כוונה, מקווה שאתה מבין את מי יאשימו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מכיוון שאצלנו רמת טיפול ורמת האמינות נמצאים מאחור מארצות מתקדמות!

באמת שאני לא חושב שקיימת בעיה או סכנה לעמוד בצד במרחק של כמה מטרים מליפט. גם לא מפריעים למוסכניק וגם רואים מה בדיוק הוא עושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הקשר למחירים של טיפול בארה"ב לנושא שלנו.

אבל אם קיים קשר, אז צריך גם להשוות את המחיר של רכב חדש בארה"ב / גרמניה ואת המשכורות שם מול המחיר של רכב חדש אצלנו ומשכורות שלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...