Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר על כשל במנוע רנו 1.2TCe עלה במדור מאמרי משתמשים

menir1
שימו לב! השרשור הזה בן 1277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

משהו לא טוב עבר על חטיבות הנדסת המנועים של היצרנים הצרפתיים בעשור הקודם. 

יצרנים מאוד ותיקים ,שצברו מוניטין חיובי במשך עשורים על פיתוח ושימוש במנועים אמינים ששורדים זמן רב , פיתחו דורות חדשים של מנועים שמתגלים במהלך שימוש בטווח קצר עד בינוני  כבלתי אמינים וכבעלי מועדות לתקלות משמעותיות.  

ניקח את פיג'ו (/סיטרואן) לדוגמא. החברה ביססה מוניטין איכות ואמינות בהיבטי חטיבות הכוח עם דגמי פיג'ו 404/504 שגילו שרידות ואמינות פנומנליים. גם סדרות המנועים החדשות יותר של תחילת שנות ה- 2000 (TU) בהינתן תחזוקה סבירה, היו אמינים מאוד. 

שתי סדרות המנועים המודרניים בהשוואה לכך מאכזבות - מנועי הפרינס/THP ומנועי ה - 1.2 pure tech לא ברמת איכות ואמינות קרובה. אין לקבל תירוצים שהבעיה במכלולים משניים/היקפיים ולא בבלוק המנוע. את הלקוח המאוכזב זה כלל לא מעניין. 

רנו במשך שנים רבות היו בעלות מנועים אמינים. מנועי  K-Type שהיו ברוב דגמי רנו בעשורים האחרונים היו טובים מאוד. המאמר הזה מראה כי הדור המחליף לא ברמה זהה של אמינות. 

עולה השאלה שאין לי עליה תשובה - מה קרה לחטיבות הנדסת המנועים בחברות הצרפתיות? 

ידוע שלפתח מנוע חדש אורך זמן וממון רב.

אם המנוע יעיל ומוצלח הרי נעשה בו ובגרסאות משנה שלו שימוש במשך זמן רב. למה לעזאזל בפיתוח דור מנועים חדש לא בוחנים מראש לאורך זמן בתנאים שונים האם המוצר עמיד ואמין?  למה לאחר שנים ספורות צצות בעיות חמורות ורק במקצה שיפורים מצליחים להנפיק מוצר ראוי ואמין? 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה המחיר של קדמת הטכנולוגיה.
ברגע שהחליטו להפחית נפחים ולפצות בהגדשה.
קרה גם לחטיבת פולקסווגן, לפורד, שברולט ואפילו למי שנחשבת יצרנית מס' 1 של מנועים - הונדה.
אני מניח שאם אחשוב יותר חזק יעלו עוד דוגמאות לראש.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חשבתי על מכלול הטורבו וצמצום נפח המנוע כסיבה אפשרית לירידת האמינות אבל זה לא נראה לי. כבר לפני 30-40 שנה חברות כמו וולבו וסאאב פיתחו מנועים קטנים יחסית עם טורבו שהוכחו כאמינים ושורדים היטב. זו לא טכנולוגיה חדשנית. חברות יפאניות השתמשו לפני כ- 40 שנה במנועי טורבו קטנטנים באופן מוצלח. 

לדעתי מדובר בתהליך פיתוח מוצר ובחינה פגום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם כל הבעיות האלו במנוע ובתיבת ההילוכים היו מונעים מכם לרכוש את הקליאו החדשה למשל?

למרות שבזו יש מנוע חדש ותיבת הילוכים אחרת..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חשבתי על מכלול הטורבו וצמצום נפח המנוע כסיבה אפשרית לירידת האמינות אבל זה לא נראה לי. כבר לפני 30-40 שנה חברות כמו וולבו וסאאב פיתחו מנועים קטנים יחסית עם טורבו שהוכחו כאמינים ושורדים היטב. זו לא טכנולוגיה חדשנית. חברות יפאניות השתמשו לפני כ- 40 שנה במנועי טורבו קטנטנים באופן מוצלח. 
לא צריך ללכת רחוק, מספיק להסתכל על מנועי ה(טורבו) דיזל של רנו ו-psa. עולם אחר.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז נסכם, תקנו אותי אם אני טועה

1.6 טורבו - לא אמינים (156 כ"ס)

1.2 טורבו לא אמינים.

דיזל - משאבות אוריאה.

מה נשאר? ה0.9?

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייחסתי בעיקר לזה שרשמת שהבעיה היא רק אצל היצרנים מצרפת.
אתה מדבר על מכוניות פרימיום\ספורט.
רכבים עם קהל יעד שונה, עם שימוש שונה ברכב, סטטיסטית נוסע פחות, עם הרבה פחות מכוניות בפועל על הכביש. כל הסיבות האלה מצמצמות את ההסתברות לכשל במנוע.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Coro כתב:

1.2 טורבו לא אמינים

אם הכוונה למנוע של PSA, אז למעט נושא רצועת התזמון שנטחן עד דק, לא ידוע על כשל סדרתי נוסף במנוע הזה.

• אהבתי 1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, JohnnyEnglish כתב:

אתה מדבר על מכוניות פרימיום\ספורט.
רכבים עם קהל יעד שונה, עם שימוש שונה ברכב, סטטיסטית נוסע פחות, עם הרבה פחות מכוניות בפועל על הכביש. כל הסיבות האלה מצמצמות את ההסתברות לכשל במנוע.

הנה שלל מכוניות יפאניות מודל 1984 (לפני 37 שנים) -  בגדלי מיקרו, סופר מיני ומשפחתיות שלכולן גירסה עם מנועי טורבו , לא בהכרח קיצוניים.  אם מהנדסים יפאניים במכוניות עממיות הצליחו בפיתוח מנועי טורבו שהוכחו כאמינים מוזר שבעשור הנוכחי עדיין יש/היו  בעיות. 

IMG_20200927_122103.jpg

IMG_20200927_121936.jpg

IMG_20200927_121900.jpg

IMG_20200927_121723.jpg

IMG_20200927_121612.jpg

IMG_20200927_121625.jpg

IMG_20200927_121713.jpg

IMG_20200927_121916.jpg

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען ההגינות, הפיתוחים המודרנים של מנועים קטני נפח מוגדשים מיועדים בראש ובראשונה לעמוד בתקני הזיהום המחמירים. כחלק מהפיתוח, היצרנים נוקטים בשיטות שונות להקטין חיכוך של חלקים נעים, להקטין פליטות Nox וכד',  והעלאת היעילות הטרמית של המנוע, כך שהאתגרים ההנדסים הם לא מבוטלים. היצרנים הארופאים, הם הראשונים שהתחילו את המגמה הנ"ל (בהובלת קונצרן VAG שכיום הוא הכי מנוסה).

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, orankohn כתב:

הנה שלל מכוניות יפאניות מודל 1984 (לפני 37 שנים) -  בגדלי מיקרו, סופר מיני ומשפחתיות שלכולן גירסה עם מנועי טורבו , לא בהכרח קיצוניים.  אם מהנדסים יפאניים במכוניות עממיות הצליחו בפיתוח מנועי טורבו שהוכחו כאמינים מוזר שבעשור הנוכחי עדיין יש/היו  בעיות. 

בוא אני אסכם לך את זה:
1. אין שום מידע אמינות על הדגמים שאתה מביא כאן לפני 37 שנים וזה גם לא רלוונטי ל 2020 (תמשיך לקרוא ותבין למה).

2. אם זה היה אמין, היו ממשיכים לייצר בכמויות המוניות לכל דגם אחר שיוצא מיפן. זה לא קרה. היפאנים מאוד שמרנים ואם זה לא מצליח זה נעלם. וזה נעלם.

3. הבעיה כאן היא לא רק טורבו או לא טורבו, אלא תקני זיהום האויר.

כל התמונות והברושורים מאוד יפים (לאותה תקופה), במבחן הזמן (יורו 6 או אפילו יורו 5) המנועים הללו בקונפיגורציה שהוצגו אז - לא היו שורדים שבוע.
כל הדוגמאות שמביאים כאן על מכוניות מוצלחות עם טורבו לפני 2-3 עשורים - לא רלוונטי.

תקני זיהום האויר החדשים הרגו את המנועי בנזין, וזה בא לידי ביטוי במנועים שעובדים ברמת קיצון דימיונית יחסית למה שמוכר משנות ה 80 או ה 90.

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...