Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם המחרטה הזו מתאימה למשתמש ביתי?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שנים רבות, בניתי אחת חובבנית במיוחד מעץ. לא עבדה כמו שצריך... פורקה לאחר כבוד.

לפני שנים מעטות, התחלתי לבנות אחת חדשה (להלן: פרוייקט המחרטה מבלייר).

אני עדיין פה ושם מנסה להמשיך את הפרוייקט.

היום, נתקלתי להפתעתי באחת זולה ומוכנה כמוצר מדף.

וכמו שאומרים ברוסית, יא חאצ'ו.

מאחר ואין לי ניסיון עם מחרטות (למעט המחרטה מבלייר...), אבקש המלצה \ דיס המלצה.

האם כלי זה יכול לקבל פוטרים עם בקים מתהפכים במקום הפלטה? פוטר במקום העוקץ לקדיחה? 

מה עוד אני צריך לדעת? 

תודה לעונים ולממליצים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכוי שתמצא כאן בפורום מישהו שעבד איתה קרוב לאפס, אבל אולי תופתע :-)

בינתיים דוד גוגל לא מתלהב => https://www.amazon.co.uk/Einhell-4312105-TC-WW-1000-Drechselbank/product-reviews/B00R8F8KWU

אבל בטוח טוב יותר ממחרטה תוצרת עצמית (אחד הכלים היותר קשים לייצור עצמי).

יש כמובן שלל התנסויות מוקלטות ביוטיוב - הן יענו לך על השאלות בנוגע לפוטר.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה צעצוע.

מחרטת עץ כמו שקישרת זה ראש ממוסב ורכב קונצנטרי. מציע לך איזה יום לקפוץ למסקו במפרץ וחפש אצלו מחרטה אמיתית שולחנית משומשת. מאמין שתוכל למצוא איזה צעצוע ב 2500 שקל שבאמת מתפקד כמחרטה.

עריכה: דוגמא למשהו יותר נורמלי. Paulimot PM4000 Lathe Machine with 400 Volt Motor / 1.5 kW and Measuring System https://www.amazon.de/dp/B07KWZQY14/ref=cm_sw_r_wa_apa_i_Rj9tFbJ5BKZMP

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה, לקנות מחרטה מאמאזון? השינוע יעלה פי 3 יותר מהכלי... במקרה הטוב.

האנס, תודה על הלינק לביקורות. הצלת אותי מקנייה שהייתה מביאה לי את הסעיף. OVERHEATING זה לא משהו שאני יכול לסלוח עליו ולהמשיך כאילו כלום. 

ידעתי מראש שזה סוג של צעצוע, אבל מאחר ואני לא מתכנן עבודות מאסיביות עם הכלי, חשבתי שאולי זה יהיה סביר (בסגנון של המסור שולחן יונדאי שהיה לי ימח שמו. עובד, אחרי השקעה של כמה שעות OUT OF THE BOX, וגם לא להיט אלא רק "עובד").

זול וזוגלובק, אמרו חזלינו.

נראה לי שנמשיך לבנות את המחרטה מבלייר, ולחסוך לקנות אחת שולחנית "אמיתית"...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והיבואן הוא ירושלמי.  לא לגעת !!!!!

• רעיון טוב! 1

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ברווז כתב:

נהג לילה, לקנות מחרטה מאמאזון? השינוע יעלה פי 3 יותר מהכלי... במקרה הטוב.

זו רק דוגמא. ובגלל זה שלחתי אותך למסקו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאונדמן- מבין אותך היטב, רם וברור... דומני שכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, hans כתב:

אבל בטוח טוב יותר ממחרטה תוצרת עצמית (אחד הכלים היותר קשים לייצור עצמי).

קשה, לא הייתי אומר. מורכב, כן.

במיוחד כשאין אפשרות לעבוד עם חלקים מוקצעים היטב וישרים אלא חומ"ג ממוחזר ובלי PLANER או DRUM SANDER או משהו.

טולרנסים הם לא טולרנסים, דיוק זה לא דיוק, אבל עדיין בגבול האפשרי.

תכלס, כבר בניתי את רוב הגוף. לא נשאר לי הרבה לעשות עליה, רק לחבר את העוקץ (פוטר ישן עם מסמר תקוע בו) האחורי במרכוז טוב עם ה"מנוע" (מקדחה ישנה), כמה חלקים שנותרו לייצור עבור החלק הזז (זה עם העוקץ), ומשענת לכלי (שזה אין לי מושג מאיפה להתחיל בתכל'ס...יחידה STAND ALONE עם סנדוויץ' וציפוי של זווית אלומיניום \ פלדה כנראה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבטחים ברווזים לתאונות אישיות, חיים ואכ"ע?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זו אקטואריה ברווזית

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגזמתם. כל עוד הוא לובש מגן פנים ומשתדל לא לענוד עניבה, אין פה סכנה ממשית - בכל מקרה מחרטה עם פוטר מאולתר לא יכולה לשאת משקל רב.

לברווז היקר - שיהיה בהצלחה. דעתי לא תשתנה בקרוב - להבדיל מכלים ידניים שאפשר לבנות לבד כגון מסור או מפסלת או עזרי סימון למיניהם, במחרטות נדרש דיוק שאי אפשר להשיג באמצעים ביתיים, אלא אם כן אתה נעזר, אה... במחרטה כדי ליצור את חלקי המחרטה. 😆

יש כל מיני משוגעים לדבר שבנו מחרטות נטולות חשמל, כמו פעם, מבוססות על לחיצה מהרגל, כדאי שתבדוק איך הם פתרו את נושא הפוטר. המעמד למפסלת זה החלק הכי קל - כמה קרשים ישרים וברגי פרפר.

אגב, זה עניין שנוטה לחזור על עצמו - נגרות ביתית זה תחביב מגניב ומספק מאין כמוהו, אבל החל מרמה מסוימת הוא יקר. לא פסיכי, אבל יקר, אי אפשר לברוח מזה. 

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, hans כתב:

הגזמתם. כל עוד הוא לובש מגן פנים ומשתדל לא לענוד עניבה, אין פה סכנה ממשית - בכל מקרה מחרטה עם פוטר מאולתר לא יכולה לשאת משקל רב.

לברווז היקר - שיהיה בהצלחה. דעתי לא תשתנה בקרוב - להבדיל מכלים ידניים שאפשר לבנות לבד כגון מסור או מפסלת או עזרי סימון למיניהם, במחרטות נדרש דיוק שאי אפשר להשיג באמצעים ביתיים, אלא אם כן אתה נעזר, אה... במחרטה כדי ליצור את חלקי המחרטה. 😆

יש כל מיני משוגעים לדבר שבנו מחרטות נטולות חשמל, כמו פעם, מבוססות על לחיצה מהרגל, כדאי שתבדוק איך הם פתרו את נושא הפוטר. המעמד למפסלת זה החלק הכי קל - כמה קרשים ישרים וברגי פרפר.

אגב, זה עניין שנוטה לחזור על עצמו - נגרות ביתית זה תחביב מגניב ומספק מאין כמוהו, אבל החל מרמה מסוימת הוא יקר. לא פסיכי, אבל יקר, אי אפשר לברוח מזה. 

יופי נפצעים עם זה. זוית לא נכונה עם הכלי שעף ונכנס ביד, כלי שמחליק והיד פוגעת בעובד (ואם אתה עם כפפה זה מאוד לא סימפטי) ועוד הרבה דברים שכוח של מקדחת יד מספיק בשבילם.

תאמין לי שיש לי מספיקשעות ציוד מסתובה כדי לראו. פציעות לא סימפטיות. ברור שזו לא מחרטה חזקה שמסוגלת לתלוש יד או למשוך את העובד פנימה אבל גם חלק של קילו שעף זה מאוד לא נעים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...