Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב עיקרי למשפחה, מפנק עם כוח, התקציב כ-250k גמיש

נהג בוס
שימו לב! השרשור הזה בן 1193 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

בהמשך לחיפושיי אחר רכב עיקרי למשפחה, התחלתי להתעניין ברצינות ברכישת וולוו XC40 פלאג-אין החדשה ואשמח לשמוע את דעתכם.  התקציב כ-250k, יכול למתוח קצת (אבל לא BMW X1 שמתחיל ב-299k ולא כולל הרבה אבזור אלמנטרי כמו מצלמת רוורס).

אופי הנהיגה: במהלך השבוע נוהג כמעט באופן בלעדי בתוך העיר, בסוף השבוע נוסעים לטייל מחוץ לעיר (לא בשטח).

דרישות:

1. רכב מאובזר מבחינת בטיחות בדירוג 6-8, נוסע עם ילדה קטנה.
  2. רכב מהנה לנהיגה, עם כוח. שלא יחליט שהוא יוצא להפסקת קפה בזמן שאני רוצה לצאת לעקיפה.
  3. חסכוני יחסית בדלק.  בגלל אופי הנהיגה אני יותר ויותר שוקל רכב פלאג-אין, שבמהלך השבוע ככל הנראה לא יצרוך דלק כמעט בכלל. גרים בבית פרטי כך שיש שקע וזו בהחלט אופציה.
  4. אמין עם עלויות אחזקה נמוכות באופן יחסי (לא אשווה אחזקה של קיה פיקנטו לוולוו, אבל בכל זאת, עד כמה שניתן).
  5. נוטה ל-SUV עקב תחושה נוחה של רכב גבוה, והנוחות למשפחה.

אם אני משקלל את כל הפרמטרים האלה, אני מגיע לשתי אופציות:

בגזרת ה״סטנדרט״- קיה נירו פלאג-אין.

בגזרת ה״פרימיום״- וולוו XC40 פלאג-אין.

איך שאני רואה את זה, שני הרכבים בגדול דומים קונספטואלית- מאובזרים יותר מהמתחרים שלהם באותו סגמנט, מחיר סביר יחסית למתחרים שלהם באותו סגמנט. קיה נירו אולי פחות מהנה לנהיגה אובייסלי וכנראה גם יותר אמין (השאלה עד כמה?).

בשיא הכנות, אידיאלית הייתי הולך על אלפא סטלביו, אבל כשאני לוקח בחשבון TCO (עלות אחזקה כוללת) הוא מאוד כואב בכיס ועונה רק על הדרישה של הכוח וההנאה, וה-SUVיות :(   לא חסכוני, לא מאובזר בצורה יוצאת דופן, ולהבנתי ממחזיקי אלפא אחרים גם לא מאוד אמין...

בקיצור, מה דעתכם? אשמח לשמוע המלצות גם על רכבים אחרים אם אתם חושבים שהם רלוונטיים לדרישות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בודק גם 3008 פלאג אין. 

קיים בדגם עם 300 כ"ס וביצועים מצויינים. 

אם תוותר על נושא החיסכוו, אז קופרה אטקה תתן מענה טוב לשאר הדרישות. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין הקיה לוולבו יש גם את מיצובישי אאוטלנדר PHEV אבל הוא קצת מיושן והעיצוב לא ממש אטרקטיבי.

פלאג אין הייבריד זאת באמת טכנולוגיה שמתאימה לתוואי שלך, אבל גם היברידי רגיל יעשה עבודה לא רעה. טויוטה ראב 4 יכול להיות אופציה ואם מעדיפים מותג פרימיום על חשבון המימדים אז לקסוס UX250 יכול לבוא בחשבון, במקרה שלו לדעתי הקרבה במחיר ל-XC40 מערערת מאוד את הכדאיות.

בגלל העבר הרע עם פיג'ו אני מניח ש-DS לא יהיה אופציה אבל ברמת העיקרון DS7 דיזל עומד בתקציב ומדובר ברכב חביב מאוד.

בתכלס כשסוקרים את המבחר בחלק הגבוה של התקציב הוולבו מספק תמורה טובה למחיר, הוא מאובזר היטב כבר בגרסת הכניסה, נראה מעולה ולצרכים שלך אני לא רואה בו חסרונות משמעותיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מתקרב לפג׳ו גם אם אקבל אותה בחינם, והיה לי כבר 3008 (לפני כ-5 שנים), סבלתי מכל רגע.

אבדוק, תודה!

אין שום קשר בין ה3008 שהיתה לך והדור הנוכחי, חוץ מהסמל ותו לא. ה3008 פלאג אין הבכירה (GT 300 כ״ס) לגמרי מסתכלת לXC-40 בלבן של העיניים, שלא לדבר על זה שיש לה יתרונות כמו הנעה כפולה וכו (אם זה שימושי לך). בכל אופן לא לשכנע אותך לקנות פיז׳ו באתי, אבל רק להבהיר את הנקודה...

לגבי הX1 לא יודע מה המקור שלך אבל מאיפה הבאת שהרכב חסר איבזור אלמנטרי? לא רק שיש לה מצלמת רוורס (וחיישנים מקוריים קדימה ואחורה) היא מפוצצת איבזור בניגוד לגרסאות האחרות של הדגם. אני לא בטוח שחסר שם משהו בהשוואה לXC-40 מבחינה זו אבל אין לי את המפרטים מולי אז אני אומר זאת בעירבון מוגבל.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 18.8.2020 בשעה 12:55, avi 1234 כתב:

סקודה סופרב פלאג אין L&k 

תתן לך כל מה שאתה צריך.

רכב מ ו ש ל ם

אני מוכר סופרב L & K

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 1193 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...