Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצה.

Mr.Hybrid

פוסטים מומלצים

לפחות בפיצה שמש, כמות הגבינה היא בערך המינימום האפשרי.

זה ממש שכבה דקה של אבקת גבנ"צ. 

לא חושב שיש שם יותר מ 50 גרם גבינה. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, אורח לרגע כתב:

המינימום שאפשר למכור פיצה משפחתית עם גבינה אמיתית ולצאת בשן ועין מבחינה כלכלית זה 50₪ למגש~. פחות מזה זה הפסד. 2 ב90 גם יכול להיות נסבל אם מוכרים כמויות. לא פחות מזה.

אשמח לדעת איך הגעת לסכום הזה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמריקן פיצה רמת ישי, 100% גבינה צהובה בפועל (וגם פיצה ממש לא רעה ביחס לזולות של 35 ש"ח למגש או פחות)

זה לא בדיוק ישוב זול, אז כנראה שבהחלט יש דרך לשרוד ככה. גם לא מקמצים בגבינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז גם אני רוצה

פיצה שמש גבעתיים, 100% גבינת נעם. שמים כמות סבבה, בצק נורא יבש שלא מתעכל הכי בקלות (מגש שלם), אבל מבחינת VFM שווה את ה-20 שקל

לפני 21 שעות, Gosser1860 כתב:

עם משלוח? בלי? לפעמים זה מתאים, במיוחד אם אני מתארח אצל אחרים ומחליטים להזמין משהו.

משלוח לא כזה רלוונטי, 80/90 אותו חרא, עדיין מחירים שערוריתיים. אם מגיעים אליי אורחים ובא להם פיצה בלי התראה ואין בצק מוכן (בכל זאת צריך להפשיר מראש לילה במקרר) סוגר פינה עם הפיצה שמש הנ"ל. גם ככה כל פיצה שאזמין תהיה פחות מוצלחת משלי אז מה זה משנה. עד כה אף אחד לא התלונן על הטעם של פיצה שמש, היא סבבה (הכל יחסי כן??)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר לעדכן, ה 2 ניסיונות הראשונים שלי היו פח אשפה.

הראשון היה ליטרלי פח אשפה - רציתי לזרוק אותו וללכת להביא פיצה, בת הזוג לא הסכימה ("לא זורקים אוכל"), ניסיתי להציל אותו איכשהו - לדעתי מקומו היה בפח

ניסיון שני יצא צורה ומראה של פיצה - אבל לא ממש טעים, הייתי נותן לו 4/10 בדירוג - לא היה לי אבן לניסיון הזה, ניסיתי את הקומבינה שאמרו פה עם להכניס ל 4 דק' מדף תחתון ואז עוד 6-8 דקות מדף עליון. הבצק יצא לא מאוד לעיס.

ניסיון שלישי עוד כמה שעות (זה אחרי בערך 48 שעות) (היום יש גם אבן וגם "תרבד פיצה"):

image.thumb.png.52ecab8f293712521904e8cf1aa8a328.png

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות של הפיצה?? מה בדיוק לא עבד לך? הפתיחה? האפייה? הבצק עצמו?

אגב לא כיסית את כל התבנית בניילון נצמד (צד שמאל פתוח), אם זה היה ככה במשך כל ההתפחה אז תדע שזה יכול לייבש את הבצק.

בהמשך להודעות הקודמות, רצה הגורל ואח שלי קפץ אתמול ורצה פיצה, אז כברירת מחדל מעכשיו לעכשיו לקחנו שמש, 100% מוצרלה (30 שח במקום 20)

PXL_2.thumb.jpg.a987726dc0a78b4ea9a687ef8d60f09a.jpg

אז אגיד שוב שהטעם בסדר אבל הבצק הזה מתעכל פשוט זוועה. מרגיש כבד בבטן גם יום אחרי. היום הגיע כל הציוד לטאבון + בניתי שולחן אז נעשה לו סוף סוף הרצה שבוע הבא

בתאריך 21.2.2022 בשעה 14:17, Mech Morphix כתב:

יש לכם מלחייה על השולחן בבית? חשבתי שזה קטע של מסעדות/חדרי אוכל במפעלים

אתה לא אוכל סלט?

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל אני לא מכין אותו על השולחן שאני אוכל עליו, מתבלן הכל בהכנה, לא זוכר את עצמי מפזר מלח על אוכל מוכן סמוך לאכילה מאז הצבא

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים אנשים שונים אוכלים עם כמויות שונות של מלח (אמא שלי נניח אוכלת בלי מלח בגלל), אז זה שימושי, הסלט מוגש מתובל רק עם שמן זית/לימון, מלח כל אחד מוסיף לעצמו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, Blaz00r כתב:

בהמשך להודעות הקודמות, רצה הגורל ואח שלי קפץ אתמול ורצה פיצה, אז כברירת מחדל מעכשיו לעכשיו לקחנו שמש, 100% מוצרלה (30 שח במקום 20)

אז אגיד שוב שהטעם בסדר אבל הבצק הזה מתעכל פשוט זוועה. מרגיש כבד בבטן גם יום אחרי. 

הבצק הזה מפוצץ שמן, וזו הסיבה שהפיצה הזו היא פשוט צרבת. אגב, זו גם הסיבה שמהזולות אמריקן מבחינתי בסטנדרט אחר, היא גם טעימה וגם לא רוצים למות באותו הערב/בוקר שאחרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Blaz00r כתב:

תמונות של הפיצה?? מה בדיוק לא עבד לך? הפתיחה? האפייה? הבצק עצמו?

אגב לא כיסית את כל התבנית בניילון נצמד (צד שמאל פתוח), אם זה היה ככה במשך כל ההתפחה אז תדע שזה יכול לייבש את הבצק.

בפיצות הראשונות הבצק היה ממש קשה לעיבוד - הבנתי שלא השתמשתי במספיק קמח ואת האחרונה הצלחתי לעבד סבבה.

אבל הן התחרבשו לי ממש כשניסיתי להעביר אותן לתנור, שוב, לומד מטעויות - באחרונה פשוט שמתי את הבצק ישר על התרבד.

יש מצב שזה ייבש את הבצק, פעם הבאה אקפיד על זה - אבל כמו שאמרתי, דווקא הבצק היה ממש טעים - הגבניה היתה גרועה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוליים נראים לא מספיק אפויים...

מה הכוונה קשה לעיבוד? נוזלי מדי? בכמה קמח וכמה מים השתמשת? חשוב למדוד כמויות מדוייקות עם משקל, עם יחס [הידרציה] של 55-70% (700 גרם מים על ליטר קמח; למתחילים עדיף להשתמש בהידרציה נמוכה יותר כי הבצק יותר קל לעבודה, וכשמפתחים מיומנות להתקדם משם)

עוד דבר - אף פעם אל תפתח את הבצק מראש ותשאיר אותו לנוח (רואים בסרטון שיש בצק פתוח) כי זה הורס אותו, תפתח ותכין את הפיצה רק כשאתה מוכן להכניס מייד לתנור. ממליץ גם אחרי ההוצאה מהתנור לשים על משטח מחורר/מוגבה בשביל שהאדים יוכלו לברוח ולא ירטיבו את התחתית. באיזו גבינה השתמשת שעד כדי כך היתה גרועה?

לגבי השימוש במרדה - לא יכול לעזור עדיין כי טרם התנסיתי, אבל בגדול יש שתי אופציות: (1) לשים את המרדה ליד הפיצה ו"להחליק" את הפיצה עם האצבעות מהשיש למרדה; (2) לפזר קמח איפה שרוצים להכניס את המרדה, "לצבוט" את הקצה של הבצק ולהחליק במכה אחת חדה את המרדה מתחת לפיצה. השיטה הראשונה עדיפה לדעתי כי לשניה צריך יותר מיומנות.

ובלי קשר לשיטה - חשוב לקמח את המרדה בשביל שהפיצה לא תדבק אליה (אבל לא עם קילו קמח כי אז זה עובר לאבן וקמח שרוף זה מממשש לא בריא). הכי טוב עם קמח סמולינה [סולת] דק ("Semolina Rimacinata"), או קמח סולת רגיל (גס) מעורבב עם קמח רגיל 50/50 (זה משמש גם לפתיחה של הבצק)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Blaz00r כתב:

השוליים נראים לא מספיק אפויים...

מה הכוונה קשה לעיבוד? נוזלי מדי? בכמה קמח וכמה מים השתמשת? חשוב למדוד כמויות מדוייקות עם משקל, עם יחס [הידרציה] של 55-70% (700 גרם מים על ליטר קמח; למתחילים עדיף להשתמש בהידרציה נמוכה יותר כי הבצק יותר קל לעבודה, וכשמפתחים מיומנות להתקדם משם)

עוד דבר - אף פעם אל תפתח את הבצק מראש ותשאיר אותו לנוח (רואים בסרטון שיש בצק פתוח) כי זה הורס אותו, תפתח ותכין את הפיצה רק כשאתה מוכן להכניס מייד לתנור. באיזו גבינה השתמשת שעד כדי כך היתה גרועה?

לגבי השימוש במרדה - לא יכול לעזור עדיין כי טרם התנסיתי, אבל בגדול יש שתי אופציות: (1) לשים את המרדה ליד הפיצה ו"להחליק" את הפיצה עם האצבעות מהשיש למרדה; (2) לפזר קמח איפה שרוצים להכניס את המרדה, "לצבוט" את הקצה של הבצק ולהחליק במכה אחת חדה את המרדה מתחת לפיצה. השיטה הראשונה עדיפה לדעתי כי לשניה צריך יותר מיומנות.

ובלי קשר לשיטה - חשוב לקמח את המרדה בשביל שהפיצה לא תדבק אליה (אבל לא עם קילו קמח כי אז זה עובר לאבן וקמח שרוף זה מממשש לא בריא). הכי טוב עם קמח סמולינה [סולת] דק ("Semolina Rimacinata"), או קמח סולת רגיל (גס) מעורבב עם קמח רגיל 50/50 (זה משמש גם לפתיחה של הבצק)

300 גרם קמח 200 גרם מים 9 גרם מלח 1 גרם שמרים יבשים וחצי כפית סוכר

השתמשתי במוצרלה חתוכה וארוזה (לא טרי), לא אקנה אותה יותר - לא היה לה טעם אפילו לפני שהיתה על הפיצה.

את הפיצה השניה סיימתי להכין בערך דקה לפני הסרטון.

הבעיה שלי היתה שאחרי 6-7 דק' הגבינה התחילה לבעבע והבצק עדיין לא נאפה כמו שצריך.

קשב לעיבוד הכוונה שנדבק לי למשטח עבודה לפני שהספקתי להעביר אותו לתנור.

אבל זה כנראה כי לא קימחתי את המשטח מספיק.

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קריטי אבל הסוכר מיותר אם התפחת 36 שעות.

כשאתה פותח את הבצק אל תתבייש לפוצץ אותו בקמח מלמעלה ולמטה (שוב, עדיף סמולינה דקה או 50-50 סמולינה עבה/קמח רגיל), ממש להציף, במיוחד בהידרציה גבוהה.

בשביל לפתור את עניין הגבינה/בצק תאפה בשני שלבים: קודם רק עם רוטב (או חצי מהרוטב) עד שהבצק הופך זהוב, תוציא, תוסיף את כל מה שנשאר (שאר הרוטב, גבינה, תוספות) ותכניס שוב לסיום אפייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...