Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

vagers
שימו לב! השרשור הזה בן 1407 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

אני רוצה לקנות רכב משומש, וכבר חודשיים מתלבט בין השתיים:

רנו קליאו (2016-2018) 1.2 טורבו, 120 כ"ס

או

סיאט איביזה (2015-2017) 1.0 TSI 110 כ"ס

* שוקל גם אופציה של איביזה החדשה, אבל קודם כל רוצה להתרכז במשומשות.

בגדול אני אוהב את שני הרכבים, עם נטייה לקליאו (בעיקר בגלל העיצוב, הנוחות, ופנים הרכב) אבל אני מודע לכל הסטיגמות על רכבים צרפתיים, ולכן אני מבקש את דעתכם.

מה שחשוב לי זה ביצועים, חיסכון בדלק (נוסע בעיקר בכבישים מהירים, בין עירוני), אמינות ,נוחות הנסיעה (שאכן יותר טובה בקליאו?) והתנהגות כביש טובה.

האם הרנו באמת לא אמינה? איזו תהיה יותר חזקה, חסכונית ומהנה לנהיגה? 

תודה מראש לכל העוזרים

עריכה אחרונה על ידי vagers
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת אמינות אני לא רואה ביניהן לשניהן יכול ללכת מח גיר ולאיביזה יש נטיה גם לשרוף מצמדים כאשר לקליאו שמעתי לאחרונה על בעיות במנוע (לא זוכר מה בדיוק נדמה לי שזה אכילת שמן).

הנוחות בקליאו פחות טובה מבאיביזה הקליאו נוקשה יותר אך זה הופך אותה לספורטיבית יותר.

לדעתי סיאט איביזה החדשה עדיפה אם תכנס לך בתקציב תבדוק אותה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ממש הבדל באמינות, שתיהן עם פוטנציאל לבעיות שונות בגיר (לא ברמה של החלפה קומפלט אבל עדיין בעיות שיכולות לעלות כמה אלפים) 

הקליאו דווקא נוקשה יותר, לא נוחה יותר, בתמורה היא ספורטיבית ומתנהגת טוב בהרבה מהאיביזה, היא גם מאובזרת יותר ולטעמי נראית טוב בהרבה. 

אישית בגלל שאני לא סומך על גיר רובוטי הייתי קונה או גרסה ידנית (של הקליאו) או עובר לרכב אחר אוטומט כמו מאזדה 2. 

מבין שתי האופציות הנל הייתי מעדיף את הקליאו האוטומטית כי היא יותר מדברת אלי מבחינת מראה, אבזור וספורטיביות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איביזה מהדגם הנוכחי הגיעה ב-2017, אם היא נכנסת בתקציב לדעתי היא עדיפה באופן משמעותי. הנדסת האנוש הרבה יותר טובה מבקליאו, מערכת המולטימדיה ברמה אחת מעל ויש מערכות בטיחות אקטיביות כולל בקרת שיוט אדפטיבית מהסטייל ומעלה. היא מרווחת ונוחה יותר.

בדגם הקודם האיביזה פחות מרווחת וללא מערכות בטיחות אבל לטעמי התנהלות הגיר עדיפה ויחידת הכוח נעימה יותר, נוחות הנסיעה עדיפה אבל היא מעט קופצנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, Doron_Z כתב:

אין ממש הבדל באמינות, שתיהן עם פוטנציאל לבעיות שונות בגיר (לא ברמה של החלפה קומפלט אבל עדיין בעיות שיכולות לעלות כמה אלפים) 

הקליאו דווקא נוקשה יותר, לא נוחה יותר, בתמורה היא ספורטיבית ומתנהגת טוב בהרבה מהאיביזה, היא גם מאובזרת יותר ולטעמי נראית טוב בהרבה. 

אישית בגלל שאני לא סומך על גיר רובוטי הייתי קונה או גרסה ידנית (של הקליאו) או עובר לרכב אחר אוטומט כמו מאזדה 2. 

מבין שתי האופציות הנל הייתי מעדיף את הקליאו האוטומטית כי היא יותר מדברת אלי מבחינת מראה, אבזור וספורטיביות. 

בדיוק עניין המראה, הספורטיביות, ומושב הנהג הנוח הם שגורמים לי לרצות את הקליאו, אבל אני מנסה לקבל החלטה פרקטית גם על סמך אמינות וחיסכון בדלק.

לצערי אין קליאו ידנית עם מנוע 1.2, אלא רק 0.9 החלש יותר. אני גם רגיל לגיר רובוטי אז הוא לא מהווה בעיה עבורי.

בעניין הנוחות, כנראה שקיבלתי את הרושם מגרסת הסטיישן. האם הסטיישן כדאית? היא בד"כ זולה יותר בשוק המשומשות בגלל הביקוש הנמוך. אבל למה הביקוש נמוך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטיישן גם נוקשה אך פרקטית יותר עקב תא מטען גדול יותר.

מאחור אמנם הקליאו לא נחשבת למרווחת, איביזה בדור הקודם גם לא מרווחת מאחור ורק בדור החדש יש שיפור גדול והיא בין המרווחת בקטגוריה.

המושב באיביזה לדעתי עדיף עקב תמיכת צד עדיפה יותר ונוחות נסיעה עדיפה.

גם הגיר באיביזה חלק ונעים יותר בעיקר בעיר, שם זה מורגש.

יש גם קליאו סטיישן דיזל אם צריכת דלק חשובה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי כמעט 3 שנים קליאו 2016 ועשיתי עליה 65 אלף קילומטר בערך.

אני יכול להגיד לך שמדובר באחד הרכבים היותר אהובים עלי, נהגתי גם על האיביזה המדוברת:

יתרונות של הקליאו:

1.המושב של הקליאו לי היה נוח משמעותית משל האיביזה, שנקושה יותר, עם מבנה צר(מה שאנשים אוהבים לקרוא לו תמיכת צד - לי זה פשוט היה תקוע באמצע הגב והרג לי אותו) ותמיכת גב תחתון גרועה.

2. ההתנהגות של הקליאו עדיפה(מתלים עדיפים) אם כי הגה רך(גם של האיביזה רך מצד שני).

3.אני אוהב את המנוע 1.2 טורבו של רנו יותר מה1.0 של האיביזה מבחינת ביצועים.

יתרונות של האיביזה:

1. אבזור עדיף, מערכת מולטימדיה יותר נוחה לשימוש ויותר מודרנית

2.המתלים של האיביזה עדיפים מבחינת נוחות על הקליאו(מפתיע אה?) הקליאו מתרסקת בקלות יחסית על שברים בכביש

3.הנדסת אנוש מוזרה ממש בקליאו שיחקה לרעתה - הנדסת האנוש של האיביזה עדיפה(הלוח מחוגים הדיגיטלי של הקליאו מגניב אבל התפעול של המחשב רכב הוא על הפנים)

שתיהן לא קרנבל לנוסע מאחור, ההתנהגות של הגיר דורש הסתגלות בשתיהן(בקליאו הגיר במהירות עירונית דורש יותר הסתגלות).

אני מעשית יכולתי לבחור בין 2 אלה כרכבי חברה ובחרתי בקליאו והייתי מרוצה מכל רגע, אבל אני קצת משוחד לגבי הרנו שפחות פופלרית.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות.

כיסיתם הרבה דברים חשובים שעדיין מובילים אותי אל הקליאו, אבל עדיין לרנו מוניטין אמינות גרוע (לפחות ככה כולם אומרים), ובנוסף שמעתי שהמזגן שלה לא מהטובים.

ומה לגבי צריכת הדלק של שתיהן? לפי רוב המקורות באינטרנט, הסיאט תמיד חסכונית יותר. האם זה נכון? @noknok

@yulianx לגבי הדיזל, אני קצת מכיר את גרסת הדיזל 1.5 dCi של הקליאו, שמרגישה דיי טובה ברכבי דאצ'יה, אבל חלשה יחסית בקליאו כי היא כבדה יותר. לכן בגלל הביצועים אני לא מתעניין בדיזל (90 כ"ס לעומת 120 ב1.2 בנזין, וגם המומנט של הדיזל לא הרבה יותר גבוה מהבנזין- 22 לעומת 20 קג"מ).

@Doron_Z אגב, גרסת ההצ'בק בליסינג (גימור LIFE) אכן לא מאובזרת, אבל בליסינג מוצעת גרסת הסטיישן עם אבזור טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגידל חלשה יותר אבל חסכונית יותר, בבין עירוני/ שיוט אבא שלי מקבל בערך 1/17-18 הדיזל תעבור את 1/20לגבי סיאט קיבלתי איזה 1/16.5 בנסיעה לא חסכונית במיוחד.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדל משמעותי בין הסיאט לקליאו כמה שאני מכיר בצריכת הדלק - לגבי המזגן המזגן של הקליאו הוא על הפנים זה נכון.

@Doron_Z אבזור כמו בקרת שיוט אדפטיבית יש רק לאיביזה ואין לקליאו באף רמת גימור, מסך המולטימדיה של הרנו גדול יותר אבל מיושן ומחשב הרכב של האיביזה מפורט יותר.

עריכה אחרונה על ידי noknok

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן כמו שחשבתי. לעומת זאת בקליאו יש כניסה והנעה ללא מפתח שזה לטעמי אחד הפיצ'רים השווים ואת זה אין באיביזה סטייל המקבילה של אותם השנים אז אני לא חושב שיש יתרון אבזור לאיביזה של אותו הדור על הקליאו. 

בקשר לשאלות של פות"ש, כן המזגן בקליאו פחות מוצלח, כנראה האיביזה תשמור על ערכה טוב יותר, מבחינת אמינות הן דומות - בשתיהן יש בעיות פוטנציאליות לגיר הרובוטי אין מה לעשות ואתה צריך להיות מוכן לאפשרות ולהכין כסף בצד. חוץ מעניין הגיר שיש לשתיהן לא שמעתי על בעיות מיוחדות שיש לקליאו לעומת האיביזה. האיביזה יותר חסכונית זה נראה, לא יודע עד כמה משמעותי. 

בגלל שאתה אומר שאתה רוצה את הרכב היותר כיפי ומתנהג אז התשובה היא הקליאו אבל אם זה פחות קריטי ובא לך על מותג "בטוח" יותר מבחינת יד 2 ומכירה עתידית וגם, לא תתעצבן אם תהיה בעיית אמינות כי לפחות זה לא צרפתי אז תקנה איביזה.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התבלבלתי בגלל ה2017 שהייתה שנה גבולית לדגם הישן מול החדש, הדגם הקודם לא הגיע עם בקרת שיוט אדפטיבית אלא רגילה כמו שיש בקליאו - ואת האמת אפילו פה, הבקרת שיוט של vag יודעת להחזיק את הרכב במהירות קבועה בירידות בזמן שהזאת של הקליאו לא.

לגבי הנעה בלי מפתח בגלל שהייתי עם הדגם ליסינג(האצ׳בק life) לא נהנתי מהפיצ׳ר בכל מקרה - בקצה של הדבר כל אחד צריך לחשוב מה שחשוב לו.

כרכב כיפי? הקליאו אחד הרכבים הכי כייפים שהיו לי, והיא לדעתי משמעותית יותר כיפית מהאיביזה אם כי לא יודע אם הייתי לוקח סטיישן אלא האצ׳בק מאובזרת.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1407 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...