Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתם מהמרים בכסף שלכם?

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

האם אתה משתתף בהימורים כלשהם?  

84 הצבעות

1. 1. סקר אנונימי: האם אתה משתתף בהימורים כלשהם?

• השתגעת? חס וחלילה.
      13
    • מנוי לפיס, כי לפחות בונים מזה מתנ"סים :)
      10
    • ממלא לוטו/ מגרד חישגד אחת לתקופה.
      22
    • קזינו בטיולים בחו"ל, בשביל החוויה.
      8
    • ממלא וויינר מפעם לפעם
      6
    • משקיע בבורסה
      25
    • אתרי הימורים באינטרנט
      2
    • כן, בקרנסות הפנסיה שלי, כמו כולנו.
      32
    • כן, מהמר על הזמן היקר שלי כאן בפורום.
      22
    • אחר
      2

פוסטים מומלצים

האג"ח המיועדות האלה תופסות נתח של עד 30% מהתיק, ויש עליהן רבית מובטחת של כ-4.8%. לכן מה שכתבת לא רלוונטי להן.

מעבר לכך הבחירה במסלול תלויה בגיל החוסך ובאפיו. ועל הבסיס הזה נבחר המודל הצ'ילאני תלוי גיל להשקעות - יד גיל 50, בין 50 ל-60, מעל 60. משלב צסויים הוא ברירת המחדל, אבל אתה לא חייב להצטרף אליו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

האג"ח המיועדות האלה תופסות נתח של עד 30% מהתיק, ויש עליהן רבית מובטחת של כ-4.8%. לכן מה שכתבת לא רלוונטי להן.

המיועדות יהיו גם בתיק "בסיכון גבוה" כי הריבית לעומת תשואת האלטרנטיבות עושה שכל. אני מדבר על לעבור למסלול "סולידי" כי הוא 90%-100% אג"ח (שזה אומר ש- 60%-50% ממנו הן לא המיועדות).

עריכה אחרונה על ידי BarryG
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפח שכתבתי, יש בזה הגיון במצבים מסויימים. למשל כאשר מתקרביםצלגילצפרישה.

קיבלתי אתמול דוח של אחת מקופות הגמל שלי שנמצאת במסלול כללי (נעזוב כרגע למה). בגילי לכ כל כך נעים לראות הפסד של איזה 12% ברבעון.

מכל מקום, דעתי היא שחשוב להתחיל חסכון פנסיוני מגוון בגיל צעיר, וממש לא להסתמך על קרן פנסיה בלבד, כי ביציאה לגמלאות תחטוף כאפה רצינית.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק נצלתי את המשבר האחרון בשביל להסיט את כספי הפנסיה ממסלול כללי למסלול מניות מקסימאלי.

בהינתן אפיק השקעה של כ-30+ שנים.

קצת מפתיע שיש מסלול זהה לבני 20-50 ואין מסלולים תלויי גיל נוספים מתחת לגיל 50.

ציטוט

בכל גוף מוסדי יש ארבעה מסלולי השקעה תלויי גיל: מסלול  לבני 50 ומטה, מסלול לבני 50-60, מסלול לבני 60 פלוס ומסלול למקבלי קצבאות.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בדיוק בתהליך של ארגון מחדש של כל ההשקעות שלי, וחלק מההעברות נתקע בגלל הקורונה.

מכל מקום, מגיל 40-45 לא נגעתי בכספי קרנות גמל והשתלמות, מבחינתי הן מיועדות בעיקר לפנסיה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, sperial כתב:

כפח שכתבתי, יש בזה הגיון במצבים מסויימים. למשל כאשר מתקרביםצלגילצפרישה.

כמובן, בגלל זה כתבתי בהשקעה למעל 15 שנים. כשתמתקרבים לגיל פרישה חד משמעית יש צורך להוריד את שיעור המניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...