Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתם מהמרים בכסף שלכם?

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1427 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

האם אתה משתתף בהימורים כלשהם?  

84 הצבעות

1. 1. סקר אנונימי: האם אתה משתתף בהימורים כלשהם?

• השתגעת? חס וחלילה.
      13
    • מנוי לפיס, כי לפחות בונים מזה מתנ"סים :)
      10
    • ממלא לוטו/ מגרד חישגד אחת לתקופה.
      22
    • קזינו בטיולים בחו"ל, בשביל החוויה.
      8
    • ממלא וויינר מפעם לפעם
      6
    • משקיע בבורסה
      25
    • אתרי הימורים באינטרנט
      2
    • כן, בקרנסות הפנסיה שלי, כמו כולנו.
      32
    • כן, מהמר על הזמן היקר שלי כאן בפורום.
      22
    • אחר
      2

פוסטים מומלצים

לא מדובר בסיסמאות, אם לא נגדיר מראש את המושגים שאנחנו משתמשים בהם יהיה פה שיח חירשים. אגב אני בטוח שדיון פה נובע מפערי ידע ולא איזשהי חוסר הסכמה אמיתית, אתה לא תצטרך להגיד שטעית.

הימור=סיכון זאת לא הגדרה טובה. תסכים איתי שלכל פעולה או בחירה יש סיכון, אבל זה לא אומר שזה הימור. סתם, כדוגמה, לנסוע ברכב לבקר את סבתא זה לא הימור מבחינתך, נכון?

לפני 3 דקות, פבל כתב:

בכל הימור (בהגדרה) הסטטיסטיקה והסיכויים ידועים מראש. אחרת זה הימור לא חוקי.

כל קניית מניה יכולה להיות הימור אם היא נעשית ללא ידע מוקדם, לכן הבלבול.

הערך של המניה חד משמעית ידוע (ברגע הרכישה). אם קנית מניה, אם תמכור אותה כעבור 5 שניות הערך שלה (ב-99% מהמקרים) ישאר זהה. 

לגבי המשפט האחרון לא הבנתי אותך נכון, אתה צודק כמובן.

לגבי הגדרת הימור, הדיון פה הוא על הימור במובן הרחב של המילה, כך שלקנות מניה ללא ידע מוקדם אמורה להיכנס להגדרה של הימור למרות שלא עונה להגדרה שבמשפט הראשון. בוא נגיד, במקום הימור אפשר להשתמש במונח ספקולציה.

עריכה אחרונה על ידי BarryG
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, Benor כתב:

אני מאוד אוהב את האתר שלה והתובנות שלה, אבל היא בין האחרונים  שאפשר לקרוא לדעה שלהם על הבורסה כדעה אובייקטיבית.

היא כותבת רבות באתר ובפורום על חסכון וסולידיות שבד בבד כותבת ומשקיעה בעצמה (כמו רב החברים שם) בבורסה. שהיא תודה  ששני הדברים לעיתים מתנגשים?

כמו בניהול סיכונים לא נכון בבורסה?  שהיא תודה שיש בשוק ההון ובהשקעות שם לא מעט  אפיקים שכרוכים בסיכון (הימור) בכסף אותו אתה משקיע? עד לעיתים בהפסד מוחלט שלו? לא נראה לי.

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross
לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Bob Ross כתב:

אני מאוד אוהב את האתר שלה והתובנות שלה, אבל היא בין האחרונים  שאפשר לקרוא לדעה שלהם על הבורסה כדעה אובייקטיבית.

היא כותבת רבות באתר ובפורום על חסכון וסולידיות שבד בבד כותבת ומשקיעה בעצמה (כמו רב החברים שם) בבורסה. שהיא תודה  ששני הדברים לעיתים מתנגשים?

כמו בניהול סיכונים לא נכון בבורסה?  שהיא תודה שיש בשוק ההון ובהשקעות שם לא מעט  אפיקים שכרוכים בסיכון (הימור) בכסף אותו אתה משקיע? עד לעיתים בהפסד מוחלט שלו? לא נראה לי.

יש לך דעה חצי קונספירטיבית על התחום... אין ספק בכלל שהיא, וכל מי שעובד בתחום, תגיד לך שיש בשוק ההון מכשירים ואופי פעולות מאוד מסוכנים שאפשר להפסיד בהם את כל הכסף. מנגד, יש לא מעט דרכים להשקיע את הכסף בסיכוי נמוך מאוד להפסד. אפשר לבחור את רמת הסיכון, אף אחד לא מכריח אותך להשקיע דווקא צורה הספקולטיבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Bob Ross כתב:

בדיוק כי כמו טוקביקסט אתה לא מסביר את עצמך, רק זורק סיסמאות.

בוא תסביר לי ולכולנו למה השקעה בבורסה היא לא הימורים? במה היא נבדלת? אתה שם את הכסף שלך במניה,בקרנות, באג"ח אתה יכול להרויח ויכול להפסיד, זו ההגדרה להימור.

לא סתם הביטוי "לסחור במניות". אתה סוחר בכסף שלך או במילים אחרות, מהמר עליו. והרבה פעמים קשה לחזות עליות וירידות. מתי לצאת, מתי להיכנס וכמה להשקיע. זה ההגדרה להימור.

ואם היה אחד שמפצח את השיטה, מזמן כולם היו קופצים על הרכבת ואף אחד לא היה צריך יותר לצאת ולעבוד .

אתם משקיעים בבורסה? תהיו גאים בזה שיש לכם כסף פנוי להמר בשוק ההון ואל תתנצלו ותתחסדו לי כאילו מה שאתם עושים לא הימור על הכסף שלכם. 

ההגדרה המילונית להימור היא בין היתר: לקיחת סיכון.

למה אני צריך להסביר את עצמי למישהו שמגיע עם קו מחשבה ברור, זורק לינקים שהוא אפילו לא קרא אותם במלואם, אלא רק את מה שמסתדר עם האג'נדה שלו, ובעיקר זורק דיונים כי בא לו להתווכח ולהצדיק את הדיעה שלו במקום אשכרה ללמוד משהו? 

הרי לא אני הגאון הגדול שהמציא ששוק ההון זה לא הימורים. יש אנשים הרבה יותר חכמים ממני שהשקיעו המון במאמרים טובים(לא מאמרים אקדמיים טרחנים, למקרה שדאגת) וכול מה שצריך לעשות זה לרשום בגוגל : "האם שוק ההון זה הימורים?"

אז למה אתה רוצה שדווקא אני אסביר לך ואפרט לך? רמז: אתה לא רוצה לדעת, אתה רק רוצה להוכיח למה אתה צודק ואני טועה. 

אז תעשה לי טובה, ואל תבזבז את הזמן של שנינו. 

ואתה יודע מה בעיקר מפריע לי בסקר שלך? לא העובדה שאתה חושב ששוק ההון זה הימור כלשהו- כי כן, יש אלמנט של סיכון בשוק ההון, בשום מקום אין וודאות, גם לא בכסף מתחת לבלטות בדירה שלך. אלא העובדה שכללת את שוק ההון בתור הימור בסקר, אבל משום מה "קנית דירה" לא נכנסה בסקר שלך. 

למה לא הכנסת השקעה בנדל"ן בסקר שלך? 

זה שאלה רטורית, למקרה ואתה רוצה לענות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, BarryG כתב:

יש לך דעה חצי קונספירטיבית על התחום... אין ספק בכלל שהיא, וכל מי שעובד בתחום, תגיד לך שיש בשוק ההון מכשירים ואופי פעולות מאוד מסוכנים שאפשר להפסיד בהם את כל הכסף. מנגד, יש לא מעט דרכים להשקיע את הכסף בסיכוי נמוך מאוד להפסד. אפשר לבחור את רמת הסיכון, אף אחד לא מכריח אותך להשקיע דווקא צורה הספקולטיבית.

אוקיי ומה ההבדל בין זה לבין להמר בלוטו? גם שם אני בוחר כמה כסף להשקיע בכרטיס, באיזה תדירות, וגם שם אף אחד לא מכריח אותי להשקיע. ההבדל היחיד שהסיכויים בבורסה הרבה יותר לטובתך, אבל גם שם זה די על עייור.  כי אף אחד לא פיצח את הנוסחה, אחרת כולם כבר היו מתעשרים בבורסה וזונחים את העבודות הרגילות שלהם.

רמז שהבורסה  לא ניתנת לחיזוי : דודה שלי הפסידה אלפי דולרים בבורסה עם פרוץ המגפה. מישהו חזה את זה? השוק חזה את זה? לא. אנשים שהשקיעו במניות חלקם הוציאו אותם עכשיו תחת הפסדים גדולים, למשל מניות בחברות תעופה שהיו מאוד בטוחות ומניבות עד לפני המשבר, וחלק בוחרים להשאיר ולהמשיך לספוג הפסדים מתוך התקווה שהשוק יתייצב. אם זה לא הימור, אם זה לא סיכון, אז מה זה? 

לפני 57 דקות, davemustaine87 כתב:

למה אני צריך להסביר את עצמי למישהו שמגיע עם קו מחשבה ברור, זורק לינקים שהוא אפילו לא קרא אותם במלואם, אלא רק את מה שמסתדר עם האג'נדה שלו, ובעיקר זורק דיונים כי בא לו להתווכח ולהצדיק את הדיעה שלו במקום אשכרה ללמוד משהו? 

אני ממש לא מחפש להתווכח, ואני לא התחלתי בוויכוח בשרשור. לא היה לי מושג שאנשים יהיו butt hurt   מסקר חביב שנכללת בו גם קטגוריה על בורסה. אגב, כבר 3 אנשים לא מסכימים איצכם והצביעו תחת "בורסה".

ציטוט

הרי לא אני הגאון הגדול שהמציא ששוק ההון זה לא הימורים. יש אנשים הרבה יותר חכמים ממני שהשקיעו המון במאמרים טובים(לא מאמרים אקדמיים טרחנים, למקרה שדאגת) וכול מה שצריך לעשות זה לרשום בגוגל : "האם שוק ההון זה הימורים?"

אין עשן בלי אש, לא היה צורך בכל המאמרים הללו שמנסים להוכיח שזה לא הימור, אם לא היה כאן, הרבה חפיפות בין השניים, כמו שפבל רמז. מעבר לכך, מאחורי חלק מהמאמרים האלה יש הרבה אינטרסים כלכליים של כוחות השוק שרוצים שתשקיע בבורסה , מבלי שתחשוש. כי ככל שהבורסה תיקשר יותר למילה הימור, כך פחות אנשים ישקיעו והשוק יפסיד.

ציטוט

אז למה אתה רוצה שדווקא אני אסביר לך ואפרט לך? רמז: אתה לא רוצה לדעת, אתה רק רוצה להוכיח למה אתה צודק ואני טועה. 

אז תעשה לי טובה, ואל תבזבז את הזמן של שנינו. 

אם אני מבזבז את הזמן שלך, למה אתה טורח להגיב לי? אתה סותר את עצמך. 

ציטוט

ואתה יודע מה בעיקר מפריע לי בסקר שלך? לא העובדה שאתה חושב ששוק ההון זה הימור כלשהו- כי כן, יש אלמנט של סיכון בשוק ההון, בשום מקום אין וודאות, גם לא בכסף מתחת לבלטות בדירה שלך. אלא העובדה שכללת את שוק ההון בתור הימור בסקר, אבל משום מה "קנית דירה" לא נכנסה בסקר שלך. 

למה לא הכנסת השקעה בנדל"ן בסקר שלך? 

גם בנדל"ן  יש הימור מסוים.בהחלט.  אבל יותר בטוח עם יותר סיכוי לטובתך לא ליפול, במיוחד בשוק הנדל"ן היציב יחסית בארץ.

אני לא יכול לשרברב כל דבר בסקר. ולא חשבתי על זה, בזמן שכתבתי אותו. 

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Bob Ross כתב:

אין עשן בלי אש, לא היה צורך בכל המאמרים הללו שמנסים להוכיח שזה לא הימור, אם לא היה כאן, הרבה חפיפות בין השניים, כמו שפבל רמז. מעבר לכך, מאחורי חלק מהמאמרים האלה יש הרבה אינטרסים כלכליים של כוחות השוק שרוצים שתשקיע בבורסה , מבלי שתחשוש. כי ככל שהבורסה תיקשר יותר למילה הימור, כך פחות אנשים ישקיעו והשוק יפסיד.

קראת מאמר אחד מהם? מהמר שלא.

הרי למה? "אני צודק בדיעה שלי, ומי שכותב אחרת הוא אינטרסנט כלכלי, ולכן אין מה לסמוך עליו" 

לפני 21 דקות, Bob Ross כתב:

גם בנדל"ן  יש הימור מסוים.בהחלט.  אבל יותר בטוח עם יותר סיכוי לטובתך לא ליפול, במיוחד בשוק הנדל"ן היציב יחסית בארץ.

אני לא יכול לשרברב כל דבר בסקר. ולא חשבתי על זה, בזמן שכתבתי אותו. 

ברור שלא חשבת עליו, 

כי מבחינת הקונספציה שלך שנובעת מידע מעמיק, כול משקיע בשוק ההון הוא סוחר יום שקונה ומוכר 20 פעמים ביום, וכול משקיע נדל"ן קונה דירה 4 חדרים חדשה במרכז הארץ למגורים. 

תקרא קצת, יש הרבה מעבר לגבולות הבועה המחשבתית שלך לגבי השקעות מכול סוג. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, davemustaine87 כתב:

קראת מאמר אחד מהם? מהמר שלא.

הרי למה? "אני צודק בדיעה שלי, ומי שכותב אחרת הוא אינטרסנט כלכלי, ולכן אין מה לסמוך עליו" 

אתה מהמר נכון, לא קראתי. אהבתי  את משחק המילים :)

אין לי קיבעון מחשבתי, ואני פתוח להכל. תן כאן קישור למאמר טוב שמסביר יפה למה אני טועה, אני יקרא אותו לעומק ומבטיח להודות שאתה צודק ואני טועה במידה ואשתכנע.

אין לי שום אינטרס בעד או נגד השקעה בבורסה. סה"כ לא רואה איך אפשר להגיד שאין בזה הימור.

יתרה מזו, ברגע שאסיים את התואר ואהייה קצת כסף נזיל בצד, אני מאמין שאשקיע את חלקו שם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Bob Ross כתב:

אתה מהמר נכון, לא קראתי. אהבתי  את משחק המילים

משחק המילים מקרי לחלוטין :) 

תיראה, הבעיה שלי היא, שאם מישהו רוצה לדעת משהו, הוא לא הולך ומבקש "מאמר טוב", אלא הוא פשוט הולך וקורא. זה לא ספרייה שצריך ללכת לבחור את הספר המתאים וזה לוקח זמן, יש המון מידע במרחק קליקים ממך לכול מה שתירצה לדעת.

ואם יש משהו שלא מסתדר, או לא מובן, אז אפשר להפנות שאלות ותאמין לי שישמחו לעזור לך בכיף. 

אבל הגישה של "אני לא קורא כלום, ותספקו לי את "כתב ההגנה הכי טוב שלכם"" , מרמזת שוב- על חוסר רצון. 

וזה די מובן , אנחנו מאוד לא אוהבים דיסוננס קוגנטיבי שמערער לנו את המחשבות. 

אז לא יודע מה לגבי אחרים, אולי הם יביאו לך קישורים, אבל אני לא מתכוון. אין לי שום תועלת אישית בלהמיר אותך ל"צד שלנו". זה לא כת. 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Bob Ross כתב:

אוקיי ומה ההבדל בין זה לבין להמר בלוטו? גם שם אני בוחר כמה כסף להשקיע בכרטיס, באיזה תדירות, וגם שם אף אחד לא מכריח אותי להשקיע. ההבדל היחיד שהסיכויים בבורסה הרבה יותר לטובתך, אבל גם שם זה די על עייור.  כי אף אחד לא פיצח את הנוסחה, אחרת כולם כבר היו מתעשרים בבורסה וזונחים את העבודות הרגילות שלהם.

רמז שהבורסה  לא ניתנת לחיזוי : דודה שלי הפסידה אלפי דולרים בבורסה עם פרוץ המגפה. מישהו חזה את זה? השוק חזה את זה? לא. אנשים שהשקיעו במניות חלקם הוציאו אותם עכשיו תחת הפסדים גדולים, למשל מניות בחברות תעופה שהיו מאוד בטוחות ומניבות עד לפני המשבר, וחלק בוחרים להשאיר ולהמשיך לספוג הפסדים מתוך התקווה שהשוק יתייצב. אם זה לא הימור, אם זה לא סיכון, אז מה זה? 

בשביל שהדיון יהיה עניני ומועיל, בוא נלך מההתחלה לסוף (נגדיר סיכון והבדל בין ספקולציה והשקעה, נבין מה האפשרויות בשוק ההון ונגזור מזה את רמת הסיכון האפשרית) במקום לקפוץ מדי פעם לדוגמאות שנמצאות בסוף ההסבר (כמו הדוגמה של הדודה). ככה יהיה פה סדר לוגי של הנחות ומסקנות. 

נתחיל מהגדרה של הימור, או במילה רחבה יותר, ספקולציה: רכישת נכס (דירה, מניה, כרטיס לוטו) מתוך ציפיה שהמחיר שלו יהיה גבוה יותר בעתיד. כמו כן, נגדיר סיכון בצורה שבה רוב האנשים מגדירים אותו, כסיכוי להפסיד כסף. אני מניח שברור שלספקולציות שונות (רכישת נכסים מסוגים שונים) יש רמות סיכון שונות.

עכשיו, בוא נסתכל על הגדרה של השקעה. יש שתי הגדרות שאני אוהב. הראשונה, של בנג'מין גרהאם: 

ציטוט

An investment operation is one which, upon thorough analysis, promises safety of principal and a satisfactory return

בעצם, הוא אומר שהשקעה זאת פעולה שלאחר ניתוח מעמיק מספקת ביטחון לגבי הסכום שהושקע ותשואה הולמת. מה זאת תשואה הולמת? שאלה טובה. בגדול, זאת תשואה שאמורה לפצות על הסיכון (הסיכוי להפסד) שאנחנו לוקחים.

ההגדרה השניה היא יותר במילים שלי: "השקעה היא רכישת נכס על מנת להנות מתזרים המזומנים שהוא מייצר". שים לב להבדל בין ספקולציה להשקעה- בספקולציה אנחנו מקווים שמחיר הנכס יעלה, בהשקעה אנחנו קונים אותו בשביל תזרים המזומנים שהוא מייצר. כיוון שמחיר נכס מושפע מהתזרים הצפוי מהנכס, בספקולציה יש לנו יותר "דרגות חופש"- אנו חשופים גם לשינוי בתזרים מהנכס וגם באיך משקיעים אחרים יעריכו את המחיר שיש לשלם על התזרים הזה. בהשקעה, אנו לא מודאגים מהמחיר ודואגים שהתזרים ישתנה. 

שים לב שעד עכשיו עוד לא דיברנו על שוק ההון, רק על השקעה וספקולציה. ההבדל רלוונטי לכל סוג השקעה, גם בדירות כמובן. 

אם אין שאלות נעבור ללהבין מה האפשרויות בשוק ההון? 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, BarryG כתב:

אם אין שאלות נעבור ללהבין מה האפשרויות בשוק ההון? 

עד כה, הסבר מפורט , ענייני וממש מעניין. יותר מאשמח אם תמשיך :)

יש לי תחושה שאתה כלכלן? עוסק בתחום? מאוד מקצועי עד כה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Bob ross, 

חוסר ההבנה שלך כל כך עמוק, וכל כך תהומי שאני לא מבין למה גולשים שהידע שלהם עצום ומקצועי, בכלל טורחים לנהל איתך דיון. 

התאהבת באפשרות לפתוח דיונים על כלום, אבל לפעמים אתה מעיד על בורות תהומית. 

לכתוב על השקעה בשוק ההון שהיא כמו קאזינו או לוטו / טוטו, זה טיעון של ילד שקרא כתבה כלכלית ב'פילון' וישר מתווכח עם מומחים בתחום. 

למען הסר ספק יש בשוק ההון מגוון עצום של אפיקי השקעה, ובכל אחד מהם מגוון עצום של מכשירים. 

אין לך מושג קלוש על מה אתה מתדיין כאן. 

• רעיון טוב! 5

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, discoTD5 כתב:

Bob ross, 

חוסר ההבנה שלך כל כך עמוק, וכל כך תהומי

אוקיי. זכותך לחשוב ככה ומכבד את דעתך. 

שאני לא מבין למה גולשים שהידע שלהם עצום ומקצועי, בכלל טורחים לנהל איתך דיון. 

כי הם לא כותבים את זה רק בשבילי, אלא גם בשביל שאר הקוראים. מי כמוך יודע , שבפורום כמעט אף פעם הפנייה היא לא ישירה וספציפית, כי אחרת מזמן היו עוברים להתכתבות בה.פ.

כותבים גם למען שאחרים יקראו וישכילו. 

התאהבת באפשרות לפתוח דיונים על כלום,

חולק על דעתך.  פה אתה סתם מנסה להעליב ולהלבין פניי ברבים. לא יעבוד לך, אתה יודע שאתה טועה פה. לא מתאים  ולא יאה למנהל ברמתך. וחבר פורום ותיק ומוערך כמו שאני יודע שאתה.

לא היה פה דיון אחד, שלא הייתה לו מטרה. לא תמצא דיון אחד שפתחתי, שלא נגע לנושא שמעניין אותי או שאני מחפש עצה בו. אתה מוזמן להיות ספציפי ולהוכיח לי אחרת לגבי דיון כזה או אחר.

אגב, כמעט כל השרשורים שפתחתי היו מאוד פופלריים ואתה יודע את זה. למה? כי כולם עסקו בנושאים מהותיים ודיונים עניינים.

לדוגמא הדיון הזה, אני מתלבט אם לבטל את המנוי פיס שלי, אז רציתי לראות כמה עוד יש כאן כמוני , והכוונה הייתה לקדם את הדיון לשם. על הדרך עשיתי את זה בצורת סקר נחמד שיהייה כבר מעניין על הדרך. ממש לא כיוונתי שזה יתפתח לויכוח על בורסה, אבל תראה איזה יופי, מויכוח עברנו לדיון פורה, והתחלנו ממש להעשיר כאן את הידע לנו ולשאר הקוראים, ואז היית חייב לבוא, לעקוץ וללכת. למרות שראית שהרוחות נרגעו , היו פרגונים הדדיים והרמה עלתה למעלה, זה לא עניין אותך. 

אבל לפעמים אתה מעיד על בורות תהומית. 

רק לפעמים? אוקיי אז אתה לא קשה כמו שחשבתי :)

לכתוב על השקעה בשוק ההון שהיא כמו קאזינו או לוטו / טוטו, זה טיעון של ילד שקרא כתבה כלכלית ב'פילון' וישר מתווכח עם מומחים בתחום. 

הטיעון שלך יישמע לא פחות חזק גם מבלי לרדת לפסים אישיים 

למען הסר ספק יש בשוק ההון מגוון עצום של אפיקי השקעה, ובכל אחד מהם מגוון עצום של מכשירים. 

מעניין, אשמח לשמוע עוד . 

אין לך מושג קלוש על מה אתה מתדיין כאן. 

נראה לי כבר חזרת על זה כמה פעמים באותה הודעה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

פעם חיכיתי לרכבת בירושלים, הלכתי לטייל בסביבה ומצאתי 10 אגורות על הרצפה. המשכתי לטייל, הגעתי לדוכן פייס, קניתי את אחד הכרטיסים ב15 ש"ח, גירדתי עם ה10 אג' שמצאתי וזכיתי ב200 שקל.
חודש אחרי זה הייתי באזור, קניתי כרטיס באותו מקום ולא זכיתי בכלום.
ובזה מסתכמת קריירת ההימורים שלי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, BarryG כתב:

בעצם, הוא אומר שהשקעה זאת פעולה שלאחר ניתוח מעמיק מספקת ביטחון לגבי הסכום שהושקע ותשואה הולמת. מה זאת תשואה הולמת? שאלה טובה. בגדול, זאת תשואה שאמורה לפצות על הסיכון (הסיכוי להפסד) שאנחנו לוקחים.

ההגדרה השניה היא יותר במילים שלי: "השקעה היא רכישת נכס על מנת להנות מתזרים המזומנים שהוא מייצר". שים לב להבדל בין ספקולציה להשקעה- בספקולציה אנחנו מקווים שמחיר הנכס יעלה, בהשקעה אנחנו קונים אותו בשביל תזרים המזומנים שהוא מייצר. כיוון שמחיר נכס מושפע מהתזרים הצפוי מהנכס, בספקולציה יש לנו יותר "דרגות חופש"- אנו חשופים גם לשינוי בתזרים מהנכס וגם באיך משקיעים אחרים יעריכו את המחיר שיש לשלם על התזרים הזה. בהשקעה, אנו לא מודאגים מהמחיר ודואגים שהתזרים ישתנה. 

שים לב שעד עכשיו עוד לא דיברנו על שוק ההון, רק על השקעה וספקולציה. ההבדל רלוונטי לכל סוג השקעה, גם בדירות כמובן. 

אני חושב שהניסיון לנתק ספקולציות מהשקעות הוא תמים מידי. גם אלו שמשיקעים אחרי הרבה מחקר ולאורך שנים רבות עוסקים באופן מסויים בספקולציות.

שים לב שבהגדרה השניה אתה מתייחס יותר לתזרים. אבל החבוב כתב satisfactory return, שבאיזשהו אופן גם מדבר על עליית הערך (או לכל הפחות לא לאבד מערכו). האם לא מדובר כאן גם במעשה ספקולטיבי [מלשון ניחוש (או הימור?)]? נכון אפשר לעשות ניחוש מושכל וכו' וכו'. אבל אני רגע מדבר בגבוהות ופחות בפרטים. ד"א אני די מתחבר לכך שספקולציה זו פעולה הפוכה מהשקעה (בתחום הפיננסי).

אני אוסיף את הציטוט המעניין מויקי (יש גם ציטוט שם של בנג'מין/בנימין):

ציטוט

The view of what distinguishes investment from speculation and speculation from excessive speculation varies widely among pundits, legislators and academics. Some sources note that speculation is simply a higher risk form of investment. Others define speculation more narrowly as positions not characterized as hedging.[2] The U.S. Commodity Futures Trading Commission defines a speculator as "a trader who does not hedge, but who trades with the objective of achieving profits through the successful anticipation of price movements".[3] The agency emphasizes that speculators serve important market functions, but defines excessive speculation as harmful to the proper functioning of futures markets.[4]

According to Benjamin Graham in The Intelligent Investor, the prototypical defensive investor is "...one interested chiefly in safety plus freedom from bother". He admits, however, that "...some speculation is necessary and unavoidable, for in many common-stock situations, there are substantial possibilities of both profit and loss, and the risks therein must be assumed by someone." Thus, many long-term investors, even those who buy and hold for decades, may be classified as speculators, excepting only the rare few who are primarily motivated by income or safety of principal and not eventually selling at a profit.[5]

גם פה המוחרגים (בערך) היחידים הם באמת אלו שמעוניינים רק בתזרים, אבל הם מעטים וגם בהנחה לתשואה יש מן הספקולטיביות.

מה אומר?

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Bob Ross כתב:

אין ספק שסיפור אנקדטולי על דודה שלך זה טיעון מנצח.

תוסיף לזה טיעון שכולל ברבור שחור כמו הקורונה - ארוע שמתרחש פעם במאה - ובהחלט הצלחת להוכיח משהו.

מה בדיוק? אין לי מושג.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...