Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נמאס לי כבר [או: שרשור פריקה על תרבות החניה בישראל]

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1493 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תבדילו בין רכב סתם יקר לבין רכב נדיר.

לדוגמה מנהל חברה במשרד ליד המשרד שלנו נוסע על ג'יפ לקסוס חדש בתל אביב.

יש לו כבר מלא שפשופים ומכות לרכב כי הוא לא שומר ולא אכפת לו.

פעם שאלתי אותו אם לא כואב לו לראות רכב ב300אלף שח עם מכות והוא ענה לי בכנות שזה רכב עבודה.

אז למי שיש כסף לשלם 300אשח לרכב עבודה אז שיבושם לו.

מנגד פותח האשכול מדבר על רכב "נדיר" שאין הרבה בארץ והוא שומר עליו בקנאות.

ומפריע לו שאנשים דופקים לו את הרכב והורסים אותו.

אז הפתרון זה לקנות יונדאי I10 ישנה בכלום כסף ולנסוע בכיף ביום יום ומתי שרוצים להנות אז לקחת את הרכב הנדיר לסיבוב.

קיצר, זה לא עיניין של צודק או לא, זה עיניין של האם להרוס רכב נדיר או לשמור עליו.

אם לשים את הרכב בניילון זה לא פתרון אז או שלהחליף לרכב יותר זול או לא לנסוע בתל אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נראה שזו מיאטה מהעשור הקודם לפני ה'מתיחת פנים שהייתה ב2009.

אז רכב יקר - קצת, אבל היא תמכר גם עם שפשוף וגם עם דנט.. הרכבים האלו שומרים על המחירון.

נדירה - נכון יש רק כמה עשרות - 200+- כאלו על הכביש, אבל אפילו הרכב שלי נדיר יותר מזה (והוא לא יקר). לכן אין קשר בין שפשוף לכמה הרכב שלך נדיר, אלא לכמה אתה אוהב אותו, אפילו אם זו קיה פרייד שנת 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה שחלק מהמשתמשים לא ממש מבינים - זה בכלל לא משנה שהרכב הזה כן או לא נדיר, זה משנה שהבחור קשור רגשית לרכב, ומבאס אותו כשאנשים אחרים משחיתים לו את הרכוש.

זכור לי היטב איך הגעתי הביתה לפני כמה שנים וראיתי קשקוש מכוער מאוד על תא המטען של הפיאט שלי, פיאט כן?, זה הרס לי את היום. אתה שומר על הרכב, אבל אז עובר אורח נתקע עם האופניים ברכב שלך וממשיך, ואתה נשאר עם שריטה מכוערת שאי אפשר לתקן (מבחינה פרקטית).

אז נכון שהכי נכון זה לשים פס, לדעת שזה בסה״כ קופסת פח וששום דבר לא ישתנה כי יש עליה שריטה. אבל, מדובר בתחושה, רגש, לא רציונל.

פות״ש, אני מתבאס בשבילך, אבל תזכור שבסופו של יום אתה נוהג ברכב סופר כיפי, ושהנזק בר תיקון וש(כן, אני יודע שזה נדוש)היה יכול להיות גרוע יותר. תבדוק כמה עולה לתקן, תחליט אם שווה או לא, ותמשיך הלאה. 

• אהבתי 3

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים ומבין אותו במאה אחוז כי אני מרגיש אותו דבר, וקשה לעשות עבודה עצמית כדי לא להתרגש מזה, אבל זה הדבר הדרוש.

לצרוח למשטרה בטלפון שיש פה תאונת פגע וברח (שזה לא המצב אם כבר מדברים על זה), ולנסוע אחרי הטיפשה הזו עד הבית בשביל מה? כדי שהיא תשלם לו? את רוב השפשופים אפשר להוריד עם קצת פוליש ולחיות איתם. מכות עמוקות יותר שדורשות פחחות זה בהחלט מבאס יותר.. אבל אין מה לעשות נגד שפשופים ושריטות, הרכבים שלנו נמצאים ברשות הרבים ברוב הזמן וצריך להשלים עם המצב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך שלהתקשר למשטרה זה חסר תכלית, גם בימים רגילים ובטח בימים כאלו. מנגד, זה נורא מתסכל לדעת שפלוני יכול לנגח לך את הרכב ולנסוע, מבלי שזה יעניין אף גורם חוק... עצוב.

כל דאלים גבר, איזה פייל.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בגלל זה הפיתרון הפיזי היחיד שעובד במידה רוצים לשמור על הרכב ללא שריטות ומכות חניה זה לא להשתמש ברכב לנסיעה יום יומית. אבל אז הרכב הופך מאמצעי תחבורה למשהו אחר, וזה לא מתאים לכל אחד. 

או שאתה קונה עוד רכב בשביל תחבורה נטו, ושומר את הבייבי מכוסה ומוגנת לjoy-ride בסופ"שים או שאתה משלים עם זה שהרכב האהוב שלך ינזק. כי זה בסופו של דבר יקרה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קשור לרכב וכואב לך כל סריטה?
תשקיע בו עוד כמה אלפים וקח אותו לציפו, 

את השעון הנוכחי שלי קניתי עם זכוכית ספיר...כדי שאני לא אתבאס משריטות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר לגישה שלי לרכב, או כמה הוא יקר או נדיר.

זה לא יותר מדי לצפות שאנשים זרים יעשו מאמץ מינימלי, כלומר רק להשתדל לא לפגוע ברכוש של אחרים.

גם אם זה פרארי או פיקנטו.

כמו שרובנו לא מסתובבים ברחוב עם בגדים קרועים , אין סיבה שנסתובב במכוניות שבורות.
הבעיה שאם אתה רואה ברכב שלך כלי שנועד לספוג התעללות, כנראה שתסיק שגם אחרים רואים באוטו שלהם כלי כזה וההמשך ידוע

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, LotusElise כתב:

https://www.autoguide.com/top-10-best-bumper-guards-to-avoid-scratches

איך אני אוהב שאנשים חושבים שכל דבר רע זאת התרבות הישראלית.

יש את המוצר הזה, ראיתי הרבה מכוניות בניו יורק איתו.

לא מזמן ראיתי מישהו עם זה באיילון.

אתה בטח חושב שרק ישראלים קונים נייר טואלט נגד קורונה

citybumper-rear-bumper-guard.jpg

לא צריך לחפש באפטר מרקט, הקקטוס במהדורתה המקורית הבהירה די טוב שמדובר בתופעה עולמית, לא משהו מיוחד לנו. גם העובדה שנזנחה מצביעה כנראה על כך שבאופן כללי לאנשים חשוב יותר העיצוב מאשר ההגנה מפגיעות חניה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם תפסתי על חם איזה פועל בניין שנצמד לרכב שלי במקביל, במרחק של 5 ס"מ. כמובן שהוא פתח את הדלת על הרכב שלי ואין לי מושג איך הוא הצליח לצאת. הוא הלך לעיסוקיו ואני כמובן הלכתי אחריו, ודפקתי בדלת בדירה שהוא שיפץ בה, ושם התחיל קרקס גדול. לא היה חסר הרבה שזה היה מגיע לאלימות, אבל הטונים שם היו מאוד לא נעימים. עד היום השכנים בבניין שלי מפחדים לדבר איתי. הוא כמובן הזיז את הרכב כי ראה שאני מוכן ללכת עד הסוף. הדבר הכי מעצבן זה שהיה לו שפע של חניה. במקרה שלי היה מדובר בסיאט איביזה שנת 2008 ולא באיזה רכב יוקרה, אבל החוסר אכפתיות הזה של אנשים - כבר עלה בחיי אדם, ויעלה עוד הרבה.

עריכה אחרונה על ידי Yossi dashti
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כבוד שאף אחד גם כשיש חניון ל 200 רכבים ויש מספיק חניות ריקות ל 50 מהן עדיין יבוא הז@@ן ויצמד אליך וידפוק דלת. אבל אני כבר שמעתי ממישהו שמיישם שיטת ה"להחזיר באותו מטבע". ורק ככה הם ילמדו בפעם הבא לשמור מרחק ומעיינן לו את הת$$ת כל יפי נפש שאומרים שאסור לגעת ברכוש של אחר. כפי שאותו אחד ידע לדפוק לו מכה בדלת הוא ילמד איך לקנות שתי מראות חדשות קומפלט. ככה שמעתי שעושים ,אני אישית לא יישמתי.

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, oryo כתב:

נדמה שחלק מהמשתמשים לא ממש מבינים - זה בכלל לא משנה שהרכב הזה כן או לא נדיר, זה משנה שהבחור קשור רגשית לרכב, ומבאס אותו כשאנשים אחרים משחיתים לו את הרכוש.

זכור לי היטב איך הגעתי הביתה לפני כמה שנים וראיתי קשקוש מכוער מאוד על תא המטען של הפיאט שלי, פיאט כן?, זה הרס לי את היום. אתה שומר על הרכב, אבל אז עובר אורח נתקע עם האופניים ברכב שלך וממשיך, ואתה נשאר עם שריטה מכוערת שאי אפשר לתקן (מבחינה פרקטית).

אז נכון שהכי נכון זה לשים פס, לדעת שזה בסה״כ קופסת פח וששום דבר לא ישתנה כי יש עליה שריטה. אבל, מדובר בתחושה, רגש, לא רציונל.

פות״ש, אני מתבאס בשבילך, אבל תזכור שבסופו של יום אתה נוהג ברכב סופר כיפי, ושהנזק בר תיקון וש(כן, אני יודע שזה נדוש)היה יכול להיות גרוע יותר. תבדוק כמה עולה לתקן, תחליט אם שווה או לא, ותמשיך הלאה. 

תודה רבה, סופסוף מישהו כותב את זה נורמלי.

אנשים לא מבינים, מדברים לי על "הרכב יקר הרכב זול", זה לא עניין של מחיר זה עניין של שמירה על רכוש.

רכב זה הדבר היחידי כמעט שאיכפת לי שישאר נקי מתאונות, על כל השאר אני מוכן שיחרבנו גם.

• אהבתי 1

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין לגמרי את פותח השירשור, אני עם רכב גם נדיר {4 בארץ מתחת לשנת 80, 22 מעל שנת 80} והרכב לא נראה משהו בלשון המעטה, אבל אני כל הזמן מחפש את החנייה שתיהיה עם הכי פחות סיכוי לנזק 

זה לא ממש עוזר לצערי

נשברה האנטנה על ידי בן בליעל

יום אחד דופן של גרר נכנסה לי בדלת ימין 

מבעס

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.3.2020 בשעה 08:53, Katom כתב:

אין קשר לגישה שלי לרכב, או כמה הוא יקר או נדיר.

זה לא יותר מדי לצפות שאנשים זרים יעשו מאמץ מינימלי, כלומר רק להשתדל לא לפגוע ברכוש של אחרים.

גם אם זה פרארי או פיקנטו.

אנשים לא מבינים את זה,

בקבוצת פייסבוק שעוסקת בנושא של השרשור (חנית כמו [האות השביעית בשפה העברית]) תמיד איכשהו יש את אלו שמהללים את אלו שחונים עקום עם מכוניות יקרות:

"אני מבין אותו אם היה לי רכב יקר גם הייתי חונה ככה"

"שיבוא ויחנה אצלי בסלון"

סבבה, זה שאתם מושפעים וחושבים שרכב יקר צריך לחנות על שני מקומות חניה זה לא בעיה שלי, שיחנה מצידי בסלון שלכם.

ואז תמיד התירוצים הסטנדרטים: אתה יודע כמה עולה שריטה אצלו?

כנראה שאם מישהו יכול להרשות לעצמו רכב יקר הוא גם מרוויח בהתאם.

הרי יש סיכוי לא רע שבאחוזים זה יוצא +- אותו דבר בהשוואה לרכב סטנדרטי.

מתקשה להבין את החשיבה המעוותת הזו, למה לרכב יקר יש "זכות" לחנות איך שבא לו.

אם נחשוב לרגע בהיגיון, סביר מאוד להניח שלהוא עם הפיקנטו יכאב הרבה יותר על שריטה או דפיקה מאשר להוא עם הפרארי, בטח מבחינה כלכלית.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.3.2020 בשעה 18:03, EliC25 כתב:

אצלי זה קרה גם בטמבון, לשקט הנפשי שלי השלמתי עם הפגיעה ומאז לא שפשפו אותי יותר.. שפשוף במדינה שלנו זו 'חמסה'לרכב נגד שפשופים חדשים.

לדעתי התגובה שלך קיצונית מהסיבה הפשוטה שהסוף ידוע מהרגע הראשון, לכן היית צריך לוותר.

נראה שבאמת אין לי ברירה אלא להשלים עם זה, או כמו שהסבירו לי שעושים בישראל - תחכה שמישהו אחר יכנס בך בנסיעה ואז תתקן כבר על חשבונו, תענוג. (אזהרת ציניות).

עריכה אחרונה על ידי BlaCk ChaoS

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1493 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...