Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תנאים להחלפת פגוש אחורי חדש ולא משומש ברכב שנת 2011

שימו לב! השרשור הזה בן 1494 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

הרכב שלי (טויוטה ראב 4 2011) עבר תאונה והשמאי מטעם חברת הביטוח טען שצריך להחליף את הפגוש האחורי, אבל הוא ציין שקודם ינסו למצוא פגוש משומש אבל במצב טוב ורק אם לא ימצאו משהו סביר אז יאלצו להזמין פגוש אחורי חדש. מי קובע אם יוחלף פגוש חדש או משומש? השמאי או המוסך? בעל המוסך בתחילה אמר לי שיחליפו לי פגוש חדש ואחרי שהשמאי הגיע הוא כבר דיבר אחרת וצודד בדברי השמאי.

אני מתלבט אם ללכת אולי למוסך אחר, אני גם ככה אצטרך להפעיל את הביטוח אז אין לי סיבה לחסוך בבחירת המוסך.

במידה ואני אבחר לטפל במוסך מורשה של טויוטה, האם הם משתמשים רק בחלקים חדשים? במידה וכן, זה אומר שהם בטוח יחליפו לפגוש אחורי חדש?

תודה לכל העוזרים!   

עריכה אחרונה על ידי Acejin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמאי צודק!!

העיקרון בביטוח הוא להחזיר את מצבך למצבו דקה לפני התאונה ולא לשפרו

אם תוכיח כי החלפת את הפגוש לפני זמן קצר אולי ישקלו פגוש חדש.

גם במוסך יבואן השמאי לא יאשר פגוש חדש.

יאשר חדש רק אם לא יימצא משומש, וגם אז ברוב המקרים יאשרו חדש תחליפי ולא חדש יצרן.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להסכים עם חלק מהדברים שכתבת אבל במידה ולא ימצאו פגוש משומש למה אני צריך להתפשר על פגוש תחליפי? הפגוש הנוכחי מקורי מהיצרן, איך זה מתקשר לעובדה שצריך להחזיר את הפגוש למצבו הנוכחי. פגוש תחליפי יוריד את הערך של הרכב להבדיל מפגוש חדש.

עוד שאלה, ביקשתי מהשמאי ומבעל המוסך שאני מעוניין לראות את הפגוש וגם לאשר אותו לפני שמתקינים אותו. שניהם אמרו שישלחו לי תמונות, אבל השאלה אם אני בכלל יכול לשלול התקנה של פגוש כזה או אחר על סמך הנראות שלו? חוץ מזה, איך אני מוודא שהפגוש מקורי ולא תחליפי?

תודה רבה לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רשאי להביע את דעתך כך גם המוסך , מי שקובע לבסוף הוא השמאי.

יש כמה סוגים  לחלקים

מקורי חדש, מקורי חדש אבל לא תוצרת היצרן,  תחליפי חדש, משופץ, משומש.

תצטרך להוכיח לשמאי שתחליפי חדש מוריד את ערכו של הרכב.

האם השמאי הוא שלך או מטעם חברת הביטוח? 

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמאי פרטי יקבע רק מקורי לא תוצרת יצרן כי לפי בדיקות שנעשו ע"י הטכניון 

נמצא כי פגוש תחליפי או "מזוייף" הוא באיכות נחותה יותר מפגוש מקורי של היצרן.

שמאי של חברת הביטוח ינסה לדחוף פגוש תחליפי כי זה יותר זול לחברת הביטוח.

המוסך לא קובע כלום, רק שמאי קובע מה יחיליפו ומה לא.

תדבר איתו ותתעקש על שלך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמאי הגיע מטעם חברת הביטוח, אני בטוח שהאינטרס שלו יהיה לצמצם כמה שאפשר את עלות הנזק עבור חברת הביטוח. האם זה אפשרי להחליף שמאי ולקחת מישהו פרטי? לא העברתי לחברת ביטוח שום פרטים לגבי השמאי אלא רק לגבי המוסך. דרך אגב, האם אני אוכל להחליף גם את המוסך במידה והרכב עדיין לא נכנס לתיקון?

במידה ושמאי מחליט על הכל אז אני בעצם נתון לרחמיו של השמאי ואני לא סומך עליו בלשון המעטה, אני מעדיף שמאי פרטי שישמור על האינטרסים שלי ויקבע להתקין פגוש מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, Acejin כתב:

השמאי הגיע מטעם חברת הביטוח, אני בטוח שהאינטרס שלו יהיה לצמצם כמה שאפשר את עלות הנזק עבור חברת הביטוח. האם זה אפשרי להחליף שמאי ולקחת מישהו פרטי?

אם השמאי הוא מטעם חברת הביטוח, ואתה יודע מה האינטרס שלו, למה אתה עם אותו שמאי עדיין?

קח שמאי מטעמך שידאג לאינטרס שלך ולא לאינטרס של חברת הביטוח.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, התקשרו אליי מהמוסך ואמרו לי שהזמינו חלק מקורי כי לא מצאו משומש. בחשבונית של האספקה ראיתי באמת שכתוב מקורי ולא תחליפי. זה משנה אם זה מקורי חדש או מקורי חדש לא מתוצרת היצרן? 

תודה לעוזרים! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצוי כמובן הראשון

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני בודק אם זה מקורי חדש או מקורי חדש אבל לא מתוצרת היצרן?

האם אני יכול לקבל את הדוח של השמאי עם כל החלקים שהוחלפו ובצורה כזאת לבדוק מאיפה כל חלק הגיע?  

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת איכות , האיכות אותה איכות.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאל את השמאי 

הוא כותב זאת בדו"ח בצורה מפורשת בד"כ

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1494 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...