Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן פיקאסו - מספר שאלות (תצוגה, צריכת דלק, ערכת חילוץ)

bloodymeli
שימו לב! השרשור הזה בן 1433 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברשותי סיטרואן פיקאסו (אקסלוסיב) משנת 2015. הופיעו לי כתמים שחורים על התצוגה, כפי שמופיע בתמונה. הם לא נורא מפריעים לי, פרט לחשש שהם מסתירים נוריות חשובות. באופן אישי, התצוגה שנוחה לי הוא התצוגה בתמונה.

א. האם הכתמים השחורים אכן מסתירים נוריות כלשהן בתצוגה הזאת?

ב. בתצוגה זו, אני לא מצליח להבין איפה אמור להופיע צתב התאורה ( אורות גבוהים / רגילים / מצב אוטומטי). למישהו יש מושג? בשתי התצוגות האחרות הן מופיעות.

ג. יש אפשרות להתקין תצוגות נוספות, פרט לשלושת התצוגות שמגיעות? שתי התצוגות הנוספות לא נוחות, ובזאת לא ברור מצב התאורה.

ג.יש אפשרות לעדכן גרסה או לסדר תמיכה בוויז / אנדרואיד אוטו / מיררורלינק? יש מקום מומלץ לבצע זאת?

ד. צריכת הדלק של הרכב לא מרשימה ועומדת על 9.4 ק"מ לליטר בנהיגה מאוד רגועה. לשם השוואה, צריכת הדלק של קיה סיד (הרכב השני במשפחה, אותו שנתון, אותו משקל, אלו פרופיל נהיגה) עומדת על 10.8 ק"מ לליטר. הבדל של 15 אחוז בערך, לא זניח. עצות? הציעו לי שלל טיפולים, החל מניקוי מצערת דרך החלפת מסנן אוויר.

20200215_153754.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משער זה מנוע 1.6 בנזין.

המסך טוטלוס. אין דרך לתקן העיגולים . זה קורה גם במסכי טלפון ומסכים ביתיים. יש כאלה שמשפשים בעדינות ומצליחים. אני סקפטי.

פנה ליבואן/מוסך יבואן . מעניין מה הוא יגיד, בקש השתתפות הייצרן בתיקון ( זה דורש החלפת ה LCD) .

אם הם רוצים אלפי שקלים תשאיר את הישן

הצריכה דלק חושבה מהמשאבה ? או ממחשב הרכב ? בכל מקרה, למנוע הזה זו צריכה סבירה. אתה נוסע בעיקר בעיר ועם קצת לחיצה על הטורבו... זה מה תקבל.

אין דרך ישירה לעדכן/לשנות את המולטימדיה. אתה יכול להתקין קופסת אנדרואיד סמויה ממתקין חיצוני ולחבר אותה למסך התחתון

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב התאורה במסך הזה מופיע בערך איפה שהעיגול השחור מעל מספר הקילומטרים הכללי של הרכב.

אם תרצה, אצלם לך יותר מאוחר היום/מחר

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב , אתה יכול להמשיך את השרשור הקודם של הקניה.

את העיגולים במסך לא ראית לפני ?

נראה שהשמש טיגנה לך את המצלמה העליונה (התראת סטייה) ואת המסך העליון .

אתה עוקב אחרי צריכת השמן ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דרך ישירה לעדכן/לשנות את המולטימדיה. אתה יכול להתקין קופסת אנדרואיד סמויה ממתקין חיצוני ולחבר אותה למסך התחתון

יש לינק לקופסת אנדרואיד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כל מיני קופסאות , כולן על עיקרון דומה.

קח למשל :

https://m.navitechus.com/product/detail.html?product_no=14&cate_no=24&display_group=1

בחרת חברה קוראנית כי יש סיכוי שאפילו ישלחו לארץ. להבדיל מסינים שנמצאים ב"חופשה"

ב 200$ אתה סוגר את הסיפור (לפני מכס)

זו קופסא שמחביאים מאחורי תא כפפות ומתחברת למערכת smeg שיש אצלך. מתלבשת על כפתור הניווט.

הבעיה בכולן זה עדכון גרסאות עתידיות של אנדרואיד וגם למצוא מתקין סביר שלא יעשה נזק.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב התאורה במסך הזה מופיע בערך איפה שהעיגול השחור מעל מספר הקילומטרים הכללי של הרכב.

אם תרצה, אצלם לך יותר מאוחר היום/מחר

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

כן, זה יהיה מעולה. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסך טוטלוס. אין דרך לתקן העיגולים . זה קורה גם במסכי טלפון ומסכים ביתיים. יש כאלה שמשפשים בעדינות ומצליחים. אני סקפטי.

פנה ליבואן/מוסך יבואן . מעניין מה הוא יגיד, בקש השתתפות הייצרן בתיקון ( זה דורש החלפת ה LCD) .

אם הם רוצים אלפי שקלים תשאיר את הישן

הצריכה דלק חושבה מהמשאבה ? או ממחשב הרכב ? בכל מקרה, למנוע הזה זו צריכה סבירה. אתה נוסע בעיקר בעיר ועם קצת לחיצה על הטורבו... זה מה תקבל.

מעניין, אחד מהשיקולים (השוליים יחסית) בקניית רכב זה הייתה שלכאורה תצרוכת הדלק שלו נמוכה, ואפילו נמוכה מאוד. בחלק ממבחני הדרכים מדווחים על 11-12 ק"מ, לעומת קיה סיד שבד"כ מדובר שם על 11 ק"מ. לתומי חשבתי שמנוע הטורבו אמור להיות יותר יעיל אנרגטית ממנוע אטמוספירי רגיל. אני לא לוחץ כמעט על הגז, לרוב לא מגרד את ה-3000 סל"ד. הפתיע אותי לרעה הפער בין צריכת הדלק של הסיד לצריכה של הפיקאסו. את צריכת הדלק אני קורא ממחשב הרכב, ממוצע על פני כ-200 ק"מ.

בעבר היה שרשור על צריכת הדלק של פיקאסו, אבל לא ראיתי שם התייחסות לדגם של ה-165 כ"ס. מה צריכת הדלק שלכם? מה סביר?

אופרטיבית, המשחק כאן הוא כלכלי - שיפור של 10% בצריכה שווה עבורי כ-500 ש"ח, ואם אני מסתכל שנתיים קדימה, שווה לי להשקיע עד 1000 ש"ח במטרה לנסות לשפר את הצריכה, במידה ויש תקלה או תיקונים פשוטים לבצע. יש משהו שהיית מנסה? הכי זול ופשוט זה לדחוף BG 44K platinum למיכל (היצרן טוען שזה חומר המיועד למנועי הזרקה ישירה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב , אתה יכול להמשיך את השרשור הקודם של הקניה.

את העיגולים במסך לא ראית לפני ?

נראה שהשמש טיגנה לך את המצלמה העליונה (התראת סטייה) ואת המסך העליון .

אתה עוקב אחרי צריכת השמן ?

יפה שאתה זוכר (ותודה על העצות בשרשור הקודם!) :wink:.

בסוף קניתי את הרכב בהנחה משמעותית (42K ש"ח), מתוך הנחה שאצטרך להשקיע כ-10K בתיקונים בשנים הקרובות.

ראיתי את העיגולים במסך, לא היה נראה שזה מפריע למשהו. אקפוץ מחר למוסך היבואן ואראה מה ההצעה לתיקון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת דלק בודקים במשאבה עצמה, כי במחשב הרכב תמיד יהיה זיוף (לרוב המחשב יציג נתון יותר טוב ממה שקורה במציאות).

קיד סיד ו C4 פיקאסו זה לא אותו הרכב ולא אותו הגיר ובטח שלא אותו המבנה (סטיישן נמוך מול מיני-וואן במקרה שלך 7 מקומות).

פער של 15% - זניח לחלוטין. בסה"כ בקטגוריה שלו הוא מציג צריכת דלק טובה\סבירה לחלוטין. אין מכוניות בגודל הזה עם מנוע בנזין שמציגות צריכת דלק טובה יותר - אל תיפול לסיפורים וקלישאות.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • שבועיים מאוחר יותר ...

תעבור לתצוגה כהה. הכתמים יהיו פחות בולטים ומפריעים.

אני בדיוק עם אותו דגם ואותו שנתון, ואצלי ממש לאחרונה התחילה אותה תופעה. הכתמים באים והולכים ומשנים את צורתם. לא ברור מה משפיע על זה, אבל המשמעות היא שזה לא פיקסלים שרופים. אין פתרונות גם בפורומים בחו"ל.  

אני גם שוקל לפנות ליבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1433 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...