Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה עולה לגור לבד בימינו?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 48 דקות, ST12345 כתב:

מה זה ז'יגולי? אמא של לאדה?  את הסמלון קיצץ לי האתר החדש ; שאני ממש, אבל ממש לא נהנה להשתמש בו. 

השם המקורי של לאדה לשוק הפנימי.

בזמנו הבינו שזה מזכיר ז׳יגולו (נער ליווי), לכן המציאו את המותג לאדה

https://en.wikipedia.org/wiki/Zhiguli_(car_brand)

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאק מי, הייתי צריך למלא לוטו. האמת ניחוש מושכל, לא זכורים לי עשרות מותגי רכב סובייטים. היה את הלאדה ועוד איזה שניים ? המשאיות פלצת  קמאז ועוד מותג מבוסס פיאט, שכחתי את שמו. 

אם טעיתי ויש המון, אתם מוזמנים להעמד על הרגליים האחוריות ולהפציץ...(;-

• מצחיק 2

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Lada wasn't the only car to come out of Soviet Union, there were GAZes, ZAZes, ZIL, Izhzes, hundreds of the goddamn things.

ממליץ לראות קטע מטופ גיר על communist cars

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הפרקים הטובים של השלישיה. 

James: I thought so.
Jeremy: What?
James: A rev counter.
Jeremy: Yes?
James: You decadent capitalist pig. Ownership of a rev counter is theft.
Jeremy: Look at the colour. This is the colour of a prosthetic limb.
James: You've got wipers on your headlights!
Jeremy: They don't work.
James: That's not the point! It's aspirational!

עריכה אחרונה על ידי garicho
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשיית ה low tech במיטבה. לסבא שלי בכפר במרוקו היתה את הפרדה הכי חזקה באזור. לסבא השני שלי שהיה מעשירי הכפר, היה סוס. Respect.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש במיטבה.

מוסר עבודה נמוך (כי ישלמו לך גם אם תזרוק ז׳), עם חיסכון בכל דבר אפשרי ולא אפשרי, ייצר מכוניות מיושנות מאוד עם איכות תכנון, חומרים וייצור ירודים, בתוך המדינה קנו את זה כי לא היה משהו אחר (וגם בשביל זה היה תור של שנים), ובחו"ל (לייצוא הלכו דגמים מאובזרים באיכות משופרת) הם נמכרו כי היו הכי זולים בקטגוריה, כשבשוק המקומי הם נמכרו במחירים מופקעים.

עוד נקודה מעניינת - בגלל שהיה תור של שנים (שבסופו גם לא היית יודע איזה רכב תקבל), מכוניות מיד2 היו עולות הרבה יותר מחדשות, רק כי היה אפשר לקבל אותן כאן ועכשיו.

חזרה לנושא הקודם - יכולת הגדלת ראש ואילתור זה משהו שלא קיים רק אצל רוסים - זה קיים אצל כל עם שבא ממקום של מחסור, וצורך לעבוד קשה בשביל דברים בסיסיים. אני בא הרבה במגע עם הודים, והם גם קומבינטורים לא קטנים.

נכון גם לאותו מפתח תוכנה פלסטיני שהזכירו קודם. עצם העובדה שמתכנת פלסטיני עובד בחברת הייטק ישראלית, זה כבר ראוי להערכה, כי תחשוב כמה הוא היה קשה היה לו להגיע לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, garicho כתב:

אחד הפרקים הטובים של השלישיה. 

James: I thought so.
Jeremy: What?
James: A rev counter.
Jeremy: Yes?
James: You decadent capitalist pig. Ownership of a rev counter is theft.
Jeremy: Look at the colour. This is the colour of a prosthetic limb.
James: You've got wipers on your headlights!
Jeremy: They don't work.
James: That's not the point! It's aspirational!

אחד החזקים. הימים הטובים של Top Gear. כל כך אהבתי את העונות הישנות... הכי נהנתי זה כאשר נתנו להם תקציב לקנות גרוטאות והם הריצו צחוקים על המכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא קורא את כל השרשור רק רוצה להגיד שאפו שהגעתם מהוצאות מחיה לנושא השיחה הנוכחי.

האמת הקורונה הוכיחה לי כמה אפשר להצטמצם בהוצאות, אנחנו זוג ולכן ההוצאות המשותפות מתחלקות. בחודש מרץ הוצאתי מהחשבון שלי רק 3500 שקל. כמובן שזה לא לוקח בחשבון הוצאות שנתיות שיש בשגרה כמו טסט לרכב שיגיע בקרוב וכל מיני בלתמים, אלא רק הוצאות ביטוח וקבועות ומחיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר מורידים את הרגל מהגז פתאום מגלים שאפשר ליהנות מהחיים בלי להיות בטירוף ומרדף אינסופי. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ההוצאות מחיה דווקא עלו.

קודם הייתי מתקלח בחדר כושר בעבודה, אוכל צהריים בעבודה, ובכללי חוזר הביתה בשעות מפגרות.

עכשיו אני צריך לחמם מים (אין דוד שמש), לשפוך מים כדי להתקלח, ולקנות אוכל כדי לבשל בבית, פלוס להדליק אור, ולפעמים מזגן.

צריכת דלק פחות הטרידה אותי, כי :

א) דלקן (נשאר לי עוד שנה לחוזה של הליסינג, ולא שווה לי להחזיר ולקנות רכב פרטי, והאמת שגם אין לי זמן ועצבים להתעסק עם אחזקת רכב)

ב) גם אם לא, לאיוניק יש צריכת דלק של אופניים בערך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, vadim6385 כתב:

קודם הייתי מתקלח בחדר כושר בעבודה, אוכל צהריים בעבודה, ובכללי חוזר הביתה בשעות מפגרות.

אתה גם מאלה שמחכים עם היציאה של הבוקר כדי להשתמש בנייר הטואלט בעבודה?

• מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חורג ממנהגי לא לדבר על נושאים כאלה בפורום. אני ממש ממליץ על שימוש בבידה שוטף שיושב על האסלה.  

חוסך בנייר טואלט , היגייני ולדעתי עדיף מאוד על פני השיטה המסורתית.

מעבר לזה לא אפרט. 

זוכרים את ההתנפלות בהתחלה על ניירות הטואלט ? מבחינתי שלא ימכרו אותם יותר. 

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, vadim6385 כתב:

א) דלקן (נשאר לי עוד שנה לחוזה של הליסינג, ולא שווה לי להחזיר ולקנות רכב פרטי, והאמת שגם אין לי זמן ועצבים להתעסק עם אחזקת רכב)

ב) גם אם לא, לאיוניק יש צריכת דלק של אופניים בערך

כמה ק"מ לליטר אתה עושה עם האיוניק? לוחץ על הגז או נסיעת סבא? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...