Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקסוס UX - מבחן דרך

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1741 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

20155756_10155414953152660_888405340973998972_n.jpg

היה לי באמת חזון לפני כמה שנים לגבי הגרפיטי של הקוף ממכבי חיפה, ניתן לראות אותו בתמונה הזו.

HOME-%D7%9C%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7%A1-UX.jpg

לגבי הלקסוס, הפיצ'ר של המזגן שימושי מאוד ויהיה מעניין לראות אם ימשיך להכנס בדגמים וחברות נוספות.

אמנם אמרת שהמושבים מעייפים, אבל השאלה היא האם הם נוחים\כואבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה ל-CT200 במבחן נראית לי קצת מוזרה - כנראה בגלל שזה הרכב הנוכחי של הבוחן או בגלל שזה ה-entry level של לקסוס, אבל נראה לי יותר הגיוני להשוות ל- CH-R שהלקסוס הזה הוא בעצם גרסה מפוארת (ומשודרגת מבחינת יחידת ההנעה) שלה.

מכאן גם נובעת להבנתי ההתלבטות מול ה-RAV-4 - גם הוא "SUV" אבל גדול ומרווח משמעותית ואמור להיות מפואר פחות אך באותה סביבת מחיר.

בתור מי שקנה אוריס ולא חשב לרגע על CT200, אם הייתי חושב על ה-UX הייתי מוצא את עצמי בסוף מתלבט בין ה-CHR ל-RAV-4 (ודי ברור שה-RAV-4 הייתה מנצחת בהתלבטות הזאת)

השוואה לCT רק מבחינת דגם כניסה. אבל מבחינת מרווח ותא המטען יש מקום להשוואה.

אגב CT. אצלי היא הייתה בדיוק אלטרנטיבה יותר יקרה לאוריס.

אגב UX, כפי שכתבתי, חשבתי עליה לעצמי, אבל בסוף קניתי ראב4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הלקסוס, הפיצ'ר של המזגן שימושי מאוד ויהיה מעניין לראות אם ימשיך להכנס בדגמים וחברות נוספות.

אמנם אמרת שהמושבים מעייפים, אבל השאלה היא האם הם נוחים\כואבים?

בראב 4 יש משהוא דומה, רק בלי חיישן אלא עם כפתור.

לגבי המושבים, שלא תבינו לא נכון. מושבים של לקסוס אלוהיים. הם עוטפים אותך מכל הכיוונים בצורה מושלמת כמו בעריסת תינוק.

אבל אני אישית אחרי שעה וחצי של נסיעה רצופה מתחיל לחוש אי נוחות איתם וחייב לעשות איזה עצירה למתוח איברים. אבל שוב, זה עניין מאוד מאוד מאוד אינדיבידואלי.

מאידך בסיטרואן שלי המושב לא הכי נוח ונחמד כשמתיישבים עליו, אבל אני מסוגל לטחון טיול נהיגה נמרצת של 5-6 שעות ועדיין להיות במצב סביר, בלי שאהיה חייב לשכב כמה שעוות במצב אופקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב מצויין תודה.

אני חושב שהאוטו הזה ממש מכוער.

דעתי כנ"ל, אבל היא סוביקטיבית.

האם הרכב מרגיש פרמיום? אני לא התרשמתי, עבורי זה אותה טויוטה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באחד הערבים הגענו לרוני להצטרף אליו למבחן. להלן הסיכום שלי:

אני לא אוהב המותג לקסוס בגלל העיצוב. מצד אחד יש להם עיצובים משעממים (הדגמים הישנים) שיוצרים חשק לקחת פטיש ולעצב מחדש את הרכב ומצד שני, בדגמים החדשים הם אלופי ה-Over design. כמעט ואין עיצוב שגם מקורי וגם סביר (להוציא את העיצוב החיצוני המהמם של LC500, פנימית היא בורדל).

משהו תפס אותי ב-UX. לא יודע להצביע על מה בדיוק אבל משהו נראה באיך-שלא-נגדיר את הרכב הזה מסתדר לי בעיניים.

מבחינת העיצוב החיצוני - אהבתי מאוד. מבחינת העיצוב הפנימי - הרגיש לי בסדר, לא לספר עליו בפורום אבל לחלוטין בסדר.

במקצוע שלי כמפתח תוכנה, לשילוב האותיות UX יש משמעות, User Experience - חווית המשתמש. לא מדובר על עיצוב הכפתורים והנראות הכללית כמו פעם אלא על כל החוויה. מדובר על עיצוב, אינטואטיביות ונוחות תפעול ותחושה. יש עוד הרבה משמעויות נוספות אבל אני לא רוצה להרדים אתכם. בכל אופן, הבעיה הכי גדולה בלקסוס UX מבחינתי היא שהוא נופל בדיוק בסעיף ה-UX. יותר מידי פעמים מצאתי את עצמי שובר את הראש איך אני מפעיל או משתמש בפיצ'ר כלשהו. כן, אפשר ללמוד ע"י ניסוי וטעייה או לפנות לספר רכב אבל יחסית למתחרים שלו, העסק מסורבל מידי.

גם בסעיף השימושיות אני לא יכול לשבח את הרכב. הוא קטן יחסית וצפוף ונקודת החולשה שלו היא תא המטען הפיצי.

יחידת ההנעה ההיברידית שלו עושה עבודה טובה בסך הכל. תמיד יש מספיק כוח לתנועה סבירה. המנוע החשמלי מסייע היטב בזינוקים מעמידה ובהאצות. בכל זאת, אי אפשר לערער על יעילות המנוע החשמלי וזמינות הכוח המידית שלו. לשלילה אציין את צריכת הדלק שהייתה באיזור ה-1:12.5 בפרק הזמן שבחנתי בו.

לסיכום,

לקסוס UX הרגיש לי כמו תכשיט, מעוצב ויפה אבל לוקה בסעיפי השימושיות.

אם אני אשווה אותו לאינפיניטי Q30 שבחנתי (https://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%92%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91/3282/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%9D/%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%A4%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%98%D7%99-Q30S-%D7%91%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F---%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7%AA), הלקסוס משמעותית יותר מודרנית ויותר "מיושבת" מול האינפיניטי שהרגישה צעירה (באופי, לא באיכות, תכנון ואבזור) בזכות יחידת הנעה עצבנית יותר וכיול מתלים קשיח יותר.

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1741 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...