Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משחקי הכס: הסוף מתקרב (ספויילרים לפרק 6)

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1824 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש בסדרה נארטיב של גילוי עריות ושיגעון, שהולכים ביחד.

היחסים של סרסי וגיימי, הביאו את המלך ג'ופרי האכזר.

מהצד השני, בני משפחת טרגריאן, שכולם תולדה של נישואי קרובים, בכולם מקנן השיגעון. ולכן דאני, הייתה פצצה מתקתקת מיום היוולדה.

ההורים של ג'ון סנואו, לא היו קרובים ולכן הוא ראוי למלוכה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 228
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה שואל ברצינות? ההגדרה *המילולית* של חף מפשע היא אדם שלא ביצע פשע. מי שמבצע פשע (במקרה הזה, עריקה ממשמר הלילה) הוא בהגדרה לא חף מפשע. המוות שלו מוצדק לחלוטין גם מבחינת ההגיון של הסדרה וגם מבחינה משפטית טהורה.

והחוק במירין אמר שאפשר להחזיק בעבדים.

נו?!

החאלים, עד האחרון שבהם (וסך הכל היו שם כמה? עשרים?), היו איום ישיר על החיים של דאינריס, שהייתה שפחה בשלב הזה. אם אפילו אחד מהם היה נשאר בחיים, היא לעולם לא הייתה מגיעה לווסטרוז (או מצליחה לאכול אוכל מוצק אי פעם).

בדיוק מה שאני אומר. הייעוד שלה צמח מתוך החוויה האישית. הצורך לשלוט הוא שילוב על מלחמה שלה, אישית, בדיכוי שלה, ובסיפורי הייעוד שמכר לה אחיה.

אותו כנ"ל לגבי אדוני העבדים שהתמרדו נגדה, כולם ביחד.

ברור שהתמרדו. היא חיסלה את אורח חייהם.

בו, אל תשפוט את מוסריות העבדות מהמציאות שלנו במאה ה-21 בעולם המערבי.

היא מעולם לא הרגה אף אחד רק מתוך מטרה להרוג

אה. כן. היא בטח הרגישה נורא כשהיא עשתה את זה.

אני זוכר את עצמי במארב ברצועת הביטחון. הסיפור הוא שאתה שם כדי להגן על המדינה והתושבים מאחוריה. זה נכון. גם.

זה גם נכון שאתה מת להכניס את הבנזונה לכוונת ולמרוח אותו על מאתיים מטרים עם פגז עם לחיצה שלך על ההדק.

זה בדיוק העניין, היא גם אהבה להרוג אותם.

עזוב מוסר, אין שום הצדקה *פרקטית* להרג ההמוני הזה. ואם הייתה כזו, למה היא פשוט לא שרפה את כל העיר מההתחלה וזהו? למה בכלל לסחוב לשם את הצבא שלה, אם היא יכולה לשרוף את כל העיר עם דרקון אחד?

אם נשים שנייה בצד את החורים המעשיים בעלילה (למה צריך את כל הצבא וגו'), אני מסכים שלא היתה סיבה רציונאלית להרג. אני לא חושב שכל ההריגות לפני זה נעשו מתוך תפיסת עולם ערכית מחושבת. הם נעשו ע"י מישהי שעברה התעללות בחייה, התגברה עליה באלימות, ויזמה מסע אלים לשחרור המדוכאים. עכשיו, מי זה מדוכא, מי זה מדכא, ומי הוא משת"פ של המדכא שראוי גם למות... את זה אפשר להגמיש כדי להצדיק את החלק באישיות שמת לראות אנשים נשרפים, כי יש בתוכי משהו כ"כ סובל וכועס, שאני רוצה לראות את העולם נשרף.

אז לי דווקא ברור מאוד למה היא שרפה את הכל.

המקום הזה הוא לב ליבה של הטראומה שלה, מילדות.

שורש כל החיים הקשים שהיא עברה.

זה אולי כתוב גרוע, אבל אני לגמרי מבין את קו העלילה.

רק תמה מה יעשו כל אלו עם קעקועי דאנירז מעכשיו...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקום הזה הוא לב ליבה של הטראומה שלה, מילדות.

שורש כל החיים הקשים שהיא עברה.

לא רק זה, אלא שגם במהלך הפרק, כשג'ון דוחה אותה, היא אומרת לו "אוקיי, אז תהיה לנו (או לי, לא זוכר) רק הפחדה". ואיך אתה גורם לאנשים לפחד ממך אם לא ע"י מחיקה של עיר שלמה?

ההתהפכות שלה גם לא בדיוק מתרחשת "במכה" כי כשטיריון עומד מולה בחדר הכס ואומר לה שאם יצלצלו בפעמונים זה אומר שהם ניצחו ושיפסיקו את ההתקפה, היא נותנת לו הנהון קטן ומאוס, ואז עוברת להסתכל על תולעת אפור ונותנת לו מבט של "זוכר שיש לנו תוכנית אחרת, כן?".

לא חסרים דברים מבאסים/מעצבנים בעונה הזאת - למשל הסיום החד של דמויות בלי 15 דקות של תהילה (בריאן, בראן, סנסה, ובעצם כל מי שנשאר בצפון). במידה כמובן שלא יתחברו אליהם בפרק האחרון, למרות שיש מצב כי הוא יהיה 80 דקות.

דווקא ג'יימי סיים את הסיפור שלו לדעתי בסדר גמור - הוא ניסה להיות טוב, אבל כמו שאריה אמרה לאבא שלה, ואז לניימיריה, ואז לנדרי - זה לא הוא. הוא לא באמת "טוב". הוא אוהב את סרסי. אז הוא חזר אליה, למרות שגם את זה הוא ניסה לעשות כדי להציל את העיר (לגרום לה לצלצל בפעמונים ולברוח).

ויחד עם זאת, ההתדרדרות של דני מתרחשת בקצב טוב, ואפילו כמו שכבר נאמר - הייתה צפויה. פשוט מה שקורה בעונה הזאת זה שכל הרמזים לכל מה שעומד לקרות די דקים וקטנים, ובחלקם הגדול מתקשרים מאוד בקטנה לדברים שקרו בעונות הקודמות. בעוד שכל הטוויסטים בעונות הקודמות היו מאוד In your face - ג'ופרי אמר לסנסה שהוא יחוס על נד, בום רצח אותו. ולדר פריי אמר שהוא יסלח לרוב והכניס אותו הביתה, בום רצח אותו. התוצאות של כל פעולה היו מאוד מידיות והקשר של סיבה-תוצאה היה מאוד ברור. בגלל זה יש פה אנשים שחושבים שדני החליטה לשרוף את כולם ביקאז פאק יו כשהיא שמעה את הפעמונים. לא, ממש לא. זאת הייתה התוכנית שלה מקודם. לא סתם התולעת לא היה ממש מופתע כשדני התחילה לשרוף שיט ומיד התחיל לרצוח את החיילים שנכנעו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציפיתי שנגיע ל-10 עמודים ויותר....

בפרק 5 ניכר היטב שפשוט לא הצליחו להעביר את העלילה בצורה טובה, והם אבודים בלי ג'ורג' מרטין.

בעונה הרביעית(?), לבראן היה חיזיון של צל של דרקון שמתעופף מעל King's Landing. כשהוא נגע בעץ.

ראינו את זה בפרק 5.

בעונה השנייה(?) הייתה לדני נבואה/חיזיון/חלום שבו: היא נמצאת בהיכל של כס הברזל, אין תקרה להיכל, יורד שלג/אפר שמכסה את הכל, היא צועדת לעבר כס הברזל, נמצאת במרחק נגיעה מהכסא, ואז יוצאת מההיכל.

אגב, לפי ההדלפות, ספויילרים לפרק האחרון:

-ג'ון או אריה, אחד מהם יהרוג את דני

-סנסה תהפוך למלכה

-ג'ון ישלח את עצמו לגלות בצפון ויתאחד עם הזאב שלו

-ג'ון יתקל בעוד ספירלה, הסמל של מלך הלילה, מה שיעיד על זה שהלכים הלבנים יחזרו בעתיד

-יש רצון לשמור את המלוכה אצל משפחת סטארק, כי הם מבינים את החשיבות של המלחמה במתים ובמלך הלילה

בסוף השנה יחלו את הצילומים של ה-Prequel, מקווה שיהיה טוב.

בסה"כ הסדרה הייתה טובה, הדימיון של ג'ורג' מרטין זה דבר מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ראיתי את הפרק, והוא הכי טוב של העונה הנוכחית (הכל יחסי...), ולטעמי די קוהרנטי.

אחר שראית, לא מבין מה הבעיה עם הרצחנות של דאני, לא מבחינת הרקע של הדמות ולא מבחינת ההתנהלות שלה בפרק. זה שהיא אמרה דברים אחרים, נו, אנשים אומרים על עצמם כל מיני דברים, שייגרמו להם להשמע טוב בעיני אחרים ובעיקר בעיני עצמם. זה לכשעצמו לא מעיד על התהליכים הפנימיים של דמות (אלא אם מדובר באופרת סבון דרג ח', שם באמת הדמויות מתמללות לצופים את כל הרציונאל הפנימי שלהם, שיידעו מה קורה).

הדמות של דאני ניזונה כל הזמן ממעריצים, חלקם תלויים בה. היא אוספת אסופים, והם אוהבים אותה בשל כך. היא "אמא". ואנחנו יודעים מה אמא עושה כשפוגעים בצאצאים שלה. אז הנה ניסיון נוסף להסביר את הרציונאל של אופן הפעולה של דאני, מי שנקודת המוצא שלה היא חמלה ומוקד או סמל החמלה (מעבר לחויה האישית שלה) היא מליסנדה, שהוצאה להורג עם צוואה להרוג את כולם.

אני חושב שמה שאנשים לא אוהבים בפרק האמור הוא את המסר. הוא לא מסר נעים.

אבל הוא מסר נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה עם זה שדאני הפכה למלכה המשוגעת.

הבעיה שלי עם העונה הנוכחית שהיא מאוד rushed, קווי עלילה שנבנו במשך 7 עונות חופפו לחלוטין לדוגמא מלך הלילה, בראן, בריאן.

אין עקביות כאילו כל פרק צולם באופן לא קשור לחלוטין אחד לשני.

בפרק 3 מראים לנו שכמעט של הצבא של דאנריז וג'ון הושמד. בפרק 4 אומרים לנו שרק 50% הושמדו. אוקי. כמה נוח לתסריטאים.

בפרק 4 מורידים דרקון כאילו יורן שיגר טילי Tomahawk. בפרק 5 אף אחד לא מצליח לשרוט את הדרקון של דאנריז. בשביל מה היו צריכים להחזיר לחיים את הצבא של דאנריז? אם דאנריז הייתה שורפת את מעלה את המלך כאקט של נואשות בגלל שכל הצבא שלה הושמד בקרב מול מלך הלילה זה היה נראה הרבה יותר אמין על המסך.

דמויות שאהבנו הפכו לאידיוטים גמורים לדוגמא טיריון, וואריז, ג'ון (שהפך לסוג של ניצב).

הסדרה הפכה לתופעה הטלוויזיונית הגדולה של דורנו ובמקום להביא אותה לסיום ראוי היוצרים החליטו לחפף כדי שהם יוכלו להמשיך לפרויקטים אחרים. למה HBO נתנו לזה יד זה כבר סיפור אחר ואני חושב שהם הולכים לחטוף וואחד backlash.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם כל מה שנכתב מעלי. הכתיבה לא טובה, כי צריך לסגור את הכל. גם את הספרים אני לא רואה איך סוגרים בעוד שניים.

אבל קווי העלילה הבסיסיים וההגיון הפנימי של הדמויות נשמר. אולי להוציא את ואריז, שלא מתאים היה לו לפשל כמו טירון. טיריון תמיד היה אמוציונאלי. ג'ון תמיד היה נאמן למי שנשבע לו אמונים. לא מוצא סטייה בנרטיבים, בגדול (למרות שיש. הרומן בין בריאן לג'יימי, לדוגמא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי ההדלפות זה אפילו נהיה גרוע יותר.

לא רוצה לספיילר, חבל שראיתי.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאז שהם התנתקו מהספרים הם קצת אבודים אין ספק.

כשהעונות היו עוד לפי הספרים ממש היה אפשר לראות את זה, בכל העונה היה בילדאפ, לא ממש קרה משהו, ואז בשני הפרקים האחרונים (או הלפני אחרון), קיבלת פצצה לפנים In your face!. די דומה למה שקורה בספרים, אתה קורא 800 עמודים - כלום, ואז פתאום זה טס כמו חללית לשמיים (אולי חוץ מספר 4 שלא קרה בו כלום).

אני חושב שהם קצת מיהרו. התוצאות עצמן הם בסדר גמור ומובנות לחלוטין, אבל הכל נעשה מהר מידי ולצופה הממוצע הרמזים ששתלו כנראה ממש לא הספיקו, בטח שפרק אחד קורה 'א' ובפרק אחריו קורה 'ת'.

לגבי דיינריז זה לא הפתיע אותי כל כך. קודם כל כבר בעונה הקודמת קיבלנו קדימון קטן. גם אז היא הקשיבה ליועצים שלה וזה לא הלך אז מה היא עשתה? לקחה דרקון וטסה לשרוף ללא רחמים.

פה זה קרה שוב רק שפה היא התפוצצה לחלוטין, וניתן להבין אותה. היא הצילה את העולם לפני רגע ומה קיבלה בתמורה? חצי צבא (מגוחך) שלה נמחק , וזה לא שינה שום דבר מבחינת האנשים, הם עדיין לא אוהבים אותה, הם עדיין לא ממש מכבדים אותה וגם הגבר היחיד שהסתכל עליה אחרת פתאום נזכר שהוא טארגריין ומאז אין סקס. אחרי כל זה היא הקשיבה ליועצים שלה ומה קיבלה בתמורה? דרקון מת.

אז מה עושים? טורפים את הקלפים. משמידים עיר אחת ומבטיחים שכל השאר יניחו את החרב עוד לפני שהיא תשלח אליהם שליח. כן שלטון פחד אבל לא השאירו לה יותר מדי ברירות.

*הכל היה יכול להיפתר אם ג'ון סנואו היה עושה מה שטארגראיין אמיתי עושה ושוכב עם דודה שלו.

לגבי כמה קל להרוג דרקון ביחס לכמה קשה, וכמה קל לחסל עם דרקון ביחס לכמה קשה.

צריך לזכור כמה דברים:

1. הדרקון שמת היה פצוע.

2. הטמינו לה מארב.

3. כשהיא תקפה היה לה את אפקט ההפתעה.

4. כשהיא תקפה זה היה עם השמש בגב שלה (יורון מסתיר את העיניים מהשמש).

בשביל מה היא אספה צבא כל השנים אם היא יכולה לחסל עיר עם דרקון אחד גדול? כי כשאתה רוצה לשלוט ושיואהבו אותה אתה לא רוצה לשרוף ערים עד אפר, אתה צריך צבא, אבל לפעמים תוכניות לחוד ומציאות לחוד.

דבר שני אנשים שוכחים שהדרקונים שלה היו 3 אבנים, משם הם התפתחו לשלוש זיקיות עם כנפיים, ולקח להם הרבה זמן לגדול... בזמן הזה היא לא ישבה בבית והייתה צריכה צבא. חוץ מזה אף אחד לא ראה דרקון כבר איזה 1000 שנה אז לך תבנה על שלושה דרקונים קטנים שאפילו לא מקשיבים לך ולך תידע כמה זמן יקח להם לגדול.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...