Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משחקי הכס: הסוף מתקרב (ספויילרים לפרק 6)

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1832 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המעבר[...]לרוצחת המונים היה חד מידי.

בדיוק.

היסודות למפלה המוסרית של הדמות היו שם, אבל זה לא אומר שהמעבר לא היה חד מדי.

נרטיב הגיבור הטרגי הוא יותר מורכב לביצוע מנרטיב הגיבור הקלסי, כך שזה לא בדיוק איזו פשלה ייחודית למשחקי הכס.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 228
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא, חף מפשע זה לא עניין של נרטיב, בסדרה הזאת זה מאוד שחור ולבן. אם היא הייתה שורפת את כל הדותראקים, ולא רק את החאלים, היה אפשר לקרוא לזה רמז למה שהיא עשתה בפרק האחרון. אם היא הייתה שורפת את כל Horn Hill ולא רק שני אנשים שהרגע נלחמו נגדה, היה אפשר לקרוא לזה רמז.

מה שעשו לה זה כאילו שתמר זנדברג מנצחת בבחירות ואז עושה טרנספר לכל הערבים.

אתה צודק. זו תפיסה מאוד שוביניסטית גם. אישה חלשה שגם לא קיבלה בולבול וגם איבדה את החברה שלה, אז ברור שכל ההורמונים שם יגרמו לה להשתגע.

כל ניסיון להציע כאן עומק מאוד מאולץ. אדרבה, הכל בעונה הזו מאוד מאוד פשוט.

הייתי מוכן לקבל אותם אם לא היו סימנים נוספים של זריקת ז*ן, כמו הכוס של סטארבאקס והצמיחה המחודשת של היד של ג'יימי לניסטר.

בקיצור, היה פה אפס רצון והשקעה והדבר פשוט בא לידי ביטוי על המסך, זה הכל.

חן, לא שכחנו כלום. זה פשוט עשוי גרוע וחסר השקעה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם כל מה שנאמר לרעת הפרק מלבד דבר 1 - עניין הנבואה.

בנבואה בספרים נאמר שסרסיי תמות בידי האח הקטן.

כולנו (כולל סרסיי) שיעורו שמדובר בטיריון, ואז כולם הכינו את עצמם לטוויסט שג׳יים יהיה זה שיהרוג אותה

עם כל זה, בסוף כולנו פספסנו - היא אכן מתה בידיים של האח הקטן (ג׳יים), אבל הוא לא הרג אותה, פשוט מתו ביחד מחובקים.

עם זאת, החריבו לחלוטין את כל הגדילה האישית שג׳יים עבר בעונות האחרונות. תיארו את זה באופן מדויק כאן בשרשור - כמו נרקומן שחוזר לסם פעם אחרונה. פשוט ביזיון.

ניקו: למה התכוונת כשכתבת ״...

והצמיחה המחודשת של היד של ג'יימי לניסטר.

״?

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסצנה שבה הוא מחבק את סרסיי רואים שיש לו שתי ידיים תקינות במקום שאחת תהיה עם הפרוטזה המוזהבת.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, חף מפשע זה לא עניין של נרטיב, בסדרה הזאת זה מאוד שחור ולבן.

אז לא הבנת כלום מכל הסדרה.

כשנד מוריד את הראש לעריק ממשמר הלילה בפרק הראשון, זה לבן?

למה?!

כי זה החוק בממלכה?

לאם היא הייתה שורפת את כל הדותראקים, ולא רק את החאלים

ואיך אתה מצדיק את השריפה של החאלים? מה "לבן" בזה?

אם היא היתה אדם מצפוני ולא מבלבלת את מאוויה עם מה שנכון לעשות, היא היתה מעבירה את השרביט לסנואו, הרי הוא היורש הלגיטימי של הכס. כמו שקורה לכל מנהיג אידיאולוגי אלים, בסוף הם מבלבלים בין מי שהם לבין האידיאולוגיה, עד שהאידיאולוגיה הופכת להיות "כל מה שאני החלטתי ומרגיש שנכון", ואז יש צידוק להכל. אם המוסרי זה מה שאני עושה, אז כל הקרבה היא לטובה.

זה הנרטיב הכי קלאסי של הכוח המשחית, של המהפכן שהופך למה שהוא יצא נגדו מלכתחילה.

מעטים הם מהאטמה גאנדי.

הרב הם רובספייר

וסנואו, בניגוד אליה, מעולם לא יצא לחפש לעצמו מלוכה, לא מבלבל בין מה שנכון למי שהוא, ולא יוצא להציל את העולם. הוא רואה במנהיגות עול ולוקח אותה על עצמו כמעט בחוסר ברירה. לכן הוא הארכיטיפ של המנהיג הטוב, זה שמנהיג לטובת הכלל, לא חושב שכל החכמה אצלו ומוכן לוותר על השליטה, אם זה משרת את טובת הכלל.

הוא לא מתאהב בזהות שלו כמנהיג.

כמו אביו הרוחני, נד סטארק.

הסדרה עדיין כתובה רע, אבל רעיונית יש כאן אמת נרטיבית קלאסית.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צפיתי בסצנת המוות שלהם פעם נוספת, רואים יד מוזהבת. יכול להכווין אותי לרגע ספציפי?

עריכה:

https://www.mako.co.il/tvbee-all-shows/game-of-thrones/Article-5825b7f6d35ba61027.htm?sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=1777176726

עריכה אחרונה על ידי Guy_25
נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לא הבנת כלום מכל הסדרה.

כשנד מוריד את הראש לעריק ממשמר הלילה בפרק הראשון, זה לבן?

למה?!

כי זה החוק בממלכה?

אתה שואל ברצינות? ההגדרה *המילולית* של חף מפשע היא אדם שלא ביצע פשע. מי שמבצע פשע (במקרה הזה, עריקה ממשמר הלילה) הוא בהגדרה לא חף מפשע. המוות שלו מוצדק לחלוטין גם מבחינת ההגיון של הסדרה וגם מבחינה משפטית טהורה.

החאלים, עד האחרון שבהם (וסך הכל היו שם כמה? עשרים?), היו איום ישיר על החיים של דאינריס, שהייתה שפחה בשלב הזה. אם אפילו אחד מהם היה נשאר בחיים, היא לעולם לא הייתה מגיעה לווסטרוז (או מצליחה לאכול אוכל מוצק אי פעם). אותו כנ"ל לגבי אדוני העבדים שהתמרדו נגדה, כולם ביחד. כל מי שהיא הרגה עד כה בסדרה מת כי הוא עמד בדרכה, היא מעולם לא הרגה אף אחד רק מתוך מטרה להרוג, ובטח לא עשרות אלפי אנשים שלא עשו לה כלום ושהמוות שלהם לא עזר לה בשיט.

עזוב מוסר, אין שום הצדקה *פרקטית* להרג ההמוני הזה. ואם הייתה כזו, למה היא פשוט לא שרפה את כל העיר מההתחלה וזהו? למה בכלל לסחוב לשם את הצבא שלה, אם היא יכולה לשרוף את כל העיר עם דרקון אחד?

הרי עד אמצע הפרק היא הייתה מוכנה לתת לעיר להכנע ואז אנחנו אמורים להאמין שברגע אחד, בלי שום טריגר, ברגע שהיא כבר פאקינג ניצחה - היא עושה סיבוב פרסה של 180 מעלות ומחליטה להרוג את כל מי שגר שם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא עוקב אחרי הסדרה הזו באדיקות, אבל בעונה שעברה היא לא שרפה שבויי מלחמה?

שניים, לורד טארלי והבן שלו. היא הציעה לחוס על חייהם אם יישבעו לה אמונים, הם סירבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש מוסרי מצדה...

גם שורות כמו "I was born to rule the seven kingdoms and I will" הן דוגמה מאוד טובה לכמה היא לא הולכת לתת לשום דבר לעמוד בדרך שלה. הכתובת היתה על הקיר. זה שהמעבר היה קצת חד מדי - זה קורה במלא סיפורים.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כדי שלא ישאר כסף לחתוך בעריכה כוסות של סטרבאקס ואת יד ימין של ג'יימי.

זה מרגיש כאילו ההנהלה התחייבה לדד ליין לא אנושי והעובדים לא מסוגלים לעמוד בקצב / כולם שם באס"ק וכבר לא אכפת לאף אחד מה יהיה כי שילמו לכולם מראש.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל שום דבר לא עמד בדרכה. היא ניצחה. המלחמה נגמרה. כס הברזל שלה. למה לשרוף *עכשיו* את כל העיר?

אפקט טרור. מפגן כוח.

היא כבשה את המעלה המלך, אבל אף לורד בווסטרוז לא היה מכיר בטענתה לכס הברזל. (במיוחד אחרי שהסוד של ג'ון נחשף)

אחרי שהיא השמידה את העיר יחד עם כל התושבים וצבא לאניסטר נשרף לאפר אף אחד לא יעז להתנגד לשלטונה.

זה הגיוני, אבל אני עדיין טוען שהמהפך שלה היה יכול להיות הרבה יותר אמין. הם היו צריכים עוד מספר פרקים לבנות את ההתחרפנות.

אגב איך אף אחד לא קורא בולשיט לחשיפת זהותו האמיתית של ג'ון? איך אנשים מקבלים את זה כאילו מדובר בדברי האל? מבחינתם מדובר בפייק ניוז שמפיץ נכה מהצפון שבמקרה הוא גם אחיו של ג'ון ועוד איזה מאסטר סטאז'ר שקרא על זה בספר כלשהו בספרייה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...