Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום עלויות כמעט שנה ו 15K ק''מ סקודה יטי ידנית 2012

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 1427 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשביל להתעודד אני נוטה להפריד בין עלויות החזקה שוטפת לבין יישור קו לבין תוספות אבל אכן לא זול העסק.

מה שעוזר לך לישון בלילה :)

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 130
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

איציק בדקתי מול רון, הצטברות הפיח לא מוכרת במנועי cbz 1.2.

מה שכן אולי אבצע ניקוי מצערת.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכת דלק הממוצעת שלך דיי מתארת את מה שציינתי עירוני ובין עירוני.

הבין עירוני זה מדידה של נסיעות רגועות על כביש 6 + כביש 3.

הרכב סוחב יפה בעליות ואף מפתח מהירות בבין עירוני בהתאמה נכונה של הילוכים אך עדיין זה לא זה. לאשתי הפיאט 500 1.4 ידנית עם 100 כ''ס הרגישה חזקה בהרבה.

עברתי לרכב הזה אחרי הפיאט 500, ואחרי פיאט בראבו, לפני כן הייתה מגאן סטיישן דיזל עם תוכנה, מבין הרכבים שציינתי הייטי מרגישה הכי עגלה.

אגב מחקר באינטרנט מערכת ההצטה היא נק' תורפה של המנוע, שווה להזמין מחו''ל סליל הצטה וחוטי הצטה, אולי גם פלאגים.

על כמה ק''מ הרכב עומד כעת?

הרכב שלי, כמו שאמרתי, 2012 ועומד על 120K

תקלות שהיו בו:

א. לא תקלה, אבל החלפת שרשרת טיימינג כמו שציינתי.

ב. נתקעתי באמצע הדרך עקב סליל הצתה תקול והרכב עבר ל-3 צילנדרים וכל נורה אפשרית נדלקה ברכב.

החלפתי סלילי הצתה ופלאגים, בהתחלה היה חליפי, לא עשה עבודה נאותה.

לאחר מכן החלפתי למקורי, אני לא זוכר לגמרי את המחיר אבל אם צריך לשערך, אז הצמה עלתה לי כ-900 שקל אולי. (ממש לא סגור על המחיר)

ג. אני עומד במקום ולפתע המחשב מגביה את הטורים ל-1000\1,200 לרגע אחד ויורד חזרה, כאילו הוא השתעל.

עשיתי ניקוי מצערת ברון, זה עזר ל-3 חודשים ועכשיו זה חזר.

עשיתי שוב ניקוי מצערת, נעלם בכמות אבל עדיין ישנו.

ד. עוד דבר מעצבן היו רעשי של קרקוש מתחתית הרכב.

צינורית הדלק יושבת בתוך פחית ורקדה כל הזמן, השפרצתי שם קצת קצף פוליאוריטן והרעש הפסיק.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגדלת לי את הוצאות הרכב, באמת שכחתי את הצינורית דלק, הגעתי בגללה לרון שביצע אטימה ואני לא זוכר כמה זה עלה.

ניקוי מצערת רציתי לעשות אצלו אבל כנראה אעשה לבד בשישי כי אין לי זמן להגיע למוסך, אגב יש מדריך מפורט ביוטיוב (ברוסית) לניקוי מצערת למנוע הספציפי.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לא הספקתי להתאושש מהוצאות והופה, הלך המצבר! אז יש יתרונות לקנות רכב שמור יד ראשונה (שניה במשפחה) ויש חסרונות כמו מצבר מקורי, צלחות מקוריות ועוד, איכשהו הכל יוצא אצלי וזה לא שהרכב היה מוזנח, טופל בחברה לפי הספר.

המצבר היה מקורי מ 2012!

הוחלף ב varta silver.

מצרף תמונה של ההטבעה על המקורי.

ועדיין לא היה לי זמן לניקוי מצערת שרציתי לעשות, אולי ביום הבחירות.7abe087addee02692bd5f592278a3a6e.jpg

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הבוקר קמתי במוד שהיום אני מנקה בית מצערת ואת הפילטר אויר של פייפרקרוס שמותקן (אינבוקס תחליף למקורי).

לא צילמתי את התהליך אבל מדובר בניתוק של שני קונקטורים וסה''כ 6 ברגים.

צירפתי תמונות לפני ואחרי של הבית מצערת (את הפילטר לא צילמתי).

הבית מצערת לקח כרבע שעה.bc2c02f7e3d08601dcfbdc5ed48e5bee.jpg0dded63e6f03aac9976c6514d348f7aa.jpga8ccb8f3f4fbdf464f48d8e64efc1234.jpg3895f26676f31ce3c7a277a8618bfe6c.jpg

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הספקתי להתאושש מהוצאות והופה, הלך המצבר! אז יש יתרונות לקנות רכב שמור יד ראשונה (שניה במשפחה) ויש חסרונות כמו מצבר מקורי, צלחות מקוריות ועוד, איכשהו הכל יוצא אצלי וזה לא שהרכב היה מוזנח, טופל בחברה לפי הספר.

המצבר היה מקורי מ 2012!

הוחלף ב varta silver.

מצרף תמונה של ההטבעה על המקורי.

עד לפני כשנה בערך...נסעתי על מצבר מקורי...2012

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הבוקר קמתי במוד שהיום אני מנקה בית מצערת ואת הפילטר אויר של פייפרקרוס שמותקן (אינבוקס תחליף למקורי).

לא צילמתי את התהליך אבל מדובר בניתוק של שני קונקטורים וסה''כ 6 ברגים.

צירפתי תמונות לפני ואחרי של הבית מצערת (את הפילטר לא צילמתי).

הבית מצערת לקח כרבע שעה.

עם מה ניקית את המצערת?.

מסקרן אותי, אולי, לעשות לבד גם כן.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת הלכתי לפי מדריך ברוסית שמצאתי ביוטיוב, אני ניקיתי עם ספריי קרבורטור (חשוב לציין שאין חיישנים) בהקפדה להתיז רק על חלק הפנימי של הלוע, כמה שידוע לי יש ספריים יעודיים יותר.

רציתי לנקות גם את הצינור פלסטיק המוביל לבית מצערת אך עליו היה חיישן שניתן לפרק אבל העדפתי כבר לדלג על זה (אני גם דיי בטוח שבמוסך לא מנקים את הצינור).

כמו כן ישנו אטם גומי של הבית מצערת וממליץ להזמין כזה מבעוד מועד, שלי היה במצב טוב ולא נראה שהצריך החלפה.

אגב על עבודה כזאת לוקחים במוסך החל מ 250 ש''ח.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת הלכתי לפי מדריך ברוסית שמצאתי ביוטיוב, אני ניקיתי עם ספריי קרבורטור (חשוב לציין שאין חיישנים) בהקפדה להתיז רק על חלק הפנימי של הלוע, כמה שידוע לי יש ספריים יעודיים יותר.

רציתי לנקות גם את הצינור פלסטיק המוביל לבית מצערת אך עליו היה חיישן שניתן לפרק אבל העדפתי כבר לדלג על זה (אני גם דיי בטוח שבמוסך לא מנקים את הצינור).

כמו כן ישנו אטם גומי של הבית מצערת וממליץ להזמין כזה מבעוד מועד, שלי היה במצב טוב ולא נראה שהצריך החלפה.

אגב על עבודה כזאת לוקחים במוסך החל מ 250 ש''ח.

ב-2 מוסכים שהייתי לא פירקו את המצערת, אלא לחצו על הדוושה ואז ניקו.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי זה כבר עצלות, הרי כל הלכלוך ייכנס לתוך המנוע ואצלי ירד לע מעט לכלוך (חבל לא צילמתי).

אגב שכחתי לציין שיש צורך לבצע אדפטציה וזה נעשה על ידי פתיחה וסגירה של הסויצ' מספר פעמים.

זה מדריך מצולם ברוסית: https://www.drive2.ru/l/485955003492598020/

הסבר על אדפטציה: https://www.drive2.ru/l/481780707597746612/

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי זה כבר עצלות, הרי כל הלכלוך ייכנס לתוך המנוע ואצלי ירד לע מעט לכלוך (חבל לא צילמתי).

אגב שכחתי לציין שיש צורך לבצע אדפטציה וזה נעשה על ידי פתיחה וסגירה של הסויצ' מספר פעמים.

סליחה על הבורות אך לא הבנתי את האדפטציה.

אני מבין מילולית, אבל מה זה אומר?, מה בעצם זה עושה?.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על כמה סל"ד אתה עומד בניוטרל?

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אבדוק במדוייק כשאחזור הביתה בערב.

מעניינת אותי ההשוואה.

אצלי זה עומד על 600-800 תלוי במצב הרוח שלו.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1427 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...