Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גם אתם שמתם לב שאין הרבה מודעות ביד 2 של רכבים ?

itay3003
שימו לב! השרשור הזה בן 1959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין ספק שמימון הוא חלק מהותי במצב אבל מהצד שלי כמוכר זה לא רלוונטי.

בשוק החופשי פשוט לא יכולתי לקבל על הרכב את הסכום שקיבלתי מהטרייד והזמן, הטרחה ואפילו קצת כסף שהייתי צריך לשים, פשוט לא היו שווים אפילו את הנסיון.

הסיטואציה היא שהשוק החופשי הפך לשוק מת עבור המוכרים וזה לא מאוד מפתיע שהוא גם הופך לשוק מת עבור הקונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שוב אתם מגזימים ולוקחים את הנסיון האישי שלכם שהוא עסקה אחת קטנה מתוך עשרות אלפי עסקאות ומשליכים אותו על המצב של שוק היד 2.

שוק היד 2 הוא שוק של קונים לא של מוכרים. קונה סבלני ימצא שם מציאות שהוא לא ימצא בשום סוכנות/מגרש.

אני מסכים שלמוכרים השוק הזה הרבה יותר בעייתי, אבל גם להם לעיתים עדיף למכור את הרכב לבד ולהגיע עם מזומן לסוכנות.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה חודשים העמדתי מכונית אטרקטיבית למכירה ביד2:

1. נודניק פתולוגי בוואטסאפ, כל יום הודעות, מנסה רק להתמקח ולא מתגמש מעבר למחיר לא ריאלי. אין לו כסף, סטודנט מסכן, רחמים ושאר מרעין בישין.

2. מתעניין, נשמע כמו סוחר, קובע להגיע. לא מגיע. כעבור כמה ימים מנסה שוב לקבוע. שילך לחפש.

3. חם על הרב, מכיר כל פרט עד רמת הבורג, קובע להגיע, מתעקש לבדוק את הרכב בנסיעה, מארגן לו ביטוח, מתעכב כמה שעות, בסוף מגיע, בוחן כל בורג ונראה קצת מוטרד שהאוטו פיקס. עולה על ההגה ומתחרע כאילו הוא שומאכר וכביש החוף הוא הנורבורגרינג. בשלב שהוא מחפש לנתק בקרות אני מפעיל את הבקרות שלי. מגיעים לדבר על הסכום, גמגומים, צריך לבדוק עם הבנק, לא טורח בכלל להתמקח אבל יוצא מהדירה עם מבט של כלבלב שיודע שהוא עשה משהו רע. יומיים אח"כ מדווח שאין לו כסף.

מתקשר לסוכנות שהזמנתי את ממנה את הרכב החדש ומתעניין לגבי טרייד. מוכנים לתת מחירון מלא. נפרד מהאוטו לשלום.

נודניק פתולוגי מספר 1 הלך וקנה אותה מהטרייד בתוספת של לא הרבה אלפים מעל המחירון.

אם למספיק מוכרים יש חוויות דומות אז אין ספק שאנשים מעדיפים אפילו להוריד כמה אחוזים ולהפרד מהרכב בטרייד. הויתור על החוויה הזו שווה לי כסף.

כן גם אני הייתי מעדיף טרייד אם הייתי מקבל מחירון מלא , ניראה לי רובנו היינו מעדיפים , במצב כזה קל להגיד שזה עדיף :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתר יד 2 הרס את שוק הרכב וגם את שוק הדיור.

כשיש לך אפשרות לשים מודעה ללא עלות אתה דופק איזה מחיר שבא לך והאתר הופך לקרקס.

זה גורר הרבה מאוד אנשים שמתקשרים כדי לעשות שוק כבר בטלפון כי הם מבינים שהמוכרים עצמם שמים מחירים לא הגיוניים וניתנים למו"מ.

רק אם אתר יד 2 יגבה תשלום (אפילו סימלי) על הודעה השוק הזה ייפסק.

אם יגבו תשלום אנשים יעברו לפלטפורמה אחרת, זה לא שהם ישלמו. יש אלטרנטיבות רבות בחינם, אמנם לא בסדר גודל והנוחות של יד 2, אבל יש.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אתם שמתם לב שאין הרבה מודעות ביד 2 של רכבים ... ? למה זה ככה ?

אני מחפש מאזדה 2 2014 ואין כמעט.. פעם הייתי מחפש שם רכב היה מלא מודעות ..

לא ראיתי שיש ירידה בכמות המודעות ביד 2. יד 2 זה המקום הראשון שבו אני מציע רכב למכירה וגם קונה דרכו ולעולם לא תדרוך כף רגלי באחד המגרשים הפזורים בגוש דן.

הרכבים שרכשתי ב-5 השנים האחרונות הם (לא עבורי):

יונדאי I20 שנת 2014 - במצב מעולה עם 20K.

פולו GTI - במצב מעולה עם 16K.

טויוטה ראנקס שנת 2006 במצב מצויין עם 80K.

כמו בכול דבר בחיים הסבלנות וההמתנה בסוף משתלמים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא הבנתי את ההתרגשות מקילומטראז נמוך. מי מבטיח שהרכב יותר טוב כך?

ואם נסעו ב4 שנים רק 30 אלף קמ, אך כולם בבוקר ואחהצ בגוש דן, 20 קמ כל יום שלוקחים שעה וחצי.

לעומת 50 דקות נסיעה כל יום של 60 קמ, שמשלשות את הקילומטראז, אבל גורמות למצב מכני כנראה יותר טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוק על הגדר ממתין למודל 2019. אדם פרטי סביר שמחליף רכב חדש מדי כמה שנים לא יקנה עכשיו ויפסיד שנת מודל אלא ימתין לינואר פברואר.

אגב ביד 2 ניתן לראות את סך כמות המודעות בדף החיפוש הראשי והיא בערך 20 אחוז פחות מהרגיל.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך.

חבר פרסם ביד2, דירה למכירה לפני כ-5 שנים. מדובר בדירה חדשה שהוא בדיוק עבר אליה בקרית אונו.

שאלתי אותו מה הסיבה שהוא פרסם, הוא אמר שסתם כי התחשק לו ובעיקר כי הוא משתעשע עם המחשבה לשמוע עד כמה מוכנים להציע..

הוא הסיר את המודעה לאחר מס' ימים ולאחר כחודשיים פרסם מחדש אך הפעם המחיר קפץ ב-100,000.

זה קרה עוד מס' פעמים וכמובן המשיך לפרסם בצורה זו מס' פעמים.

אין לי ספק שבנוסף לריבית הנמוכה ששררה בעשור האחרון ולמשכנתאות הנוחות יחסית שאנשים קיבלו עד לא מזמן, גם יד2 עזר להקפיץ בעיקר את מחירי הדיור.

אתר יד 2 הרס את שוק הרכב וגם את שוק הדיור.

כשיש לך אפשרות לשים מודעה ללא עלות אתה דופק איזה מחיר שבא לך והאתר הופך לקרקס.

זה גורר הרבה מאוד אנשים שמתקשרים כדי לעשות שוק כבר בטלפון כי הם מבינים שהמוכרים עצמם שמים מחירים לא הגיוניים וניתנים למו"מ.

רק אם אתר יד 2 יגבה תשלום (אפילו סימלי) על הודעה השוק הזה ייפסק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן גם אני הייתי מעדיף טרייד אם הייתי מקבל מחירון מלא , ניראה לי רובנו היינו מעדיפים , במצב כזה קל להגיד שזה עדיף :wink:

זה ספציפית היה רכב אטרקטיבי אבל כמעט אף אחד היום לא מוכר במחירון אלא הרבה מתחת וזה נלקח בחשבון.

אח שלי קיבל מטרייד הצעה על רכב פחות אטרקטיבי של מחירון מינוס 10%. הוא לא היה לחוץ על הכסף, קנה את הרכב החדש והעמיד את הישן למכירה סבלנית. חודשיים אח"כ הוא התייאש, אכל את הכובע ומכר את הרכב באיזור ה20% פחות.

אני לא פתחתי את השרשור אבל בתקופה האחרונה שמעתי טענות דומות ממקורות אחרים ואני מאמין שיש דברים בגו.

ואין לי שום טענה, לא ביחס לקונים, לא ביחס למוכרים ולא ביחס לחברות הטרייד. חברות הטרייד מציעות שירות בתשלום שיש לו ביקוש. הרבה מאוד קונים מוכנים לשלם על זה, הרבה מאוד מוכרים מוכנים לשלם על זה ולתופעה הזו יש השלכות על שוק היד השניה שבאות לידי ביטוי בהיצע החופשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הצעה של 10% פחות מהמחירון זו הצעה טובה שרוב האנשים יקחו אותה בשתי ידיים , אני לא יודע באיזה תנאים לקחת את הדיל של הטרייד במחיר מחירון מלא לרוב זה מגיע במסגרת מחירון מלא תמורת מחירון מלא וזה לא הכי מיטיב עם הלקוח.

ממה שאני מכיר משוק הרכב הצעות הטרייד הם הרבה יותר נמוכות ממחירון - 10% שלא לדבר על מחירון מלא אלא אם כן זה מגיע עם תנאים נלווים כמו שציינתי מקודם.

לרשום שלנסות למכור את הרכב בשוק הפרטי זה בזבוז זמן ולא שווה את זה כשאתה מקבל הצעות שעל פניהם נראות מעולות , זה לא רציני.

הבעיה מתחילה כשאתה מגיע עם רכב ומציעים לך 40-50% פחות מהמחירון אז זה נהיה סוגיה רצינית אם ללכת על זה או לא.

עריכה אחרונה על ידי borisYalzin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שנותן לך מחירון מלא, גם נותן לאחרים שבאו עם כסף ולא עם אוטו, הנחה שבמקרה הטוב תהיה מקבילה בגובהה להפרש בין מחיר השוק למחירון המלא. אין מה לעשות, בשוק של היום ולמעט רכבי נישה נדירים ומאוד נחשקים, המוכר האומלל צריך להגיש צוואר מתוח לשחיטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוויה טריה שלי:

מחפש רכב יד 2 עם תוסף HANDZ לראות היסטוריית מחירים:

מתוך 29 מודעות של רכב ספציפי- 7 מודעות זה של מוכרים שהתחילו ממחיר מסויים, מקפיצים מודעות, ומורידים מדי פעם

בערך עוד 5 זה של מוכריים טריים שרק פרסמו את המודעה.

השאר- זה של אנשים שפרסמו מחיר גבוה מלפני 3 שבועות ויותר ולא מקפיצים יותר.

מה הסיבה לכך? יכול להיות שאלו מוכרים שהתחרטו/פנו לטרייד/ קנו מהם כבר במחיר זול יותר ופשוט שכחו להוריד את המודעה.

דעתי האישית שרובם המוחלט סתם זייני שכל שמפרסמים בשביל הספורט אולי לתפוס איזה פראייר, ובנתיים כמו שציינו לפני, הופכים את יד 2 לפח זבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מכרתי החודש רכב, ואחרי שלא הצלחתי למכור דרך יד2 גם במחיר מאוד אטרקטיבי - לראשונה פניתי לטרייד.

מדובר ברכב במצב מעולה ומבוקש יחסית, אבל לא זול.

במשך שבועיים של פרסום ביד2, רק קונה אחד הטריח עצמו לבוא לראות את הרכב מתוך אולי שמונה שהתקשרו. כשהוא בא, כבר הייתה לי הצעה ביד מהטרייד. הצעתי למכור לו ב-2,000 שקל יותר מההצעה של הטרייד, והוא לא לקח. די מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הצעה של 10% פחות מהמחירון זו הצעה טובה שרוב האנשים יקחו אותה בשתי ידיים , אני לא יודע באיזה תנאים לקחת את הדיל של הטרייד במחיר מחירון מלא לרוב זה מגיע במסגרת מחירון מלא תמורת מחירון מלא וזה לא הכי מיטיב עם הלקוח.

ממה שאני מכיר משוק הרכב הצעות הטרייד הם הרבה יותר נמוכות ממחירון - 10% שלא לדבר על מחירון מלא אלא אם כן זה מגיע עם תנאים נלווים כמו שציינתי מקודם.

לרשום שלנסות למכור את הרכב בשוק הפרטי זה בזבוז זמן ולא שווה את זה כשאתה מקבל הצעות שעל פניהם נראות מעולות , זה לא רציני.

הבעיה מתחילה כשאתה מגיע עם רכב ומציעים לך 40-50% פחות מהמחירון אז זה נהיה סוגיה רצינית אם ללכת על זה או לא.

אני מתאר את הנסיון שלי ואת הסקת המסקנות הפרטית שלי. אם אתה מקבל הצעה מעליבה אז אל תסכים לה. זה נכון בטרייד וזה נכון ביד2.

צריך רק לקחת בחשבון שלסוחרי רכב יש מושג לא רע מה מחירי השוק של כל רכב וכשהם עושים טרייד יש להם גם אינטרס שהעסקה תצא לפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1959 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...