Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו פורסטר מתקשה לקרר את עצמו במאמץ

moshe_levy
שימו לב! השרשור הזה בן 2431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה קרה לי גם עם הרדיאטור הישן וגם עם החדש,במאמץ בעליות בימים חמים הרכב מגיע ל 102 מעלות ומתקשה לקרר את עצמו עד שאני מגיע למישור עם מעט עומס עליו או ירידה ואז הוא מתקרר לאזור ה 85-90.

החלפתי את הרדיאטור המקורי לאחד גדול של חברת מישימוטו,הפרדתי את הקירור של הגיר לקולר חיצוני עם ונטה,קלומר נכון לעכשיו הוא לא מתקרר בעזרת הרדיאטור של המנוע,ועדיין זה קורה.

עכשיו לאחר שזה קרה שוב פתחתי את המכסה מנוע ומצרתי דליפה של מים מאחד הצינורות,הוא לא קרוע אלא המים יוצאים מהחיבור עם הבנד כאילו מלחץ.

השאלה מה להתחיל לעשות איפה להתחיל לחפש?

האם פקק או אולי אוויר שלא ניקזתי כמו שצריך או שהשחיר מזלי ונפרץ הראש?

תודה1a1bccf2225c5b85c2bf588f4c16ca73.jpg

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הייתי מחליף את כל הבנדים מהסוג הזה ברכב.

למה? בגלל שהם נוטים לאבד חוזק, עם הזמן הם נחלשים, תחליף לבנד רגיל מתברג.

100 מעלות עבודה הם בסדר בימים החמים האלה , ובמאמץ שהמנוע הזה דורש.

דבר שני תבדוק שהוונטה עובדת ב2 במהירויות שלה.

רון

החיסכון שלך - ההנאה שלנו ! איפה הקאץ' ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

טב לאחר חפירה ברכב והחלפת שני ממסרים של המאווררים,מצאתי כי הונטות עובדות רק במהירות הנמוכה שלהם, חיבור ישיר בקופסת ממסרים נותן לי רק את הונטה של צד הנוסע במהירות גבוהה.

איך בודקים למה הם לא עובדות במהירות גבוהה,או מישהו יודע אם הם מתחילות לעבוד ישר במהירות גבוהה, מה עושים...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתקנו אותי אם אני טועה - אבל 100 מעלות זה נשמע תקין לימי קיץ החמים שלנו, וממה שידוע לי כשהטמ"פ מגיע לתחום הגבוה יחסית שמוגדר לפי היצרן, אז הוונטה עוברת למהירות הגבוהה (לפחות ברכבים שאני נתקלתי בהם).

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסובארו שלי ביום חם הטמפרטורה נעה בין 98 ל100 מעלות - מנוע EJ20

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם היתה לך פריצת אטם ראש שקומפרסיה חודרת למים, היית רואה בועות כמו ג'קוזי במיכל העיבוי וגם הצינורות היו מתנפחים ברמה שהם קשים כמו אבן למגע ואי אפשר למעוך אותם עם היד.

נתק את הצינור, תבדוק למה זה נוזל (בנד/סדק) ואל תדאג לראש. (במקרה שלך ראשים)

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנועי סובארו עובדים עם מערכת קירור בלחץ גבוה

זה שהצינורות קשים מאד לא מחייב שזה ראש מנוע

כי שוב זה רכב שהמערכת הקירור עובדת קשה.

imprza new age

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם בדקת את המערכת בלחץ?

האם בדקת כי פקק הרדיאטור עומד בלחץ?

הבנתי (בעיקר מקריאה בפורומים בחו"ל) כי הפקק המקורי, כשחדש, עובד הרבה יותר טוב ממה שמסופק עם הרדיאטור של מישימוטו.

תתקין פקק חדש ומקורי.

תבצע בדיקת CO במי הקירור כדי לקבל אינדיקציה לפריצת אטם ראש.

בצע הבדיקות האלו, ותוכל לדעת טוב יותר מה הבעיה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה להיכנס להרפתקאות סתם. בסובארו המצב המתואר כאן מבחינת טמפרטורה ועבודה של המאוורר הוא מצב תקין לחלוטין וככה בנויה מערכת הקירור בסובארו. מערכת הקירור לא מיתקשה לקרר עצמה וככה היא עובדת במיוחד במאמץ ומה גם בימים חמים שכאלה! לגבי הנזילה הצינורות מיים בסובארו מאוד רגישות כך שלא מפתיע שביום בהיר אחד צינור מיתבלה והגומי נחלש בשל ההידוק שלו....לא ראש מנוע ולא בטיח לא צריך לקפוץ סתם למסקנות שרק יכניסו לצרות והוצאות. חבל על כסף שניזרק על חלקים שאין צורך להחליפם. סדר אל הנזילה וחזור לשיגרת חיים רגילה לחלוטין עם מעקב שנוזל הקירור לא משנה ממפלסו. אם מערכת הקירור הייתה כושלת היית מייד שם לב בשעון החום או במעבר נוזל קירור למיכל העיבוי עד כדי מילוי מקסימלי שלו. אם אתה לא חווה את התופעות האלה אז חבל על דאגות היתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה להיכנס להרפתקאות סתם. בסובארו המצב המתואר כאן מבחינת טמפרטורה ועבודה של המאוורר הוא מצב תקין לחלוטין וככה בנויה מערכת הקירור בסובארו. מערכת הקירור לא מיתקשה לקרר עצמה וככה היא עובדת במיוחד במאמץ ומה גם בימים חמים שכאלה! לגבי הנזילה הצינורות מיים בסובארו מאוד רגישות כך שלא מפתיע שביום בהיר אחד צינור מיתבלה והגומי נחלש בשל ההידוק שלו....לא ראש מנוע ולא בטיח לא צריך לקפוץ סתם למסקנות שרק יכניסו לצרות והוצאות. חבל על כסף שניזרק על חלקים שאין צורך להחליפם. סדר אל הנזילה וחזור לשיגרת חיים רגילה לחלוטין עם מעקב שנוזל הקירור לא משנה ממפלסו. אם מערכת הקירור הייתה כושלת היית מייד שם לב בשעון החום או במעבר נוזל קירור למיכל העיבוי עד כדי מילוי מקסימלי שלו. אם אתה לא חווה את התופעות האלה אז חבל על דאגות היתר.
החלפתי את הבנד של הצינור הנוזל ניקזתי שוב אוויר מהמערכת כי בסובארו במיוחד בדגם ה 2.5 ליטר יש איזושהי בעיה אם לא מנקזים אוויר טוב.

כרגע לאחר כל נסיעה גם כשחם וגם כשהאוויר קריר בבקרים לאחר שהרכב מתקרר אני בודק מפלס מים הכל כמו שהיה לפני לא זז לא במיכל עיבוי לא ברדיאטור ולא במיכל התפשטות.( שיש בדגם הטורבו).

ככל הנראה היה לי בעיה של ניקוז אוויר.

השאלה אם אני עולה עלייה לדוגמא מבית שמש לירושלים במהירות של 40-50 קמ"ש ככה שאין רוח שתעזור לקרר,הטמפ' אמורה לעלות לאזור ה 98-100 מעלות מבלי יכולת של המאווררים לקרר עד אשר אני מגיע למישור או ירידה ואז הטמפ' יורדת חזרה?

ואני מניח שאם אני אאמץ את הרכב באותה עלייה הטמפ' תעלה עוד.

חשבתי לחבר את המאוורררים למהירות גבוהה תמיד,חשבתי על להחליף למאווררים יותר חזקים.

הרי זה מוזר שאם אישתי לדוגמא תיקח את הרכב יום אחד אני צריך להדריך אותה שתיזהר בעלייה ותסתכל על החום ו...ו...ו...!

אנחנו עם היד על הדופק אבל אם מישהו אחר ינהג על הרכב יום אחד זה עלול להיגמר לא טוב.

עריכה אחרונה על ידי moshe_levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי ה OBD רואה מספר לא מחוג...ופעם אחת כשהטמפ' הגיע ל 104 מעלות המחוג המקורי זז גם,את הנזילה בוודאות סידרתי,אחרי כל נסיעה כמעט אני פותח מכסה מסתכל טוב טוב על כל הצינורות לראות שלא בורח מים,וכשהרכב מתקרר המפלסים הם כמו שהיו לפני כן כך שלא חסר.

טרמוסטט מקורי של סובארו מים קניתי מסובארו,רדיאטור חדש,צינורות כמעט כולם חדשים,ולזה ששאל קודם לגבי המשאבת מים...איך בודקים משאבת מים מלבד לפרק אותה ולהסתכל ויזואלית,כי כששאלתי לגבי החלפה שלה נאמר לי שהמשאבות האלה אמינות ולא מחליפים כמעט אף פעם למעט כאלה שיצא בהם פגם.יש מצב שאני אחד כזה[emoji53]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי את הבנד של הצינור הנוזל ניקזתי שוב אוויר מהמערכת כי בסובארו במיוחד בדגם ה 2.5 ליטר יש איזושהי בעיה אם לא מנקזים אוויר טוב.

כרגע לאחר כל נסיעה גם כשחם וגם כשהאוויר קריר בבקרים לאחר שהרכב מתקרר אני בודק מפלס מים הכל כמו שהיה לפני לא זז לא במיכל עיבוי לא ברדיאטור ולא במיכל התפשטות.( שיש בדגם הטורבו).

ככל הנראה היה לי בעיה של ניקוז אוויר.

השאלה אם אני עולה עלייה לדוגמא מבית שמש לירושלים במהירות של 40-50 קמ"ש ככה שאין רוח שתעזור לקרר,הטמפ' אמורה לעלות לאזור ה 98-100 מעלות מבלי יכולת של המאווררים לקרר עד אשר אני מגיע למישור או ירידה ואז הטמפ' יורדת חזרה?

ואני מניח שאם אני אאמץ את הרכב באותה עלייה הטמפ' תעלה עוד.

חשבתי לחבר את המאוורררים למהירות גבוהה תמיד,חשבתי על להחליף למאווררים יותר חזקים.

הרי זה מוזר שאם אישתי לדוגמא תיקח את הרכב יום אחד אני צריך להדריך אותה שתיזהר בעלייה ותסתכל על החום ו...ו...ו...!

אנחנו עם היד על הדופק אבל אם מישהו אחר ינהג על הרכב יום אחד זה עלול להיגמר לא טוב.

הכל תקין אתה סתם מלחיץ את עצמך! לא צריך שופ מאווררים חזקים ושום חיבור ישיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...