Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נכשל על זיהום אוויר בטסט - C4 PICASSO 2011

Moldavanin
שימו לב! השרשור הזה בן 2489 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

כבר זמן מה שאני עוקב באתר יד2 אחרי הזדמנות להחליף את האוטו שלי פג'ו 308 ברכב מרווח יותר ועם יותר מקומות ישיבה. לרוב אני הייתי נעול על Peugeot 5008, אך לחיים יש תוכניות משלה ויצא לי הזדמנות לחזור לשורת הבעלים (מאושרים או פחות מאושרים) של מותג סיטרואן. רכשתי C4 GRAND PICASSO עם 7 מקומות 2011 מנוע 1.6 טורבו-בנזין עם גיר רובוטי.

ללא להכנס יותר מדי לסיפור של רכישה, הרכב עמד הרבה זמן וגם לפני זה עבר החלפת טורבו ומנוע במוסך מורשה. מאז ההחלפות לא נסע 10 ק"מ. לרכב לא היה טסט בתוקף, כמובן. כאשר בטסט עיקר הדברים נכשלתי על זיהום אוויר CO גבוה (0.5-0.6 לעומת 0.3 מקסימלי). גם דולקת נורת תקלה P0420 (בעיה בממיר קטליטי).

ביררתי את הענייין של הממיר, אך עדיין נמצא בתהליך סקר שוק לגבי החלפתו. בנתיים שמתי תוסף LIQUID... ואולי אשים עוד אחד.

אך שאלה שלי כזאת: נניח וממיר הלך (רכב עשה 164500ק"מ). מה יכולה להיות הסיבה לכך אם לא לקחת בחשבון את הקילומטראז'? האם החלפת המנוע יכולים ליצור את הבעיה? כיצד לאבחן זאת?

הייתי במוסך מורשה ונאמר לי לא למהר לעשות דבר וקודם כל להתרכז בתוסף. פעמיים. ואז לבוא לדיאגנוסטיקה, אם הבעיה תשאר / תחזור. בכל מקרה הלכתי לדבר עם בחור שעושה דיאגנוסטיקה ולא נתקבלה תשובה מקצועית מספקת: לא הבנתי האם ישנם כלים לבדוק את התפקוד של המנוע? גם צריכת הדלק גבוהה, למרות שמחשב הדרך מראה צריכה תקינה כ-12ק"מ לליטר, בפועל נסעתי 200ק"מ והלך לי 3/4 מיכל. זה מטריד!

לגבי ההסבר על ממיר קטליטי קיבלתי כבר מידע מספיק. הצעות מחיר שקיבלתי נעים בין 1200-1400 ש"ח לפני מע"מ על שיפוץ של ממיר שלי ע"י החלפה לממיר חדש של מותג הידוע בשוק.

אך הפחד שלי שיש סיבה רצינית לכך שהלך הממיר. ולאחר החלפתו אגיע שוב למוסך עם הבעיה זהה / קשורה. אשמח לייעוץ בסיסי.

עריכה אחרונה על ידי Moldavanin

אין שלמות, לך על בחירת (ליבך) כיסך! עכשיו CitroenC4_Picasso&Peugeot308

Fiat Brava / Volvo850 / CitroenC5 mk1 & mk2_HDI & mk3 / Skoda OctaviaTD / Peugeot407 & 207

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור הרכישה יכל להיות דווקא מעניין (אך לבקשתך - לא נדון בזה).

לא מכיר תהליך של שיפוץ ממיר (אולי מישהו יוכל להאיר את עינינו).

ממליץ לך לסור למוסך מומלץ, לאו דווקא של היבואן, לבדיקת כל הבעיות.

מוסכים מומלצים -אורן שרותי רכב, שאפט וגבע (אם שכחתי מישהו - עימו הסליחה).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי עם מנוע זהה רק 2013 הוחלף ממיר ב60K במסגרת אחריות .

אני אשמח אם תוכל לשתף ולהרחיב כיצד נראו סימנים המעידים שיש צורך בהחלפה של הממיר, כולל מהן התקלות אשר נתקבלו במחשב, וכיצד הרכב התנהג, המנוע ומה הייתה הצריכה של הדלק (רגילה, מוגברת או כד).

בתודה מראש

אין שלמות, לך על בחירת (ליבך) כיסך! עכשיו CitroenC4_Picasso&Peugeot308

Fiat Brava / Volvo850 / CitroenC5 mk1 & mk2_HDI & mk3 / Skoda OctaviaTD / Peugeot407 & 207

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממירים במנועים האלו נכשלים מאותה סיבה שהמנוע נכשל. פיח. המנוע הוא הזרקה ישירה (דלק מוזרק ישירות לצדלינדר ולא דרך שסתום) וכתוצאה מכך מצטבר פיח קשה על השסתומים. הפיח הזה מתפורר, נופל לצלינדר ומשם לכוורת של הממיר. כך הכוורת נהרסת. מאותה סיבה גם המנועים מתקלקלים. חתיכה גדולה של פיח מתפרקת ותוקעת את השסתום או שורטת את דפנות הצלינדר עד שנוצר איבוד קומפרסיה.

תוסף לא יעזור בשום צורה מאותה הסיבה. התוסף לא יגע בפיח מכיוון שהוא נמצא על השסתום, שבו כפי שאמרתי, לא עובר דלק.

Renault clio RT 1994

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2489 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...