Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת מזגן חדש לרכב ישן שמעולם לא הותקן בו מזגן

avital r80 gs
שימו לב! השרשור הזה בן 2777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 שנים הוספתי מזגן לקדילק שעובד מצוין. הקירור יוצא מיחידה נפרדת לא מקורית שהורכבה מתחת לדשבורד. הרכיב אותו חבר מועדון יקר שעוד יש לו סבלנות להתעסק עם הדברים האלה. מארה"ב הבאתי רק את התושבת. עלה לי 8,000 שקל כולל מעבר מדינמו לאלטרנטור וכנראה שהיום לא הייתי עושה זאת שוב בגלל המחיר.

לפות"ש הייתי מציע לעבור שנה עם האודי בלי מזגן ואח"כ להחליט.

עריכה אחרונה על ידי Cadillac58

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם אתה משתמש ברכב באופן יומיומי מזגן זה משהו קריטי. לא נעים להגיע מזיע לעבודה ולעמוד בפקקים בחמסין. אבל אם הרכב הוא רק לנסיעות של כיף מדי פעם, פותחים חלון ונהנים מהבריזה. קח בחשבון שהפעלת מזגן מחלישה משמעותית את הביצועים של המנוע (תלוי כמובן גם כמה חזק המנוע).

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני ל.: תנסה להתנסח בצורה יותר מנומסת, ללא קללות ואם אפשר, מזגן חרה זה לא קללה זו עובדה ! ולא קיללתי איש .ללא שגיאות

אני כותב אם הרבה שיגעות כתיב! אני לא בפורום של אבשלום קור! אך כן עם סימני פיסוק... אם תגיד שאני לא בעל מקצוע אני לא יגיד כלום אך זה?

Sent from my m2 note using Tapatalk

שלום

מה הבעיה שלך בדיוק? כתבתי בדיוק את מה שאני יודע ואתה לא!

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שנים הוספתי מזגן לקדילק שעובד מצוין. הקירור יוצא מיחידה נפרדת לא מקורית שהורכבה מתחת לדשבורד

בקאדילק יש מקום לזה, ברכב מודרני יותר אין, כי היצרן הניח שאו שלא תתקמצן ותקנה את הדגם עם המזגן, או שתתמודד עם החום.

היום, יצרנים מרושעים במיוחד דוחפים מזגן (או אפילו בקרת אקלים) אפילו ברמות גימור הכי נמוכות.

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אני לא יודע למה אתה כותב את מה שאתה כותב, זה בכלל לא נכון.

עד לפני 20 שנה הייתה בארץ תעשיה מפותחת של ייצור והתקנת מזגנים למכוניות שהגיעו ללא מזגן.

אפילו למכוניות מיני כמו אוטוביאנקי Y10 וסיטרואן AX הרכיבו מזגנים בארץ. אז...יש מקום להרכיב מזגן.

וכמובן גם לאאודי 80 שמו מזגנים.

היו מזגנים יותר מוצלחים ופחות.

ההתקנות האלו מבחינת הנהג נראו "כמו מקורי", למעט מתג הפעלה נפרד והעובדה שבחלק מההתקנות מיזוג היה יוצא רק מהפתחים המרכזיים ולא מהצדדים.

התעשיה הזאת נעלמה מכיוון שבאמת יצרנים התחילו להציע מזגן מקורי גם בדגמים פשוטים וכבר לא היה משתלם להתקין בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז התקינו מזגנים, היום מתקינים מובילאיי [emoji14]

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שזה גם מצב זמני, עד שכל המכוניות יגיעו עם מערכת כזאת במקור.

בדיוק כמו שהיה עם רדיו, דיבורית, חלונות ונעילה חשמליים ועוד איבזור שהפך להיות סטנדרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום אני מתכנן קניה של רכב ישן שמעולם לא הותקן בו מזגן

האם מישהו מכיר את הנושא ? מכיר בעלי מקצוע שמתמחים בנושא ?

מדובר באאודי 80 1800 שנת ייצור 1984

תודה

שאל את אסף בקר - הוא בטוח התמודד עם הנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אודי הציעה כבר בתחילת שנות ה 70' מזגנים מקוריים, בשל דרישה מהשוק האמריקאי, שהיה חשוב מאד עבור אודי.

ה 100 וה 80 השתמשו במערכות מיזוג אמריקאיות שכללו מדחסי "נקניקיה" או york.

משנת 84' הוצעה ה 80 עם אופציה למזגן מקורי, כשהפעם המדחס היה יפני למהדרין..

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוורר חיצוני עדיף כי הוא חזק יותר ואפשר לכוון אותו לפנים. המאוורר של הרכב טוב רק בשביל לפזר את החימום בחורף ולהפשיר אדים, בקיץ הוא חסר תועלת.

חוץ מזה אם אתה משתמש במאוורר חיצוני, חובה עליך להשלים את הסט עם כיסוי הגה עור הנצמד עם חוט וכיסויי חרוזים למושבים.

[ATTACH=CONFIG]471597[/ATTACH]

חסר רדיו טייפ רולדסטר

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה להתקין מזגן בכל רכב כולל אספנות אם תתפשר ותלך על יחידה אוניברסלית מעל ברכי הנוסע זה גם יעבוד טוב. באאודי 80 שלי אמנם שנת 89 היתה התקנה מקומית מדהימה שנראתה מקורית לגמרי.

מה שעשו דחפו מטריצה בין המפוח לבין יחידת החימום וכך התקבל מזגן שיוצא מהפתחים המקוריים כולם ושליטה על הקור באמצעות ערבוב אוויר חם. בקיצור כמו בכל רכב מודרני.

בגדול אין שום בעיה בכל הנושא וכאב ראש היחיד הוא היחידה הפנימית.

דרך אגב מחיר החלקים השונים זול מאד. לא שווה להתעסק עם מדחס מפרוק וכאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2777 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...