Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיימינג לקליאו בת 4 עם 30,00 ק"מ? והמחיר הגיוני?

bomba6
שימו לב! השרשור הזה בן 3151 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אסף - אני ממש לא חושב שזה חולני.

מה תגיד (כבעל מקצוע) לבעל רכב כזה, שהמלצת לו (גם לפי בדיקה וויזואלית שעשית) לא להחליף טיימינג, ולאחר חציי שנה היא תיקרע, לא עלינו ?

מציע לפות"ש לקבל מס' הצעות מחיר ולהחליף.

אני מרגיש שהדיון הזה בדיוק התקיים בעבר כבר יותר מפעם אחת, כולל דיון על (אי) קיצוניות מזג האוויר והתנאים.

מה שקורה כאן הוא חישוב סיכונים, כאשר ליצרן/יבואן יש עניין ויכולת לאסוף מספיק נתונים להערכת הסיכונים ולגזור מהם משמעויות.

סך הכל טיפול הטיימינג עולה לא מעט, במיוחד אצל היבואן. מצד שני, קריעת טיימינג: מעבר לסכנה שנוצרת תמיד באמצע הדרך, נגרם נזק יקר הרבה יותר למנוע.

אף אחד בעולם לא יכול להבטיח שהרצועה לא תיקרע גם חצי שנה לפני מועד ההחלפה. אם מכשל בייצור, או כשל באחד הרכיבים עפי שהוזכר, או שימוש לא נכון, או סתם ביש מזל (שמתבטא באחד מהסעיפים הקודמים בדרך כלל).

אבל נסועה כל כך נמוכה מקטינה את הסיכוי לקריעת הרצועה בשנה החמישית. כיוון שמדובר ברצועה המקורית, ואני לא חושב שנעשה במנוע שימוש במי ברז, אני אישית הייתי מעז למשוך עוד שנה את הטיפול היקר. במיוחד אם הרכב חונה בצל.

וכמובן לקבל עוד הצעות מחיר. אגב, ההצעה היקרה של 3,100 לא פורטה כאן, ואף אחד מהמגיבים לא יודע מה היא כוללת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בשביל זה פותחים מיכסה עליון בטיימינג ולפי מה שהבנתי ניתן להסיר מיכסה ברכב הזה ומיסתכלים על מצב הרצועה כולה לאורכה ולרוחבה בחלקה החיצוני והפנימי. אם הרצועה במצב תקין לחלוטין למה שתקרע בעוד חצי שנה? ופעם בחודשיים שלוש להוציא כמה ברגים כדי לראות את מצב הרצועה זה תמיד טוב. גם כאשר מחליפים רצועה מומלץ מידי פעם להיסתכל על החדשה אם זה ניתן לגישה בקלות על ידי הסרת מיכסה עליון.

הסיכוי שרצועה בת 4 שנים תקרע יותר גבוה מהסיכוי של רצועה חדשה להקרע כי היא יותר ישנה ויותר בלויה.

קשה לי להאמין שמישהו במצב של פות"ש יבדוק את הרצועה כל מספר חודשים (כאילו שזה לא עולה כסף...).

הכל עניין של סיכוי מול סיכון.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל זה פותחים מיכסה עליון בטיימינג ולפי מה שהבנתי ניתן להסיר מיכסה ברכב הזה ומיסתכלים על מצב הרצועה כולה לאורכה ולרוחבה בחלקה החיצוני והפנימי. אם הרצועה במצב תקין לחלוטין למה שתקרע בעוד חצי שנה? ופעם בחודשיים שלוש להוציא כמה ברגים כדי לראות את מצב הרצועה זה תמיד טוב. גם כאשר מחליפים רצועה מומלץ מידי פעם להיסתכל על החדשה אם זה ניתן לגישה בקלות על ידי הסרת מיכסה עליון.

שלום מאור,

כל הכבוד לך שאתה יכול לעשות טיימינג כזה בחמש שעות, לי זה ייקח יותר, והרבה יותר. וככ הרבה יותר שאני מוותר מראש על ביצוע עצמי של טיימינג ברכב מודרני אלא עם כן הלקוח ממש מתעקש.

הרכב היחיד שניתן אולי עדין להגדיר כמודרני שאני מתקרב בזמן ביצוע הטיימינג לזמני דאטא הוא מנועי (שכחתי הקוד) שיושבים באלפא 156 ו-147 (וקצת ב 166) בנפחים של 1.6, 1.8, 2.0 בנזין ו1.9 -2.4 דיזל. וזאת משום שעשיתי עשרות, וחלקם הגדול אחרי שהבעלים החליף בחצר עם טיפאקס על החגורה והמותחנים וסגר והניע, ובא אליי בלי קומפרסיה ואני סגרתי שוב, אבל לא לפני שפתחתי וסגרתי ראש והחלפתי את כל שסתומי היניקה, וברגי הראש החד''פים.

מתוך עניין, מה אתה מזהה כשאתה מסתכל על רצועת תזמון? האם אתה יכול להבחין שהשיניים עומדות לפני גזירה? שהרצועה עומדת לפני קריעה? אשמח עם תוכל לצרף תמונות של רצועות שעברו את המבחן או כאלו שפסלת. אגב הכיתוב נמחק מעל הצד החלק מהר מאוד ואני לא מוצא שהוא יכול להווה אינדיקציה כלשהיא.

תודה

גדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

עברתי על השרשור ולא מבין למה לדחות?

היצרן קיצר את זמני ההחלפה, ככל הנראה מנסיון שהרצועות שהורדו היו במצב גרוע או רכבים שהרצועה כבר נקרעה.

לדעתי, תתקשר למוסך גבעֿ-שאפט, ותבקש הצעת מחיר שכוללת:

משאבת מים.

רצועת טיימינג+מותחנים+גלגלות סרק אם יש.

נוזל קירור

רצועת איזרים.

מניח שההצעות יהיו יותר זולות, עבודה מקצועית, וככה תיהיה בראש שקט של תיקרע.

במילא צריך להחליף פעם הבאה עוד 4 שנים, אז התשלום נמוך יחסית לסיכון, וגם אם הרכב לא עשה הרה קילומטרים,

הרצועה מתבלה.

רוצה לחסוך עוד?

תקנה לבד את החלפים ותשלם למוסך על עבודה, נניח אם תקנה מ- apex motors.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

עברתי על השרשור ולא מבין למה לדחות?

היצרן קיצר את זמני ההחלפה, ככל הנראה מנסיון שהרצועות שהורדו היו במצב גרוע או רכבים שהרצועה כבר נקרעה.

לדעתי, תתקשר למוסך גבעֿ-שאפט, ותבקש הצעת מחיר שכוללת:

משאבת מים.

רצועת טיימינג+מותחנים+גלגלות סרק אם יש.

נוזל קירור

רצועת איזרים.

מניח שההצעות יהיו יותר זולות, עבודה מקצועית, וככה תיהיה בראש שקט של תיקרע.

במילא צריך להחליף פעם הבאה עוד 4 שנים, אז התשלום נמוך יחסית לסיכון, וגם אם הרכב לא עשה הרה קילומטרים,

הרצועה מתבלה.

רוצה לחסוך עוד?

תקנה לבד את החלפים ותשלם למוסך על עבודה, נניח אם תקנה מ- apex motors.

רועי, השאלה היא על רכב שעבר 30% (לא 70%-90%) מהנסועה המקסימלית המומלצת לרצועה, והשאלה היא אם ק"מ נמוך כל כך לא יכול להקנות שנה נוספת לשימוש ברצועה, עם סיכוי מאוד נמוך לכשל, לעומת העלות הגבוהה של הטיפול.

אני מקווה שלכולכם ברור שהתשובה "היצרן קבע" לא מצדיקה החלפה בכל מחיר שידרש, וגם לא מבטיחה 100% חסינות מפני כשל, אלא עניין של לקיחת סיכון עלות מול תועלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני לא מבין על מה הדיון הארוך?

אמנם פות"ש לא נסע הרבה, אך הוראת היצרן קובעת 4 שנים להחלפת טיימינג (או 90,000 ק"מ,המוקדם מביניהם), אז איך אפשר לומר לו לא לבצע את הטיפול?

האם רכב שנסע רק 5000 ק"מ על שמן אבל עברה שנה מיום החלפתו (וזו לדוגמא הוראת היצרן), לא אמור להחליף את השמן? זה ידוע שכן.

אותו דבר על הרצועה,היא מתייבשת עם הזמן וזה ידוע, ולכן על אחת כמה וכמה ברכבים שבהם הרצועה גורמת למפגש שסתום-בוכנה בעת קריעתה/החלקתה, למה לקחת סיכון,ללכת כנגד הוראות היצרן ולא להחליף?

פות"ש, החלף, לא חייב במורשה, אפשר גם במוסך גבע (ממליץ בחום בלי שום אינטרס)

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, השאלה היא על רכב שעבר 30% (לא 70%-90%) מהנסועה המקסימלית המומלצת לרצועה, והשאלה היא אם ק"מ נמוך כל כך לא יכול להקנות שנה נוספת לשימוש ברצועה, עם סיכוי מאוד נמוך לכשל, לעומת העלות הגבוהה של הטיפול.

אני מקווה שלכולכם ברור שהתשובה "היצרן קבע" לא מצדיקה החלפה בכל מחיר שידרש, וגם לא מבטיחה 100% חסינות מפני כשל, אלא עניין של לקיחת סיכון עלות מול תועלת.

היי,

כפי שציין ידידי אור מאור מעלי, 4 שנים או 90K.

אני לא כימכאי\מהנדס\ויסיקאי\מאבטח מבכון וייצמן ולא מתיימר להיות כזה, אבל המהנדסים קבעו זמני החלפה, כי הם חשבו על בלאי\התעייפות החומר,

התיישנות וכו', אם זה קשור.

אם נסעת כל השנה 5 קילומטר, לא תחליף שמן ופילטר?, כמו השמן והפילטר גם הרצועה מאבדת מתכונותיה עם הזמן, אחרת לא היו קובעים גם זמן

ולא רק קילומטרים להחלפה

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים אתם לא קוראים את כל האשכול לפני שאתם מגיבים.

היצרן קבע 6 שנים או 72K מייל שזה 115K בערך. ככה לפי אוטודאטה.

היבואן בארץ קבע 4 או 90K.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, ההצעה היקרה של 3,100 לא פורטה כאן, ואף אחד מהמגיבים לא יודע מה היא כוללת.

ההצעה כוללת טלפון למוסך: "שלום, אני צריך לעשות טיפול לרכב".

המוסך: "אה, זה 4 שנים. וזה טיימינג. 3100 ש"ח".

כמו רוב האנשים- אני לא מבין בזה כלום. וסביר להניח שעושקים אותי בדברים האלה.

מצד שני, זה כן הדליק לי נורה אדומה, ולכן ההודעה כאן בפורום.

קשה לי להאמין שמישהו במצב של פות"ש יבדוק את הרצועה כל מספר חודשים (כאילו שזה לא עולה כסף...).

אמת :-(

היצרן קבע 6 שנים או 72K מייל שזה 115K בערך. ככה לפי אוטודאטה.

היבואן בארץ קבע 4 או 90K.

וכאילו זה לא מספיק לא ברור, באתר של מרכז שירות ניסן רנו (שלא אכתוב את שמו כמו שלא כתבתי את שם המוסך) כתוב על רנו קליאו 3: "

החלפת רצועת טיימינג (120,000 ק"מ או 5 שנים)"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בודק ויזואלית את מצב הרצועה לכל אורכה ולא רץ כמו רובוט להחליף. חבל לגלות לאחר ההחלפה שלרצועה הזו נישארו עוד כמה עשרות אלפי קילומטרים טובים.

לדעתי זו שיטה מסוכנת ולא אחראית,

האבחון הויזואלי של הצד החלק, מתאים אולי לרצועת אביזרים, בטח שלא לרצועת תזמון.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן לבחון את הרצועת תזמון גם מצידה הפנימי ללא שום בעיה. ושוב אני יחזור ויאמר - כל עוד אין תסמיני שחיקה לרצועה בכל דרך שהיא היא פשוט לא תקרע נקודה סימן קריאה ענק! רצועה שנראית ויזואלית כתקינה לכל אורכה משני צדדיה אין שום סיבה שתקרע ביום בהיר אחד אלא אם מדובר בכשל אחר במערכת התיזמון!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה, אז בדקת והרצועה נראית נהדר, שיחררת את הלקוח לביתו.

לאחר חודש, כשל המותחן.

תסתכל בקובץ לגבי ההחלפת ה-timing belt tensioner.

גם אותו צריך להחליף.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3151 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...