Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת Waze בגולף 2015

segalarye
שימו לב! השרשור הזה בן 3114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אשמח לקבל לינק לאתר הגרמני שבו ניתן לעדכן את התוכנה. מקווה שיש שם כיתוב גם באנגלית.

אני אתפלא מאוד עם היצרן מאפשר ללקוחות הורדת תוכנה לצורך שידרוג מערכת המולטימדיה. כפי שתוכל לקרוא בקישור שצרפתי לפורום הבין לאומי , הצוותים הטכניים של VW בכמה מדינות באירופה לא ידעו לטפל בזה עד אשר קיבלו הנחיות מהיצרן ולפי מה שכתוב אכן הצוות הטכני עשה עידכון תוכנה שאיפשר את היכולות החסומות.

עדיין קשה לי להאמין שהלקוח יכול לעשות זאת. לדעתי זה צריך להיעשות דרך ה VAGCOM.

בכל אופן, שווה לחקור לעומק לפני שמתחילים בתהליך. מחכה ללינק.

הבנתי מרוכשים אחרים שצמפיון בודקים והבטיחו תשובה בהמשך....

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מאיר, טעות שלי. (נראה לי. תחווה דעה.)

הקישור לאתר הגרמני הוא: http://www.volkswagen.de/de/models/golf_7/brochure/karten-updates.html .

אני לא יודע לקרוא גרמנית, אולם אחרי שלחצתי שם על כמה קישורים הגעתי לאתר האנגלי הבא:

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/en_GB/-/GBP/View-Promo?&cwt=application/ApplicationFrame_campaign_light&Page=VW_Europe_Pro_MIB1#

אתה יכול לבחור שם בצד שמאל את דגם הרכב ושנת היצור, ואיזו קונסולה יש לך, ואז הוא נותן לך לעדכן את תכנת הניווט. יש שם גם הסברים מפורטים איך ניתן לבצע זאת. השאלה היא אם הוא מעדכן אך ורק את תכנת הניווט (מפות), או שעל הדרך הוא מעדכן גם את כל התכנה שעליה מבוססת המערכת.

מה דעתך? אני ממשיך לקרוא בנושא ואעדכן אם אמצא דברים נוספים.

נ.ב: אתמול בגולף ניסיתי קצת ללמוד את הפונקציות של המערכת וראיתי שם באיזשהו מקום את הגרסה הנוכחית של התכנה יחד עם איזשהו מספר סידורי, ומתחת היה כפתור: "update software" או משהו בסגנון. אני לא זוכר על מה לחצתי כדי להגיע לשם. אני מאמין שהכפתור הזה של עדכון תכנה מיועד למשתמש ברכב ולא לטכנאי רכב, כי הטכנאי משתמש בציוד יותר מתוחכם (מחשבים) ע"מ לבצע דיאגנוזות ועדכונים. בנוסף לא נראה לי שזה כפתור שאמור לעדכן את תכנת הניווט כי עד כמה שאני יודע, אין לי שם תכנת ניווט כרגע. מעניין אותי מה הכפתור הזה מעדכן בדיוק.

עריכה אחרונה על ידי segalarye
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה של המסך שיש בגולף? יש סרטון באינטרנט של כל הפונקציות שלו, אם תרצו לעיין הנה הקישור:
.

ב-2:30 הוא אומר שמדובר בפולו בסיסית, ויתכן ואין שם את כל האופציות.

תוכל בבקשה להעלות תמונה של המסך שיש בגולף שלכם, ולא משהו מהאינטרנט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, את הלינקים ששלחת מתייחסים לעידכון מפות למערכות מולטימדיה שונות ממה שיש בגולף "הישראלי"ץ בארץ מגיע Composition Media והלינק מתייחס למערכות מתקדמות יותר שמסופקות באירופה והם מכילות תוכנת ניווט כמו של IGO (מבוססת על מערכת ניווט here). המערכות הללו נקראות Discover media and Discover Pro, כך שהלינק הזה לא עוזר לנו. מאוחר יותר אבדוק מה זה העידכון תוכנה שיש במערכת בגולף, אבל לא נראה לי שזה יאפשר שידרוג יכולות של המערכת. זה לדעתי נועד לאנשי השירות. אבדוק....

בכל מקרה הייתי היום בצמפיון בראשון ואין להם מושג ירוק לגבי הפרטים של המערכת שלנו (לי יש בעיה בסינכרון אנשי קשר ולא ידעו לתת לי תשובה. הפנו אותי לרדיו מילאנו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיברתי עם צ'מפיון (פתחתי שרשור אחר), הגעתי למחלקת השיווק (אני דיי בוח שאין להם מושג מהחיים) והם אמרו לי שצ'מפיון החליטו להוריד מכל רכבי ה VW את אופציית ה mirrorlink' app connect וכו.... האמת לא נתנו לי סיבה וגם לא אמרו לי שאפשר לשדרג את זה בחינם או בכסף. בקיצור.... נצטרך לחכות כמה חודשים עד שמשהו התפתח

ד"א גם class a לא יודעעים עדיין אך מוסיפים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל segalrye : האופציה של update אכן קיימת (ממקור חיצוני כמו SD). הבעיה היא שאין לנו את התוכנה המתאימה. מניח שמשם ניתן לעדכן את הקוד המתאים שישדרג את יכולות המערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות. :)

pasat04: אני אשמח, רק תצטרך להיות מעט יותר ספציפי. סתם תמונה של המסך כשהוא כבוי עם הכפתורים שמסביבו? אולי כשהוא דלוק על תפריט מסויים? בעז"ה מחר בערב אני אצלם כמה תמונות ואעלה לכאן להתרשמותכם.

sagishwartz: אין לי מושג אם זה המניע הבלעדי להסרת האופציה, אבל אני מבטיח לך שזה ללא ספק אחד החשובים: זו אחלה דרך לסחוט ממך עוד כמה מאות\אלפי שקלים בעבור משהו שכבר רכשת. אולי בהתחלה זה גם ע"מ למנוע תקלות עד שיוכלו ללמוד את המערכת, למרות שאני בספק. אגב, לא ברור לי העניין הזה של "אין להם תשובה מדוע הם הסירו". אני גם אתקשר מחר לשאול.

meir_gi: כן, כמו שחשבתי. בהתחלה לא העמקתי וישר ראיתי קבצים להורדה בנפח גדול, אז הנחתי שזה עדכון תוכנה כללי. נשגב מבינתי מדוע פולקסוואגן לא יאפשרו לבעלי הרכבים לעדכן עצמאית - הרי לא מדובר כאן על המחשב רכב, רכיב קריטי ששולט על המנוע, גיר וכאלו. סה"כ מדובר בקונסולה של המולטימדיה, אז גם אם משהו כן מתפקשש, המקסימום הוא שאתה בלי רדיו לכמה ימים. בנוסף, תמיד אפשר לשחזר לגירסה הקודמת. זה יחסוך להם לא מעט תור בסוכניות. (או שאולי אני טועה והקונסולה אכן שולטת גם על המערכות הקריטיות ברכב. ואז באמת ברור מדוע לא יתנו לכל אדם לעדכן.)

אגב, אין לי מושג מה חלוקת העבודה בין צ'מפיון לרדיו מילאנו, אבל לדעתי צ'מפיון כיבואנים של הרכב אמורים להיות בקיאים בכל המערכות שלו ולספק תשובות ללקוחות. עד כמה שידוע לי, רדיו מילאנו פשוט מתקינים את כל האביזרים והתוספות בעבור צ'מפיון כשהרכבים מגיעים ארצה. (חיישני רוורס, מצלמות וכאלו.)

שוב, תודה לכולם על שיתוף המידע והרצון לעזור. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א גם class a לא יודעים עדיין אך מוסיפים

מניסיוני - אם Class A לא יודעים אז כנראה כרגע אי אפשר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה - האם המערכת תומכת עברית? מנחש שלא..

לדעתי המערכת היא סגורה ולא ניתנת לפתיחה תוכנתית. מה שראיתה ביטיוב זה תוכנת ניווט מסויימת שאכן מגיע עם המערכת רק בארצות מסויימות שזו דרכה לשווק את עצמה! ובארץ היא לא רלוונטית כיוון שאין לה מפות ישראל, ואז היבואן מבטל בהזמנה את האופצייה..

מה שאפשר לעשות זה להתקין פותח מסך ומתאם אנדרואיד, מה שמאפשר ניווט בין מסכים והתקנת תוכנות ניווט על-גבי אנדרואיד, עם חיבור ליציאת שמע OUX.

ומחיר התקנת הנ''ל עולה כ-3,500 ש''ח.

או עד שתחכה עד שמישהו יפרוץ תוכנתית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה - האם המערכת תומכת עברית? מנחש שלא..

לדעתי המערכת היא סגורה ולא ניתנת לפתיחה תוכנתית. מה שראיתה ביטיוב זה תוכנת ניווט מסויימת שאכן מגיע עם המערכת רק בארצות מסויימות שזו דרכה לשווק את עצמה! ובארץ היא לא רלוונטית כיוון שאין לה מפות ישראל, ואז היבואן מבטל בהזמנה את האופצייה..

מה שאפשר לעשות זה להתקין פותח מסך ומתאם אנדרואיד, מה שמאפשר ניווט בין מסכים והתקנת תוכנות ניווט על-גבי אנדרואיד, עם חיבור ליציאת שמע OUX.

ומחיר התקנת הנ''ל עולה כ-3,500 ש''ח.

או עד שתחכה עד שמישהו יפרוץ תוכנתית...

המערכת לא תומכת עברית.

מה שאתה טוען לגבי מערכת סגורה לא ממש נכון. בלינק הזה http://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=11132&page=8

הודעה #145 הבחור טוען שעשו לו עדכון תוכנה (למערכת בדיוק כמו שמגיעה בארץ מסוג Composition Media MIB2) שפתח אפשרויות כמו Mirror Link' Google Auto ועוד.

זה מה שאנחנו מחפשים....

לי ה Mirror Link היה עוזר לשקף את ה Waze למסך מערכת המולטימדיה ןזה היה מספק אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור - 2 שאלות :

1.האם יש למערכת שלך אפשרות לחבר AV (אודיו ווידאו) ממקור חיצוני ע"י כניסות RCA (כניסה אחת לוידאו ו 2 כניסות לאודיו ) ?

2.האם המערכת שלך מאפשרת לראות ווידאו בתנועה (המכוניות מתוצרת VAG מגיעות עם "חסימה" אשר חוסמת את האפשרות לראות וידאו במהירות העולה על 5 קמ"ש)?

היה והתשובות למעלה חיוביות , הדבר אפשרי , התקנתי אצלי באופן המתואר בקישור הבא (פרטים ואיך בתגובה # 19):

http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/showthread.php/163333-Rmc-amp-vim?highlight=Rittberg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

humi18, עד כמה שאני מכיר ויודע, המערכת לא תומכת בעברית. (אם זה מהווה אינדיקציה, שמות של שירים בעברית היא מציגה כריבועים.) אגב, מה שתיארת זה בדיוק מה שרדיו מילאנו עושים ע"מ לאפשר Waze ברכב! זה גם המחיר שהם בערך גובים בעבור כל זה.

Rittberg, האמן לי ידידי שאין לי מושג איך לענות לך על שתי השאלות האלו. אני לא בקיא במפרט הטכני של המערכת. מה שאני כן יכול לאמר לך הוא שכשיצרתי קשר עם רדיו מילאנו ואמרתי להם שאני מעוניין להתקין Waze בגולף שלי, הם תארו בפני את התהליך ש-humi18 תאר למעלה. (חיבור מפצל מסך עם מתאם אנדרואיד.) שוב, ראיתי כבר שהדבר אפשרי לביצוע - יש לחבר רכב גולף בדיוק כמו שלנו, ובלחיצה ארוכה על לחצן ה-Menu פתאום המסך משנה תצוגה ל-Waze, ומשם התפעול הוא בדיוק כמו באפליקציה בסלולרי. אם אתה מעוניין לשנות מסך שוב פעם חזרה, כל מה שצריך זה לחיצה ארוכה נוספת על לחצן ה-Menu. הוא שילם כמה אלפי ש"ח והתקינו לו. גם אני יכול לשלם וגם meir_gi, אולם אנחנו מנסים לחסוך את זה.

כפי שמאיר ציין למעלה, יש אופציית שיקוף במערכת שהיא משום מה חסומה. בעזרת האופציה הזאת ניתן להקרין את מסך הפלאפון על המסך ברכב, ולשלוט בו גם כן. ברגע שהאופציה הזאת תפתח לנו, נוכל להפעיל את ה-Waze בפלאפון, וזה אוטומאטי יופיע לנו על המסך של הרכב. אופציה זולה וטובה, שכבר קיימת, אבל חסומה משום מה.

Rittberg, מבטיח לעיין בקישור שציינת. כרגע כבר מאוחר, אז ברשותך אני אפרוש.

שיהיה לכולנו המשך שבוע טוב. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כניסות USB וכרטיסי SD

אם תרצו שאצלם תמונות ספציפיות מהגולף אני מוכן.

תוכל בבקשה להעלות תמונה של המסך שיש בגולף שלכם, ולא משהו מהאינטרנט?

אודה לך אם תוכל לצלם את הפאנל/המסך הראשי, וכן בתמונה נוספת את מיקום כרטיסי ה-sd.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...