Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיסה לאוקראינה

SmartCoupe
שימו לב! השרשור הזה בן 3139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה על ההפניה.

אכן, ישנן בעיות עם החיסונים הנובעות בעיקר בגלל המשבר עם רוסיה. רוב החיסונים הגיעו בעבר מרוסיה ומאז פרוץ המשבר, היה מחסור חמור בחיסונים (בעיקר ב-2014). היום המצב השתפר לטובה.

*אני מתגורר כיום באוקראינה.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 106
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עד כמה שהבנתי יש הבדל בין אזורים שונים, אבל ההמלצה לחיסון היא כללית.

ההתראה מעודכנת ללפני כחודש. לא הייתי מזלזל בה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי רק עכשיו את השירשור, לא אכנס לויכוח פה, רק אומר שאני בעצמי בשנה האחרונה רכשתי בפרבר של קייב בית, ואין מבסוט ממני.

אני מתגורר באוקראינה, מרוויח משכורת ישראלית וחי יפה מאוד שם. חברה שלי אוקראינית-ישראלית.

אציין מהשנה האחרונה שלי בקייב ש: אנשים ברחוב סבלניים מאוד לרוסית הרצוצה שלי, לנהוג זו לא בעיה בכלל בתנאי שאתה לוקח לך יום או יומיים להכיר את חוקי התנועה והכללים שם, הכבישים הראשיים טובים מאוד וגם תחנות הדלק כאלו אך הכבישים הקטנים יותר באמת מתכון להרס המכונית (אני נוסע לקרמינצ'וג פעם בחודשיים).

בשבילי, אני מרשה לעצמי רמת חיים גבוה בלי לקרוע את הכיס וגם הצלחתי לקנות בית דיי מכובד בלי טובות של אף משכנתא.

לגבי המשטרה בקייב, היא חדשה לחלוטין, צעירה, ואין יותר לצאת מעברות דרך שוחדת החלפת המשטרה התבצעה גם באודסה לבוב ותמשיך לשאר אוקראינה.

אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול.

אלפא רומאו ספיידר V6 3.2 בציר 2007

טל שביט (1955-2011) זה לא אותו הדבר בלעדייך, אתגעגע לנצח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רחוק שנות אור, וכמה שיותר רחוק יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משכורת ישראלית ומחיה באוקראינה? נשמע טוב. בטח בתקופה הזו שהמטבע האוקראיני חלש...

ד"א למרות שציפיתי שבקייב יהיו אנשים מגעילים וקרים, דווקא מאוד התרשמתי לטובה מהסבלנות שלהם, וכמה שהרוסית שלך מפגרת שלי עוד יותר ורוב האנשים שניסיתי לתקשר איתם היו מאוד סבלניים ולקחו את זה אפילו בהומור (עד שחברה שלי התערבה ועזרה לי להתבטא)

היום:

Alfa Romeo MiTo 2010 Distinctive Move 1.4T 155HP

בעבר:

Minimum SIZE, Maximum FUN. Smart Fortwo 2004 0.7T:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנצ'יהוליסט - וואו אתה אמיץ. אני לא הייתי חולם לרכוש באוקראינה בית. לך תדע מה יהיה המצב שם בעוד כמה שנים. גם באסטוניה אני מפחד, והיא ברמת סיכון נמוכה משמעותית.

אבל למען האמת שלא הייתי עובר לאוקראינה גם אם המצב שם היה טוב. המדינה עשתה עלי רושם מאוד לא חיובי.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, המדינה כרגע נמצאת במצב כלכלי גרוע ולי המצב הזה לא רע כי אני מכפיל ב 5 וחצי את השכר הישראלי שלי, מה גם שבכללי באוקראינה, למרות היוקר בגלל המצב, המחייה זולה פי כמה מישראל ולא רק שלא ירדתי ברמת החיים אלא עליתי פי כמה.

אפילו קניתי לי צעצוע בדמות מאזדה RX8. שכן באוקראינה אין אגרה שנתית לרכב ועליות האחזקה הן אפסיות (חוץ מהוצאות על הרכב עצמו).

יש לי מנקה שגם מבשלת, יש לי סטודיו לצילום בבית ודוגמניות ממש לא קשה להשיג ועוד יתרונות.

יש גם חסרונות כמובן, שקשה לעשות משהו בלי שפה רוסית או אוקראינית לכן אני מעסיק עוזרת אישית, עדיין מושרש בי הפחד מאנטישמיות, למרות שעד היום לא נתקלתי בזה ולהפך, הרחוב דיי חייכן וסבלני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, המדינה כרגע נמצאת במצב כלכלי גרוע ולי המצב הזה לא רע כי אני מכפיל ב 5 וחצי את השכר הישראלי שלי, מה גם שבכללי באוקראינה, למרות היוקר בגלל המצב, המחייה זולה פי כמה מישראל ולא רק שלא ירדתי ברמת החיים אלא עליתי פי כמה.

אפילו קניתי לי צעצוע בדמות מאזדה RX8. שכן באוקראינה אין אגרה שנתית לרכב ועליות האחזקה הן אפסיות (חוץ מהוצאות על הרכב עצמו).

יש לי מנקה שגם מבשלת, יש לי סטודיו לצילום בבית ודוגמניות ממש לא קשה להשיג ועוד יתרונות.

יש גם חסרונות כמובן, שקשה לעשות משהו בלי שפה רוסית או אוקראינית לכן אני מעסיק עוזרת אישית, עדיין מושרש בי הפחד מאנטישמיות, למרות שעד היום לא נתקלתי בזה ולהפך, הרחוב דיי חייכן וסבלני.

המצב הכלכלי זה לא מה שמפחיד אותי (במיוחד עם משכורת ישראלית). זה המצב הגיאופוליטי הרעוע שמטריד. פוטין הוא איש מסוכן מאוד.

פה באסטוניה הבעיה פחות חמורה לכאורה, כי אנחנו משתייכים לאיחוד ול-NATO, אבל זה רק לכאורה. אם פוטין יחליט להיכנס, מי יעצור אותו בדיוק?

יש גם הבדלים מאוד משמעותיים באיכות החיים: בריאות, זיהום אוויר, תחושת בטחון, פשע...

בנוגע למחירים - למיטב זכרוני מחירי המכוניות יקרים משמעותית מבאירופה, אבל האחזקה באמת נמוכה. עלויות המחייה גם נמוכות משמעותית אפילו מאסטוניה. פה אפשר לחיות טוב בפחות מ-1500 יורו בחודש. בקייב אני מניח שצריך אולי 1000 בשביל לחיות דומה.

בנוגע לחסרונות - לטעמי הם הרבה יותר גדולים מאשר בעיית השפה (שהיא גדולה בפני עצמה), אבל זה גם עניין של מנטליות.

באסטוניה בעיית השפה הרבה פחות משמעותית. בנוגע לדוגמניות - אין ספק שאתה צודק :shock:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי פוטין וכו', מכר מעבודה קודמת מתגורר במוסקבה כבר יותר משלוש שנים (ישראלי ממוצא מזרחי) ולא ממש "מרגיש" את פוטין ביום ביום מכיוון שגם הוא מקבל שכר אירופאי.

בוא נניח שפוטין יכנס לאוקראינה, אתה צופה הרס וחורבן בקייב? ירססו אנשים בבתיהם? יאנסו נשים ברחוב? באמת, ימי מלחמת העולם השנייה עברו מזמן וגם אם אוקראינה תיכבש על ידי הרוסים אני לא צופה מצעדים צבאיים של טילים וטנקים ברחוב.

המלחמה כרגע בדונבאס, מקום עשיר במחצבי ברזל ופחם, זה מה שהוא רוצה... לא נראה לי שהוא חושק בקייב/פולטבה/אודסה וכו'

ואגלה לך סוד, מ 1500$ בחודש אתה חיי בצורה ישראלית לחלוטין, ב 5000$ בחודש אתה חיי כמו נובוריש פלצן :)

קניתי דירה חדשה לגמרי במתחם "הולנדי" עם שירותי תחזוקה ואבטחה וכו' 120 מטר רבוע, 2 חניות פרטיות, החומרים בבית אירופאים ולא מתוצרת מקומית והוא מעוצב לפי החשקים שלי (כולל מקום מיועד לדוקאטי בסלון!) והכל ב 110,000$ כולל הרהיטים ומוצרי החשמל.

ועוד משהו, בעבוע שעבר היה לי ניסיון עם שירותי הרפואה (הפרטיים) והייתי מופתע לטובה לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהעניין הוא "להרגיש את פוטין ביום-יום" ואני חושב שאתה under estimating אותו. לך תדע מה הוא רוצה. כיבוש של אוקראינה ע"י הרוסים יגרום לתוהו ובוהו באזור ורק נותר לאחל שזה לא יקרה.

ואני יודע שאפשר לחיות טוב מאוד ב-1500 דולר בחודש. אפילו באסטוניה (עדיין) סכום כזה מאפשר רמת חיים טובה בהחלט ליחיד או אפילו לזוג.

המחיר לדירה באמת מרשים מאוד, בערך שליש או רבע מהארץ ובערך חצי מאסטוניה (אם חיים 15 דקות מחוץ לעיר ולא לגמרי במרכז כמוני), אבל ככה זה כשבמדינה השכר הממוצע הוא פחות מ-300 דולר בחודש...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי דירה חדשה לגמרי במתחם "הולנדי" עם שירותי תחזוקה ואבטחה וכו' 120 מטר רבוע, 2 חניות פרטיות, החומרים בבית אירופאים ולא מתוצרת מקומית והוא מעוצב לפי החשקים שלי (כולל מקום מיועד לדוקאטי בסלון!) והכל ב 110,000$ כולל הרהיטים ומוצרי החשמל.

מוזר. לפני כמה שנים בדקתי, ודירה שהיינו חיים בה (3 חדרים רגילה לגמרי בבניין שנבנה בשנות ה70, יחסית קרוב למרכז העיר), הייתה שווה באיזור ה200000$.

היה מאוד מבאס להיזכר בכך שב1996 מכרנו אותה ב30000$ [emoji30]

כנראה התפוצצה אצלם איזו בועת נדל"ן (בתקווה בקרוב אצלנו), והמחירים ירדו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, אתה לא עוקב אחרי מה שקורה בחודשים האחרונים עם האי קרים ומה שקורה עם המטבע האוקראיני בשנתיים האחרונות? עד 2013 דולר אחד היה שווה 8 גריבנה, כיום דולר אחד שווה 21 גריבנה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירי הדירות באוקראינה בשפל,לא יודע אם יכול להיות כבר יותר גרוע.

דירת שלושה חדרים במרכז מאחת הערים הגדולות נע סביב 15-20K דולרים(בניינים בני 30-40 שנה ).

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירי הדירות באוקראינה בשפל,לא יודע אם יכול להיות כבר יותר גרוע.

דירת שלושה חדרים במרכז מאחת הערים הגדולות נע סביב 15-20K דולרים(בניינים בני 30-40 שנה ).

לא יודע מאיפה הבאת את המחירים האלו, אפילו בעיר קרמינצ'וג שבמחוז פולטבה לא תמצא דירת 3 חדרים במחיר הזה, דירת חדר או שתי חדרים יש במחירים האלו לא 3 חדרים. בטח שלא בקייב/אודסה/לבוב.

לפני שקניתי את הבית חיפשתי דירת סטודיו באזור פצ'ארסק שבקייב, דירות 45 מטר חדר או שניים התחילו ב 55 אלף דולר. לדירה שצריכה שיפוץ מקיף והמחיר במזומן בלבד כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...