Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט פונטו איבו טורבו - שרשור מתגלגל

Spire
שימו לב! השרשור הזה בן 1830 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שי, אני במסך במחשב :-)

מה שכתבת זאת בדיוק הבעיה של פנסי לד אפרמרקט. מאירים חזק אבל קרוב מאוד ולא טובים למרחק.

כמו שכתבתי, יש לי ניסיון עם התקנות של פנסים, ועד היום לא ראיתי פנס לד אפטרמרקט שמצליח לגבור על קסנון.

זו בדיוק גם הבעיה אצלי, לכן אני משתדל לנסוע כמעט תמיד עם אורות גבוהים( אצלי מותקנים קסנונים באור הגבוה).

"כשנעבור לכתוב כתבות שמתפרסמות בלאשה, מבטיח שתהיה התיחסות האם החוטיני נכנס לי לתחת במושבים האלה והאם החומר ממנו עשוי הדש בורד שורט לי את הפרנצ' מניקור."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמישהו שלא אוהב להשאיר את העבודה לא עשויה עד הסוף, החלטתי לבדוק את התמונות באמצעי האמפירי הכי טוב שאני מכיר - פוטושופ. דגמתי את צבע התאורה בשלוש נקודות - ב-Hot spot, כלומר הנקודה עליה מאירים שני הפנסים והיא הכי בהירה, ועל קו סף התאורה בכל אחד מהפנסים. כמובן שהדגימה נעשתה בדיוק באותה נקודה על שתי התמונות. התוצאות די חד משמעיות - פנסי הלד יותר בהירים. בקו התפר באופן לא משמעותי אבל עדיין קיים, ובאמצע בצורה מאוד משמעותית.

אני מצרף את התמונות של שתי הדגימות עם "קוד הצבע" של כל דגימה - ככל שהנקודה שמייצגת את הצבע שנבחר נמצאת יותר קרוב לפינה השמאלית עליונה של הקופסה, הנקודה הזו יותר בהירה. בשתי הנקודות בקו התפר רואים הבדל קטן לטובת נורות הלד ובנקודה החמה יש ממש הבדל משמעותי. כל זה כאמור ללא שום קשר לגוון של הצבע, זה סרגל נפרד שלא נכנס לחישובים פה.

!science. bitch

מעבר לזה, אם אתם ממש מתעקשים, אני מוכן - תמורת תשלום סמלי - ללכת ולעשות את המבחן הזה שוב על כביש חשוך לגמרי ולראות גם שם את ההבדלים.

headlights chart 1.jpgheadlights chart 2.jpg

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מעניין הסיפור הזה. השאלה היא כמה רחוק האור מגיע לעומת הלוגן.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות לפי מה שהעין רואה בתמונות, זה נראה שההאלוגן טוב יותר מבחינת החזק גם.

יכול להיות שבמציאות זה נראה אחרת, אבל בשורה התחתונה, תמיד כשהייתי עם לדים, וכל רכב שראיתי עם לדים, התאורה נפגעה.

גם אם העוצמה עלתה, המרחק ירד. מבחינתי זה דיל ברייקר.

כל זה נכון לאפטרמרקט ולא למוצר מקורי מהיצרן. יש לזה קשר לנורה עצמה ולאופטיקה שמאחוריה.

ספייר, אולי תבוא לבקר קצת בצפון ונעשה איזה בדיקה או שתיים בנושא? אני עם קסנון אפטרמרקט (ועם רכב פי 9000 יותר טוב, הלא הוא מרכבת האלים, פיאט בראבו).

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב האלים זה בכלל אאוטלנדר

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

"כשנעבור לכתוב כתבות שמתפרסמות בלאשה, מבטיח שתהיה התיחסות האם החוטיני נכנס לי לתחת במושבים האלה והאם החומר ממנו עשוי הדש בורד שורט לי את הפרנצ' מניקור."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר, אולי תבוא לבקר קצת בצפון ונעשה איזה בדיקה או שתיים בנושא? אני עם קסנון אפטרמרקט (ועם רכב פי 9000 יותר טוב, הלא הוא מרכבת האלים, פיאט בראבו).

אתה יודע שאני לעולם לא אסרב לבוא להראות לאוטו הנחות שלך איך נראית מכונית אמיתית, אבל מבחינת השוואת פנסים זה לא ממש פייר כי אי אפשר לשקלל את ההבדלים בפנסים עצמם - אצלך יש פרוג'קטורים ופנסים נורמליים ולי יש מערכת שיצאה מהמפעל עם תפוקה של 16% ורפלקטורים. אני יכול לעשות את אותה בדיקה בכביש ריק ולהראות את ההבדלים. רק שאני אצטרך עוד פעם לפרק ולהחליף נורות באמצע פאקינג שום מקום בחושך מוחלט. אבל בשביל המדע וזה...

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה אני איתך. יש לי גם סט של לדים בבית, נעשה את אותה השוואה אצלי, באותם כבישים.

ככה שנינו נסתכן בדריסה ביחד.

הכל בשביל המדע.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגי, כל הניתוח שלך מבוסס על ההנחה שהתמונה משקפת היטב את המציאות, בפועל אנחנו לא יודעים איך חיישן המצלמה עובד. ייתכן שהוא נותן תעדוף לגוון כזה או אחר ולכן הניתוח בפוטושופ לאו דווקא מוכיח משהו...

אם כבר הוא מוכיח משהו, זה שבין התמונות יש עדיפות לאור הלבן. אני אגב, בלי קשר לפוטושופ - מסכים. הלבן נראה לי טוב יותר (מבחינת תאורה) מאשר ההלוגן.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפועל אתה אולי לא יודע איך עובד חיישן של מצלמה. אני, פוטוגרפיקו אקסטראורדינריו קוואדרופרומאג'יו יודע טוב מאוד איך הוא עובד ושהוא משקף את המציאות בצורה מוחלטת. וצמיגי תקראי לחברות שלך, כלבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר, תודה שהשבת מעט מהכבוד הרמוס שלי.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שהצבע הזה מחמיא לרכב.

אני עם פונטו איבו בדגם הכי צנוע אבל גם עם S&S, תאורת יום(הופתעתי שאפשר לבטל את זה דרך ההגדרות במחשב דרך).

אמנם המנוע אצלי על הנייר נראה עצלן אבל הודות למשקל הנמוך של הרכב הוא זריז רק חסר לי הילוך שישי לשיוט שקט יותר.

לדעתי הפונטו איבו לא מוערכת מספיק בארץ,מקבלים הרבה בסכום לא גבוה בכלל, יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

אני לא יודע איך, אבל איכשהו במהלך השנתיים מאז העדכון של השרשור הזה, החיים נכנסו לי באמצע ולא היה לי זמן לשבת ולעדכן אותו כמו שצריך.

האמתי היא שגם עכשיו אין לי באמת זמן לשבת ולעדכן אותו כמו שצריך, אבל כבר הצטברו כל כך הרבה דברים שאני פשוט לא יכול להמשיך ולאגור שיט.

כדי לא להגיע למצב שאני מקריס פה את עמוס עם כמויות טקסט שלא יביישו ספרי קודש, אני אתן את מה שקרה מאז ועד היום בנקודות, ואם מישהו רוצה שאני ארחיב על משהו, אעשה את זה באורה ושמחה וששון יקר.

מד הקמז' עומד נכון לרגעים אלו על בערך 147,000 ק"מ. מתוכם בערך 30 וקצת בשנתיים האחרונות במהלכם בוצעו חמישה-שה טיפולים (משתדל להחליף שמן+פילטר+מה שצריך) כל 5000-7000 ק"מ. במחשבה לאחור, 147 אלף ק"מ זה ממש ממש מלא ואפילו קצת מפתיע שהאוטו עדיין לא התאדה עצמונית לערימת אבק חלודה כמיטב המסורת האיטלקית.

מה היו לנו בשנתיים האחרונות? ואני אלך בסדר כרונולוגי הפוך כי זה יותר קל לי ככה וכי לא באמת אכפת כמה נוח יהיה לקרוא :)

- ממש עכשיו חזרנו מהחלפת סט תושבות מלא - שתי תושבות מנוע ותושבת גיר. ההבדל פשוט עצום! התושבות הקודמות לא היו במצב מזהיר. היה אפשר למשוך איתם עוד אבל כבר התחיל להימאס עלי המכות בעזיבת גז בהילוכים נמוכים והרעידות בסרק. אחרי שהנעתי את האוטו, כמעט הנעתי אותו שוב. אין רעידות בכלל, למעשה בקושי מרגישים שהמנוע פועל. אין צלילה בעזיבות גז, אין מכות בהורדת הילוך. האוטו מרגיש פשוט כאילו המנוע לא עובד.

- לפני כמה שבועות החלפתי נורות, גם הפעם אלה נורות לד, אבל עכשיו משהו קצת יותר רציני, השיפור מאוד מורגש וסוף סוף נעלם הגירוד לשדרג. בגלל אופי הנהיגה שלי (מסתכל ממש רחוק) אני עדיין מוצא את עצמי מסתכל לתוך חשכה מוחלטת בלילה, אבל זה מצב בלתי פתיר שקורה גם במכוניות עם תאורה נורמלית מקורית.

- כהכנה לטסט, הרכב עבר טיפול החלפת שמן/פילטר ורענון מערכת הבלימה (נוזל/רפידות/חריטת דיסקים), זמנם של הבלמים האחוריים הגיע (נדלה נורה) וניצלתי את ההזדמנות לחדש את כל המערכת גם כי הבלמים הקודמים שרקו פחות או יותר מהיום שהם הותקנו, אבל הייתי קמצן מדי כדי להחליף אותם רק בגלל זה (הבלימה הייתה ללא דופי כמובן).

- מעט לפני כן, הרכב נכשל בטסט על לוחיות רישוי וזיהום אוויר (פעם שנייה ברצף שהוא נכשל על לוחיות, אבל התעצלתי להחליף פעם קודמת). אחרי שהלוחיות הוחלפו, כי באמת שכבר הייתי צריך, נפתרה באורח פלא גם בעיית הזיהום. מעניין מאיזה חומר עושים אותן.

- יכול להיות (סתם סתם, על מי אני עובד, אין סיכוי) שהרכב נכשל על זיהום בגלל שלאחרונה, אחרי שניתקתי את קופסת ה-Tuning כדי לראות מה ההבדל, החלטתי לחבר אותה חזרה ולראות מה יהיה ההבדל בתדלוק 98. כבר כמה חודשים שאני מתדלק 98 באופן כמעט קבוע (הייתה פעם או פעמיים שלא היתה ברירה ותדלקתי בתחנה שלא היה בה 98 ) וההבדל מאוד מורגש. האוטו מרגיש הרבה יותר חי, הרבה יותר קליל, הוא רץ בסל"ד הרבה יותר מהר ומאיץ הרבה הרבה יותר חלק. אם אני צריך להשוות את זה למשהו אחר, זה מרגיש כאילו החלפתי את גלגל התנופה לאחד קל יותר. הרבה מרגיש הרבה יותר responsive.

- אבל יכול להיות שזה קשור גם לעובדה שמעט לפני כן, החלטנו יחד עם המוסכניק (מיכאל אלפא כפרה על החיים שלו. כל בעלים של פיאט/אלפא שלא מטפל אצלו, פשוט דפוק במוח) לתת ניסיון לשמן דליל יותר ועברנו מ-10W40 (נראה לי...? אל תתפסו אותי במילה, באמת לא זוכר) ל-5W30 (את זה אני זוכר). ההיגיון מאוחרי זה היה שבגלל שהמנוע במצב מצוין ולא שורף שמן בכלל, שווה לנסות משהו דליל יותר כדי להקל על העבודה שלו ולגרום לו להרגיש קליל יותר. בטיפול הבא, אחרי שמיכאל אמר לי שיצא קמפיין של מעבר ל-0W30, כנראה אעבור אליו ואפקח עין לראות אם תהיה אכילת שמן.

- באותו טיפול שלמעלה, התגלה סדק במיכל העודפים של נוזל הקירור, אז הוחלף המיכל לחדש וכל הנוזל.

הטיפולים לא זולים (אמפירית, בשבילי, לא יודע כמה זה היה יוצא במקום אחר) - החלפת התושבות למשל עלתה למעלה מ-4000 שקל, הברקסים קצת יותר מ-3000 אם אני זוכר נכון, ובדרך כלל אני לא יוצא מטיפול בפחות מ-1000 שקל כי כל פעם אנחנו מוצאים עוד משהו להחליף, בין אם זה פלאגים, או מוטות כאלה ואחרים או סתם איזה שטות מפגרת שאני טוען ש"אין ברירה, חייבים" למרות התנגדויות נחרצות של מיכאל. אבל היא איטלקיה, ובחורה, ובהכירי גם את אלה וגם את אלה, אני מעדיף להוציא סכומים שאני שלם איתם בלו"ז שאני בוחר, כי אחרת אני יודע שאני אוציא סכומים כפולים או משולשים, והיא תחליט מתי.

בינתיים זהו. עכשיו הרכב במצב מכאני טיפ-טופ, ברמה שמיכאל אמר לי עכשיו שאני אפסיק להציק לו עם דברים להחליף באוטו ושאני אפילו לא אחשוב על להחליף את הרכב בזמן בקרוב. אז אני מקשיב לו, ולא רק שאני לא רואה סיבה או צורך להחליף (חוץ מהרצון התמידי להתחדש שנובע ממקרה קשה של שדרוגיטיס) אלא גם כי כדי לקבל משהו טוב יותר באמת, צריך להוסיף סכומים של כסף שגדולים עלי בשלב הזה של חיי. אז ממשיכים עם פנינוש לעוד אי אילו שנים.

כאמור, אם מישהו רוצה שארחיב באיזה נושא או לשאול משהו, בכיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1830 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...