Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה היתרון של מכשיר סלולרי יבואן רשמי על פני אחד שלא?

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 3355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני מסתכל על השוואת מחירים של טלפונים סלולארים ובמספר חנויות יש טלפונים מסוימים שכתוב לידם "יבואן רשמי", ומנגד ליד האחרים כתוב "אחריות שנתיים" ע"י מעבדה כל שהיא. מדוע ההבדל בין המחירים עומד על כ-600 שקלים? זה באמת כזה משמעותי? האם האחריות שאינה של יבואן לא יעילה?

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עקרונית מעבדה של יבואן רשמי היא גוף "יציב" יותר, מיומן לרוב ויש גב. מעבדה כלשהי זה כבר תלוי מה המעבדה - אם בכל זאת מדובר בחברה רצינית אין פה בכלל התלבטות לדעתי.

באופן אישי את כלל המכשירים שלי ייבאתי מחו"ל ללא אחריות - ובינתיים (שומר עליהם בעזרת מגן איכותי ומגן מסך קשיח) כבר שנים שלא קרה משהו בשנתיים-שלוש הראשונות.

בזמנו כשעוד היה לי איפון 4, תיקנתי אותו במעבדה מקומות בעלות סבירה לחלוטין.

-פולו 16V 6N שנת 2000, -סקודה אוקטביה  2015, גולף 2018,  סופרב 2020

-איוניק 5 עלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון מר עם סאני יבואני סמסונג,האחריות שלהם לא שווה כלום,המכשיר נכנס 4 פעמים לתיקון וחוזר עם אותה התקלה.

מבחינתם זה בסדר כי הם נותנים שרות ולהתנתק מהם אי אפשר,את הכסף שלהם הם כבר קיבלו.

מכשיר סלולרי הבא שאני יקנה יהיה הדגם שאני רוצה במחיר הזול ביותר

opel astra,כבר מרגישים יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחלק מהמכשירים, אם אתה לא קונה דרך יבואן רשמי, לא יהיו לך עדכוני FOTA

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי איזה מכשירים, ממה שנתקלתי בינתיים המכשירים בייבוא מקביל בד"כ מקבלים עידכונים מוקדם מהמכשירים בייבוא רשמי, והרבה פעמים ה-ROM פשוט טוב יותר.

הדבר נכון פי כמה כשמדובר על מכשירים של חברת סלולר מסוימת שמוסיפה את האפליקציות זבל שלה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים גם צריך לעשות כמה תרגילים בשביל לזכות בעברית ( לפחות באנדרואיד ).

אני כמו אחרים כאן - קונה את המכשיר מחו"ל ( אם מתאפשר ).

למדתי בארץ שלרוב האחריות שווה לפח אשפה. מעדיף לקנות בזול ( הבדל יחסית משמעותי ), לשמור על הפלאפון כמו שצריך ואם יצתרך תיקון נמצא את המקום שיתקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת, אם מישהו מכיר את ה"נוהל"- מדוע זה כך?

מה הקשר בין היבואן לFOTA?

אם היו אומרים שזה תלוי רום, עוד הייתי מבין

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחפש G3 LG 32GB.

חבר מסינגפור הביא לי ב1900 שקלים[2050 כולל קייס "חכם", מוט סלפי ומדבקת זכוכית שמגיעים בחבילה]. את המכשיר עצמו הבאתי לאחותי אחרי שביליתי איתו שבוע. לא היו איתו שום בעיות, הכל התעדכן מצוין. המכשיר עובד חלק, מהר והיא מרוצה ממנו לחלוטין.

אני מאוד אוהב את המכשיר, ואני רוצה כזה גם. בארץ ראיתי שאפשר לרכוש אחד עם אחריות לשנה ב2140 ש"ח. אין לי ממש מה לחכות לחבר שיסע ויחזור שנית מסינגפור כי זה ייקח חודשים. לכן, חשבתי ש200, 300 או אפילו 400 שקלים [עם מדבקה וכיסוי] הם הבדל פחות קריטי עבורי, מה גם שזה מגיע עם אחריות.

בזמן החיפוש ראיתי שבכל חנות יש מכשיר עם שנה אחריות, או שנתיים אחריות יצרן שהעולה 2750 שקלים. בגלל זה תהיתי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים גם צריך לעשות כמה תרגילים בשביל לזכות בעברית ( לפחות באנדרואיד ).

אני כמו אחרים כאן - קונה את המכשיר מחו"ל ( אם מתאפשר ).

למדתי בארץ שלרוב האחריות שווה לפח אשפה. מעדיף לקנות בזול ( הבדל יחסית משמעותי ), לשמור על הפלאפון כמו שצריך ואם יצתרך תיקון נמצא את המקום שיתקן.

זה נכון, מה שכן אצלי התפריטים מראש באנגלית, אבל עשיתי את התרגיל בשביל הספורט, לא קשה בכלל.

באמת, אם מישהו מכיר את ה"נוהל"- מדוע זה כך?

מה הקשר בין היבואן לFOTA?

אם היו אומרים שזה תלוי רום, עוד הייתי מבין

זהירות זה חפירה בנושא

היבואן משתמש ב-ROM מיוחד, קח לדוגמה את Samsung Galaxy S3, סתם כי זה מה שיש לי כרגע.

יש לו 9 רומים שונים שלכולם אותו PDA (שנקרא I9300XXUGMK7), ל-5 מהרומים יש CSC משותף (שנקרא I9300OJKGMK1), הרומים נקראים ככה:

Israel, Israel(Orange/Partner), Israel(Pelephone), Israel(Cellcom), Israel(Mirs)

ל-4 הנוספים יש CSC שונה (I9300OJKGNB1) והם נקראים:

Israel, Israel(Orange/Partner), Israel(Pelephone), Israel(Cellcom)

אז מכשירים שקנית מחברה עצמה (נניח אורנג') יהיו עם רום של אורנג'.

בשביל לקבל FOTA אתה תלוי באותה חברה (אורנג') שיקחו את הרום הרגיל של ישראל, יוסיפו מה שרוצים, יארזו, ויעלו לשרתים של ה-FOTA, ורק אז אתה כלקוח אורנג' תקבל את העדכון.

אם לא קנית דרך חברה אבל דרך יבואן רשמי תקבל רום של ישראל כללי.

אם קנית דרך יבואן מקביל אתה לא תקבל רום ישראלי (לפעמים כן ניתן לצרוב אותו בכל מקרה, זה מה שאני עשיתי) אלא רום של מדינה אחרת, אותה מדינת מקור של הטלפון הזה שמשם ייבאו אותו.

זה יכול להיות לטובתך כי בד"כ היבואנים הישראלים מחכים הרבה עם העידכונים, וזה יכול להיות לרעתך כי יש מדינות שלוקח להם יותר זמן.

אני מחפש G3 LG 32GB.

חבר מסינגפור הביא לי ב1900 שקלים[2050 כולל קייס "חכם", מוט סלפי ומדבקת זכוכית שמגיעים בחבילה]. את המכשיר עצמו הבאתי לאחותי אחרי שביליתי איתו שבוע. לא היו איתו שום בעיות, הכל התעדכן מצוין. המכשיר עובד חלק, מהר והיא מרוצה ממנו לחלוטין.

אני מאוד אוהב את המכשיר, ואני רוצה כזה גם. בארץ ראיתי שאפשר לרכוש אחד עם אחריות לשנה ב2140 ש"ח. אין לי ממש מה לחכות לחבר שיסע ויחזור שנית מסינגפור כי זה ייקח חודשים. לכן, חשבתי ש200, 300 או אפילו 400 שקלים [עם מדבקה וכיסוי] הם הבדל פחות קריטי עבורי, מה גם שזה מגיע עם אחריות.

בזמן החיפוש ראיתי שבכל חנות יש מכשיר עם שנה אחריות, או שנתיים אחריות יצרן שהעולה 2750 שקלים. בגלל זה תהיתי.

אני אמנם לא ניסיתי את הרום הישראלי, אבל הרום הסטנדרטי העולמי מצוין.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, מה שאתה אומר, זה שאני אמור לקבל FOTA גם ביבוא מקביל.

טוב לדעת.

ניסו לחרטט אותי שזה לא כך.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית זה תלוי יצרן והיבואן רשמי (כלומר במדינת המקור).

אם קנית סמסונג שייבאו עם רום של אסטוניה, אתה תלוי ביבואן הרשמי של אסטוניה, או בגירסאות שסמסונג מוציאה בעצמה.

אם אותו יבואן באסטוניה החליט לא לעדכן אתה לא תקבל FOTA, מצד שני זה תקף גם לגבי יבואנים בארץ, אף אחד לא מבטיח לך שהוא יוציא עדכון.

ברמה העקרונית המנגנון של FOTA או שקיים עבור מכשיר או שלא קיים והוא לא תלוי יבואן.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלבלתם אותי עם המושגים שאין לי מושג עליהם.

אם אני קונה LG G3 שהוא לא יבואן רשמי, מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות?

לא יהיו לי עדכונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא

יהיו לך תמיד עידכונים כל עוד הייצרנית תוציא.

במקרה הכי גרוע אולי (וגם זה לא בטוח) תצטרך להתקין אותם ידנית.

כלומר לחבר למחשב שלך ולהוריד קובץ.

בכל מצב אין כמעט שום סיבה היום לקנות מכשיר עם אחריות "רישמית" בהפרש שגבוהה מ100 ש"ח.

הרי האחריות שלהם לא תופסת ב99% מהמקרים.

בלוג קרינה חשוב! [URL]http://terrorkrina.blogspot.ie/[/URL] :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכל תלוי מאיפה מביאים את המכשיר ביבוא המקביל. בנוסף, ה G3 הוא לא הטלפון הכי אמין שיש (למרות שרוב הבעיות שהיו בהתחלה נפתרו) אז תקפיד על קניה מחנות אמינה שאפשר לסמוך עליה במידה ויש בעיה. אגב, הרבה פעמים המכשירים מהיבוא המקביל מגיעים עם כל מיני אפליקציות של מפעילות מחו"ל שאי אפשר להסיר אותן בקלות.

במידה וההפרש במחיר הוא כ 200-300 ש"ח הייתי מעדיף לקנות מהיבואן הרשמי, על פניו ב G3 ההבדל במחיר מאוד גדול אז לדעתי זה שווה את הפשרה.

שים לב, שבהייפר, שהיא משווק מורשה של רונלייט(היבואן הרשמי), המחירים אצלם הרבה פעמים מאוד גמישים אז שווה לקפוץ לראות אם אפשר להשיג את הטלפון במחיר יותר נמוך.

שלחתי לך גם טיפ קטן בה"פ שאולי יעזור לך.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלבלתם אותי עם המושגים שאין לי מושג עליהם.

אם אני קונה LG G3 שהוא לא יבואן רשמי, מה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות?

לא יהיו לי עדכונים?

המושגים היו בשביל נתי שרצה לדעת קצת לעומק.

הכי גרוע? לא תקבל עדכונים. אבל זה מקרה לא סביר.

עוד גרוע? יכול להיות שלא תוכל לשנות את שפת הממשק לעברית (יכול להיות שתוכל כן להפעיל עברית מוסתרת)

זה הכל תלוי מאיפה מביאים את המכשיר ביבוא המקביל. בנוסף, ה G3 הוא לא הטלפון הכי אמין שיש (למרות שרוב הבעיות שהיו בהתחלה נפתרו) אז תקפיד על קניה מחנות אמינה שאפשר לסמוך עליה במידה ויש בעיה. אגב, הרבה פעמים המכשירים מהיבוא המקביל מגיעים עם כל מיני אפליקציות של מפעילות מחו"ל שאי אפשר להסיר אותן בקלות.

במידה וההפרש במחיר הוא כ 200-300 ש"ח הייתי מעדיף לקנות מהיבואן הרשמי, על פניו ב G3 ההבדל במחיר מאוד גדול אז לדעתי זה שווה את הפשרה.

שים לב, שבהייפר, שהיא משווק מורשה של רונלייט(היבואן הרשמי), המחירים אצלם הרבה פעמים מאוד גמישים אז שווה לקפוץ לראות אם אפשר להשיג את הטלפון במחיר יותר נמוך.

שלחתי לך גם טיפ קטן בה"פ שאולי יעזור לך.

המכשירים מהייבוא המקביל בד"כ באים ללא אפליקציות של מפעילות בכלל, אלה מכשירים שלא משויכים ל-Carrier.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...