Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

pooh bear, אנחנו מדברים על דברים מעט שונים. אני מדבר על מה עומד מאחורי ערך של מניה, ואתה מדבר על הרווח למשקיע. בדוגמה הקיצונית, אם מישהו רוכש את כל המניות של חברה X, יש לו ערך אמיתי ביד- הערך הזה נובע, כמו שאמרתי קודם, מהתזרים שהחברה מייצרת. מהצד השני, אם מישהו יקנה את כל הביטקוינים בעולם, הערך של הביטקוין יתאפס.

זה לא אומר שבמניות לא יכולות להיות בועות, הרי המחיר בבורסה הוא לא בהכרח הערך האמיתי- אבל זה לא אומר שאין ערך, ושהוא בסופו של דבר נובע מאותו תזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק בגלל זה סייגתי לגבי המשקיע הקטן.

ברור שלמשקיע בעל אחוזים משמעותיים בחברה מניה מייצגת משהו שונה לגמרי מאשר למשקיע הקטן, וערכה עבורו נגזר גם מהיכולת שלו להתערב בניהול החברה.

אבל מה שאני טוען, וזו טענה לא מקובלת ובגלל זה קצת מורכבת, היא שכל עניין ניתוחי הערך הוא טוב ויפה, וסוג של מחזיק מים עבור חברות מבוססות שמשלמות דיווידנד, אבל הרבה פחות עבור חברות שלא. מודל כזה יכול לעבוד עבור מניות שלא משלמות דיווידנד רק אם מספיק שחקנים בשוק מאמינים בו ומתנהגים לפי המודל. זו כבר פסיכולוגיה, לא כלכלה. גם כל מודל אלטרנטיבי (כמו ניתוח טכני) יכול לעבוד באותה צורה בדיוק.

רק חשוב לנו כמשקיעים לזכור מאיפה, ולמה, אנחנו אמורים לראות בסוף את הכסף.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להלן, פירמידה.

בפירמידה האנשים שנכנסו אח"כ משלמים על האנשים שנכנסו קודם. בפירמידה אין מוצר ששווה משהו או שמכניס מזומנים ללא קשר למזומנים שאנשים הכניסו לתוכו - היא לא מייצרת ערך.

בחברות בורסאיות המצב שונה לגמרי - אתה קונה "חלק" ממוצר שמרוויח או עתיד להרוויח כסף ושהערך שלו נגזר ברמה כזו או אחרת מיכולתו להמשיך להרוויח כסף.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה? על מה אתה מדבר? עם 100 שקל אני יכול ללכת למכולת. עם ביטקוין לא.

אמרת קודם שיש עסק שבו מחירי המוצרים נקובים בביטקוין - אפשר דוגמא?

1. לא ענית על השאלה, פשוט התחמקת ממנה.

2. אני מזמין אותך לקחת מטיל זהב ולנסות לשלם באמצעותו אצל אילנה , הקופאית האהובה עליי בסניף שופרסל הקרוב לביתי, אני מבטיח לך שעם קניות לשבת לא תחזור. אני מניח שאתה לא מסיק מזה ששטר של 100 ש''ח שווה יותר . מה שכן אתה יכול לעשות, זה לקחת את מטיל הזהב להמיר אותו לכסף מזומן ואיתו אילנה תקבל אותך בשמחה, בדיוק כפי שאתה יכול לעשות עם הביטקויין.

3. בקשר לעסקים שבהם המחירים נקובים בביטקוין, אני לוקח את דבריי בחזרה, הגבתי בחיפזון, לא חושב שיש כאלה וגם לא הגיוני שיהיו בגלל התנודתיות הגבוהה של הביטקויין, אבל כן יש (הרבה) עסקים שמתמחרים את מוצריהם בדולרים ובנוסף מקבלים תשלום בביטקויין בערך השווה לערך הנקוב בדולרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן אתה יכול לעשות, זה לקחת את מטיל הזהב להמיר אותו לכסף מזומן ואיתו אילנה תקבל אותך בשמחה, בדיוק כפי שאתה יכול לעשות עם הביטקויין..

אז זהוא, שיש מי שטוענים שלא כך.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

pooh bear, עצור רגע, אתה לא מקשיב למה שאני אומר. עזוב את ניתוח הערך ואת ניתוח מחיר המניה בצד, אני בכלל לא מדבר עליהם. אני מדבר על הערך עצמו, לא על היכולת לנתח אותו או להעריך אותו.

לגבי משקיעים קטנים מול גדולים, כל עוד יש הרבה משקיעים גדולים (כמו היום), זה חסר משמעות- בהיווצרות פער תמחור משמעותי יבוא המשקיע הגדול ויקפיץ את המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

bagira , עזוב טוענים ,

אני מוכן לשלם לך 1000 ש''ח במזומן על כל ביטקויין שתעביר אלי היום עד חצות - צור איתי בהודעה פרטית אם אתה מעוניין.

1000 ש"ח מעל הערך הנקוב כולל 5% אגרת מכירה?

למה? לך תקנה ברשת...לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה ערך נקוב אתה מדבר ? לתומי חשבתי שהכל זאת בועה/פירמידה/פונזי/ביטים במחשב/אוויר (בחר את מה שמתאים לתפיסתך)

אם אתה אינך מעוניין, תשאל, אולי מישהו ממכריך מעוניין, אולי מישהו אחר בפורום מעוניין, או ברחבי הרשת.

אני עומד מאחוריי דבריי וההצעה תקפה לא רק עבורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סתם מתחמק,

אם זאת פרמידה אז אין מחירון למוצרי הרבלייף/ג'ל הרזיה/ קרם גוף מרזה/ שמן נחשים?

יש שער לביטקוין, נכון?

יש עמלת קניה ומכירה של 5%?

על זה אתה מוסיף עוד אלפיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

pooh bear, עצור רגע, אתה לא מקשיב למה שאני אומר. עזוב את ניתוח הערך ואת ניתוח מחיר המניה בצד, אני בכלל לא מדבר עליהם. אני מדבר על הערך עצמו, לא על היכולת לנתח אותו או להעריך אותו.

לגבי משקיעים קטנים מול גדולים, כל עוד יש הרבה משקיעים גדולים (כמו היום), זה חסר משמעות- בהיווצרות פער תמחור משמעותי יבוא המשקיע הגדול ויקפיץ את המחיר.

אני משתדל (להקשיב).

למניה אין ערך. אי אפשר לאכול אותה, לגור בה, או ללבוש אותה. כמו גם לביטקוין. לעגבניה לעומת זאת, יש ערך.

ערך של מניה אמור לנבוע מזרם התשלומים העתידיים שתקבל כמחזיק במניה. אם המניה לא משלמת דיווידנד, לא תקבל כלום, ולכן ביצועי החברה קשורים לערך המניה אך ורק אם מספיק משקיעים מאמינים בזה.

אני יודע שמה שאני אומר לא מקובל, ושבכל מקום שמלמדים על השקעות אומרים ההיפך, אבל תחשוב על זה שוב - אותי מעניין מה לי יוצא מזה. אם אחוז הבעלות שלי מספיק שולי כדי שההצבעה שלי לא תשנה כלום, הרווח היחידי שלי ממניה שלא משלמת דיווידנד הוא אך ורק במכירת המניה. גם אם כל מי שלמד הערכות שווי עושה את הדילוג משווי החברה לשווי המניה בלי בכלל להתייחס למהות הקשר, זה לאו דוקא אומר שיש קשר כזה, אלא, כאמור, אם מספיק משקיעים מאמינים שיש קשר כזה, ואז נוצר קשר כזה.

העניין הזה של פסיכולוגיית המונים עובד גם בביטקוין - אם מספיק אנשים מאמינים בזמן מסוים שלביטקוין יש ערך, אז יש לו ערך. ברגע שהם יפסיקו להאמין, הערך שלו יתפוגג.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]495381[/ATTACH]

Replace "one" with "thread"

אה, אם מאמר זוכה פרס איג נובל אמר אז באמת סליחה, לקחתי את דברי בחזרה...

מתוך ויקיפדיה: המאמרים שזיכו את כותביהם בפרס נחשבים למשעשעים, מוזרים או סתם חסרי ערך.

ואם אתה רוצה תשובה רצינית, דעתי על הביט קוין אכן לא נובעת מהכירות מעמיקה (אבל גם לא מבורות) אלא ממשהוא אחר לגמרי שצמד הליצנים שלך מתעלם ממנו באלגנטיות והוא שממרומי עוד מעט חמש עשוריי חיי, יש לי מספיק התנסות עשירה בשביל לדעת ש (והקטע באנגלית מוקדש במיוחד לך רק סליחה שאין שם מילים מורכבות)

if it walks like a duck and kwaks like a duck...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא ענית על השאלה, פשוט התחמקת ממנה.

2. אני מזמין אותך לקחת מטיל זהב ולנסות לשלם באמצעותו אצל אילנה , הקופאית האהובה עליי בסניף שופרסל הקרוב לביתי, אני מבטיח לך שעם קניות לשבת לא תחזור. אני מניח שאתה לא מסיק מזה ששטר של 100 ש''ח שווה יותר . מה שכן אתה יכול לעשות, זה לקחת את מטיל הזהב להמיר אותו לכסף מזומן ואיתו אילנה תקבל אותך בשמחה, בדיוק כפי שאתה יכול לעשות עם הביטקויין.

3. בקשר לעסקים שבהם המחירים נקובים בביטקוין, אני לוקח את דבריי בחזרה, הגבתי בחיפזון, לא חושב שיש כאלה וגם לא הגיוני שיהיו בגלל התנודתיות הגבוהה של הביטקויין, אבל כן יש (הרבה) עסקים שמתמחרים את מוצריהם בדולרים ובנוסף מקבלים תשלום בביטקויין בערך השווה לערך הנקוב בדולרים.

1. בטח שעניתי. שאלת במה ביטקוין שונה משקלים. עניתי לך שעם ביטקוין לא הולכים למכולת, עם שקלים כן. כל העסקים בישראל, בלי יוצא מהכלל, יסכימו לקחת ממך שקלים. זה הכוח של השקל. אם אתה רוצה לממש את הביטקוין שלך, אתה צריך למצוא מישהו שיקנה אותו ממך ויתן לך שקלים. פשוט כרגע יש הרבה אנשים שרוצים לקנות ביטקוינים ולכן קל לך למצוא בנאדם כזה.

2. כתבתי למעלה אבל אכתוב שוב בהתייחסות לזהב - נכון לומר שיש נקודות דימיון בין ביטקוין לזהב - שניהם נמצאים בכמות נמוכה יחסית ושניהם יקרים לכרייה (בזהב כרייה אמיתית, בביטקוין כרייה וירטואלית כמובן). אבל כאן זה מסתיים - לזהב יש ערך ממשי כי יש לו שימוש, אנשים יכולים להחזיק אותו ביד ולשמור אותו מתחת לבלטות. ביטקוין יכול להעלם מחר בבוקר מכל מיני סיבות, אין לו ערך ממשי, ואפשר לייצר מטבעות מקבילים לו בלי הפסקה. אין לו כמעט אף גורם מייצב. לזהב יש. חוצמזה, השוואה בין ביטקוין לזהב היא לא מדויקת כי זהב הוא סחורה בעוד ביטקוין הוא מטבע.

3. אבל זה בדיוק כל ההבדל. עסקים שמקבלים תשלום בביטקוין עושים את זה כיום בעיקר כי מגמת הביטקוין היא למעלה וזה יכול מאוד להשתלם להם. ברגע שהביטקוין יקרוס פתאום תראה שהם ימהרו לחזור לדולר הישן והטוב.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סתם מתחמק ??!!

יש שער לביטקויין, קצת מעל 5630$.

כתגובה לכך שאנשים טענו שהביטקויין זאת פיקציה/אין לו שווי ממשי/לא ניתן להמירו בכסף, אני באתי והצעתי לקנות מהם את הביטקויינים שברשותם ב 1000 ש''ח במזומן (לא מעל או מתחת לשער , אלא אלף ש''ח בדיוק)

לצערי, בדקתי את תיבת ההודעות הנכנסות שלי, היא עדיין ריקה ....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...