Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

אתה מניח לא נכון - קראתי קצת על התחום, התרשמתי מאוד מהטכנולוגיה, התפעלתי מאוד מהקפיצה המטורפת של הביטקוין והאתריום והתבאסתי בהתאם שלא קניתי אותם לפני שנה פלוס. מעבר לזה אני לא טוען להבין כמעט כלום בנושא וזו גם אחת הסיבות שאני ממשיך לא להשקיע בו כספים. אני מסתכל על זה בצורה רציונלית - יש פה משהו שלפני מעט מאוד זמן היה שווה די מעט כסף, ואז פתאום כולנו החלטנו באופן קולקטיבי שהוא שווה הרבה הרבה יותר (מאות או אפילו אלפי אחוזים יותר). ובגלל שאני אדם רציונלי אני לוקח את זה בערבון מוגבל ומעדיף להישאר בחוץ. הרפתקנים יותר יקחו סיכון. רבים הרוויחו המון כספים. רבים יותר הפסידו את התחתונים.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ממה שהצלחתי למצוא (coinmarketcap.com) המחזור היומי במסחר בביטקוין בדולר ויורו רק ב-kraken עומד כרגע על מעל 50 מיליון דולר. אז כנראה שאפשר למכור.

כן, יש לזה עלויות (ביחוד בהעברה בנקאית מחוץ לארה"ב בקראקן), אז בסכומים קטנים זה בעייתי.

התגובות (הדי מעטות) בכלכליסט לא דיברו על בעיה ספציפית, אני מניח שמדובר באנשים שקנו ממישהו פרטי ואין להם מושג איך לסחור, או בסתם נודניקים.

אבל עזוב, נראה לי כל הקטע הזה של המחשבים לא יתפוס. אנשים רוצים משהו שאפשר למשש ביד, כי חתיכת נייר צבעוני זה בטוח משהו שיש לו ערך, בניגוד למשחקי ביטים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא אחרת, ובדיוק היום יצאה כתבה שמדברת על זה. שווה לקרוא עד הסוף.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאתה מבין בתחום. האם יש אמת במה שבגירה כתב, שאין אפשרות להחליף את הביטקוינים בכסף אמיתי?

לגבי כסף קטן - אני דיי בטוח שאין בעיה.

לגבי כספים יותר גדולים - 100 אלף ויותר, אני לא בטוח. איך מסבירים לבנק מאיפה הגיע הכסף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל עזוב, נראה לי כל הקטע הזה של המחשבים לא יתפוס. אנשים רוצים משהו שאפשר למשש ביד, כי חתיכת נייר צבעוני זה בטוח משהו שיש לו ערך, בניגוד למשחקי ביטים.

מה הקשר למחשבים?

אתה מנסה להגחיך את הטיעון שלי ע"י הערה לא רציונלית מה שמאיר אותך באור הזה, לא אותי.

את הנייר הצבעוני מנפיק בנק שערב לו ולבנק ערבה מדינה.

מי ערב לביטקוין?

ספתא של המשקפופר המחוצקן שלוקח את כולכם לסיבוב?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אני קראתי לביטקוין "משחקי ביטים". אני גם טענתי שהשימוש באנלוגיה מהעולם האמיתי נועד להטעות את המשקיעים, ובגלל שמדובר בפעולה דיגיטלית אז זה לופט געשפט.

אני אזכיר, למרות שאתה בטוח זוכר, שפעם, לפני לא כל כך הרבה זמן, היו פה ניירות צבעוניים שקראו להם שקל. ישן. זוכר מה קרה איתם? רוצה לחפש את הבנק ואת המדינה שערבים להם? או שאולי אתה מעוניין לשלם בלירות?

אני לא טוען, שוב, שהביטקוין הוא אמצעי התשלום הגלובאלי הבא. אולי, ואולי לא. אולי עוד שנה הוא יעלם, ואולי הוא יהיה שווה 100,000$. אני באמת לא יודע. אבל אני מעדיף לנסות להבין אותו ולקיים דיון ענייני מלצעוק "משחקי ביטים" ו"קונספירציה! רמאות! פירמידה!", בטח בנושא שאני לא לגמרי מבין בו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי ערב לביטקוין?

ספתא של המשקפופר המחוצקן שלוקח את כולכם לסיבוב?

שוב, כמו שהסברתי למעלה - בטכנולוגיית הבלוקצ'יין אתה לא צריך ערבים. אתה לא צריך את הבנק או את המדינה, כי מי שמקבל ממך את הנייר הוירטואלי יודע שאתה זה אתה ושהנייר הוירטואלי שלך הוא באמת שלך. זה בדיוק מה שהטכנולוגיה עושה. בין אם ביטקוין הוא אימפלמנטציה טובה שלה - העתיד יגיד.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר נקודות למחשבה:

1. ערך הביטקוין נקבע אך ורק על ידי הציבור ואינו נשלט על ידי אף גורם ממשלתי כזה או אחר - לטוב ולרע (בעיקר לטוב)

2. מספר הביטקויינים בעולם הוא מוגבל , איני זוכר את המספרים המדוייקים אך בכל כ 10 דקות נוצרים כ 24 ביטקויינים חדשים והמספר הזה נחתך בחצי בכל תקופת זמן, בסה''כ יהיו בעולם כ 20 מיליון ביטקויינים, לאחר מכן ללא ייוצרו עוד, תוסיפו לכך את העובדה שאנשים "מאבדים" את החשבונות שלהם ותגיעו למסקנה שהמטבע יהנה מ"דפלציה" טבעית - ההערכות מדברות על 2% בשנה.

3. הרבה נוטים לחשוב שמדובר במטבע שמאפשר אנונימיות מוחלטת ולכן הסיכונים עולים על הייתרונות, הדבר חלקית נכון, כל עוד לא יודעים לקשר בין הארנק הדיגיטלי לאדם שאליו הוא שייך, ברגע שעושים את השייוך הנ''ל ניתן לעקוב אחר כל טראנזאקציה שהמשתמש הנ''ל עשה איי פעם ! (זהו למעשה הבלוק-צ'יין, שרשרת בלוקים אשר הציבור מאמת ומכילה את כל העסקאות שאיי פעם נעשו במטבע)

4. בחירי הכלכלנים בעולם מעריכים שמטבעות וירטואלים יתפסו חלק מרכזי בכלכלת העתיד (בינהם ראש קרן המטבע הבינלאומית ורבים אחרים). מטבעות וירטואלים נעשו פופולרים בהמון בתי עסק, כרגע יש מעל 200 סוגי מטבעות שונים ועובדתית הפופולריות שלהם גדלה בהתמדה (וכנ''ל נפח המסחר בהם)

5. דעתי האישית שהביטקויין כאן כדי להישאר, לא אתפלא אם ערכו בשנתיים הקרובות יעבור את ה 10 אלף דולר לאחד ואף יותר, בסופו של דבר רכבת ההרים הזאת תיעצר והמטבע יפסיק את התנודתיות המטורפת הזאת, בינתיים לא נמצאה אף חולשה מהותית במודל ועל מנת לפרוץ את הבלוק-צ'יין נדרש כוח חישוב שאין לרוסיה, סין ארה"ב גם יחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דפלציה טבעית זה טוב כי?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי להוסיף ,

מי שמעוניין לסחור (ושוב לסחור , לא להשקיע) בביטקויין ממש לא חייב לעשות זאת דרך אתרים מפוקפקים כאלו ואחרים, יש היום הרבה ברוקרים ידועים ומכובדים (לי אישית יש ניסיון עם ICmarkets) המאפשרים לסחור במטבע (אל תראו בזה שום המלצה למסחר , אין לי שום קשר אליהם , אני בכלל מהנדס חשמל זוטר ... )

*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דפלציה טבעית זה טוב כי?

איני כלכלן ואין לי תשובה מנומקת , איפושהו עושה לי שכל שמטבע שערכו אינו נשחק (ואף עולה בצורה מתונה) "בריא" יותר ממטבע שסובל מאינפלציה, כיוון שאני רומני, דוגמא שקופצת לי לראש הוא המטבע הרומני, שממשלת רומניה החליטה להדפיס בכמויות, דבר שגרם לכך שהיית מסתובב עם מיליוני Lei בארנק רק כדיי לעשות קניות בשוק (למרות שהמטבע הוחלף ל Ron עדיין רוב הרומנים אוהבים לדבר במיליונים :-D).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר נקודות למחשבה:

1. ערך הביטקוין נקבע אך ורק על ידי הציבור ואינו נשלט על ידי אף גורם ממשלתי כזה או אחר - לטוב ולרע (בעיקר לטוב)

2. מספר הביטקויינים בעולם הוא מוגבל , איני זוכר את המספרים המדוייקים אך בכל כ 10 דקות נוצרים כ 24 ביטקויינים חדשים והמספר הזה נחתך בחצי בכל תקופת זמן, בסה''כ יהיו בעולם כ 20 מיליון ביטקויינים, לאחר מכן ללא ייוצרו עוד, תוסיפו לכך את העובדה שאנשים "מאבדים" את החשבונות שלהם ותגיעו למסקנה שהמטבע יהנה מ"דפלציה" טבעית - ההערכות מדברות על 2% בשנה.

3. הרבה נוטים לחשוב שמדובר במטבע שמאפשר אנונימיות מוחלטת ולכן הסיכונים עולים על הייתרונות, הדבר חלקית נכון, כל עוד לא יודעים לקשר בין הארנק הדיגיטלי לאדם שאליו הוא שייך, ברגע שעושים את השייוך הנ''ל ניתן לעקוב אחר כל טראנזאקציה שהמשתמש הנ''ל עשה איי פעם ! (זהו למעשה הבלוק-צ'יין, שרשרת בלוקים אשר הציבור מאמת ומכילה את כל העסקאות שאיי פעם נעשו במטבע)

4. בחירי הכלכלנים בעולם מעריכים שמטבעות וירטואלים יתפסו חלק מרכזי בכלכלת העתיד (בינהם ראש קרן המטבע הבינלאומית ורבים אחרים). מטבעות וירטואלים נעשו פופולרים בהמון בתי עסק, כרגע יש מעל 200 סוגי מטבעות שונים ועובדתית הפופולריות שלהם גדלה בהתמדה (וכנ''ל נפח המסחר בהם)

5. דעתי האישית שהביטקויין כאן כדי להישאר, לא אתפלא אם ערכו בשנתיים הקרובות יעבור את ה 10 אלף דולר לאחד ואף יותר, בסופו של דבר רכבת ההרים הזאת תיעצר והמטבע יפסיק את התנודתיות המטורפת הזאת, בינתיים לא נמצאה אף חולשה מהותית במודל ועל מנת לפרוץ את הבלוק-צ'יין נדרש כוח חישוב שאין לרוסיה, סין ארה"ב גם יחד.

1. בעיקר לטוב? הוא עלה מאות אחוזים בחצי שנה. מה אומר לך שהוא לא ירד במאות אחוזים בחצי שנה הבאה? (הוא כנראה לא, אבל שוב - מה אומר לך שלא?)

2. רק לאן הוא יגיע לפני שהוא יגיע לדפלציה? ומי יוכל להשתמש בו אז? מה יהיה הערך שלו? אין לך תשובה לאף אחת מהשאלות הללו - וזאת הבעיה.

3. אוקיי, אז מה טוב בזה?

4. והנה עוד בעיה - מעל 200 מטבעות שונים? קודם כל, אתה מתכוון מעל 1000 מטבעות שונים, כולל דוגקוין, המטבע שנוצר בתור בדיחה והיום שווה מעל 100 מיליון דולר. והשד יודע כמה יש עוד... מעבר לזה - איך בדיוק מעריכים את השווי של מאות מטבעות שונים? איך עושים את זה כשכל אחד יכול לייצר מטבע חדש במחשב הנייד שלו? למה שמישהו יחליט שכל המטבעות הללו באמת שווים כסף?

5. אולי קשה מאוד לפרוץ את הביטקוין, אבל אפשר לפרוץ בורסות ביטקוין (וזה קרה בעבר) ואפשר לעשות עוד הרבה נזקים אחרים. וצודקים האומרים שאם זה יקרה - מי יגן עליך?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Emanuel5

אינפלציה טבעית היא טובה, לא דפלציה. למה? לא זוכר בדיוק, בעיקרון בזכות האינפלציה, הכלכלה מתקדמת. כדי להסביר יותר מדוייק, אצטרך לעיין בפרק המתאים בכלכלה. אם אני לא טועה, אדון ניטצ' עובד בתחום שקשור לכלכלה, כנראה שהוא ידע להסביר יותר טוב.

3. הרבה נוטים לחשוב שמדובר במטבע שמאפשר אנונימיות מוחלטת ולכן הסיכונים עולים על הייתרונות, הדבר חלקית נכון, כל עוד לא יודעים לקשר בין הארנק הדיגיטלי לאדם שאליו הוא שייך, ברגע שעושים את השייוך הנ''ל ניתן לעקוב אחר כל טראנזאקציה שהמשתמש הנ''ל עשה איי פעם !

אבל המשתמש יכול לפתוח כמה ארנקים שהוא ירצה. חוץ מזה, כיום, אם אני רוצה לתמוך בדע"ש, ברגע שאני אנסה להעביר כספים לחשבון בנק המתאים, הבנק הישראלי לא יאשר את הטרנזקציה - בצדק, והשב"כ יבוא לבקר אותי. איך זה נתמך בעידן של ביטקואין?

4. בחירי הכלכלנים בעולם מעריכים שמטבעות וירטואלים יתפסו חלק מרכזי בכלכלת העתיד

מטבעות וירטואלים, לא ביטקואין, משמע שיכול להיות שהמטבעות שיתפסו חלק מרכזי בעתיד - עדיין לא קיימים.

מטבעות וירטואלים נעשו פופולרים בהמון בתי עסק, כרגע יש מעל 200 סוגי מטבעות שונים ועובדתית הפופולריות שלהם גדלה בהתמדה (וכנ''ל נפח המסחר בהם)

האמנם? האם קיים בית עסק בעולם שמחירי המוצרים נקובים בביטקואין?

לגבי פופולריות - זוכר את נוקיה?

דעתי האישית שהביטקויין כאן כדי להישאר

האם גם אתה "משקיע" רק כספים שאתה מוכן להפסיד?

עריכה אחרונה על ידי snoop90
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך

עליית מחירים מתונה (אינפלציה) >>>ליצרנים כדאי להגדיל ייצור >>>>שוכרים עוד עובדים שמרווחים משכורות>>>צריכה גדלה >>>צמיחה

ירידת מחירים >>>היצרנים מצמצמים תפוקה>>>מפטרים עובדים>>>צריכה קטנה>>>האטה במשק.

הטכנולוגיה של הביטקויין אכן מדהימה ,אמנם הבנקים המרכזיים בוחנים את התחום אך אני מניח שהכוונה היא מטבע שקל וירטואלי=שווה לשקל חדש ואיתו ניתן יהיה לסחור באופן דיגיטלי ולא רק דרך מוסדות פיננסים קיימים.

מאוחרי כל מטבע עומדת כלכלה וערכו של מטבע ( מלבד תנועות ספקולטיביות) מושפע מנתוני הכלכלה.

מה עומד מאחורי ביקויין? חוות כריה סיניות?

מה יקרה אם מחר בבוקר כל מחזיקי המטבע ירצו להחליפו לדולר?

מטבע שהתנודות בו כה גבוהות בגלל שמונע רק מספקולציה לא יכול לשמש כמטבע עובר לסוחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...