Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

האם מה שרצית לקנות גרם לך לשכוח את מה שרצית לקנות? :roflmao:

רציתי לקנות איזה סכין מפגרת בCS:GO שבדיוק עלתה במחיר אז רציתי לעשות קצת כסף מהצד. יצא טוב שלא קניתי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מקפיץ. 2700 דולר. יש הסבר לראלי המטורף של החודשים האחרונים?
מקפיץ, אחרי מספר ירידות הוא מעל 4700, לפני חודש וחצי הגיע כמעת ל 5000.

האם יש כורים בקהל? לאו דווקא ביטקןין, יש עוד המון מטבעות שדווקא יותר ריוחיים

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארורים תהיו, כורים.

כבר אי אפשר לקנות כרטיס מסך שפוי בMSRP, שלא לדבר על הנחה.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף שאלה - עד כמה זה "סיפור" לקנות ולמכור אותו?

מקריאה באינטרנט נראה שזה תהליך שלם (לפתוח מן "חשבון", לאמת זהות, להעביר אליו את המטבע וכדומה), ויותר מזה, תהליך איטי יחסית (הקניה והמכירה יכולים לקחת כמה שעות טובות) שבמהלכו המטבע יכול לעלות ולרדת עשרות פעמים.

כלומר, לא מטבע שניתן פשוט להיכנס לבנק ולקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארורים תהיו, כורים.

כבר אי אפשר לקנות כרטיס מסך שפוי בMSRP, שלא לדבר על הנחה.

בסבב האחרון, לפני כשנתיים וחצי כשנגמר ההייפ של המטבעות האלה, השוק היה מוצף בכרטיסים משומשים בכלום כסף.

פלונטר היו מוכרים אותם משומשים בקופסאות עם אחריות לשנתיים וחצי.

ה7950 שלי שנקנה אז עדיין נותן בראש.

חכה בסובלנות, זה לא תקופה טובה לשדרוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיכוי ריאלי להרוויח מכרייה של ביטקוין כיום, כח הכרייה מפוזר במקומות שונים בעולם בהם החשמל זול, החומרה זולה, ויש חוות שלמות שכורות.

היום כורים בשביל alternative coins

ואני רואה את התגובות בתחילה השרשור וצוחק לי.

4K ומעלה בשביל ביט אחד.

כל מי שטוען שזו "בועה" ו"השקעה לא כדאית" פשוט לא מבין לאן אנחנו צועדים. לא רק ביטקוין, כל עולם הcrypto currency

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

maxcher

שמת מרכאות על מילה בועה. לכן אני מניח שאתה מאמין שביטקואין אינה בועה. אתה באמת מאמין שמחיר הנוכחי של ביטקואין שווה לערך שלו?

כמו כן, שמת מרכאות סביב הביטוי - השקעה לא כדאית - האם אתה ממליץ להשקיע בביטוקאין כ-500 אלף או מיליון שקל? בהינתן טווח השקעה של 20 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממליץ על משהו ספיציפי. אני ממליץ למי שחושב לקנות שקודם יקרא ויתעמק קצת ויחליט לבד במה הוא מאמין.

ב2013 וגם 2015 אנשים פה לא נתנו תזה סיכוי

היום ההתעניינות רק עולה ועולה, המטבע מאושר ביפן, בדרום קוריאה, בארץ יש עסקים שמקבלים אותו, ויש בו מסחר בבורסות מה שגם גורם לתנודתיות, ערכו עולה כי מספרו סופי והוא נהיה מצרך מבוקש יותר כל שנה. האם הוא שווה 4500 דולר? לא יודע. אבל עובדה שהוא שווה משהו.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי maxcher
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

maxcher

שמת מרכאות על מילה בועה. לכן אני מניח שאתה מאמין שביטקואין אינה בועה. אתה באמת מאמין שמחיר הנוכחי של ביטקואין שווה לערך שלו?

כמו כן, שמת מרכאות סביב הביטוי - השקעה לא כדאית - האם אתה ממליץ להשקיע בביטוקאין כ-500 אלף או מיליון שקל? בהינתן טווח השקעה של 20 שנה.

מניות (בייחוד אלו שלא משלמות דיווידנד) שוות את המחיר שלהן?

המחיר של נכסים פיננסיים (פרט לאג"ח) ממזמן התנתק מאיזה ערך כספי אמיתי שמתקבל מהם. כל הערכות השווי של מניה הן קשקוש מוחלט - הערך של המניה נובע אך ורק מזה שמישהו אחר יהיה מוכן בעתיד לשלם עליה יותר. היא לא מכניסה לך כלום בצורה אחרת.

ביטקוין שווה את הערך שלו (והרבה יותר) אם הוא יהפוך להיות אמצעי תשלום מקובל בעתיד. אחרת, מדובר בפירמידה, כמו כל נייר ערך אחר. אי אפשר להעריך היום אם זה יקרה או לא.

ל-20 שנה קדימה (לדעתי) שום תיק פאסיבי הוא לא "מומלץ". אף אחד לא יודע מה יהיה עוד 20 שנה. אם היית משקיע ב-2000 (17 שנה אחורה) בנאסד"ק היית עכשיו ברווח של קצת יותר מ-10%. זה כן מומלץ?

ביטקוין כהשקעה בסיכון גבוה לזמן קצר, לדעתי, זה רעיון לא רע. הייתי משקיע בו בכיף מיליון שקל, אם הייתי מנהל תיק של 100 מיליון שקל, אבל הייתי עוקב אחריו ברמה יומיומית, שלא לומר שעתית, וקובע מראש באיזו תשואה אני מוכר. השקעה כזו יכולה לעשות פלאים לתשואה של תיק כזה, לטווח הקצר.

לדעתי האישית כרגע יש התלהבות מכל התחום. כשהיא תדעך (כי משהו אחר יהפוך להיות השחור החדש) המחיר שלו עלול לרדת. עד אז, הוא יכול בקלות להגיע ל-10,000$, אולי גם יותר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי ההתלהבות תדעך, אבל המחיר שלו מתישהו יתייצב. בשנת 2140 ייכרה הביקטוין האחרון (לפי האלגוריתם) אבל כבר היום נכרו 16 מיליון מתוך 21, זה אומר שיש עוד 5 מיליון ביטקוין שצריכים להתחלק ביותר מ100 שנים, מה שאומר שכל שנה ייכרו פחות ביטקוינים חדשים, וזה גם מקפיץ את המחיר, לגבי התשלום מקובל בעתיד - ברגע שיפן אישרה את המטבע - מעל 600 אלף בתי עסק במדינה מקבלים אותו, כל יום נוספים מוכרים וחנויות המקבלים את המטבע.

https://99bitcoins.com/who-accepts-bitcoins-payment-companies-stores-take-bitcoins/

https://wiki.bitcoin.org.il/index.php/%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%AA_%D7%A2%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%9D_%D7%94%D7%9E%D7%A7%D7%91%D7%9C%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%99%D7%98%D7%A7%D7%95%D7%99%D7%9F_%D7%91%D7%90%D7%A8%D7%A5

היום במחיר של 5000 לא יודע אם הייתי שם מיליון, לפני 3 חודשים כן הייתי שם (2200)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^^

צ'מע

לא הבנתי כלום מההודעה האחרונה שלך.

תרגום איטי להדיוט.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

my point exactly

להגיד בועה והשקעה לא כדאית בגלל התנודתיות של המטבע מבלי להבין מה עומד מאחורי המטבע זה לא מדויק בלשון המעטה.

הודעה לא תוכל לתמצת את כל הסיפור, ממליץ לקרוא מדריך למי שבאמת מתעניין ואחרי זה להחליט בעצמך

http://www.cryptobit.co.il/cryptobit/%D7%9E%D7%94-%D7%96%D7%94-%D7%91%D7%99%D7%98%D7%A7%D7%95%D7%99%D7%9F/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניות (בייחוד אלו שלא משלמות דיווידנד) שוות את המחיר שלהן?

לא, באופן חד משמעי הכל בועתי, לכן לא מן הנמנע שיבוא יום שבו תהיה מפולת.השאלה היא מתי המפולת תעצור. אם ניקח את הבועת הנדלן בישראל, ברגע שהיא תתפוצץ או יצא ממנה האוויר בהדרגה, אז דירות של מיליון שקל לא יעלו 50 שקל. במקרה קיצון הן ירדו 30-20 אחוז. אז אני מניח שמה שעוצר את המפולת זה המחיר האמיתי שלהן.

ביטקוין שווה את הערך שלו (והרבה יותר) אם הוא יהפוך להיות אמצעי תשלום מקובל בעתיד.

אני רואה שרשמת "אמצעי תשלום" ולא מטבע. אמצעי תשלום, מבחינתי, זה כרטיס אשראי, צ'ק, Paypal ולא מטבע כמו דולר או יורו. אני מניח שמי מאמין ב BTC מתייחס אליו כמטבע עתידי ולא עוד אמצעי תשלום.

אם היית משקיע ב-2000 (17 שנה אחורה) בנאסד"ק היית עכשיו ברווח של קצת יותר מ-10%. זה כן מומלץ?
1 . מפתיע אותי שבחרת בנאסד"ק ולא במשהו קלאסי כמו S&P בתור נציג של ETF.

2. לא הבנתי איך ביצעת את החישוב, אם עוקבים אחרי נאסד"ק ע"י ETF שסימולו QQQ יוצא 22% מוצמד לאינפלציה. לפי portfoliovisualizer.

3. בכל מקרה, התשואה אכן מאכבזת יחסית לקופה של 20 שנה. עם זאת, לצערי, זה כן מומלץ, מכוון שכאשר משקיעים את כל ההון אישי, אז לפי דעתי, עדיף לקבל תשואה נמוכה מאשר להפסיד את כל ההון. שים לב שבתקופה של 17 שנים אחרונות היו 2 משברים ענקיים ולמרות זאת, התיק לא התאפס וזה לא מובן מאליו.

הייתי משקיע בו בכיף מיליון שקל, אם הייתי מנהל תיק של 100 מיליון שקל, אבל הייתי עוקב אחריו ברמה יומיומית, שלא לומר שעתית, וקובע מראש באיזו תשואה אני מוכר.

האמירה הזאת הכי מעניינת, האם מה שאתה אומר סקאלבילי? האם אתה אומר שלגיטימי להשקיע 1/100 מההון האישי שלך בBTC?ז"א שאם יש לי הון אישי של 1M אז מקסימום להשקיע 1000 שקל? ואם אני משקיע 1000 שקל אז מן הראוי שיהיה לי הון אישי בסך של 1M?

המטבע מאושר ביפן, בדרום קוריאה, בארץ יש עסקים שמקבלים אותו,
לפי הכתב הזו - https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3711244,00.htmlניתן לשלם בביטקאוין רק עד 900 יין. חוץ מזה הוא מאושר בתור אמצעי תשלום ולא בתור מטבע - ההבדל הזה מהותי, מכוון שכרגע מעמדו ביפן קצת יותר רע מ PAYPAL.
ויש בו מסחר בבורסות מה שגם גורם לתנודתיות,

באיזה בורסות? מי מפקח על הבורוסות האלו?

להגיד בועה והשקעה לא כדאית בגלל התנודתיות של המטבע מבלי להבין מה עומד מאחורי המטבע זה לא מדויק בלשון המעטה.

בועה - בגלל שלא ידוע הערך האמיתי של המטבע - האם הערך יותר קרוב ל0 או האם הוא יותר קרוב ל5000 דולר? נכון לעכשיו.

השקעה לא כדאית - מכוון שיום בהיר אחד, כל הכסף עלול להמחק.

כמו שאתה מבין, תנודיות - פחות פקטור.

מה עומד מאחורי מטבע? טכנולוגיה מדהימה שנקראת בלוקצ'יין. לטכנולוגיה הזאת אכן יש מקום בעולם הפיננסי ובעולם של חוזים.

אבל להשקיע בביטקואין בגלל בלוקצ'יין, זה כמו להשקיע בטסלה בגלל שחשמל זה מדהים ומכוניות זה מעלף וביחד זה חבל על זמן.

הודעה לא תוכל לתמצת את כל הסיפור, ממליץ לקרוא מדריך למי שבאמת מתעניין ואחרי זה להחליט בעצמך

קראתי. לא ממליץ על זה לאף אחד.

קודם כל, שים לב להטיה מובנית. לקרוא על ביטקואין באתר שמתעסק בביטקואין זה כמו לקרוא על נדלן באתר של תיווך.

ברשותך אני אתייחס למספר נקודות :

מתנגדי הביטקוין (או אלו שעדיין לא הבינו מהו) טוענים שעקב היותו דיגיטלי ומבוזר, הביטקוין הוא לא באמת כסף אמיתי. ראשית אם הוא קיים רק על גבי מחשבים ומורכב מביטים ואותות חשמליים אז הוא לא באמת אמיתי.

אז לא, אנחנו לא טוענים את זה. אנחנו מקבלים את המשכורת שלנו באופן דיגיטלי, הפנסיות, קרנות השתלמות הן דיגיטליות לגמרי ואנחנו מודעים לכך.

הסיבה היחידה ששטרות הכסף אצלכם בארנק שווים משהו היא כי אתם וכל הסובבים אתכם מאמינים שהם שווים משהו.

לא נכון, אנחנו מאמינים בממשלה שמנפיקה את הכסף הזה ולא בנייר. כשאני מחזיק 100 דולר ביד, אני מחזיק התחייבות מצד ממשלת ארה"ב, כן כן, אותה ממשלה הארורה שגרמה לקריסה ב2008, שכל חנות בשטחה תתן לי תמורה בעד הערך הנקוב בשטר. אחרת החנות הזאת עוברת על החוק.

הפסקה הבאה עוסקת באינפלציה מנקודת הנחה שאינפלציה זה משהו רע. זה גם לא נכון, אינפלציה של 2% בשנה מאוד בריאה לכלכלה. כמו כן ארה"ב נמצאת בחוב של 20 טריליון דולר, ולא, היא לא תדפיס 20 טריליון דולר כדי לכסות את החוב הזה.

רק תחשבו על העוצמה הטמונה ביכולת להעביר כל סכום שהוא לכל מקום על פני כדור הארץ בתוך שניות.

מה אפשר לעשות עם כל העוצמה הטמונה הזו? אני מעביר כספים על בסיס יום-יומי, עכשיו בתקופת החגים זה לוקח 3-4 ימים זה מעצבן אבל מפריע יותר מדי.

אני בשיא הכנות מנסה להבין, אבל כל ביקורת כלפי מטבע נענית במשפטים כמו "אתה לא מבין" או "תסתכל על התמונה הגדולה, המטבע רק עולה".אני מבין שפוטנציאל רווח הוא ענק ופוטנציאל הפסד הוא מינימלי, אבל ככה בדיוק עובדות הגרלות לוטו.

מצד אחד, אנשים מאוד מאמינים בזה, מצד שני מוכנים להשקיע רק את הכסף שהם מוכנים להפסיד - אז זה מחזיר אותנו לשדה של הימורים.

עריכה אחרונה על ידי snoop90
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הכתב הזו - https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3711244,00.htmlניתן לשלם בביטקאוין רק עד 900 יין. חוץ מזה הוא מאושר בתור אמצעי תשלום ולא בתור מטבע - ההבדל הזה מהותי, מכוון שכרגע מעמדו ביפן קצת יותר רע מ PAYPAL.

באיזה בורסות? מי מפקח על הבורוסות האלו?

פרטיות. לא נכנס לשאלה האם זה נכון או לא אבל יש בורסות כאלו שמגלגלות הרבה מסחר בתוכן.

בועה - בגלל שלא ידוע הערך האמיתי של המטבע - האם הערך יותר קרוב ל0 או האם הוא יותר קרוב ל5000 דולר? נכון לעכשיו.

השקעה לא כדאית - מכוון שיום בהיר אחד, כל הכסף עלול להמחק.

כמו שאתה מבין, תנודיות - פחות פקטור.

מה עומד מאחורי מטבע? טכנולוגיה מדהימה שנקראת בלוקצ'יין. לטכנולוגיה הזאת אכן יש מקום בעולם הפיננסי ובעולם של חוזים.

אבל להשקיע בביטקואין בגלל בלוקצ'יין, זה כמו להשקיע בטסלה בגלל שחשמל זה מדהים ומכוניות זה מעלף וביחד זה חבל על זמן.

למה ביטקוין זה בועה ומניות לא? כי המחיר מנופח? כי יש גוף רשמי שמפקח על זה?

קראתי. לא ממליץ על זה לאף אחד.

קודם כל, שים לב להטיה מובנית. לקרוא על ביטקואין באתר שמתעסק בביטקואין זה כמו לקרוא על נדלן באתר של תיווך.

איפה תמצא מידע על ביטקוין ? שמסביר לך מה זה בדיוק?

ברשותך אני אתייחס למספר נקודות :

מתנגדי הביטקוין (או אלו שעדיין לא הבינו מהו) טוענים שעקב היותו דיגיטלי ומבוזר, הביטקוין הוא לא באמת כסף אמיתי. ראשית אם הוא קיים רק על גבי מחשבים ומורכב מביטים ואותות חשמליים אז הוא לא באמת אמיתי.

אז לא, אנחנו לא טוענים את זה. אנחנו מקבלים את המשכורת שלנו באופן דיגיטלי, הפנסיות, קרנות השתלמות הן דיגיטליות לגמרי ואנחנו מודעים לכך.

אתה תתפלא כמה אנשים טוענים כך ולא מבינים מהו כסף, אני מבין שאתה רושם את זה בשם כולם?

הסיבה היחידה ששטרות הכסף אצלכם בארנק שווים משהו היא כי אתם וכל הסובבים אתכם מאמינים שהם שווים משהו.

לא נכון, אנחנו מאמינים בממשלה שמנפיקה את הכסף הזה ולא בנייר. כשאני מחזיק 100 דולר ביד, אני מחזיק התחייבות מצד ממשלת ארה"ב, כן כן, אותה ממשלה הארורה שגרמה לקריסה ב2008, שכל חנות בשטחה תתן לי תמורה בעד הערך הנקוב בשטר. אחרת החנות הזאת עוברת על החוק.

אני לא בטוח שאתה צודק, אתה מאמין שלכסף שלך יש ערך, כמו שהמוכר מאמין, אם אני אגש עכשיו למכולת ואקנה לחם חלב וביצים ואשלם באירו, המוכר לא יקבל?

יקבל, למה יקבל? כי הוא יודע שיש לכסף הזה ערך בעולם.

אז אותו סיפור - בלי ממשלה ובנקים ששולטים לך בכסף. אתה לא מסכים שהכסף שלך הוא "על הנייר" כל עוד לא מיממשת אותו? זה שיש לך 200 אלף ש"ח בבנק לא אומר שיש לך 200 אש"ח. אם המדינה מעקלת לך אותם? אם הבנק נסגר מחר בבוקר?

בביטקוין הכסף אצלך כל עוד הוא בארנק שלך. ממש כאילו מתחת לבלטות

רק תחשבו על העוצמה הטמונה ביכולת להעביר כל סכום שהוא לכל מקום על פני כדור הארץ בתוך שניות.

מה אפשר לעשות עם כל העוצמה הטמונה הזו? אני מעביר כספים על בסיס יום-יומי, עכשיו בתקופת החגים זה לוקח 3-4 ימים זה מעצבן אבל מפריע יותר מדי.

הכוונה לסכומים גדולים יותר, אתה יכול להעביר 100 אלף שקל ב10-20 דקות בערך לחשבון אחר. ואפשר גם יותר

אני בשיא הכנות מנסה להבין, אבל כל ביקורת כלפי מטבע נענית במשפטים כמו "אתה לא מבין" או "תסתכל על התמונה הגדולה, המטבע רק עולה".אני מבין שפוטנציאל רווח הוא ענק ופוטנציאל הפסד הוא מינימלי, אבל ככה בדיוק עובדות הגרלות לוטו.

מצד אחד, אנשים מאוד מאמינים בזה, מצד שני מוכנים להשקיע רק את הכסף שהם מוכנים להפסיד - אז זה מחזיר אותנו לשדה של הימורים.

ובורסה זה לא שדה של הימורים? כשאמרתי להסתכל על התמונה הגדולה, הכוונה הייתה לא שהמטבע רק עולה, אלא שיש כאן שינוי, יש כאן מטבע, שלא תלוי בבנקים, מאובטח, ועובר במהירות, מעל הטכנולוגיה אפשר לפתח דברים נוספים, אבל הבסיס זה המטבע.

השקעה? לא יודעע. זה דורש התעסקות יומיומית כדי להרוויח כסף ממסחר.

אבל בטוח לא יזיק לפזר קצת כסף בביטקוין, לכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...