Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור השעונים הזערורי

Liviur

פוסטים מומלצים

אחד הדברים שעושים שעון, לפחות לפי דעתי - זו המסורת. כששעון נבנה על ידי חברה בעלת מסורת עתיקת יומין, ולא משנה אם הם רוכשים חלקים מקבלני משנה או מייצרים הכול לבד, זה נותן הרגשה מאוד טובה לענוד חלק מהמסורת על היד.

מנגד, כאשר מותג אופנה כלשהו מוציא קולקציית שעונים כלשהי - היא לא יותר מאשר עוד קולקציה. נטו עוד אביזר אופנה, שהוא חלק מעוד שלל אביזרי אופנה החל מבגדים ועד תיקים. לדעתי זה הורס. מה גם, עם הזמן הפופולריות של הקולקציה תרד.

שעון מבית יצרן מכובד, תמיד יישא את שמו של היצרן בגאווה, ולא משנה מי עונד אותו. גם אם הקולקציה של סוג שעונים מסויים תרד מהמדפים, אותו שעון עדיין יהיה מיוחד ויפה. שעון זה משהו שלדעתי הוא - Timeless(שזה משעשע ואירוני טיפה), כאשר הוא מגיע מיצרן שעונים. כאשר הוא מגיע ממותג אופנה או לא יודע מה, זה כבר, כמו שנאמר - לא זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה סיכמת סמירו, לזה בערך התכוונתי כשאמרתי שעון עם "נשמה".

בכל אופן, הכל עניין של טעם אישי.

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שעון של מותג מכובד שמייצר שעונים משנת 1735, כולו מורכב ידנית על ידי שען בודד ובלה בלה בלה. הוא בהחלט שעון עם מסורת ונשמה. לאומתו שעון אחר, ממותג הכי מפורסם בעולם, עשוי כולו על ידי מכונות ללא נגיע של יד האדם. אולי רק בשלב הסופי. זה שעון בלי נשמה, אבל עם מסורת.

יש לי שעון של מותג אחר שמאוד מכובד ונחשב לליגה גבוהה של haute horlogerie. אבל הוא בנוי על 7750 האגדי של ETA ואין לו שום יומרה מכנית חוץ מזה שהם היו ראשונים לעשות שעון מטיטניום. לכן קניתי אותו.

יחד עם זאת יש מותגים שלא מעולם השעונים שמתהדרים במסורת ואיכות.

לדוגמה סדרת J12 של שאנל או שעונים של שופרד. הידעתם ששופארד הם בכלל מנופקטורה?

יש בניו יורק יהודי בוכרי בשם יעקב אברמוב שעושה שעונים Jacob and Co מעוטרים יהלומים וכל כך חביבים על ראפרים. שיא הקיטצ'. יחד עם זאת הוא קורע את באזל שנה אחרי שנה בשעונים מדהימים מבחינה מכאנית.

ככה שאין לשפוט שעון לפי מותג שכתוב על הלוח אלא לפי המנגנון שלו או תכונות ייחודיות. כי התכונות האלה הם אלה שנותנים לשעון נשמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד השעונים שאני עונד לאחרונה הרבה הוא של טומי הילפינגר שעון יפה ומהמם.

אני מרגש איתו בנוח כאילו האומגה על היד או הברייטלינג.

וכששואלים על השעון אנשים נגנבים מזה שזה שעון אופנה שעלה לי פחות מ 1000 ש"ח.

גם עם נאוטיקה שאהבתי חרשתי עד שנקרעה הרצועה.

הקיצר אני שם על היד שעון שאני אוהב ולא שעון שאנשים אוהבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור נהדר, אני גם אוהב שעונים. יש לי סייקו שאני לא זוכר את שמו אבל בדרך כלל אני הולך עם הטיסוט PRS200 הזה שלי.

אשתי חיפשה לי לפני שנתיים וחצי שלוש, רצו עליו 3500 בחנויות בסוף הזמינה לי באיביי. מאז טופל כבר אצל היבואן של טיסוט בארץ בקריית אריה.

זה מזכיר לי שבעוד כמה חודשים אבא שלי יחגוג 60 וחשבתי לקנות לו שעון, אבל אני חושב שהטעם שלו קצת יותר קלאסי ועדין משלי.

יש למישהו המלצות? אשמח להוציא פחות מ500 דולר באיביי/אמזון.

photo (1).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקיצר אני שם על היד שעון שאני אוהב ולא שעון שאנשים אוהבים.

מסכים לגמרי. לי היתה תקופה שנמאס לי מכל השעונים, והלכתי עם סווטש איירוני,

שגם הרצועה ממתכת, ותמיד אנשים היו שואלים אותי מה זה השעון הזה?!

הייתי מחייך ואומר שזה סווטש של מאה דולר מהדיוטי. אחרי שהם היו רואים שזה באמת

סווטש הם היו משתאים, איך שעון כזה זול יכול להיות יפה. :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.....

יפה שזה שעון מתיחה אולד-סקול. :mm_yeah:

אבל, בלי שום כוונה לפגוע , חס וחלילה, אני לא רואה שום סיבה לחלון אחורי בשעון זה ספציפי.

זה נראה בערך כמו כונס אויר וספויילר על סובארו B3 סדאן 1500 סמ"ק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

pmg004426.jpg

אני אוהב את העיצוב שלו, הוא קל משקל וקטן (יחסית). יש הרבה שעונים שאני אוהב (ברייטלינג, למשל) אבל הם פשוט עצומים

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...