Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה חומר יש למרוח על דשבורד וצמיגים לקבלת מראה מבריק?

שימו לב! השרשור הזה בן 1582 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה של הדיוט... ממה שאני מבין מקריאת השרשור האם זה נכון שהחומרים שמשפריצים בתוך האוטו ועל הצמיגים במכוני שטיפה, אלה שגורמים למראה חדש ומבריק, עלולים לפגוע בצמיגים ובפלסטיקים של האוטו?

הסיבה היא שהחומרים זולים מבוססים על שמן/סיליקון לקבלת מראה "נוצץ/שומני" (דוחה)

ועל ידי חום/שמש הם עוברים תהליך של טיגון שלאורך זמן גורם לנזק. (דשבורד דביק או מתפוצץ)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 495
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש כמה אבל זה יעלה בהתאם ובנוסף לפי תגובות של חברים כאן

גם הם לא תמיד מבצעים את עבודתם באופן מספק.

תנהג כמוני, בשנים שהייתי הולך למכוני שטיפה מחוסר זמן או שהרכב מלא בוץ.

מכניס את הרכב לשטיפה ידנית בדרך כלל רק חיצונית כי לרוב הפנים אצלי תמיד נקי.

מבקש לא לרסס על הצמיגים/דשבורד חומרים שמיועדים לטיגון שניצלים.

מגיע לבית ומבצע פיניש אחרון. (חיצוני, פנימי,שמשות וכד') זה לא מתאים לכל אחד

כי צריך להיות ממש פדנט עם הפרעת ניקיון....אבל זה משתלם לטווח ארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אגב דיברתי עם חברה בשם SPLASH 24-6 שהם חברת בת של צ'ק אפ(הצמיגייה) והם באים עד הבית ועושים שטיפה ללא שימוש במים, ועם חומרים שלפי מה שהם מצהירים על בסיס מים ולא פוגעים בצמיגים או בפלסטיקים. ניקוי פנים עולה 62 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב.

רכשתי סובארו b4 2015 שהאינטריור שלה במצב פשוט מושלם. אך בשביל ההרגשה הטובה בא לי "לחפוף" את כל הדשבורד, חלקי הפלסטיק, הגה וכו'.. בעזרת מברשת דיטיילינג שנרכשה מאי-ביי וחומר יעודי לטובת המשימה.

חיפשתי והסתכלתי באין ספור סרטונים ביו-טיוב על חומרים מתאימים אך לא הצלחתי להגיע להחלטה חד משמעית על חומר מומלץ. אבקש את המלצתכם לחומר יעיל שבאמת מנקה. תודה.

מחשבה בוראת מציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.autostore.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%95%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%97-%D7%A4%D7%9C%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%A7.html

http://www.autostore.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%99-%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%A4%D7%99%D7%9D.html

http://www.autostore.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%99%D7%91%D7%A9.html

יש הרבה חומרי ניקוי לניקוי פנים הרכב כולל פלסטיקה באוטוסטור. אינרקלים של כימיקל גייז מעולה.

אני לא בטוח שאתה רוצה רק ניקוי, אלא יותר חידוש והגנה.

בעקרון 3 סוגי חומרים למה שאתה מבקש - 1. כמו שאמרתי מוצרי חידוש רענון והגנה של הפלסטיקה זה קטגוריה אחת. במקרים שהדשבורד לא ממש מלוכלך אפשר למרוח אותם ישירות אפילו. הם דוחים אבק בין השאר, חלק מהם, משמרים, מחדשים, מרעננים את המראה ומגנים.

2. חומרי ניקוי כללי לרכב - גם הם טובים בשביל מה שאתה מבקש. נונסנס או APC של כימיקל גייז מצוינים, בכלל לאוטוסטור יש חברות איכותייות, תתיעץ איתו.

3. דיטיילר פנימי - אלו בעצם 'חומר ניקוי רב תכליתי/כללי" כלומר APC, אבל מדולל יותר, חלש יותר, דילול שמתאים לחלקי פנים הרכב. אינרקלין של כימיקל גייז הוא חומר כזה, רק שבנוסף יש לו שכבת הגנה והברקה מסוימת, בניגוד ל APC רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב.

רכשתי סובארו b4 2015 שהאינטריור שלה במצב פשוט מושלם. אך בשביל ההרגשה הטובה בא לי "לחפוף" את כל הדשבורד, חלקי הפלסטיק, הגה וכו'.. בעזרת מברשת דיטיילינג שנרכשה מאי-ביי וחומר יעודי לטובת המשימה.

חיפשתי והסתכלתי באין ספור סרטונים ביו-טיוב על חומרים מתאימים אך לא הצלחתי להגיע להחלטה חד משמעית על חומר מומלץ. אבקש את המלצתכם לחומר יעיל שבאמת מנקה. תודה.

ציינתי כבר כמה פעמים שאני נוהג (היום פחות) להשתמש בחומרי ניקוי ביתיים למטרה זה.

לא מצאתי שום הבדלים. מילא זה נעשה פעם אחת יסודית, ולאחר מכן לבצע שימור.

כאמור APC יעשה יופי של עבודה רק צריך להיזהר כי מדובר על חומרים אגרסיביים יחסית.

אני אישית ממעט להשתמש בהם,רק שאין לי ברירה. (כתמים קשים)

יש מבחר עשיר של חומרי ניקוי לפנים הרכב רובם עושים עבודה פחות או יותר זהה.

כל בחירה של אחת חברות המוכרות תהיה נבונה. Sonax,Meguiar's,koch chemie,

Chemical Guys ועוד.

תכשיר שלאחרונה אני ממש אוהב ( יעילות ניקוי,ריח נעים,ידידותי) הוא של חברת Scholl

חומר מושלם, מלבד המחיר.

IMG_20180515_134539.jpg

לפנים/דשבורד הרכב יש מגוון עשיר של תכשירים.

לדעתי Carplan Flash Dash עדיין מוכיח את עצמו בתור תכשיר טוב וזול. (בדקתי יקרים ממנו משמעותית לאורך השנים, ולא ראיתי שהם עדיפים) Silk Shine מעולה,Meguiar's Ultimate טוב

שווה לבדוק את Carpro Perl ויש עוד כמה.

http://www.autostore.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%95%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%97-%D7%A4%D7%9C%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%A7.html

אישית עדיין לא מצאתי תחליף ראוי/עדיף ל- opti bond וחיפשתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות המפורטות.

האמת שלא סתם רשמתי ״לחפוף״, ראיתי המון סרטונים ביו-טיוב על חומרים שממש מקציפים אותם על החלקי הדש-בורד עם מברשת, לפחות בתחושה.. זה עושה תחושה טובה של נקיון.

דוגמא בלינק הבא:

(זמן: 3:50)

מחשבה בוראת מציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה צורך להשתמש בקצף כזה רק במידה והרכב במצב אנוש ומוזנח בצורה פושעת.

יש קצף של זוהר דליה (מוסדי) שהייתי מנקה בו את פנים הרכב בעבר. יש לו יכולת ניקוי גבוה

הבעיה שהוא ניחן בריח שעושה לי מיגרנות. (רגישות גבוה לריחות חריפים ובכלל)

אם תרצה? אולי נשאר לי בקבוק לא מלא. תגיע וקח אותו. (תן לי לבדוק לפני)

קח בחשבון שחומרי ניקוי ללא קצף עושים את אותה עבודה רק בלי דאווין של קצף.

רק צריך לדעת באילו חומרים להשתמש? ואיך לנקות איתם. (מברשת מתאימה,מטליות,מים בנדיבות)

הדבר הכי חשוב בניקוי (וזה בכללי לכל דבר) זה שימור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההצעה הנדיבה.

האמת שהיצרניות שמכבדות את עצמן "מתרצות" את הקצף ככלי "מעקב" אחר פעולות ההברשה/עיסוי/ניגוב - אם לומר את האמת, גם אח לא לשם כך הם דחפו את הקצף אלא יותר לשם ה"פוזה והאפקט הפסיכולוגי שלו, הם מצאו יופי של דרך להציג אותו טוב..

על כל פנים, אני בשוונג כזה של רכישות ומחפש את התכדיר המתאים ביותר עבור נקיון פנים הרכב..

מחשבה בוראת מציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד ששומר על פנים הרכב שלו ברמה זהה ל Clean Room באינטל...

אני יכול לומר לך בוודאות שכל החומרים שציינתי למעלה - יעשו את אותה המטלה באופן מושלם, אפילו מעבר.

Scholl לדוגמה תכשיר שהפתיע אותי לטובה ביכולת הניקוי שלו. ( צריך לבדוק מחירים בחו"ל

כי כאן זה יקר)

שצינתי לא פעם שאני נוהג להשתמש בחומרי ניקוי ביתיים לניקוי פנים הרכב כולל ריפודים/שטיחים (סנו שטיחים למשל, כי מי שמע על חומרים "ייעודים" לפני כמה עשורים) ועוד שלל מוצרים שמוגדרים ביתיים שעושים עבודה מושלמת. (אם הם מנקים יופי בבית, למה לא ברכב)

ראה על מה אני מדבר.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?659511-%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C-%D7%91%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%A0%D7%99-%D7%9E%D7%97%D7%A4%D7%A9-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%91-%D7%94%D7%91%D7%90

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://forberz.co.il/

אני מעביר אחת לחודש, יוצא כמו חדש!

למדתי את זה על הפלסטיקה בקטנוע שלי, כאשר מכרתי את הקטנוע היה ממש כמו חדש!

כיום מעביר על הדשבורד ברכב אחד לחודש בערך והפלסטיקה נראת כמו חדשה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה ישראלית מייצרת מוצרי דיטיילינג? מסקרן. (למרות שהם מיועדים לאופנועים)

39876010_1908643072551490_7334798105608454144_n.jpg

רק חבל שהמחירים שלהם לא ממש תחרותיים לעומת מגבילים בשוק.

אבל אשמח לשמוע חוות דעת משתמשים על המוצרים של חברת "פורברז"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות המפורטות.

האמת שלא סתם רשמתי ״לחפוף״, ראיתי המון סרטונים ביו-טיוב על חומרים שממש מקציפים אותם על החלקי הדש-בורד עם מברשת, לפחות בתחושה.. זה עושה תחושה טובה של נקיון.

דוגמא בלינק הבא:

(זמן: 3:50)

אתה צריך חוומר שינקה, עזוב אותך מהקצפות. תחושה שמתחושה. גם ככה רוב ה APC מקציפים, דרך אגב. קנה את ה APC הצהוב או הלבן של כימיקל גייז, איי פי סי פלוס או הנונסנס.

האמת שיוגב צודק, גם APC של קלין או חברה ביתית אחרת, לדעתי לא יגרום שום נזק לפלסטיק. גם APC שמיועדים לרכב משאירים סימנים לבנים, הקומפו APC של חברת קלינסטרס הישראלית שעולה איזה 50 שח לחצי לייטר, יש לי אותו, הווא משאיר סימנים לבנים שאח"כ צריך לעבור עליהם עם משמר פלסטיקה כדי שייעלמו.

תעשה מה שיוגב עושה, נסה עם APC רגיל מהחנות שיעלה לך שמינית המחיר...דלל אותו 1:10 בתור התחלה, ותראה איזה יופי מנקה לך את הדשבורד. אתה לא צריך חפיפה ולא נעליים.

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1582 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...