Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה חומר יש למרוח על דשבורד וצמיגים לקבלת מראה מבריק?

שימו לב! השרשור הזה בן 1582 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם זו 'מחלה' של הרכב, באמת שאין מה לעשות. לכן תמיד כדאי להשוות עם רכבים מאותו שנתון ואם זה קורה רק אצלך, זה לא בגלל הפלסטיק.

זה בהחלט מחלה של הדגם.

זה היה נפוץ בC4 דור ראשון (כמו של פות"ש), וגם אצלי בC4 דור שני אותו פאנל חלונות מתחיל לפתח את אותה התחושה במגע. בנתיים זה נסבל אבל אני מניח שעוד שנה שנתיים גם אני אתחיל לחפש פתרונות בכיוון הזה.

מגבונים אגב זה פתרון גרוע במקרה הזה, הסיבים של המגבון נתפסים בדבק הזה ואז יש לך גם פנל דביק וגם מלא בסיבים לבנים על רקע שחור.. מהמם.

לדעתי חייבים להשתמש בממס כלשהו, אולי בנזין, אולי משהו יותר חריף, ואיזו מטלית שאינה משאירה סיבים. אחרת משיגים את התוצאה ההפוכה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 495
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לדבקים עקשניים אני משתמש בספירט לבן, מה שקוראים "מדלל לפוליטורה", יכול להיות שזה 'בנזין לבן' ? לא בטוח, מה שכן זה עובד מצויין. האמת שגם אלכוהול וגם ספירט לבן נחשבים כ'ממסים עדינים' אז אפשר לסייג קצת מה שכתבתי קודם.

עריכה אחרונה על ידי אשרי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדבקים עקשניים אני משתמש בספירט לבן, מה שקוראים "מדלל לפוליטורה", יכול להיות שזה 'בנזין לבן' ?

ספירט זה בעברית כהל, כלומר אלכוהול נקי.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספירט או כוהל נקי - 95% - לא דומה כלל לבנזין רפואי (בנזין לבן).

חומר אחר וגם הריח שלו שונה לגמרי.

חוזר על מה שכתבתי, לבדוק במקום סמוי.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדבקים עקשניים אני משתמש בספירט לבן, מה שקוראים "מדלל לפוליטורה"

נדמה לי שאתה טועה. ספירט לבן או ספירט הניתן לשתיה הוא כוהל אתילי. ספירט המשמש לדילול פוליטורה הוא ספירט מתילי. זה חומר רעיל הגורם לעיוורון. לפחות בעבר היה מקובל להוסיף לספירט מתילי צבע סגול כדי למנוע שתיה שלו. נהגו לקרוא לו כוהל מפוגל.

גם אני משתמש בכוהל נקי להמסת לכלוך אבל מניסיון, דבק מדבקות וסימנים של טוש פרמננטי הוא לא מסיר. לעומת זאת בנזין רפואי ממיס עקבות שלהם בין רגע.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החומר הפועל כבמטה קסם להסרת דבק מדבקות ישנות מחלון ברכב הוא בנזין לבן (בנזין רפואי הניתן לקנייה בבתי מרקחת). פועל בין רגע.

לא יודע איך ישפיע על הדשבורד ולכן ממליץ לבדוק בפינה נסתרת לפני שמורחים אותו בחזית.

יוסי

האם יש הבדל בין בנזין רפואי הנמכר בבתי המרקחת במחיר של 25 שקלים ל-200 מ"ל לבנזין לבן הנמכר בטמבוריות במחיר של 15-20 שקלים לליטר ?

אני מנקה חלקי מתכת מלכלוך ושמן בעזרת בנזין לבן שקניתי בטמבוריה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנזין לבן מופק מנפט, גם הרפואי וגם זה מהטמבוריה. התכוונתי קודם לספירט-כהל, במקרה הזה "מדלל לפוליטורה", האלכוהול האתילי המפוגל דומה לאחרון בהרכבו, עכשיו כשאני קורא את התוית, זה מכיל חוץ ממתנול גם איזובוטונול, עוד איזה נגזרת של אתנול. אלכוהול רפואי 70% עדין מה'ספירט לבן' והריח שלו נעלם לחלוטין, זה הדבר היחידי שאני משתמש בחלל הרכב. תודה על הטיפ על בנזין-לבן, אנסה. הוא משאיר ריח לוואי או שהוא מתאדה לחלוטין ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנזין לבן מבית מרקחת לא משאיר סימנים על הזכוכית לאחר הסרת מדבקות. אם יוצא לך להשתמש בבנזין לבן מטמבוריות על שמשות אשמח אם תעדכן אם גם לא משאיר סימנים.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שלום לכולם,

לאחר כל שטיפה הצמיגים (החלק שבחוץ) נראים יבשים ולא הכי יפה.

קראתי שרוב החומרים שיש לצמיגים הם חומרים עם מרכיבים שומניים שפשוט מקצרים משמעותית את חיי הצמיג וגורמים לסדקים.

השאלה שלי היא כזאת , קיים חומר הברקה לצמיג (מריחה או התזה) שבטוח לשימוש מפני השמש החזקה שיש בארץ?

* עדיפות למוצר מאוטוסטור.

* * הרכב עובר שטיפה אחר הצהריים כשאין שמש, כך שהצמיגים רואים שמש יום למחרת.

או שעדיף להשאיר את הצמיגים כמו שהם ולא לשחק איתם יותר מדי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שאמר לך את זה לא מבין באמת בתחום.

תכשירים טובים ממותגים מוכרים, מבוססים על מים לא שומנים/סיליקון.

קרא את הת'רד הזה -ייתן לך הרבה הבנה על מה מותר ומה אסור למרוח.

תרצה המלצה ספציפית? לאחר שתעיין שם -שאל. ( כתבתי שם סקירה על השוואה שעשיתי לאורך תקופה ארוכה)

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?471900-%D7%90%D7%99%D7%96%D7%94-%D7%97%D7%95%D7%9E%D7%A8-%D7%99%D7%A9-%D7%9C%D7%9E%D7%A8%D7%95%D7%97-%D7%A2%D7%9C-%D7%93%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%A9-%D7%9C%D7%A7%D7%91%D7%9C%D7%AA-%D7%9E%D7%A8%D7%90%D7%94-%D7%9E%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%A7/page2

* להבא, עדיף להעלות שרשור רלוונטי במקום שרשור חדש. (אתה כבר אמור לדעת את זה)

עריכה אחרונה על ידי yogev20
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק יוגב, טעות שלי.

התשובה היתה מול העניים שלי ולא שמתי לב, בכל מקרה תודה רבה!

אלך על המוצר של מגס' - Meguiar's Endurance שמבוסס על בסיס מים.

רק עם איזה אפליקטור ליישם את הג'ל על הצמיג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן אפליקטור מתאים. (עכשיו הזמנתי בגרושים מאלי אקספרס)

https://he.aliexpress.com/item/5x/32844751488.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.761e4c4dqWcDQ2

גם אופטי בונד מצוין אבל אין לו את הגלוס של Endurance. (אני אגב משלב ביניהם)

עכשיו התחלתי להשתמש במוצר חדש של KOCH CHEMIE

מוצר יוצא מהכלל. (אכתוב עליו עוד מעט כמה מילים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה של הדיוט... ממה שאני מבין מקריאת השרשור האם זה נכון שהחומרים שמשפריצים בתוך האוטו ועל הצמיגים במכוני שטיפה, אלה שגורמים למראה חדש ומבריק, עלולים לפגוע בצמיגים ובפלסטיקים של האוטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. במיוחד הספריי סקאי הארור הזה. מזיק מאוד לדשבורדים רכים.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1582 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...