Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטו בדק. הרכב נכנס בדממה - יצא ברעש

menyspeyer
שימו לב! השרשור הזה בן 4085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הקולר שמן נמצא כל כך גבוה? קצת שמן מנוע לא אמור להרוס חוטי הצתה. בכל מקרה התמחור אסטרונמי, על זה אין עוררין.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הקולר שמן נמצא כל כך גבוה? קצת שמן מנוע לא אמור להרוס חוטי הצתה. בכל מקרה התמחור אסטרונמי, על זה אין עוררין.

איתמר.

למען האמת במקרה הזה, אני די משוכנע שהם היו בסדר. הקולר שמן דלף מים (לא שמן) למשך איזה חודש ודי השבית בסופו של דבר את הרכב. (זה התחיל מרעידות, ופלאגים שנדפקו זה אחר זה, המים היו מתרוקנים מהמיכל והייתי פשוט ממלא מתוך מחשבה שזה סתם המזגן או משהו, כי סבנה, אצלם עשיתי את הטיפול האחרון לפני זה, טענו שזה כלום, החליפו לי פלאגים ואמרו לי לנסוע לשלום, אוטובדק הם אלו שזיהו את הבעיה בבדיקה הראשונה. יש שרשור שלם על הסיפור הזה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחיזוק דבריו הנכוחים של אלעד לגבי התחזוקה העילאית לה זכתה האוקטביה בהיותה רכב ליסינג של שלמה סיקסט להלן ניתוח הסטוריית הטיפולים שצרף פותח השירשור :

1. ק"מ 14,172 - טיפול ראשון במוסך מוסמך של צ'מפיון : מפרט הולם לנדרש , בוצע בזמן הנדרש.

2. ק"מ 37,112 - טיפול שני במוסך מועדים (לא מורשה יבואן) : מפרט חלקי בלבד - לא הוחלף פילטר אוויר, לא הוחלף נוזל בלמים.

בוצע רק שמן מנוע+פילטר שמן (באיכות לא ברורה). הטיפול בוצע בחריגת קילומטראז' - 23K במקום 15K.

3. ק"מ 45,590 טיפול שלישי - שוב רק תחזוקת שבר - שמן+פילטר+בלמים קדמי ואחורי. בוצע בזמן.

4. ק"מ 60,406 טיפול רביעי - שוב כמו בנ"ל שמן+פילטר+בלמים אחוריים. בוצע בזמן. הכיצד לאחר זמן כה קצר היה צריך שוב להחליף דיסקיות ורפידות בלמים אחוריים שאמורים להחזיק הרבה מאוד ? כנראה חלקים ירודים באיכותם.

5. ק"מ 77,825 טיפול חמישי - במוסך מפוקפק בשם "סמי קאר" - שוב רק מינימום של שמן +פילטר . אבל שוב בלמים קדמיים ואחוריים...

אף פעם לא טרחו להחליף רכיבים נדרשים על פי הוראות יצרן כמו פילטר אוויר, פילטר מזגן, פלגים , נוזל בלמים ועוד.

הדבר שמשך את תשומת לבי טמון בסעיפים 3, 4 ו-5. כמה בלמים לכל הרוחות הרכב הזה אכל?! אם באמת היה צורך אמיתי בהחלפת הרפידות, יש בזה כדי ללמד על כך שהרכב ננהג בצורה אגרסיבית. אתם יודעים, "צלחות", מהסוג שהיינו עושים בגילאי 17-20.

רפידות אחוריות לא נשחקות בכזה קצב (אצלי, עם יותר מ-70K ק"מ, הרפידות האחוריות עדיין מקוריות).

מעניין לדעת האם הוחלפו גם דיסקים, ומאיזו תוצרת הרפידות. אני מרשה לעצמי להניח שהן לא נכנסו לארץ דרך נמל אשדוד, והמבין יבין.

לכל מי שמתכוון אי פעם בעתיד לרכוש רכב משלמה סיקסט אני ממליץ להציץ בשרשור הבא: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=465597

ובאופן מפתיע, או שלא, לקרוא מה כתבתי בתגובות מס' 50 ו-90.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פרסמתי את ההודעה המקורית לגבי הבעיה בשרשת התזמון:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=459719

אני מטפל שנים באוטבדק (זאת הסקודה השנייה שלי שמטופלת אצלם), וגם החלפת שרשת התזמון + המותחנים בוצעה אצלם.

כפדאנט חובב רכב בעל רקע טכני והבנה מוטורית, אני תמיד נמצא במוסך בזמן הטיפול במכונית שלי ואני יכול להעיד שהמוסך הזה סופר מקצועי (כולל גיא שהגיב כאן). צביקה - מנהל המוסך - אדם רציני עם נסיון של שנים והדיאגנוסטיקאי שלהם מעולה ונחשב לאחד הטובים ברשת היבואן (לא פעם צ'מפיון שולחים לו מכוניות עם תקלות "מאתגרות").

במערכת התזמון של המנוע הזה מותקנים מותחנים הידראוליים אשר תפקודם בהחלט יכול להיפגם משימוש בשמן ו/או מסנן שמן שלא לפי המלצת היצרן.

כפי שהוזכר בשרשור, אצלי ה-TSB בוצע לאחר תום האחריות ע"ח היצרן תוך הפעלת "אחריות של רצון טוב" לאור העובדה שהמכונית עברה את כל הטיפולים במוסך הנ"ל.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר שמשך את תשומת לבי טמון בסעיפים 3, 4 ו-5. כמה בלמים לכל הרוחות הרכב הזה אכל?! אם באמת היה צורך אמיתי בהחלפת הרפידות, יש בזה כדי ללמד על כך שהרכב ננהג בצורה אגרסיבית. אתם יודעים, "צלחות", מהסוג שהיינו עושים בגילאי 17-20.

רפידות אחוריות לא נשחקות בכזה קצב (אצלי, עם יותר מ-70K ק"מ, הרפידות האחוריות עדיין מקוריות).

מעניין לדעת האם הוחלפו גם דיסקים, ומאיזו תוצרת הרפידות. אני מרשה לעצמי להניח שהן לא נכנסו לארץ דרך נמל אשדוד, והמבין יבין.

לכל מי שמתכוון אי פעם בעתיד לרכוש רכב משלמה סיקסט אני ממליץ להציץ בשרשור הבא: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=465597

ובאופן מפתיע, או שלא, לקרוא מה כתבתי בתגובות מס' 50 ו-90.

אלעד, אני מבין את התסכול שלך משלמה סיקסט אבל לפעמים (בעיקר ברכבי חברה) יש נטייה להחליף חלפים שלא לצורך ואין מתאימים מרפידות בלמים. בנוסף יש סיכוי שאלו לא הוחלפו בפועל אלא רק חוייבו.

מעבר לכך, הבחור כבר נכנס לטיפול אחד במוסך מורשה ולאחר מכן למוסך הנ"ל ושניהם לא ציינו את הצורך בהחלפת השרשרת.

מצטער, אני לא מאמין בצירף מקרים כזה שהשרשרת התפגרה בדיוק ברגע שהאוטו ישב במוסך. מילא אם היה רעש שהיה הולך ומחמיר אבל זה פשוט נשמע "מוזר" מידי.. הימור שלי הוא שיתכן וזה לא השרשרת אלא גורם אחר, הרכב נסרק לתקלות?

נחכה לעדכון מהבחור/מכונאי ונדע מה בדיוק קרה שם.

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת לא השרשרת שהתפגרה אלא המותחנים - כתוצאה מכך השרשרת רפוייה ומכאן הרעש.

הרמזים על "קונספירציה" מוגזמים - מדובר במוסך רציני (ומקצועי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמפחיד אותי בכל הנושא של שירשור זה הוא העובדה שסיפור המקרה מאוד דומה למה שאני עובר כרגע באוודי A1 ידנית 1.4 TFSI.

האם יש מידע על TSB בעניין של אוודי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת לא השרשרת שהתפגרה אלא המותחנים - כתוצאה מכך השרשרת רפוייה ומכאן הרעש.

הרמזים על "קונספירציה" מוגזמים - מדובר במוסך רציני (ומקצועי).

זאת השרשרת ולא המותחנים היא נמתח וכתוצאה מזה המותח הגיע לקצה המתיחה שלו .

אני יעלה תמונה עוד מעט ותבין כמה השרשרת התארכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור הזה ממחיש מה צפוי לקרות במנועים האלה כשהם יוצאים מאחריות.

היד השנייה קצת מחפפת, שמן המנוע איננו בדיוק מהסוג הנדרש, האינטרוולים שבין הטיפולים קצת ליברלים מידי - ובום הגליוטינה יורדת.

אילו הייתי מחזיק רכב כזה בבעלותי, הייתי מודאג מאוד.

עריכה - גיא, אפשר לבקש הסבר מה הסיבה להתארכות השרשרת? למה שמן מנוע לא מתאים גורם לה להימתח?

אני מקבל את הרושם שמדובר ברכיב שלא מסוגל להתמודד עם העומס שמופעל עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בפגם בתכנון שעליו יש TSB מסודר של היצרן (בשרשור פורסם לינק עם פירוט נוסף).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו - וזה שיש TSB עושה את זה לבסדר? :shock:

כולה שרשרת, שאחיותיה מחברות בין מנועי אופנועים לגלגלים, מורידות עשרות ויותר של כוחות סוס אל הכביש ושורדות את זה.

אצל יצרנים אחרים שרשרות טיימינג שורדות לאורך כל חיי המנוע, זה המקרה הסדרתי הראשון שאני שומע על תקלה כזו ולחלקכם זה נשמע "בסדר".

תביאו בחשבון שכשהשרשרת מתחילה להתארך אז הסנכרון בין הבוכנות לשסתומים נפגע, אם המותחן הגיע לפתיחה מלאה אז כמובן שהפגיעה קשה בהרבה.

אם היה מדובר ברכיב הייטקי חדשני - ניחא, אבל אנחנו דנים כאן על פאקינג שרשרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אז בעצם היצרן אשם בהכל ולא חברת הליסינג? :lol:

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה במוסכי יבואן לא נותנים לך לראות את האוטו בטיפול.

אז אתה כנראה לא הולך למורשי היבואן הנכונים.

שני מורשים של מאזדה, רנו, מיצובישי ואפילו פולסווגן יודעים שאסור לטפל לי ברכבים אם אני לא ליד המכונאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...