Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 4 דקות, יובל .מ. כתב:

" בגידה במובנה הרחב וההיסטורי היא הפרת חובת האמונים של אדם לעמו, למולדתו ולמדינתו וסיועו לאויב במאבקו כנגד מדינת האם של הבוגד, בימי מלחמה או בעת עימות קשה בימי שלום (כדוגמת המלחמה הקרה), או בעת סכסוך מזוין ופעולות איבה שאינם בגדר מלחמה מלאה."

אז עכשיו כל מי שלא מסכים עם ארץ ישראל השלמה, התנחלויות ונסיגה מהשטחים הוא בוגד?

באמת תודה על התואר שהצמדת לי ולעוד כמעט חצי מהאזרחים.

חברי כנסת יהודים תמכו בהקמת האנדרטה?

הממשל הישראלי אישר אותה.

חפש קטעי ארכיון של חנן פורת מיד אחרי הטבח.

אין בעיה שתהיה נגד זה מהצד היהודי, אבל אסביר את זה בצורה פשוטה - בצלאל סמוטריץ, בן גביר ושאר הרבנים לא ירוצו למפעל של נהג לילה עם קלאצ'ניקוב כדי לירות בו.

הם לא ירוצי כי הם לא שירתו.

תקרא קצת את המצע של כהנא, הגיבור והמנהיג הרוחני שלהם.

אחרי שהאחים המוסלמים יסיימו להשתלט פה.. בוא נגיד, במקום לארגן לעובדים שלך מזומן לחג, תבנה להם ממ"ד.

בינתיים בזכות שלטון הימין ב 12 שנים האחרונות בנינו כולנו ממד"ים.

זהו, הוכחת שכל הליכוד הם ביביסטים.
איזה שיח רדוד. אין לכם טיעונים נורמליים כבר.

תשמע, כשחברי כנסת ומתמודדים לפריימריז שמים על עצמם דבר כזה (וזה לא משנה אם זה ביבי, לנין או לפיד) מבחינתי הם איבדו את הלגיטימיות לייצג מישהו כי הם מייצגים את המלך שלהם ולא אותי.

אם הייתם מדברים על הרמי בן יהודה הזה והחיבוק שהוא קיבל מהלוזרים של הליכוד הייתי אפילו מחזק אותכם, אבל בואו נתעסק בשרשרת מסכנה.

הבעיה זה פחות הוא ופחות הלוזרים שמחבקים אותו אלא זה שאף אחד לא מעז לקום ולהגיד שלשיח כזה אין מקום.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4889

• SlowRide

4752

• פינדר

3774

• m3x7r3m3

2926

לפני 11 דקות, יובל .מ. כתב:

זהו, הוכחת שכל הליכוד הם ביביסטים.
איזה שיח רדוד. אין לכם טיעונים נורמליים כבר.

אני טענתי את זה?

איפה ליאור שיסביר שכל הביביסטים מצביעי ליכוד לא גורר כל הליכוד ביביסטים

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Night Driver כתב:

אז עכשיו כל מי שלא מסכים עם ארץ ישראל השלמה, התנחלויות ונסיגה מהשטחים הוא בוגד?

באמת תודה על התואר שהצמדת לי ולעוד כמעט חצי מהאזרחים.

אם אתה לא מבין את ההבדל בין "בואו ניסוג מהשטחים כי אני לא מאמין בזה" לבין "סוריה אולי תהיו גברים ותתקפו את ישראל לקחת שטח בכוח" זאת לא בעיה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי סוריה רק יושבת ומחכה שמישהו יגיד לה את זה.

במה זה שונה מלהגיד מפנים יישוב ואם צריך עושים את זה בכוח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

דווקא קמתי רגוע, אתם הדמגוגיים, וכשעונים לכם באותה מטבע אתם פולטים "פפפפ"

פפפפפפ זה דמגוגי?

כי דמוקרטיה זה בטוח לא.

אז דיקטטורה? ונזכרת בה עכשיו?

לא צעקת את זה פה לפני זה, לא הבאת את הטיעוני על הועדות בדיונים הקודמים על תפקיד האופוזיציה.

מכיר את הבדיחה על ההבדל בין תיאורטי למעשי?

אז בתיאוריה אני חי בסרט, מעשית אתה חי בסרט.

נופ. 

תראה, הטענה שלי:

לאופוזיציה יש תפקידים רבים שהם לא מבצעים.

הטענה שלך:

לאופוזיציה של תפקיד אחד שהיא הפעם הצליחה לבצע.

איך אני חי בסרט פה? הם לא מבצעים את תפקידם, הם לא מהווים אלטרנטיבה שלטונית.

וחוץ מזה, מה זה בחירות אם לא אלטרנטיבה שלטונית? החזרת המנדט לעם שיצביע למפלגה שהוא רוצה.

זה האלטרנטיבה השלטונית האולטימטיבית.

כול מערכת בחירות זה ריסט - ולכן אם אתה גורר בחירות, והמפלגות משתנות וההרכב משתנה (אתה מודה בזה), אתה בהגדרה לא מהווה אלטרנטיבה שלטונית. (חלקית כי אתה כגוף לא באמת קיים).

אתה טענת פה:

לפני 20 שעות, m3x7r3m3 כתב:

דווקא הקואליציה היא זו שדחפה לחוקק מהר את היציאה לבחירות כדי למנוע מביבי להקים ממשלה חלופית בכנסת הזו (לא שאני חושב שזה היה אפשרי).

אז מה זה אשמת האופוזיציה?

יעני ששמו לביבי רגל.

אבל ביבי הצביע בעד פירוק הכנסת.

אז לא שמו לביבי רגל.

אם הוא היה מקים ממשלה חלופית, הוא היה אלטרנטיבה שלטונית. 

מכיוון שהוא לא עשה את זה, וזרם עם פיזור הכנסת הוא לא היווה אלטרנטיבה שלטונית.

זאת משוואה מאוד פשוטה.

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

רמת הגולן וכינה אותה "אדמה ערבית סורית כבושה".

היא לא?

מה היא אם לא?

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

הציונות הדתית ובנגביר זה ימין מדיני, שמאל כלכלי.
הדיון פה כרגע הוא ברמה הביטחונית-מדינית, ובזה להגיד עלהציונות הדתית ביחד עם בן גביר שהם הגיעו לשמאל..  טוב.

הדיון הוא על הבחירות, ואנשים מצביעים בבחירות לא רק על הנושא הבטחוני מדיני.

ימין מדיני ען אנשים כמו בנגביר ושמאל כלכלי זה מבחינתי השילוב הכי מחורבן. לא מספיק שתהיה עני ורעב, תהיה עני, רעב ובמלחמה.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, SlowRide כתב:

תהיה עני, רעב ובמלחמה.

מצד שני מלחמה זה אחלה מנוע צמיחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כן, שהיא מתרחשת בין שתי מדינות אחרות ואתה מוכר להן את הנשק.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

פעם אחת בסדר אבל פעמיים?

זה כבר דפוס של תומך טרור.

מבין כל חברי הכנסת של רע"מ כמה הורשעו בתמיכה בטרור?

בשביל להרשיע צריך לנהל משפט פלילי, כדי לנהל משפט פלילי צריך להגיש כתב אישום, כדי להגיש כתב אישום צריך לחקור.

אם את טיבי על "נאום השהידים" לא חקרו, ואת עודה לא חקרו על תקיפה פיזית של בן גביר, אז מישהו קיבל החלטה לא לחקור.

ואם מישהו קיבל החלטה לא לחקור אז כמובן שלא ירשיעו... גם אם בפועל יש תמיכה בטרור.

עכשיו זה לא נכון בהכרח רק לחברי רע"מ, אלא (ביתר שאת) למשותפת למשל, ואפילו לחלק ממרצ.

לפני 4 שעות, יבגניפ כתב:

במה אני טועה עובדתית לא הצלחתי להבין. הדיון שלי הוא על פרשנות ועל מה זה אומר בעצם "מה ההבדל בינינו לבין הרב כהנא? שלנו פותחים מיקרופונים".

כתבתי במפורש, בהמשך המשפט "הוא כן מציג את עצמו כמי שתפס איזה מרחק אידיאולוגי מכ"ך".

ולגבי השאלה שלך - הוא מסביר שאת כהנא השתיקו, ואותו לא. זו משמעות המשפט שהוא אומר.

לפני 4 שעות, יבגניפ כתב:

sigh

ואנחנו חוזרים במעגל אחורה. למה אני צריך לדעת מה עובר במוח שלו, ולא להסתפק ב"מה ההבדל ביניו לבין הרב כהנא? שלנו פותחים מיקרופונים" כדי להגיע למסקנה שמבחינתי הוא עדיין ימין קיצוני קרוב מפסיק לכהנא ואני לא רוצה לראות אותו בממשלה? למה אתה כל פעם מתעקש להמציא גבולות גזרה דביליים לאופן שבו "מותר" לאנשים שהם לא אתה לבנות את הדעה שלהם?

מה מבחינתך זה מבחינתך, אני לא מתווכח עם תחושות שלך. ולא עם הדעה שלך.

וזה בסדר, אתה לא רוצה לראות אותו בממשלה, אני לא רוצה לראות את כל חברי מרצ בממשלה, ולא את חברי העבודה.

בשביל זה אנחנו מצביעים.

אבל לא דיברנו עד עכשיו על התחושות או הדעות שלך, אלא על מה שבן גביר טוען על עצמו.

להפך, אני כבר כמה הודעות מנסה לעשות לך Nudge שאם אנחנו עוברים לדעות ותחושות, אז תפאדל, תחשוב עליו מה שאתה רוצה.

לפני 4 שעות, יבגניפ כתב:

בן גביר הוא לא הדוגמא היחידה למישהו קיצוני פוליטית שהבין בשלב מסוים בקריירה שעדיף להתחבר למיינסטרים ולשנות מבפנים. זה לא כזה נדיר. 

ברור שלא.

נראה לי אפילו טריוויאלי לענות על זה.

לפני 4 שעות, יבגניפ כתב:

תוך כדי הדיון הבנתי שאתה מצביע למישהו שמתגאה בהצלחה שלו במערכת המשפט כדי שיעשה רפורמה במערכת המשפט. אז אני תוהה עכשיו איך הוא מנצח את כל אסמולנים שם כל פעם מחדש. 

אם היה שינוי במערכת המשפט, אז גם ההרשעות שיש לו לא היו, ובמקרים שבהם היה מקבל פיצויים מהמשטרה - זה היה מסתכם ביותר מחצי מיליון שקל.

כאילו יש לך איזה הנחה סמויה, שאם המערכת מתפקדת חלקית, אז היא מושלמת ואין מה לתקן בה.

אתם עושים Retro אצלכם?

לפני 4 שעות, יבגניפ כתב:

אז ימין זה רק בן גביר וימינה ממנו?

שמע, זו שיטה נהדרת. באמת. קודם כל, ביי דיפולט, כולם שמאל. ולא משנה מה הם אומרים או עושים. הם שמאל. ככה זה. וכמובן שזו הפרשנות ההגיונית היחידה. כי היא שלך. ימין מתחיל בבן גביר. זה ימין מתון. ימינה ממנו יש ימין שאתה כבר לא היית מצביע לו כי הגבול בין מתון לקיצוני הוא מסתבר מאוד דק ומשאיר לך מרחב תמרון של בן אדם להצביע לו.

בעצם נראה לי אני ממחזר בדיחה שמישהו כבר פירסם פה.

לא, ימין זה לא רק בן גביר וימינה ממנו. בכלל לא.

אבל כדי שמישהו ייחשב ימין, תוך כדי שהוא נמצא בממשלה עם מרצ והעבודה, כדאי שיהיה לו משהו להציג שהוא מעשה ימני כלשהו.

ביי דיפולט מי שנמצא בממשלה עם מרצ והעבודה, הוא שמאל, עד שיוכח אחרת, בטח ובטח אם בתוך אותה ממשלה, הצד שלו (שטוען להיות ימין) נמצא במיעוט.

בטח ובטח אם דברים ימניים שהוא מבטיח, נשארים על המדף, כמו פיצול תפקיד היועמ"ש, נניח.

זה אגב כולל גם את נתניהו עצמו, הוא בעצמו הקים ממשלות עם לבני ועם ברק, ועם עמיר פרץ וכו' וכו', וגם הוא הבטיח דברים ימניים והם נשארו על המדף.

לפני 3 שעות, יובל .מ. כתב:

וזאת כל הבעיה, שאת מיכאל בן ארי פוסלים, אבל אותם ואת זועבי שתקפה חיילי צה"ל על המרמרה דואגים להשאיר בכנסת, כי "דמוקרטיה".

שכחת את המנטור של זועבי שברח אחרי שריגל לסוריה (עזמי בשארה) ואת ממשיך דרכה שהבריח מכשירי פלאפון לאסירים ביטחוניים (באסל גטאס).

לפני 3 שעות, SlowRide כתב:

ליכוד זה לא ימין, חרדים זה בטח לא ימין, ציונות דתית עם בנגביר הלכו יותר מדי ימינה עד שהגיעו לשמאל. אז אין ימין בכלל בצד בלי מר"צ ורע"מ.

הליכוד בעיניי מרכז, אבל זה לא כי הם ישבו עם מרצ, כי הם לא, אבל הם כן ישבו עם לבני (ונתנו לה את תיק המשפטים וניהול המו"מ עם הפלשתינים), ועם אהוד ברק, ועמיר פרץ וכו' וכו'.

חרדים זה מעניין, יש דיסוננס בין הציבור החרדי (שהוא ברובו המוחלט אולטרא-ימני), ובין הח"כים החרדים שהם אולטרא-כסף.

מה זה יותר מדי ימינה עד שהגיעו לשמאל? חלפו על "מוות לערבים" עד ל"קומביה כולנו בסה"כ בני אדם ורוצים לחיות בשלום"? רציני?

לפני 3 שעות, Night Driver כתב:

מה ההבדל בין זה לשתי גדות לירדן (הימנון בית"ר ומצע הליכוד)?

שזה נחשב עבירה על החוק של ישראל, ושתי גדות לירדן זה עבירה על החוק של ירדן.

שמחתי לעזור.

תנועה שאומרת זה שלנו כי אנחנו יהודים היא גזענית בהגדרה. זה לא אומר שלהגיד שמשהו שייך רק לערבים לא גזעני באותה המידה.

מה גזעני בזה שציון שייכת ליהודים?

זועבי היתה צריכה להיות בכלא. הבעיה היא שמערכת החוק עובדת על הוכחות מעל לספק סביר וכנראה שלא הצליחו לעלות מעליו.

לא זו הסיבה, הפסיקו נגדה את החקירה כי הייתה שאלה האם החוק הישראלי תקף מחוץ למים הטריטוריאליים של ישראל.

אגב מאז נחשפו עוד ועוד הוכחות שהיא שיקרה, כמו תיעוד שלה וסביבה פעילים עם מקלות ונשק חם.

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

הממשל הישראלי אישר אותה.

ואז חזר בו (דווקא תחת ממשלת ימין של הליכוד!), ולא רק זה אלא חוקק חוק שאוסר הקמת אנדרטאות כאלה רטרואקטיבית.

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

בינתיים בזכות שלטון הימין ב 12 שנים האחרונות בנינו כולנו ממד"ים.

נכון, כדי להתמודד עם האבן שטיפש אחד זרק לבאר.

הרי לפני ההתנתקות על מי ירו פצמ"רים וקסאמים? על תושבי גוש קטיף ועל שדרות.

מאז ההתנתקות גם אתה הצטרפת למעגל, וגם אשדוד, וגם ראשון ורחובות ותל אביב וירושלים עד חדרה.

לפני שעתיים, פינדר כתב:

איפה ליאור שיסביר שכל הביביסטים מצביעי ליכוד לא גורר כל הליכוד ביביסטים

כאן כל הביביסטים מצביעי ליכוד לא גורר שכל מצביעי הליכוד ביביסטים.

אם כי במאמר מוסגר עוד לא מצאתי סיבה למי שימני ואינו ביביסט להצביע לליכוד. אבל ברור לי שקיימים כאלה, אני פשוט לא הבנתי את הלוגיקה שלהם.

לפני שעתיים, David32 כתב:

פפפפפפ זה דמגוגי?

לא, היה לך גם דמגוגיה וגם "פפפפ", שני דברים בלתי תלויים, ככה"נ.

אז דיקטטורה? ונזכרת בה עכשיו?

לא צעקת את זה פה לפני זה, לא הבאת את הטיעוני על הועדות בדיונים הקודמים על תפקיד האופוזיציה.

עוד לא דיקטטורה, בינתיים זה כנסת שהיא חותמת גומי של הממשלה, אם כי חסר צעד אחד "קטן" - ביטול הבחירות, כדי להפוך לדיקטטורה.

בינתיים אנחנו איפשהו בין לבין. לא דמוקרטיה ולא דיקטטורה. אבל הכיוון מטריד.

נופ. 

תראה, הטענה שלי:

לאופוזיציה יש תפקידים רבים שהם לא מבצעים.

הטענה שלך:

לאופוזיציה של תפקיד אחד שהיא הפעם הצליחה לבצע.

איך אני חי בסרט פה? הם לא מבצעים את תפקידם, הם לא מהווים אלטרנטיבה שלטונית.

זו לא הטענה שלי, הטענה שלי היא שלאופוזיציה על הנייר תפקידים רבים, הפשיטו אותה כמעט מכל תפקידיה, ואז מתפלאים שאת השניים הבודדים שהשאירו לה, הם מנצלים עד תום.

הסיבה שלאופוזיציה יש תפקיד אחד, היא הקואליציה. הם ורק הם אחראים לכך שאין אופוזיציה בראשות וועדות, וגם לא בנוכחות בוועדות כי זורקים אותם מהוועדות.

כול מערכת בחירות זה ריסט - ולכן אם אתה גורר בחירות, והמפלגות משתנות וההרכב משתנה (אתה מודה בזה), אתה בהגדרה לא מהווה אלטרנטיבה שלטונית. (חלקית כי אתה כגוף לא באמת קיים).

לא נכון, אתה מסתכל מפוזיציה של (אולי) חבר כנסת בודד, שהיום בכנסת ומחר לא.

אבל כמפלגות וסיעות, רובן המוחלט עוברות מכנסת לכנסת.

וכגושים בוודאי שהן עוברות מכנסת לכנסת.

אז את מי מעניין אם ספציפית איזה אבי מעוז או גבי לסקי נמצאים בכנסת הזו ולא בבאה אחריה? את מעגל הבוחרים המצומצם שלהם וזהו.

אז בוודאי ובוודאי שאתה אלטרנטיבה שלטונית, למעשה בתקופה של הבחירות, כולם אלטרנטיבות שלטוניות, כולם נלחמים על הקול שלך.

זה הבסיס העקרוני לבחירות בדמוקרטיה. זה האלטרנטיבה השלטונית האולטימטיבית, לכאורה דף חלק, הכל יכול לקרות, מרצ יכולה לקחת 20 מנדטים ובן גביר יכול להיות ראש ממשלה.

עד לפה הבנת?

יעני ששמו לביבי רגל.

אבל ביבי הצביע בעד פירוק הכנסת.

אז לא שמו לביבי רגל.

אם הוא היה מקים ממשלה חלופית, הוא היה אלטרנטיבה שלטונית. 

מכיוון שהוא לא עשה את זה, וזרם עם פיזור הכנסת הוא לא היווה אלטרנטיבה שלטונית.

זאת משוואה מאוד פשוטה.

זה מה שאתה חושב, כי אתה חושב שבחירות זה לא אלטרנטיבה שלטונית, בניגוד מוחלט לסיבה שלשמה יש בכלל בחירות בדמוקרטיה.

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

הדיון הוא על הבחירות, ואנשים מצביעים בבחירות לא רק על הנושא הבטחוני מדיני.

ימין מדיני ען אנשים כמו בנגביר ושמאל כלכלי זה מבחינתי השילוב הכי מחורבן. לא מספיק שתהיה עני ורעב, תהיה עני, רעב ובמלחמה.

כי השמאל המדיני לא עושה שום מלחמות, ולא מביא לשום מלחמות?

ד"ש מאובמה והאביב הערבי.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כאילו יש לך איזה הנחה סמויה, שאם המערכת מתפקדת חלקית, אז היא מושלמת ואין מה לתקן בה.

לא, אני פשוט מנסה להבין את הפער בין הצווחות על מצבה של המערכת לבין זה שאפילו בן גביר מעדיף לפעול דרכה ומרגיש, כמו שזה נראה, שהוא גם מצליח בזה.

לא, ימין זה לא רק בן גביר וימינה ממנו. בכלל לא.

אמר ליאור ואז הסביר למה בעצם כל המפלגות שיש היום בכנסת שהן לא הבית היהודי הן לא מפלגות ימין

אבל כדי שמישהו ייחשב ימין, תוך כדי שהוא נמצא בממשלה עם מרצ והעבודה, כדאי שיהיה לו משהו להציג שהוא מעשה ימני כלשהו.

נראה לי שהורדת מכסים זה מעשה ימני כלכלי נחמד, לא? זה לא קרה? לא עקבתי מספיק ואולי אני טועה אבל זה משהו שליברמן עשה, לדוגמא, בממשלה האחרונה לא?

כמו שגם בנושא הלאומי הממשלה הזו לא עשתה שום דבר כדי ללכת שמאלה, בטח לא בתקופה של בנט. ואני מרשה לעצמי לנחש ומקווה שתסכים שאם הורוביץ היה ראש הממשלה או אפילו מיכאלי - כנראה שהנושא הזה היה חוזר יותר לסדר היום.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, m3x7r3m3 כתב:

עד לפה הבנת?

את הרעיון שלך הבנתי עוד מזמן.

לפחות אתה מודה שלאופוזיציה יש עוד תפקידים, שזה ניצחון קטן לנו.

עכשיו רק מסתבר שאנסו אותם להפיל ממשלה. בסדר.

אגב אתה עדיין טועה. מפלגות נשארות אבל משתנות (למרות שבכמה סבבים האחרונים היו המון שינויים). אז אולי אתה רוצה להגיד שביבי נשוי לחרדים ומכיוון שביבי הוא ניצחי הוא תמיד מהווה אלטרנטיבה. אבל עדיין הליכה לבחירות =\= אלטרנטיבה שלטונית בגלל שזה מתחיל את כול התהליך מחדש.

לפני 19 דקות, m3x7r3m3 כתב:

למעשה בתקופה של הבחירות

תקופה של בחירות זה אחרי שפיזרת את הכנסת. לפני שפיזרת את הכנסת אתה לא בתקופה של בחירות ואתה מוזמן להוות אלטרנטיבה - אבל זה לא מה שקרה.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

נכון, כדי להתמודד עם האבן שטיפש אחד זרק לבאר.

הרי לפני ההתנתקות על מי ירו פצמ"רים וקסאמים? על תושבי גוש קטיף ועל שדרות.

מאז ההתנתקות גם אתה הצטרפת למעגל, וגם אשדוד, וגם ראשון ורחובות ותל אביב וירושלים עד חדרה.

אין לי כוח לדיון ארוך אז לא אתייחס לשאר אבל נושא הטילעם הלך והחמיר כל הזמן גם כשישבנו בפנים.

להזכיר לך את עשרות הנפגעים כל חודש ברצועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

לא, אני פשוט מנסה להבין את הפער בין הצווחות על מצבה של המערכת לבין זה שאפילו בן גביר מעדיף לפעול דרכה ומרגיש, כמו שזה נראה, שהוא גם מצליח בזה.

כי יש לו אלטרנטיבה אחרת?!

אתה מופתע שמשתמשים במערכת שהיא מונופול (בהגדרתה) ומתלוננים עליה, כאילו איזה אופציה אחרת יש? יגישו נגדו כתב אישום והוא יגיד שהוא מעדיף לנהל את התיק הפלילי בבית הדין השרעי? או תביעת דיבה בבית הדין הרבני? נו באמת.

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

אמר ליאור ואז הסביר למה בעצם כל המפלגות שיש היום בכנסת שהן לא הבית היהודי הן לא מפלגות ימין

הבית היהודי בכלל לא בכנסת (היו"ר הייתה חגית משה).

וכן גם אני מחכה למפלגה שתהיה בכנסת ותהיה ימין. ואז אולי יהיו לי יותר אופציות לבחור מאשר בן גביר / סמוטריץ'.

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

נראה לי שהורדת מכסים זה מעשה ימני כלכלי נחמד, לא? זה לא קרה? לא עקבתי מספיק ואולי אני טועה אבל זה משהו שליברמן עשה, לדוגמא, בממשלה האחרונה לא?

אתה מדבר כלכלית אני מדבר מדינית.

כאילו ימין כלכלי זה אחלה, אבל זה במקום 3 בסיבות שלי לבחור במפלגה כלשהי, אחרי תיקון מערכת המשפט (כולל הפרקליטות) ואחרי נץ מדיני.

וחוצמזה להעלות מיסים זה לא מעשה ימני כלכלית, למשל.

להעלות הוצאות על קצבאות (לאוכלוסיות מסוימות מאוד כמובן) זה גם לא ימני כלכלית.

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

כמו שגם בנושא הלאומי הממשלה הזו לא עשתה שום דבר כדי ללכת שמאלה, בטח לא בתקופה של בנט. ואני מרשה לעצמי לנחש ומקווה שתסכים שאם הורוביץ היה ראש הממשלה או אפילו מיכאלי - כנראה שהנושא הזה היה חוזר יותר לסדר היום.

בטח שעשתה מעשי שמאל מדיני, לא חסר כאלה, החל מאישורי עבודה לעזתים, "הלוואות" ו"מענקים" לרשות הפלשתינית וכו' וכו'.

זה שאם הורוביץ או מיכאלי היו ראש הממשלה היו יותר מעשי שמאל מדיני לא אומר שהמצב הנוכחי אינו שמאל מדיני.

אתה בוליאני, אם זה לא מרצ אז לא עושים שום מעשה שמאל מדיני.

לפני 1 דקה, David32 כתב:

את הרעיון שלך הבנתי עוד מזמן.

לפחות אתה מודה שלאופוזיציה יש עוד תפקידים, שזה ניצחון קטן לנו.

עכשיו רק מסתבר שאנסו אותם להפיל ממשלה. בסדר.

מסתבר שלא, ברור שלאופוזיציה יש עוד תפקידים, בעולם מתוקן, לא בשנה האחרונה.

אגב תמיד השאיפה של אופוזיציה זה להפיל את הממשלה, כי להחליף את הממשלה באמצעים אחרים קורה פעם באף פעם בערך בישראל.

אז מה נשאר? או לסתום את הפה ולחכות לבחירות 4 שנים בערך אחרי הקמת הקואליציה, או להפיל את הממשלה ולצאת לבחירות. זה מה יש.

הרי גם לך היה ברור שהנסיון של ביבי להקים ממשלה אחרת בכנסת הקיימת נועד לכישלון, וזה כשהקואליציה בעצמה איבדה את הרוב של עצמה. אז קל וחומר כשהקואליציה לא איבדה את הרוב.

מעשית הפלת הממשלה זה ה-Holy Grail של האופוזיציה, זה היה ויהיה, התפקיד מספר 1 של האופוזיציה.

כל דבר אחר מנותק לחלוטין מהמציאות הפוליטית בישראל.

לפני 4 דקות, David32 כתב:

אגב אתה עדיין טועה. מפלגות נשארות אבל משתנות (למרות שבכמה סבבים האחרונים היו המון שינויים). אז אולי אתה רוצה להגיד שביבי נשוי לחרדים ומכיוון שביבי הוא ניצחי הוא תמיד מהווה אלטרנטיבה. אבל עדיין הליכה לבחירות =\= אלטרנטיבה שלטונית בגלל שזה מתחיל את כול התהליך מחדש.

אתה זה שטועה, כמה מפלגות בהיסטוריה שינו את העור מבחירות לבחירות?

אפילו תחת שרון הוא פרש מהליכוד והקים את קדימה בגלל זה, לבני הקימה את "התנועה", ברק הקים את "ישראל אחת", בנט ושקד הקימו את "ימינה", סער הקים את "תקווה חדשה" וכו'

הליכה לבחירות זה אלטרנטיבה שלטונית פר אקסלסנס, זה האלטרנטיבה השלטונית האולטימטיבית, ואם נדמה לך שלא אז תסביר למה בדמוקרטיה הולכים לבחירות בכלל. אולי אם תחשוב עם עצמך על השאלה הזו תגיע למסקנה הנכונה.

לפני 7 דקות, David32 כתב:

תקופה של בחירות זה אחרי שפיזרת את הכנסת. לפני שפיזרת את הכנסת אתה לא בתקופה של בחירות ואתה מוזמן להוות אלטרנטיבה - אבל זה לא מה שקרה.

תקופה של בחירות זה גם לפני, כשברור שהממשלה נופלת. זה קרה גם הפעם וגם אצל ביבי.

ובכל מקרה בחירות זה האלטרנטיבה השלטונית האולטימטיבית בשיטה הדמוקרטית, זו הסיבה העקרונית שבגללה עושים בכלל בחירות.

לפני 3 דקות, Night Driver כתב:

אין לי כוח לדיון ארוך אז לא אתייחס לשאר אבל נושא הטילעם הלך והחמיר כל הזמן גם כשישבנו בפנים.

להזכיר לך את עשרות הנפגעים כל חודש ברצועה?

בוא, לקח להם עשרות שנים להצליח לירות פצמ"רים, או קסאם לטווח של מאות מטרים או חד ספרתי של קילומטרים, ומאז, בעשור בערך הם הגיעו לעשרות ומעל מאה קילומטר.

מפצמ"ר בודד פעם ב... הם הגיעו למערכות רב-קניות נשלטות מרחוק.

אילולא מערכות הגנה עשרות הנפגעים כל חודש ברצועה היו הופכים לאלפי הרוגים כל חודש בכל ישראל.

אז אם תשווה, תשווה עד הסוף, לא רק מה שנוח לך.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אילולא מערכות הגנה עשרות הנפגעים כל חודש ברצועה היו הופכים לאלפי הרוגים כל חודש בכל ישראל.

אז אם תשווה, תשווה עד הסוף, לא רק מה שנוח לך.

המזל של הערבים זה שישראל הלכה עם הדוקטורינת הגנה של עמיר פרץ.
דורסים? נשים בטונדות. יורים תמרורי עצור? נפתח במיליארדים מערכות נגד טילים.  יורים טילי נ"ט? נסלול כבישים עוקפים.
חופרים מנהרות? נחפור יותר עמוק ונשים גדר.
הכל כדי להימנע מפעולה התקפית להשמיד את הטרור.
אם לא הייתה כיפת ברזל היו צריכים למחוק את עזה מזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כי יש לו אלטרנטיבה אחרת?!

בוודאי. הוא העיד שהוא מצליח יותר טוב דרך המערכת. הוא יכל להמשיך ללכת להפגנות ובשעות הפנאי לגנוב סמלים של מכוניות של ראשי ממשלה. אני לא מופתע שהוא משתמש במערכת. אני מופתע מזה שלמרות שזה מצליח לו ואתם ממשיכים להתבכיין ואתה ממשיך לראות ב"מערכת" את הבעיה שהכי מטרידה אותך שיש.

אתה בוליאני, אם זה לא מרצ אז לא עושים שום מעשה שמאל מדיני.

הא? לא, אתה בוליאני. אתה זה שמעביר את הקו שלך בין ימין ללא בצורה כל כך נחרצת שזה שולח אותך להצביע רק לבן גביר וגורם לך להתלונן על זה שאין ימין, בזמן שיש לא יודע.. 5-6 מפלגות שמגדירות את עצמן ככאלו. אני לא מציף לעצמי רף כל כך בלתי אפשרי לצד השני. והממשלה הזו די שמרה על הסטטוס קוו בכל מה שקשור ליחסינו עם הפלסטינאים. זה שמאל לדעתך? בסדר נו. בן גביר גם יפרק את הרשפ וילך להחליף את השוטרים הפלסטינאים בחברון.

אחרי נץ מדיני.

מה זה אומר בכלל?

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...