Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[שרשור מתעדכן] נשברתי (או) שיפור-קו STI'03

שימו לב! השרשור הזה בן 4103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 101
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

את זה הבנתי, השאלה הייתה האם כשאמרת שלא היית מרוצה מה EBC התכוונת לרפידות בלבד או גם לצלחות מבית החברה?

סורי,

היה לי גם צלחות וגם רפידות.

אין לי משהו רע לומר על הצלחות,לעומת זאת הרפידות הן אלא שעושות את ההבדל למוחשי ועם החלפתן הורגש בהבדל.

הצלחות המקוריות מצוינות אך אם יש לך אופציה לשדרוג במחיר שפוי לעומת מקוריות אז למה לא.

GT-STI בשביל הפאן(נמכרה :( ).

ktm 690 smc ליום יום ולחסכון בדלק :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאור, תודה על המידע.

ולעניין הבא- טיפול פילטרים, שמנים וכמה פיצ'יפקעסים, לאחר מכן חידוש פנסים.

לצורך טיפול השמנים הגעתי לאלי (הידוע בכינויו מקס פאוור / בונבוניירה).

את אלי אני מכיר שנים אחורה, אני עוד זוכר את עצמי יושב אצלו במוסך בתור ילד בן 13 ובוהה ברכבים...

לפני הכל, תמונה אחת מהבוקר, רק כדי לחמם למאור שמעלי את הלב:wink:

51915914.png

בטיפול הוחלפו שמן המנוע ופילטרים. השמן הנבחר היה קסטרול 10W60.

לאחר מכן אבחנו את המתלים והצלחנו לצמצם את הבעיה לבולם הקדמי שמאלי, שמשום מה רוקד מעט במקומו. מאחר ויום שישי והיום נגמר- אחזור בשבוע הבא להמשך.

עוד דבר שנעשה כיוונו קצת את הקלאץ' שהפריד גבוהה מדי לטעמי ועכשיו הוא יושב בול איפה שאני אוהב.

בסוף העמסתי גם 5 ליטר שמן נוספים לבגאז', שיהיה לנגיעות הקטנות שאולי אזדקק להן בבדיקות שמן של לפני/אחרי טיול סופ"ש:wink:

הפעם את המחיר אשמור לעצמי, אבל בלי קשר- אלי מומלץ בחום (ולא רק לאימפרזות...)

72225672.jpg

img20121228145156copy.jpg

בהמשך היום פתחנו מכון חידוש פנסים מאולתר, שלושה רכבים בשורה מחדשים פנסים...

ברכב שלי האמת המצב לא היה נורא, בקושי ראו משהו, אפילו המצלמה לא קלטה את הצהבהבות הקלה.

את החידוש עשינו בעזרת חומר שהוזמן מאיביי בעבר ולא נעשה בו שימוש. לצערי העברנו אותו דיי מזמן לקופסא חדשה אז גם קשה לי להגיד מה סוגו...

לצורך ההשוואה צילמתי את היונדאי גטס שגם קיבלה טיפול על הדרך, שבה ממש רואים הבדל. שימו לב לחלק העליון והתחתון.

imag0551copy.jpg

imag0567copy.jpg

וסתם תמונות אוירה

img20121228141454copy.jpg

imag0564copy.jpg

על הפרק לשבוע הבא:

המשך טיפול בבולם (במידת הצורך הזמנת קוילאוברים חדשים), כיוון קוילאובר מחדש/כיוון פרונט, ייתכן אם אספיק גם לכוון את הEcutek.

לקינוח, תמונה ממפגש אלפא.

26842775.png

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד מרחק של 5 דקות מהמוסך הזה, אכן מוכר לי גם כבר שנים.

אתה לא מרחובות נכון? כי רשמת עבודה ברמת החייל ושאתה 10 דקות משם..

בכול מקרה - שוב, תתחדש! ניראה רכב מדהים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הכל, תמונה אחת מהבוקר, רק כדי לחמם למאור שמעלי את הלב:wink:

51915914.png

.png

בהחלט חיממת לי ת'לב,יש לי געגועים עזים לאחרונה:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד מרחק של 5 דקות מהמוסך הזה, אכן מוכר לי גם כבר שנים.

אתה לא מרחובות נכון? כי רשמת עבודה ברמת החייל ושאתה 10 דקות משם..

בכול מקרה - שוב, תתחדש! ניראה רכב מדהים!

אני מרמת-גן, אולי זה נשמע מבלבל, אז אתקן- את הזמן שביליתי אצלו בתור ילד העברנו במוסך הישן, זה שהיה בסגולה.

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(ובחיאת, שבוע הבא שאתה עושה טיפול, אל תתפתה לשים 10W60 "כי זה הכי טוב וזה מה שכולם שמים").

בטיפול הוחלפו שמן המנוע ופילטרים. השמן הנבחר היה קסטרול 10W60.

בלי טיפת התנשאות, כבר הפסקתי להיות מופתע מהבורות של אנשי המקצוע בתחום, גם התותחים שבהם. לטובת הכיס שלך וטובת המנוע החלף שמן זה בהקדם. אם מעניין אותך למה אתה מוזמן לקבל פירוט מלא בה"פ, אני לא מתכוון להתחיל עוד שרשור התנגחויות \ התנצחויות אין סופי מעל גבי הפורום.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, אני יכול להעיד שלאחר שקראתי מס' הודעות שלך בנוגע להמלצות על שמנים, החלטתי לשמוע בעצתך ועברתי משמן CASTROL EDGE 10W60 ל VALVOLINE SYNPOWER 5W40 והתוצאות לא איחרו לבוא:

1. התנעה שקטה יותר בבוקר (במיוחד בבקרים קרים).

2. גדישה ללא לאגים.

3. בימים חמים הייתה אצלי תופעה של פורק לחץ שמזייף - לאחר ההחלפה נעלמה התופעה.

הנתונים הללו מתבססים על 15,000 ק"מ ומעל לשנה של נסיעה עם שמן "דק" יותר - סובארו אימפרזה WRX PRODRIVE עם 118,000 ק"מ על השעון (מנוע מקורי וסגור).

בניגוד לכל מיני דעות, לא נתקלתי באכילת שמן כלל.

הקדמת מועדי החלפת שמנים מ 15,000 ק"מ או שנה ל 10,000 ק"מ או שנה.

למרות כל זאת, עליי לסייג ולומר כי אינני יודע האם ההגנה לרכיבי המנוע נשארה כשהייתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש קודם כל

רכב מהטובים ביותר ומהיותר מהנים לנהיגה שאפשר למצוא!

לפני כווניי ה ECUTEC מחליף חיישני אויר ישנים שקריאתם ידעה שנים טובות יותר.

הרכב כשלעצמו לא זולל שמן בכלל (אחת לחצי שנה אוליי 300 סמק)

אבל הייתי במקומך מחליף ל מוטול סנטטי יקר יותר מכולם אבל על הטוב ביותר משלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי בירור מעמיק עם איתמר וחיפושי אינטרנט, אני בהחלט אשקול מעבר לשמן אחר, אבל בהחלפה הבאה.

תתחדש קודם כל

רכב מהטובים ביותר ומהיותר מהנים לנהיגה שאפשר למצוא!

לפני כווניי ה ECUTEC מחליף חיישני אויר ישנים שקריאתם ידעה שנים טובות יותר.

הרכב כשלעצמו לא זולל שמן בכלל (אחת לחצי שנה אוליי 300 סמק)

אבל הייתי במקומך מחליף ל מוטול סנטטי יקר יותר מכולם אבל על הטוב ביותר משלמים.

לגבי החיישנים, אתה צודק לחלוטין.

כרגע כמו שאמרתי הרכב לא מכוון ונוסע עשיר מאוד.

ישנה קריאה קבועה (מתנצל מראש שאני לא זוכר מספרים) - שאומרת בגדול יש איזה בעיה עם הTPS, בכללי התקלה מראה לאוו דווקא על הTPS עצמו אלא גם על החיישנים שמסביב (לפחות ככה לפי האינטרנט)

במצבים מסויימים (שוב לפי האינטרנט) מספר התקלה הנ"ל עולה גם כאשר ישנה בעיה עם חיישן הלמדה.

קריאה נוספת שעולה מדי פעם ונעלמת לסירוגין היא קריאה "System too lean", דבר שאינו סביר מאחר והאוטו כמו שאמרתי נוסע עשיר מאוד גם בסרק וגם בגדישה.

עברתי את כל החיישנים שקשורים בתא המנוע, ניתקתי אותם, ריסטתי את התקלות והנעתי מחדש- תקלת הTPS תמיד נשארה ואחרות נוספו (התקלות שנוספו מצביעות ספציפית על תקלה בחיישן שנותק)

שילוב התקלה הראשונה, עם חקירה בפורומי סובארו שמוכיחה שבמקרים רבים התקלה מורה על חיישן למדה תקול, יחד עם הקריאה הנוספת שבאה והולכת לגבי תערובת עניה כאשר הרכב עשיר (כמעט בוודאות, תמיד יש מצב לנפילה רגעית שמעלה את הקריאה) - מביא אותי לחשוד שאכן יש בעיה בחיישן הלמדה.

השבוע כשיהיה זמן אני אחזור לאלי (במוסך מקס פאוור) לטיפול בבולם הבעייתי, על הדרך נבדוק את חיישן הלמדה שאליו אין לי גישה בחניה הביתית.

אחזור עם תוצאות.

אגב, לבנתיים עדכון קל ולא לגמרי מדויק בנושא צריכת הדלק: המחוג כרגע על חצי, נסיעה עדינה ללא גדישות משולבת עירוני ובין עירוני, עד כה 180 ק"מ. מעניין לראות תוצאות בתדלוק הבא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים דטונציות גורמות לחיישן לקרוא תערובת שונה ממה שקיימת באמת.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, לבנתיים עדכון קל ולא לגמרי מדויק בנושא צריכת הדלק: המחוג כרגע על חצי, נסיעה עדינה ללא גדישות משולבת עירוני ובין עירוני, עד כה 180 ק"מ. מעניין לראות תוצאות בתדלוק הבא...

מתעלק לך על הפוסט אבל הייתי חייב,תצרוכת דלק בשיאה(הרצה מחוץ לעיר)

DSC00738.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, לא חוכמה... נסיעה מחוץ לעיר בלבד, בהרצה ועוד קרעת את המיכל- במצב כזה צריך להרים את הרכב לגרעפס אחרי התדלוק:lol:

זכור לך כמה ליטרים נכנסו באותו תדלוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...