Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת לחץ שמן נדלקה למשך 2 שנ' בהנעה קרה לאנטיס 2003

Alonyam
שימו לב! השרשור הזה בן 4148 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים

לאנטיס 2003 מנוע 1600

בהנעה קרה בקיץ נורת לחץ השמן האדומה הייתה מהבהבת למשך שנייה וגם זה לעיתים רחוקות.

היום הנורה בהנעת בוקר נדלקה (מיד אחרי שהמנוע הניע) למשך 2 שניות ומיד כבתה. הרכב נוסע ומתנהג כרגיל ולא מתחמם.

מפלס השמן עומד על המקסימום, משתמש בשמן רויאל פרפל 10W40 חצי סינטתי.

טיפול אחרון נעשה אצל רון לפני 10K.

כל שאר הנוזלים ברמתם התקינה, לא הייתה שום התעסקות עם הרכב למעט ניקוי מצערת לפני 8K KM.

הסבירות שנגרם נזק היא נמוכה, נכון?

האם זה בטוח לנהוג ברכב?

האם אני עומד בפני בעיה עם משאבת השמן?

כשהמנוע היה חם הנורה לא נדלקה בהנעה.

בין העונים נכונה יוגרל קובץ שמאגד בצורה יפה את כל פניני החכמה של בנצי.

תודה

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאתה סתם דואג, בכל רכב שנהגתי עד היום כולל הנוכחי הנורה כבת לאחר מספר שניות. זה כי לוקח למשאבה לבנות לחץ שמן. אבל אל תטעה בין לחץ לבין שימון. זה שהנורה כבת זה ממש לא אומר שמאותו רגע השמן הגיע לכל חלקי המנוע. מחקרים הראו בוודאות שלוקח לשמן X זמן להגיע לכל המנוע ולהתחיל את מלאכת השימון כראוי. הזמן הזה תלוי בצמיגות של השמן.

אם כבר מדברים, לפעמים עדיף להשאיר את המנוע דולק למספר דקות מאשר לכבות אותו ולהתניע שוב. זאת בגלל כאשר המנוע כבוי השמן יורד בחזרה לאגן השמן תוך מספר דקות. ואז בהתנעה שוב פעם חלקי המנוע "צמאים" לשמן.

הסיבה מדוע זה שמעליי שאל אותך אם המסנן מקורי או לא היא כי ישנם מסננים שמגיעים עם שסתום אל חוזר שמוודא שהמסנן תמיד ישאר מלא בשמן לאחר הכיבוי. ככה יקח פחות זמן למשאבה ליצור לחץ שמן.

מצד שני, לא לכל מסנן יש את השסתום הזה, אני קניתי מסנן מקורי של פורד ולא ראיתי שום שסתום שכזה. המוסכניק שלי אמר שזה תלוי ביצרן. יש יצרנים שעשו כאלה שסתומים ויש כאלה שלא.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסנן שמן הוא לא מקורי, והולך להיות מוחלף לאחד כזה לכשזה יגיע לארץ הקודש בעוד מספר שבועות.

נקודה חשובה העלית לגבי כיבוי המנוע. תודה. לא הייתי מודע לכך.

פתחתי שרשור זה משום שבעבר זה לא היה קורה וכבר כשהייתי מסובב את המפתח והמנוע עדיין לא מונע הנורה כבר הייתה כבית, מה שקורה כשאני מגיע והמנוע חם.

תודה רבה לך שהגבת. דני דין תודה גם לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4148 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...