Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתיים איביזה SC ידני 1.6

orankohn
שימו לב! השרשור הזה בן 4373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל הכבוד על הסיכום המפורט ובכלל על שמירת הרכב במצב שכזה לאחר כשנתיים.

גם אני רכשתי בזמנו (באותו החודש שבו אתה רכשת את שלך) איביזה SC כתומה, אבל עם מנוע 1.4. לפני כשבוע החלפתי אותה בלאון חדשה. במהלך השנתיים היא גמעה אצלי 48,000 קילומטרים ושירתה אותי נאמנה (כמובן שגם נשמרה היטב). כל הטיפולים בוצעו במוסך המורשה.

רק דבר אחד הטריד אותי (ואולי גם נתן לי זרז לבצע החלפה של הרכב לפני כשבועיים, ממש סמוך לתום האחריות) - משאבת המים הוחלפה כחודש וחצי לפני תום האחריות. לא יודע מה הסיבה, אולי זה קשור למספר הרב של הקילומטרים שעברתי בשנתיים, אבל התחלתי לחשוש שאני נכנס למן סחרור של תיקונים החל מהשנה השלישית.

אגב, קיבלתי הרגשה (ויכול להיות שאני טועה, אבל כך לפחות חשתי) שהמוסך המרכזי רצה לדפוק אותי, כאשר הודיעו לי שיש צורך בהחלפת משאבת המים. ההרגשה התקבלה עקב כך שראיתי מן 'שמחה' ו'להט' במעמד ההודעה שנתנו לי, ובאותה נשימה ראיתי איך השמחה והלהט יורדים כאשר אמרתי להם "סבבה, אז תחליפו, יש אחריות". שוב, יכול להיות שההרגשה מוטעית, אבל כך חשתי באותו הרגע.

בכל אופן, שמור על הבייבי, היא נראית מהממת. למרות שעבר רק שבוע, ולמרות המעבר ללאון גודשת, אני כל כך מתגעגע אליה.

Kia Niro, 1.6 (141), Hybrid Crossover, Rich Espresso, 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

איזה צירוף מקרים , בעקבות המבצע האטקרטיבי על ליאון 1.8 TSI ב - 119,990 עלתה לי המחשבה להחליף את הכתומה

בליאון האמורה.

אם תוכל - אנא ספר , כיצד החלפת את האיביזה SC הכתומה - בטרייד אין או מכרת בפרטי ?

אם בטרייד - האם תוכל לפרט אם כדאי, ואם בפרטי - ידוע שיש הרבה איביזות למכירה - האם היה קשה למכור , האם קבלת תמורה

ראויה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי orankohn,

עשיתי עסקת טרייד אין, זה היה ממש ספונטני. ניגשתי סתם לסוכנות כדי לברר לגבי מחיר לידנית. חשבתי לעצמי, בטח אפשר להוציא מחיר טוב עכשיו על ידנית, גם בגלל המבצע של האוטומט DSG וגם בגלל שהדגם בסוף חייו. אבל אמרתי לעצמי שגם אם אקבל מחיר טוב, אחכה כבר לדגם החדש. בסופו של דבר קיבלתי מחיר טוב, אפילו טוב מאוד, והיה קשה לי לסרב לו. זו גם הייתה מן הגשמת חלום (מלכתחילה רציתי לאון, אבל התקציב הרשה איביזה).

לגבי פרטי העסקה עצמה, בהודעה פרטית. :wink:

Kia Niro, 1.6 (141), Hybrid Crossover, Rich Espresso, 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Yondalar, אין בעיה לממש אחריות במוסך המכונית..

אני עשיתי זאת עבור חדירת מים לאחד הפנסים, שהוחלף במסגרת אחריות

תן לי לנחש שזה היה הפנס הראשי השמאלי ( כלומר בצד של הנהג)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיקור, מה לגבי חווית הנהיגה?[ולהשלמת התמונה- ביחס לאיזה רכב קודם]

לגבי הצבע, אכן יפה, מדוע צבע של איביזה הוא רגיש והאם כך גם בליאון? תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[פנדוב - לשאלותיך - מהסוף להתחלה.

סיאט מציעה שלושה קטגוריות צבע : רגיל לא מטאלי , מטאלי , CUSTOM PALATTE .

http://carconfigurator.seat.com/seat-cc/main-seat-006-en.view?msk=1#

בלי קשר לדגם - איביזה או ליאון - הרגיל והמטאלי אינם בעייתיים ומקבילים לכל רכב . הקטגורייה השלישית - שאליה משתייך הכתום

הנקרה ORANGE LUMINA - הינו יחסית עדין מבחינה זו שמכת דלת רגילה מרכב מקביל מותירה בקלות סימן וקילוף שכבת צבע

חיצוני, באופן פגיע יותר מסוגי הצביעה האחרים.

חוויית נהיגה :

האיביזה 1.6 SC ידני בעלת 105 כ"ס , מה שנשמע לא חזק במיוחד, אבל המנוע בשילוב הגיר מאוד גמיש. סחיבה מצויינת מסל"ד

נמוך והחל מ - 3,500 סל"ד דחף מרשים עם תאוצות יפות. נתון ה 0-100 קמ"ש 10.4 שנ'.

למנוע רעש נוכח שאינו מציק וכמעט בסגנון ספורטיבי .

התיבה - ידית ומצמד - מדוייקים ויעילים ומתאימים היטב למנוע.

אחיזה ויציבות ברמה גבוהה , בין השאר תודות למתלים/בולמים ספורטיביים למחצה השונים לדגם הקופה 3 דלתות מלדגם 5

הדלתות. הצמיגים הסטנדרטיים במידה 215/45/16 תורמים לאחיזה הגבוהה. ה ESP נכנס לפעולה רק במצבי קיצון.

חסרון די מהותי - עקב המתלים הסמי ספורטיביים והצמיגים בחתך נמוך הרכב לוקה בנוחות הנסיעה. בכביש משובש או על בורות/

מהמורות/ באמפים הרכב מקפץ וחובט.

לחיוב יש לציין את איכות הבנייה והחומרים הגבוהה - גם אחרי שנתיים שום קרקושים / רעידות/ זמזומים.

בסה"כ - חווית נהיגה כיפית , ספורטיבית למחצה לנהגים שאינם חורכי אספלט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נהיה קצת עדינים עם המלה "ספורט" שכל קשר שלה לרכב הנ"ל מקרי בהחלט,והוא רק בשם.

אני גם בעל הרכב,ואחרי שנהגתי על רכבי ספורט באמת,אז אפשר לומר שלSC אין קשר לנושא,אחיזה נחמדה יותר מהממוצע בקטגוריה,בזה זה מסתכם.

הגה ממש גרוע במונחים של רכב מהנה לנהיגה,אבל זה לא פוסל אותו מלהיות מצויין לשימוש יום יומי רגיל,וכל שאר המחמאות שנאמרו עליו נכונות לגמרי,וכמובן שהוא נראה מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, דווקא אחורי ימני :)

למה, יש משהו מיוחד בפנס הראשי?

אני מכיר כבר 4 איביזיות שאחרי שטיפה הפנס הראשי שלהן מתמלא מים ואדים.

הוחלף באחריות למי ששם לב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר כבר 4 איביזיות שאחרי שטיפה הפנס הראשי שלהן מתמלא מים ואדים.

הוחלף באחריות למי ששם לב.

גם לי זה קורה , יש משהו לעשות עם זה למי שבלי אחריות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה קצת מוזרה.

הרכב אומנם בן שנתיים אבל עשה קילומטראז' שאנשים עושים בחצי שנה, לכן אי אפשר להתייחס אליו כרכב בן שנתיים.

הטיפולים יקרים! פשוט לא יאומן.

אני גם לא מבין איך אפשר לקרוא לרכב שעבר 13K ק"מ רכב אמין? נזכיר גם שבתקופה הזאת הוא הגיע מהחברה עם רכיב תקול, והייתה לו תקלה במצבר שהצריכה הגעה נוספת למוסך מצד אחד לא ממש מעיד על אמינות מצד שני לא ממש מעיד על רכב לא אמין.

מה שבטוח שאי אפשר לקרוא לרכב כזה במצב כזה חדש רכב אמין רק ימים יגידו

להשוואה ברשותנו פיאט פונטו איבו, הרכב בן שנה וחצי עם 68 אלף קילומטרים, שום תקלה בתקופה הזאת(טפו טפו טפו), זה רכב שאפשר להגיד שמציג אמינות.

למרות הק"מ שהרכב שלנו עבר הוא נכנס ל-2 טיפולים בלבד(טיפול פעם ב30K), ועלותם הייתה נמוכה יותר משל הרכב שלכם שגמע פחות מרבע מהק"מ שלנו.

הרכב נראה יפה מאוד, אין ספק שאתם שומרים עליו, אבל מחירי הטיפולים יקרים ויש אלטרנטיבות לא פחות טובות עם עלויות שפויות יותר.

לגבי האמינות כשהרכב יגיע לק"מ קצת גבוה נוכל לקבל חוות דעת לגבי אמינותו

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מטפל במוסכים מורשי יבואן בלבד? אם כן תנסה לראות אם יצליחו להפעיל אחריות של רצון טוב.

בכל מקרה לא יודע מתי התופעה התחילה לך אבל חבל שלא ביצעת את זה במסגרת האחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...