Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוסילוסקופ DSO201 ומה אפשר לעשות איתו - בלוג אוסי

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 4455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ממה שקראתי על הסקופ הקושחה המקורית שלו כולל גרסה 2.5 האחרונה על הפנים.

יש גרסאות שאנשים פרטיים כתבו והן הרבה יותר מוצלחות.

אז כן...שקול לעדכן קושחה

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה יגיע, זה בהחלט יקרה אבל קודם כל אני אתנסה על בסיס הקיים.

אני חושב שבשביל התחלה זה יהיה מספיק טוב.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרסא 2.5 באמת נוראית. תחילה היה לי 1.6 אאל"ט ושדרגתי ל2.5 תוך דקה כבר מחקתי אותו. נוראי ביותר.

לגבי זיהוי קליפינג זה דיי מדוייק לדעתי, לא עשיתי השוואה מול סקופ אנולוגי טוב כי אין לי גישה לאחד, אבל את הקו הישר הכי קטן הצלחתי לזהות על הגל. גם עיוותים ראיתי עוד לפני קליפינג. אפשר להגדיל את הגל בהקטנת טווח המדידה מה שמאפשר לראות את חלקו העליון של הגל בבירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיוויד

אתה מכיר איזה קובץ "טוב" שאפשר להוריד עם קליפינג לצורכי בדיקות?

לא איכפת לי אפילו אם זו תהיה הקלטה של אבי ביטר :-P

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי

תמיד טוב ללמוד על הקליפינג מאות סינוס נקי. הסיבה היא שבד"כ שמוזיקה או ברעש לבן יהיה מאוד קשה לזהות קליפינג. תבנית התדרים שהצגת למעלה היא בהחלט סבירה ותקינה. עוד יותר גרוע זה שבמוזיקה "אמיתית" משתמשים בהרבה אפקטים של קטימת האות. גיטרה בדיסטורשן או באוברדרייב - קליפינג, צלילים מסויימים של סינטסייזר - גם קליפינג

ולגבי המאמרים - אל תדאג, אם אני אמצא משהו מעניין, אני לא אתבייש לשלוח לך:-)

Skoda Van+ '98 -> Citroen Berlingo '00 -> Citroen ZX '93 -> Suzuki Swift '91 -> Suzuki Jimny '09-> Daihatsu Terios '11

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי אתמול על קצת PDFים וחומר הדרכה לגבי שדרוג תוכנה אבל אני באמת, לא רואה את הצורך בזה כרגע.

הDSO בגרסא הנוכחית שלו מספיק לי בכדי להתחיל לעשות כמה ניסויים התחלתיים שאני רוצה לבדוק.

יקח קצת זמן לעדכון הבא - יש הרבה דברים לעשות השבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום הצעצועים הסינים המעפנים אתה יכול לקנות באיביי סקופ ישן של פאר התעשיה האמריקאית כמו טקטרוניקס 465 ב 110$

(2200$ עלה חדש) עם חומר הדרכה משובח כתוב וגם בסרטונים בצינור

tek465b.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרוקסימה - לך תשלם משלוח על זה, תשלם מכס, תתבאס על המחיר, אחרי זה לך תשבור את הראש בלהביא כבל מאריך עד לאוטו שלך או למפגש.

התגובה שלך הייתה טיפה חסרת טקט לדעתי, ולא חשבת לעמוק בכלל כשרשמת את התגובה הזאת.

הצעצוע הסיני המעפן הזה קטן, זול, נכנס לי לכיס ונמצא איתי בכל מפגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מכניס דבר כזה הביתה אשתי עושה לי ניתוח פלסטי עם מחבט בייבסול

:-)

נתחיל בקטן - נראה מה הלאה :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי ,

יופי שהעלת את הנושא אני כבר המון זמן חושב על משהו כזה :)

ראיתי כמה סרטונים ביו-טיוב על המכשיר.

בהשוואה לסקופ נורמלי רואים עיוות די גדול של צורת הגל.

קשה לי להאמין שאפשר למדוד באופן מקצועי עם המכשיר הזה עיוות אות.

בכל מקרה מכשיר מגניב, אולי אני ארכוש אחד לעצמי סתם בשביל הכיף. יש לי סקופ גדול וישן של 40M שני ערוצים, נראה לי שהגיע העת להחליף אותו.

אפשר הסבר קטן לגבי איך לדעת אם האיכות של סקופ מסויים מספיקה לשימוש בסיסי בתחום שלנו ( אודיו לרכב ) ?

אני כבר המון זמן חושב לקנות לעצמי איזה סקופון אבל אני מחפש משהו שיעבוד דרך USB ולא כיחידה עצמאית

ראיתי את החמוד בebay ב25 דולר בערך

ViewImage.aspx?GlobalID=1004&MerchantID=11144&ImageID=1463&DisplaySize=-1&ListingID=18448

אבל הנתונים שלו לא ממש נראים מרשימים

PC connection: USB

Operating systems used: W2K, XP

Signal input: BMC connection with universal oscillograph probe

Max sampling: 8kHz x 1/ (4kHz x 2)

Voltage: 5V USB port supply

Current: 60mA

Measurable frequency: 0Hz -----3kHz

DIV array: horizontal 16DIV x vertical 10DIV

Input impedance: 1MΩ

Max voltage: 0---5V

Error of voltage measurement: ±30mV

Adjustable range of time domain: 10 mS/DIV----10800 S/DIV

Error of time measurement: ±0.01%

Capacity of data record & save: 8388608 x 2

Max time of data record & save: 93 hours

היות ואני במעבר למערכת מבוססת אנדרואיד , אני שוקל גם את הפרוייקט הזה

oscione-pcb-tooltip.png

Oscilloscope User Interface

- Continuous mode

– Max Resolution: 5[us] / division

– Min Resolution: 2[ms] / division

– 30 frames per second

- Single Shot mode

– Max Resolution: 625[ns] / division

– Min Resolution: 1.875[us]

- Two Channel Display

- Trigger

– adjustable using the mouse or a touch screen

– edge rising/falling, source channel 1 / channel 2

- Source Selection (USB, Audio, Generator)

- Hardware I/O (Gain control, Trigger control)

two separate channels

designed for 10x oscilloscope probes

AC/DC coupling

8 Bit analogue-to-digital conversion

continuous sampling at a frequency of 6Mhz

maximum sampling frequency of 48Mhz

hardware trigger detection for single-shot mode

Adjustable gain with 5 discrete values

Analogue Bandwidth (3dB): minimum 3.3Mhz (depending on gain, see hardware specification [8])

Maximum Input Voltage: 16V

5kHz square wave output for probe compensation

USB-powered

power consumption: 1W (see hardware specification [8])

זה נראה כבר משהו יותר רציני ולפי המחירון שלהם הפרוייקט יסתכם ב350 ש"ח בערך ( נגיד 400 כולל משלוחים ושטויות :) )

אבל זה גם מצריך יותר עבודה

ופה אני חוזר לשאלה המקורית - איזה מפרט "מספיק" לבדיקות בסיסיות של קליפינג וכו'?

HeadUnit : Car-Pc | Processor : JBL MS-8 | Front Stage : Woofer - Mpyre 65M , Mid - Dayton RS100-4 , Tweeter - Tang-Band Ceramic 25-1719S | Subwoofer : Hertz HX250D | Amplifiers : A/D/S PQ10 , Hifonics Olympus XI , SPL AB03445 | Wiring : KnuKonceptz , Sommer , Neutrik |

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופיר

:-)

אתה משוגע לגמרי אבל בדיוק זה מה שאני אוהב אצלך :-P:-P:-P

עשיתי כמה נסיונות עכשיו אבל אחד מהם היה כל כך פשוט, כל כך יעיל ובמקביל גרם להבין משהו כל כך חשוב... שאני הולך לפתוח על זה שרשיר נפרד.

לגבי מה שאתה רשמת - אין לי מושג מה לעשות עם המידע הזה :oops: אני מניח שאולי חברי פורום יותר מומחים ממני בתחום הזה יוכלו לעזור.

אבל אני אומר לך דבר כזה - מעבר לכוון גיין ולבדוק שהHU והמגברים שלך מעבירים את הסיגנל כמו שהוא עד הרמקול ואני בכוונה מדגיש עד הרמקול - אין לך מה לעשות יותר עם סקופ אחרי זה, כל השאר זה RTA, בנושא שאני הולך לפתוח אתה תבין למה אני רושם את זה.

-------------- מה הניסויים שעשיתי?

לקחתי סליל. 1 מיליהנרי - חותך ב6300 הרץ ב4 אוהם בסלופ 6

לקחתי קבל 500MFD - חותך ב80 הרץ ב4 אוהם בסלופ 6

לקחתי LPAD שבניתי להנחתה של 1.5 דציבל ב 4 אוהם

הרמקול אמנם 8 אוהם (וחשוב לקחת את זה בחשבון)

ומה שראיתי לבינתיים זה שסלופ 6 הוא סלופ כל כך מתון שהוא כמעט חסר השפעה, למען האמת, טוויטרים זה אפילו מסוכן בעיניי לשימוש בסלופ כזה בלי LPAD.

בקבל - נקודת החיתוך אמנם לא טיילה (כי בדקתי בעזרת טונים בודדים - התנגדות הרמקול יציבה) אבל יחד אם זאת בכדי לגרום לקבל לעבוד בנקודת החיתוך שלו - הייתי צריך לקחת LPAD ולגרום לקבל לראות התנגדות שמתאימה ל4 אוהם במקום את הרמקול ואז באמת -

בתדר 80 הרץ בהספק של 50 דציבל לפי הסקופ, רק כאשר ירדתי לתדר 40 הרץ היתה נפילה בעוצמה בכ3 דציבל (התנגדות הרמקול 8 אוהם בזמן שהLPAD מתוכנן ל4 - ההנחתה הוכפלה מ1.5 ל3 דציבל).

עם הסליל - גם בלי הLPAD - ראיתי שינוי ניכר בהספק בין תדר 6300 רק כאשר התקרבתי לתדר 13K שזו כפולת תדר

אבל מה שהיה מצחיק זה דבר אחר לגמרי - משהו שמייד שמתי לב אליו והחלטתי לבדוק.

ועל זה - שרשיר חדש שהולך לדון ב - מהו המקור? האם ניתן לשמור על נאמנות למקור?

הולך להיות מעניין!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לא - כבר חזרנו לשידור

:-P

תחפש שרשיר חדש שנקרא - שרשיר סאונד נטו - מספר 4 :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי מה שאתה עושה פה זה לא RTA :roll: כמו שרובינו מכירים.

נא לא לבלבל את האנשים מהפוסט הראשון שלך.

אתה משתמש בו כדי לאמת את הסלופים בקרוסים הפאסיבים שלך אבל זה ממש לא משקף את הענות התדרים שתקבל ברכב מהרמקול.

חוץ מזה, אחלה מידע :mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...