Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה ספייס ורסו מול הונדה ג'אז

יניר נטל
שימו לב! השרשור הזה בן 4540 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הוריי הזמינו גם כן את הורסו ואחרי המתנה של יותר מחודש הרכב צפוי להימסר אחרי החגים.

בנסיעת מבחן הוריי מאוד התרשמו מהרכב, עניין של הגיר הרציף דווקא לא הווה כזה הבדל מתיבה אוט' 4 הילוכים שהם מורגלים אליה.

מה שכן בנסיעת מבחן הם שכחו לבדוק דבר אחד לעומק והאם הרכב מתדרד אחורה בזינוק בעלייה.

יצא לך לבדוק איך הרכב עומד בD בעלייה לא תלולה מידיי?

מדובר על גיר רציף ולא גיר רובוטי כך שהרכב לא מתדרדר אחורה בעליה יותר מכל רכב אוטו רגיל שאתה מכיר.

מספר המשתמשים המחוברים הרב ביותר אי פעם היה :-D1963 1/4/08 ב- 17:54.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה רק GLI ??

ושאלה נוספת - כתבת שהמנוע הפתיע אותך לטובה, אודה לקצת פירוט.

את הדגם הבסיסי לא הייתי קונה משתי סיבות. האבזור הנוסף שמגיע בגרסה המאובזרת שווה את ההפרש ,וכשארצה למכור את הרכב בעתיד תמיד תהיה עדיפות בשוק מבחינת הביקוש לדגם המאובזר יותר וגם ההפרש הכספי בעוד כמה שנים בין הדגמים יהיה זניח.

המנוע הפתיע אותי לטובה מכיוון שעד היום הייתי נוהג ברכבים משפחתים ממוצעים מהעבודה ולא בשום דבר ספורטיבי או מסעיר (יחסית לאופנועים שהיו לי ,שזה כבר סיפור אחר) ובהחלט המנוע מספיק לרכב ולמשקלו ואפילו הפתיע אותי יותר בנסיעות בינעירוניות כששיוט במהירות 140 קמ"ש נעשית בצורה די נינוחה ( כמובן בייחס לקטגוריה ) ואפילו נשאר מספיק כח לעקיפות אם צריך.

בקיצור בשורה התחתונה אני ממליץ בחום על הרכב ומאד נהנה ממנו.

מספר המשתמשים המחוברים הרב ביותר אי פעם היה :-D1963 1/4/08 ב- 17:54.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספייס ורסו אכן מרווח מאוד מבפנים, ישיבה גבוהה ונוחה. לי באופן אישי היה נוח וכיף לנהוג באוטו (כמה שאפשר להבחין ב פחות מחצי שעה).

בכביש המהיר בנסיעה מעל 100 ק"מ הרגשתי שהאוטו די מתאמץ ובתאוצה ברמזור לוקח לאוטו הרבה זמן ותמיד נשארתי מאחור. בשיחה עם הנציג שנסעתי איתו הוא אכן הודה שהאוטו אמנם מסוגל לבצע את הנסיעות היומיות תל אביב חיפה אבל לא מיועד לכך.

ועל זה נאמר על טעם ועל ריח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקריטריונים שבהם אבחן את הרכבים הם:

1. צריכת דלק

2. אמינות (אמנם שני הדגמים די חדשים אבל שניהם מחליפים דגמים קיימים ולכן ניתן לקבל איזשהו מושג לא?)

3. שמירת ערך - ואני לא מבקש פה נבואות אלא הסטוריה של ג'אז מול יאריס?

4. הנאה מהנהיגה (או חוסר הנאה מינימאלי)

5. בטיחות וסימני שאלה.. (רכבים חדשים כמו ג'אז היברידי וספייס ורסו תמיד כוללים בתוכם גם סיכון של דגם לא מוצלח)

אודה להתייחסותכם ולכל עזרה נוספת בנושא.

כמי שנסע על שתי המכוניות (ג'אז היברידית) אני יכול להגיד שבכל הסעיפים הן דיי דומות. שתיהן חסכוניות מאוד ועל האמינות אני לא חושב שיש מה להוסיף כך גם לגבי שמירת הערך (עם סימן שאלה לגרסה ההיברידית). הנאה מנהיגה בתחום הדינמי אין בשתייהן, למרות שלטויוטה התנהגות כביש טובה יותר, בעיקר כי לג'אז ההיברידית יש סוללות מאחור וזה מורגש.

אישית, יותר אהבתי את הג'אז מכמה סיבות. האבזור שלה טוב יותר והיא מרגישה הרבה יותר מודרנית למרות שאיכות חומרי הדיפון בטויוטה טובה יותר אבל לוח המחוונים מיושן והאבזור לא נוח לשימוש ולא מרגיש איכותי ביד כמו בג'אז. גם בתחום הפרקטי וחיי היום יום הג'אז מתוכננת טוב יותר, כמו קיפול המושבים הפנימי בספסל האחורי, או שפע של תאי אחסון ומחזיקי כוסות אשר נוחים לשימוש וגישה. תא הנוסעים מרגיש אווירירי ונעים יותר לשהיה בג'אז ועבורי לפחות, מה שהכריע את כף המזאניים היו אלו המושבים של הג'אז שהם מהנוחים ביותר שפגשתי בקטגוריה בוודאי לעומת אלו של הורסו שהם לא נוחים במיוחד לנסיעות ארוכות.

אבל שוב, הרוב זו תחושה סובייקטיבית (למעט המושבים אולי) וזה משהו שתרגיש בנסיעת מבחן. שתי מכוניות מוצלחות למדי ומה שיכריע זו התחושה האישית וכמובן המחיר הסופי על הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי נסיעות מבחן על הטויוטה ורסו ספייס ועל ההונדה ג'אז האוטומטית הרגילה (לא היברידית).

מאד לא אהבתי את הרעש החזק של המנוע\תיבת ההילוכים בטויוטה - זה גורם לתחושתי לנסיעה לא נעימה והרגשה קצת זולה. גם העיצוב של הרכב לא מדהים בעיניי (הג'אז החדשה יותר יפה) אבל זה עניין של טעם אני מניח. כמו כן המיקום הגבוה של תיבת ההילוכים מוזר קצת וצריך להתרגל. כן אהבתי בטויוטה את התנהגות הכביש, נוחות פנים הרכב והשימושיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המידע הרב והדעות שהושמעו,

לאחר נסיעת מבחן על שתי המכוניות הנ"ל ניתן לסכם מבחינתי כי הג'אז ההיברידית מסתמנת בהחלט כרכישה מוצלחת יותר,

האוטו נוסע יותר טוב (בשתי במכוניות גיר רציף אבל בג'אז הייתה הרגשה של יותר כח זמין), נותן יחס צריכת דלק מוצלח יותר (על הנייר הבדל של 3-4 ק"מ לליטר לטובת הג'אז) ומאובזר בצורה יפה יותר לטעמי לפחות.

החסרונות הם שתא הנוסעים מעט מצועצע (יותר מדי אורות סגולים כחולים שמשתנים לירוקים), עלות טיפולים גבוהה יותר משמעותית (כל טיפול שני הוא יקר בהיברידי) והסיכון הקטן שבמנוע החשמלי הנוסף (למרות שיש שמספרים שזה לא רק שלא סיכון אלא תורם לאמינות לאורך זמן)

הפרשי המחירים בין הדגמים נע על בערך 3000-4000 שקלים לטובת הספייס ורסו אבל אם ישנו הפרש של אפילו 10% בצריכת הדלק המחיר הזה יחזיר את עצמו תוך שנה שנתיים.

שני היבואנים סובלים ממחסור חמור בדגמים הנ"ל ומדברים על 3-4 ואף חמישה חודשי המתנה, קצת מעצבן אבל זה מה יש.

המלצות / הערות / הארות נוספות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי נסיעת מבחן על הוורסוו רעש המנוע ממש מפריע ויש הגשה שנוסעים בקטנוע ולא ברכב תחת מאמץ,

אני הייתי בודק דווקא את הג'אז האוטומטית בנזין ב 120,000 ש"ח.

ללא מצברים ומכלולים נוספים בשביל חיסכון זניח בדלק מקבלים פשטות מיכאנית וביצועים טובים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר התלבטות לא קטנה והצעה מפתה לקחת מאוטודיל את אחת הבראבו 0 ק"מ שהם מחזיקים במחיר מצחיק, הלכתי עם ההרגשה הראשונית של הג'אז ההיברידית, יש שם הרגשה של אוטו מתקדם (מנוע לא מיושן, אבזור נחמד ששדרגתי מעט)

ג'אז אוטומאטית רגילה אין לי שום כוונה לקחת מכיוון שהיא יקרה יותר, אבזור נמוך יותר וחסכון בדלק, יגיד מי שיגיד שהוא זניח אבל כשהמחירים מרקיעים בצורה קיצונית (היינו בחמישה שקלים לליטר לפני מספר מועט של שנים להזכירכם והיום ב7.6) אף אחד לא יודע להגיד מתי זה יעצור, אני לא רואה שום דבר זניח בצריכת דלק גם אם ההפרש הוא של 10-20 אחוז מדובר באלפי שקלים בשנה.

משא ומתן לא היה, הסוכן לא זז מ"מ מהמחיר, על הג'נטים הייתה הנחה זניחה, קצת מאכזב שבשוק תחרותי לא הייתה שום כוונה לרדת ולו במעט במחיר הגבוהה (יצא משהו כמו 122K הכל כולל הכל) אבל אני עדיין שלם עם הבחירה. הוזמן הרכב ויגיע איפה שהוא על אוגוסט - ספטמבר, בשל המשבר ביפאן, כמובן שגם פה, על פיצוי אין מה לדבר.

לגבי שאלת עלויות טיפולים, אינני זוכר בדיוק אילו מכלולים מוחלפים באיזה טיפול, ראיתי שמדובר בטיפול קטן כל אי זוגי וגדול כל זוגי, לא שמתי לב לטיפול מיוחד שקיים למנוע החשמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין הנושא, כי אני בדיוק נמצא בנקודה של הכותב, בין ג'אז היברידית לספייס ורסו...

עשיתי נסיעת מבחן על הג'אז, מאוד אהבתי את התחושה, הגיר הרציף חלק מאוד ושקט מאוד כל זמן שלא מדביקים את הדוושה.

יש תחושה של מומנט גבוהה, אני מניח שזה בגלל העזרה של המנוע החשמלי שעקומת המומנט שלו ישרה כמעט מסל"ד 0.

החומרים ברכב סבירים וההרגשה הכללית היא די איכותית. הכניסה לרכב נוחה יותר בטויוטה כי היא גבוהה יותר, הטויוטה מרגישה בוגרת יותר אבל מאוד מפריע לי שהשעונים והאלקטרוניקה בתוך תא הנוסעים נראית כאילו נלקחה משנות התשעים.

למי שזה מאוד חשוב לו, לג'אז יש תא מטען פחות נציל, גם בגלל הגובה שלו (עקב המצברים) וגם בטויוטה אפשר להזיז את המושבים האחוריים קדימה ואחורה, אבל בג'אז יש גם אופציה של קיפול אנכי, שמאפשר להכניס דברים עם גובה.

עוד שמתי לב בג'אז ההיברידית, שכנראה עקב הניסיון לחסוך בדלק, הרכב נמוך מאוד מקדימה וכל מדרכה תפגע בחלקי הפלסטיק.

בהונדה ההיברידית אין חיבור USB אלה רק PL רגיל, חסרון למי שרוצה לחבר את האיפון או נגן.

לגבי האספקה, אכן לשניהם צריך להמתין די הרבה זמן, בטויוטה נותנים לך להבין שזה יקח ה ר ב ה זמן, בהונדה פחות, יכול להיות שזה גישה של אנשי מכירות ויכול להיות שבהונדה אכן יש פחות בעיית זמינות.

אני אישית לא הרגשתי את עודף המשקל שיש בהונדה מאחור (מצברים), בדגם ההיברידי בניגוד לדגם הרגיל הוסיפו מוט שמתפקד כמו מוט מייצב מאחורה, שנועד בדיוק למנוע הרגשה של משקל עודף, הרגב הרגיש קליל מאוד וזריז וגם בסיבוב חד עם עודף גז, לא הרגשתי זריקות מאחור.

דווקא בהונדה אפשר קצת לקבל הנחות לעומת טויוטה שצוחקים לך בפרצוף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא ללכת לכיוון של ניסאן נוט?

חדשה מאובזרת עולה כ-114.000 ש"ח, יחד עם מנוע 1.6 ואוטומטית.

חיסרון יחידי בעיניי תיבת הילוכים אוטומטית רגילה, בעלת 4 הילוכים.

יש כזאת לאבא שלי, רק שנת 2008, רכב מאוד פונקציונאלי, לדעתי גם יפה.

בשימוש רגיל אוכל כ 1:13, בכביש מהיר אפשר להגיע גם לכיוון 1:17.

Renault Captur 2018 1.5 dCi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שגם הנוט היא אופציה טובה אבל כיוון שהרכב איתנו בערך מ-2007, אני מניח שזה סוף דרכו, ושכבר השנה או תחילת שנה הבאה, יצא דגם מחליף, אני מניח שהגיר יוחלף לרציף כמו שהם מחליפים בכל הדגמים שלהם והמנוע בטח יצמצם נפח לחסכוני יותר, כמובן גם איזה מתיחת פנים. מבעס אותי לקנות רכב בשנה האחרונה שלו, למרות שהתמורה מצויינת מול המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 4540 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...