Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נראה לי שאני אוכל בבית היום, ולומד לכתוב כותרת עיניינית

cjns
שימו לב! השרשור הזה בן 4776 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראשית, השם הוא סמיר, לא סאמר.

לגבי הכביש המדובר, אין ספק שהושקעו מאות מיליונים בצומת הנ"ל על מנת להפוך אותה למחלף, וגם בכביש עד צומת המוביל.

אבל, עם כל הכבוד לך, מי אתה או בכלל בממשלה מרשה לעצמו לקבוע לי את רמת החיים שלי ?.

הייתה לי הונדה אקורד מנוע 2.2, והסתדרתי מעולה עם צריכת הדלק שלה. עד שהתחילו בכל מיני עליות פה ושם, ועוד קיצוצים ועוד מיסים ועוד גזילות מהמשכורת.

למה אני צריך להוריד את רמת החיים שלי רק בשביל גחמותיהם של אלה שיושבים בממשלה ?. נכון שהעלייה הפעם בגלל המהומות בעולם הערבי, אבל גם ברוך השם, יש לנו חברי כנסת תותחים ואלופי עולם בלהפליץ מיסים מפה עד הודעה חדשה.

שונא גזענים !.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חבר'ה יקרים..נכון המצב קשה לכולנו.כואב. מרגישם מתוסכלים עצבים בזמן שכל ח''כ לוקח לעצמו מה שהוא רוצה.

ואנחנו תקועים באותו מקום..

לא יעזור שכל אחד יגיד כמה כואב לו וקשה לו.

צריכים עצות.!! עצות טובות,ומהר!

אני בעד הפגנה ענקית.

מה דעתכם?

:)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, השם הוא סמיר, לא סאמר.

לגבי הכביש המדובר, אין ספק שהושקעו מאות מיליונים בצומת הנ"ל על מנת להפוך אותה למחלף, וגם בכביש עד צומת המוביל.

אבל, עם כל הכבוד לך, מי אתה או בכלל בממשלה מרשה לעצמו לקבוע לי את רמת החיים שלי ?.

הייתה לי הונדה אקורד מנוע 2.2, והסתדרתי מעולה עם צריכת הדלק שלה. עד שהתחילו בכל מיני עליות פה ושם, ועוד קיצוצים ועוד מיסים ועוד גזילות מהמשכורת.

למה אני צריך להוריד את רמת החיים שלי רק בשביל גחמותיהם של אלה שיושבים בממשלה ?. נכון שהעלייה הפעם בגלל המהומות בעולם הערבי, אבל גם ברוך השם, יש לנו חברי כנסת תותחים ואלופי עולם בלהפליץ מיסים מפה עד הודעה חדשה.

1.קודם כל אני מתנצל על הטעות בביטוי השם שלך. להבא נדע זאת.

דבר שני, עם כל הכבוד לך אם הייתה לך הונדה אקורד מנוע 2.2 כמו שאתה טוען זה נשמע קצת הזוי וילדותי לבכות על הוצאות הדלק שלה. אתה לא חושב? זה כמו שיש לך חברה כוסית על ואתה מתלונן על זה שהיא שורפת כסף על בגדים, איפור וכיוצא בזה.

2.להוריד את רמת החיים שלך? על מה אתה מדבר בדיוק? כנראה שמישהו בממשלה החליט ברוב חוצפתו (אני רושם זאת בציניות) שכנראה שעדיף לקחת עוד כמה שקלים על כל ליטר בכדי לסלול כביש ברמה כזו גבוהה שכל אחד יוכל להתנייד בצורה הכי יעילה, הכי חסכונית, הכי בטוחה והכי משתלמת. כנראה שמישהו במשרד התחבורה החליט ברוב חוצפתו (שוב פעם בציניות) שעדיף להשקיע בתשתיות ולסלול כביש ברמה איכותית ככה יהיו פחות תאונות דרכים וככה יהיו פחות אבידות בחיי אדם ובנזק. לפי דעתי הצורה שמע"צ והמדינה הרחיבו ושיפרו את תשתית הכבישים באזור רק ראוייה לשבחים. מדובר באחד הכבישים האיכותיים שיש. ממש תענוג לקחת את הכביש מצומת אחיהוד דרך טמרה, צומת סומך ועד לצומת יגור. אני מאוד נהנה בכביש הזה כשאני נוסע שם.

3. נכון מאוד, לא חסר אוכלי חינם בכנסת ואנשים בתפקידים מיותרים. על זה אני לא חולק עלייך. יש לטפל בבעיה הזו. אבל בלי עין הרע לא חסר עוד גורמים. רוצה דוגמאות? בבקשה, בטל לגמרי את קיצבאות הילדים. ילד ראשון אני מבין. אין כזה דבר לעשות ילדים אם אין להורים לשלם עבורם. אני מכיר אנשים משכילים שלמדו 10 שנים מהחיים שלהם לתארים. אם הם יכולים לגדל מבחינה כספית רק שני ילדים אין שום סיבה שבעולם שאנשים יולידו 4, 5 ויותר ילדים והמדינה תממן אותם. אין למישהו יכולת לשלם? שלא יעשה יותר מילד אחד. חד וחלק. ישנם עוד קיצבאות חינם שצריך לבטל. בטל אותם גם כן.

4. קח כל מדינה מתקדמת בעולם ותראה לי מדינה אחת שבה הדלק יותר זול מישראל. אירן, עירק, ערב הסעודית, כווית, קטאר, אפריקה לא נחשבות למדינות מתקדמות. צר לי אם מישהו נפגע מזה. אז יופי, הדלק באירן עולה 50 אגורות לליטר, אני גם בטוח שאיכות החיים והכבישים שם הם איכותית כמו בישראל. דרך אגב, יש כמה אנשים שאני מכיר ממצרים. אז הבנזין שם זול. אבל אתה ממש לא רוצה לדעת כמה עולה שם טויטה קורולה מסכנה בת 10 שנים ויותר. אתה תהייה המום מהמחיר.

5. אתה מדבר איתי על גזילות מהמשכורת? אני חייתי בחו"ל קרוב ל10 שנים. אם אני אראה לך איך טחנו אותי במיסים אתה תהייה שמח עד השמיים שאתה חי בישראל.

6. בוא ונשכח לרגע את כל אוכלי החינם ומוצצי הקיצבאות למינהם. בתור אדם שהיה לו או שעדיין יש לו הונדה אקורד עם מנוע ספורטיבי 2.2 הרשה לי לשאול אותך. מה היית יותר מעדיף? לשלם פרוטות על הדלק אבל לנהוג בכבישים חרא? או לשלם יותר על הדלק וליהנות מכבישים איכותיים שתוכל להינות מהרכב שלך ומחווית הנהיגה בצורה הכי טובה שיש?

7. אמרתי את זה פעם אחת ואומר זאת שוב. לא איכפת לי כל כך כמה גובים על הדלק בישראל כמו שאיכפת לי לאן הכסף שנגבה נשפך ומתבזבז. אם גובים 8 שקלים לליטר ויהיו לנו מערכת חינוך, בריאות, ביטחון ובכלל איכות החיים תעלה עוד יותר אז דהיינו.

לא ככה?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר, לפי דעתי מן הראוי שאנשים שכל הזמן מתלוננים עד כמה החיים טובים יותר במדינה אחרת יהיו בעלי נסיון של מחייה כמה שנים טובות במדינה אחרת.

זה ממש לא פייר ולא חכם שתייר שטס לאמריקה ורואה שגובים שם היום $3.60 בבמוצע ארצי על הדלק יחזור לישראל ויתחיל לבכות עד כמה החיים באמריקה הם ורודים ושהכל שם גן עדן.

אני חייתי שם 10 שנים מחיי עם כל החובות והזכויות ואני יכול לומר בוודאות שלמרות שהבנזין שם זול האזרח נטחן בצורה אחרת במיסים שלו.

דוגמה קטנה לגמרי אחרת, קחו את הטכניון בחיפה שהוא אחד מהמוסדות הטכנולוגיים המכובדים בעולם. הרשו לי להיות קיצוני ולדמיין ששכר לימוד לשנה בטכניון הוא 5 אלף דולר שהם היום מעל ל 15 אלף ש"ח. כלומר למי שיש שכל הוא מסוגל להוציא תואר של 4 שנים במחיר 20 אלף דולר.

קחו את המוסד הטכנולוגי המאוד מכובד בארה"ב שנמצא בבוסטון הלו הוא ה MIT. אם מישהו חושב ולו לרגע ששנת לימוד אחד עולה שם קרוב למה שהיא עולה בארץ הוא כנראה שחי על סמי הזייה קשים ביותר. תואר שם יעלה באזור ה 100 אלף דולר ויותר.

אז כמו שאמרתי יש פלוסים ומינוסים. אם נסתכל רק על המינוסים בארץ הזו לא נגיע רחוק כלל וכלל.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ובאירופה לימודים באוניברסיטה זולים בהרבה מהארץ אז?

תמיד יהיו מקומות גרועים מישראל, וטובים מישראל.

1.

7. אמרתי את זה פעם אחת ואומר זאת שוב. לא איכפת לי כל כך כמה גובים על הדלק בישראל כמו שאיכפת לי לאן הכסף שנגבה נשפך ומתבזבז. אם גובים 8 שקלים לליטר ויהיו לנו מערכת חינוך, בריאות, ביטחון ובכלל איכות החיים תעלה עוד יותר אז דהיינו.

לא ככה?

אין שיפור משמעותי במערכת החינוך, הבריאות והביטחון עד כמה שאני יודע. במיוחד בחינוך.

כשאנשים נאלצים לוותר על רכב בגלל שיקולי דלק איכות החיים שלהם יורדת כי הם צריכים להשתמש בתח"ץ: לקום מוקדם יותר ולחזור מאוחר יותר. להדחס ברכבת עם חיילים במעברים ומתחת לכיסאות זה איכות חיים? (אין לי תלונות כלפי החיילים חס וחלילה).

מחירי התח"ץ גם עולים בגלל מחיר הדלק.

בסופו של דבר, כמו שאמרת, אכפת לאן הכסף נשפך. כנראה שמי ששופך אותו צריך להתחלף וכמה שיותר מהר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר, לפי דעתי מן הראוי שאנשים שכל הזמן מתלוננים עד כמה החיים טובים יותר במדינה אחרת יהיו בעלי נסיון של מחייה כמה שנים טובות במדינה אחרת.

זה ממש לא פייר ולא חכם שתייר שטס לאמריקה ורואה שגובים שם היום $3.60 בבמוצע ארצי על הדלק יחזור לישראל ויתחיל לבכות עד כמה החיים באמריקה הם ורודים ושהכל שם גן עדן.

אני חייתי שם 10 שנים מחיי עם כל החובות והזכויות ואני יכול לומר בוודאות שלמרות שהבנזין שם זול האזרח נטחן בצורה אחרת במיסים שלו.

דוגמה קטנה לגמרי אחרת, קחו את הטכניון בחיפה שהוא אחד מהמוסדות הטכנולוגיים המכובדים בעולם. הרשו לי להיות קיצוני ולדמיין ששכר לימוד לשנה בטכניון הוא 5 אלף דולר שהם היום מעל ל 15 אלף ש"ח. כלומר למי שיש שכל הוא מסוגל להוציא תואר של 4 שנים במחיר 20 אלף דולר.

קחו את המוסד הטכנולוגי המאוד מכובד בארה"ב שנמצא בבוסטון הלו הוא ה MIT. אם מישהו חושב ולו לרגע ששנת לימוד אחד עולה שם קרוב למה שהיא עולה בארץ הוא כנראה שחי על סמי הזייה קשים ביותר. תואר שם יעלה באזור ה 100 אלף דולר ויותר.

אז כמו שאמרתי יש פלוסים ומינוסים. אם נסתכל רק על המינוסים בארץ הזו לא נגיע רחוק כלל וכלל.

MIT זה אונברסיטה פרטית לעומת הטכניון שהוא בבעלות המדינה,

ככה שאין פה מה להשוואות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, עליית הדלק, עליית מחירי מוצרים בסיסיים, הטלת מסים שונים ומופרכים וחלוקה לא מבוקרת של תקציבים ומיסים, כל זה בסופו של דבר מוביל לאזרח הממוצע לוותר על אחזקת רכב, וזו ירידה ברמת החיים.

כמו שאמרתי מקודם, עד תחילת 2011, לא הייתה לי שום בעיה עם הדלק, ועם אחזקת הרכב. כי מה שהרווחתי, הספיק לי בשביל לנהל תקציב חודשי תקין בלי להיכנס למינוסים מיותרים. אבל עליית מחירי הדלק, שגרמה לעוד עליות ועוד עליות, הפכה את המצב לקשה יותר.

אנחנו סופגים מיסים מטורפים, ישירים ועקיפים שגורמים למצב להתדרדר עוד ועוד. במשכורת של 5K נטו היום אי אפשר בכלל לנהל בית בצורה תקינה.

נכון שאני צעיר עדיין ואין לי משפחה משלי, אבל אני כן משתתף בהוצאות של הבית, אני צריך לחסוך לעתיד שלי וללימודים שיתחילו בקרוב. אני צריך מדי פעם לשבור את השגרה ולצאת להתאוורר בשביל לא להישבר תחת הלחץ היום יומי של החיים.

כל זה עולה כסף. והרבה.

הכביש שנתת דוגמא, הוא טוב ויפה, ויתרום יפה מאוד לתנועה באיזור, במיוחד שהם עובדים שם על ביטול כל הרמזורים בכביש הזה. אבל עדיין, זה לא מספיק.

צריך שיהיה פה שינוי מהותי. צריכה חלוקה אחרת של תקציב המדינה.

קצבת ילדים? לא צריך. זה רק מעודד את הציבור להפוך למפעל ילדים.

הבטחת הכנסה?. יש צורך להחמיר עם הקריטריונים לזכאות לקצבה הזאת.

תאמין לי שיש הרבה על מה להלין במדינה המנוהלת ע"י קומץ של בעלי הון, באמצעות בובות החוטים שיושבים בכנסת.

שונא גזענים !.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

MIT זה אונברסיטה פרטית לעומת הטכניון שהוא בבעלות המדינה,

ככה שאין פה מה להשוואות...

לא יודע אם זה נכון או לא. נניח שאתה צודק ואני טועה. אם זה באמת ככה אז תסתכל על זה שהמדינה מעניקה הזדמנות למי שיש את היכולת השכלית ללמוד שם. אבל למה ללכת רחוק. קח כל אונברסיטה בארץ. שכר הלימוד שסטודנט בישראל צריך לשלם הוא זעום לעומת שכר לימוד שסטודנט אמריקאי צריך לשלם. מישהו רשם כאן שהלימודים באירופה הם יותר זולים מהארץ. נו מה הפלא? אבל מחיר הדלק הוא גם גבוה ממחיר הדלק בישראל. חוץ מזה זה יהיה מאוד טיפשי להשוות את איכות החיים של צרפת למשל שמונה קרוב ל 65 מיליון תושבים לבין ישראל שמכילה בקושי 7 מיליון תושבים שמתוך ה 7 מיליון חלק ניכר לא משלמים בכלל מיסים או שמלמים מיסים זעומים.

ודרך אגב, עם כבר מדברים על איכות חיים, אז האיכות חיים של אזרח ישראלי קרובה מאוד לאיכות החיים של אזרח צרפתי. כמה שזה נשמע הזוי ובלתי נתפס לקליטה.

קח כל מדינה שמוכרת נפט בעולם. קח את ערב הסעודית שהיא מפוצצת בכסף ממכירת נפט. תתפלא אולי לשמוע שאיכות החיים של אזרח ישראי גבוהה מאוד ביחס לאיכות החיים של אזרח סעודי. ישראל עוקפת את ערב הסעודית או כל מדינה אחרת בעולם שמוכרת נפט מבחינת איכות החיים שהיא נגזרת של השקעה בחינוך, בבריאות, תעשייה, תחולת חיים וכיוצא בזה.

איך אתה מסביר את זה בדיוק?

הדרך היא אכן ארוכה, אבל אף מדינה במזרח התיכון לא התפתחה כמו ישראל ב 62 השנים האחרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
מישהו רשם כאן שהלימודים באירופה הם יותר זולים מהארץ. נו מה הפלא?

אם תקרא את התגובה שלך ואחריה את שלי תבין את ההקשר.

ודרך אגב, עם כבר מדברים על איכות חיים, אז האיכות חיים של אזרח ישראלי קרובה מאוד לאיכות החיים של אזרח צרפתי. כמה שזה נשמע הזוי ובלתי נתפס לקליטה.

זה לא כל כך הזוי. המצב בצרפת לא משהו בשנים האחרונות.

אתה רואה את הכסף מהמיסים שאתה משלם מנוצל כמו שצריך?

עם כמה עודף "נתקעה" המדינה ב2010? מעניין לאן הלך כל הכסף הזה...

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע cerbral, מתחיל להמאס מהדיס-אינפורמציה שאתה זורק בלי הכרה בכל פעם שיש ויכוח על נושא הדלק, נמאס מהסיפינים שלך, ובמיוחד נמאס לשמוע כמה שנים גרת בארה"ב וכמה החיים שלך לא היו וורודים שם.

העובדה בעינה נשארת והיא שרובו של מחיר הדלק מורכב ממיסים. כמעט 60% מס אנחנו משלמים.

סמיר זה רק דוגמא אחת מתוך מאות אלפי אנשים שעבורם כלי רכב אינו מותרות.

מצטער אבל אני חייב להיות בוטה איתך. מספיק כבר עם השקרים שלך. אולי אתה עובד עבור האוצר ובכל הזדמנות אתה חוזר שוב ושוב על אותן מנטרות שחוקות ? כי לא ברורה לי האג'נדה שלך. האוצר העלה את המיסים על הדלק בתירוץ של מס ירוק.

כמה פעמים אפשר לחזור על זה עד שתכניס את זה למוח ? מס ירוק !!! לעודד את השימוש בתחבורה ציבורית !

אין ולא היה לזה שום קשר להעשרת קופת האוצר או לפיתוח כבישים. תבדוק בהזדמנות כמה כסף באמת הולך לפיתוח כבישים מתוך כל המיסים המטורפים שאנחנו משלמים בתור נהגים בעלי רכב. לא רק מיסוי הדלק אלא הכל כולל אגרת הרדיו ההזויה. תבדוק כמה מילארדים אנחנו משלמים וכמה מתוך זה הולך \ הלך כל השנים לפיתוח כבישים ותחבורה ציבורית. תבדוק על הדרך את כל נושא ההפרטות במשק ואיך תאגידי המים לדוגמה עושקים אותנו, ולממשלה זה לא מזיז.

לא יכול להיות ששוב ושוב אתה כותב לנו כמה שקופת האוצר זקוקה לכסף שלנו ובאותה נשימה אנחנו קוראים יום יום על ביזבוז הקופה הציבורית, פעם משרד הביטחון, פעם חברי הכנסת והממשלה שמקבלים מאות מליונים ללשכות שלהם, לקשרי ציבור, לנסיעות שלהם והשד יודע מה עוד. כבר כתבתי על כך בעבר בשרשורים הרלוונטיים בעבר. אתה בוחר להתעלם ולספר לנו שוב כמה רע היה לך בארה"ב. אפשר לחשוב שאתה הישראלי היחיד שגר שם. התגובה החוזרת הזו שלך פשוט הזוייה.

חלאס!

ולכל השאר שהתעוררו, ודי מאוחר לצערי, אתם מוזמנים להצטרף למאבק על מחיר הדלק שנמשך כבר מתחילת ינואר. ללא המאבק הנ"ל, לא הינו מצליחים להוריד את מחיר הדלק ב 23 אגורות לפני כחודש והיום היינו משלמים 7.62 שקלים. זה כמובן רחוק מאוד מלהיות מספיק והמאבק נמשך.

דף הפייסבוק של מטה המאבק :

http://www.facebook.com/#!/home.php?sk=group_164708270238450&ap=1

אתר האינטרנט של מטה המאבק :

http://www.nomore.co.il/

תצטרפו ותתחילו להאבק למען זכותינו לחיות כאן בכבוד לפני שמעמד הביניים יקרוס לחלוטין ולפני שכולנו נהפוך לעבדים מודרניים בידיי הטייקונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

PILON, חבל מאוד שאתה לא מסוגל לנהל דיון בצורה תרבותית ויורד לרמה של התבאויות מגעילות. אבל מה לעשות, באותה מידה שנאלצים להתמודד עם ברברים על הכבישים בישראל לא מן הנמנע שהם גם יופיעו פה.

אתה מסוג הישראלים הבכיינים שמרמרים כל הזמן איך דופקים אותם. כמה שיסבירו להם ויביאו לפניהם דוגמאות ועדויות הם עדיין יהיו תקועים בדעה ובהשקפת העולם הצרה שלהם. לא שאני דתי או משהו כזה אבל אתה מזכיר לי בדיוק את הסיפור של בני ישראל הבכיינים לאחר שיצאו ממצריים. למרות שהעבידו אותם בפרך בתור עבדים הם היו בוכים למשה במדבר והיו מתלוננים על איך שהם מתגעגעים לקישואים, למלונים ולאבטיחים שהם אכלו במצריים.

כמו שאמרתי, זה טימטום אחד גדול ללכת בתור תייר לארץ אחרת ולחשוב שהחיים שם הם יותר טובים בלי שנאלצת לחיות שם יום אחד עם כל הזכויות והחובות כמו כולם. זה טימטום וחלמאות עוד יותר לחשוב שהחיים במקום אחר יותר טובים על סמך מה שקראת בעיתון.

אני עובד במשרד האוצר? אולי אתה איזה פקיד קטן במשרד כל שהוא בעזה שמנסה לעורר כאן הפגנות להפלת השילטון? וואלה, הכל יכול להיות. בקיצור, עד שלא תלמד להתבטא ולהביע את עצמך בצורה שבה בני אדם מתורבתים מנהלים דיון נורמאלי אני מבקש ממך בשיא הנימוס שלא תפנה אליי ותגרום לי לרדת לרמה הבזוייה שלך.

באותה מידה שלך נמאס לשמוע את הטיעונים שלי שלא כל כך רע במדינה הזו לי נשבר הז*ן מלקרוא כל הזמן איך אתה מתבכיין.

שיהיה לך שבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח כל מדינה שמוכרת נפט בעולם. קח את ערב הסעודית שהיא מפוצצת בכסף ממכירת נפט. תתפלא אולי לשמוע שאיכות החיים של אזרח ישראי גבוהה מאוד ביחס לאיכות החיים של אזרח סעודי. ישראל עוקפת את ערב הסעודית או כל מדינה אחרת בעולם שמוכרת נפט מבחינת איכות החיים שהיא נגזרת של השקעה בחינוך, בבריאות, תעשייה, תחולת חיים וכיוצא בזה.

איך אתה מסביר את זה בדיוק?

הדרך היא אכן ארוכה, אבל אף מדינה במזרח התיכון לא התפתחה כמו ישראל ב 62 השנים האחרונות.

אתה יודע למה סימנתי את המילים האלה בכחול ?, כי איך שקראתי אותן, גרמו לגיחוך קל.

השקעה בחינוך ?. בחייאת דינאק, לא פעם ולא פעמיים אנחנו שומעים ביום על אלימות כלפי מורים מצד התלמידים.

לפי מחקרים שפירסמו בYNET לפני כמה ימים, אחוז האלימות בבתי הספר הישראלים הוא הגבוה בעולם!. כמעט 65% מהתלמידים חווים אלימות בין כותלי בתי הספר.

משקיעים בתעשייה?, אולי רק כשבעל הון מחליט להשקיע את הכסף שלו ולוחץ על הממשלה לקבל הטבות ענקיות במיסים בטענה שהוא יוצר מקומות עבודה. וכל ההטבות האלה כמובן על חשבון משלם המיסים.

רמת החיים פה הרבה יותר טובה ממדינות שיש בהן נפט, כי שם , כשאתה בשלטון ובעל גישה להכל, אפשר לגנוב במליארדים ומאות מליארדים. אבל פה אנחנו אין אוצרות טבע שיכולים לגרום להכנסות גבוהות, ולמזלנו התברכנו בבעלי שליטה צנועים. הם מעדיפים לגנוב במיליונים בודדים ולא במאות מיליונים.

שונא גזענים !.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אומר שמערכת החינוך היא מושלמת ושאין תפוחים רקובים במערכת. אני לא אומר שכל מערכת החינוך לא טעונת שיפור. מה שאני יודע שבאמריקה שנחשבת למקום מחייה הרבה יותר טוב מבארץ, בכניסה לחלק מבתי הספר ישנם שומרים עם גלאי מתכות כאלה שאתה נאלץ לעבור דרכם בשדה התעופה. אז כפי שאתה רואה בעיות ואלימות בבתי ספר תמיד תמצא גם במדינות עשירות יותר אומנם לא בכל מקום אבל לא חסר. ככה גם בארץ.

דרך אגב, אני במקומך הייתי לוקח בערבון מוגבל מאוד מה שרושמים ב YNET ובכלל בעיתונות. הדבר היחידי שאמיתי בעיתון היומי בישראל זה התאריך והמחיר. כל השאר יכול להיות שקר באותה מידה שזה אמת. הכל תלוי באג'נדה של בעל העיתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד פעם השוואות לאמריקה ? פשוט בדיחה...

מאו אלפי עובדי קבלן שבקושי מצליחים לעבור את החודש, ואתה מספר לנו איזה צמחיה נהדרת המשק חווה.

מתי תעשה כבר השוואות לשבדיה למשל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4776 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...