Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפים לצילום בתנאי תאורה ירודה.

edan82
שימו לב! השרשור הזה בן 5117 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כלל וכלל לא הערת מומחה, אלא סתם מתוך הסתכלות, בתמונה הראשונה הקומפוזיציה הייתה יותר מוצלחת לדעתי אם כל ההשתקפות של הפרארי היה בפריים.

בתמונה הרביעית , אם ניסית ליצור מצב ששני הרכבים בפוקוס (נראה ככה), אתה צריך יותר עומק שדה, כלומר לסגור צמצם (F יותר גבוה).

נראה שקנית מצלמה שתענוג לעבוד וללמוד איתה, תתחדש :)

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

היי טל,

תודה על ההערות.

לגבי התמונה הראשונה אני בהחלט מסכים איתך שהקומפוזיציה היתה יכולה להיות מוצלחת יותר אם ההשתקפות היתה נכנסת במלואה לפריים.

לגבי התמונה הרביעית דווקא כן רציתי שהפרארי תיהיה בפוקוס והלמבו מאחור תיהיה יותר כמו צללית,כלומר שלא תיהיה חדה אבל שכן תיהיה חדה מספיק כדי שיבינו באיזה רכב מדובר (לכן גם הדלת פתוחה בלמבו).

ושוב, תודה !

עידן

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה קטנה, כשאתה מצלם אנשים (ונשים במיוחד) אל תתבייש להתכופף כי כשאתה מצלם מלמטה למעלה זה תמיד מחמיא יותר לאדם המצולם + כך גם יהיה לך יותר קל להכניס את השמיים לפריים מבלי לחתוך את המצולם עצמו.

ועוד טיפ, במיוחד לצילומים שעשיתה בפארק, אתה צריך לשים יותר דגש על הנושא - שבמיקרה הזה זאת אישתך, כי אם הנושא יהיה יותר ברור ובולט כך לתמונה תיהיה יותר עוצמה, כשאתה מנסה לתפוס גם את אישתך וגם את הנוף (שאגב אם הייתה יורד קצת עם המצלמה הייתה מצליח להוציא את האפקט ולמרכז יותר את אשתך) שמאחור באותה המידה/החשיבות אתה מאבד מייחודיות התמונה (והמסר שלה) - קומפוזיציה נכונה תראה לך הבדל של יום ולילה בין סתם תמונה למשהו מיוחד.

וכמו שפיתגם סיני עתיק אומר: "אם אין לך משהוא חכם להגיד - תגיד פיתגם סיני עתיק אמר"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף לגבי צילום אנשים - שים לב להבדל בין 28 ל-100 מ"מ,

לאנשים שמצולמים ב-28 מ"מ, בעיקר מקרוב, יש אף גדול יותר,

ואילו ב-100 מ"מ הפנים שלהם ייראו טבעיות יותר. יש כאלה שמגזימים לגמרי

ומצלמים ממרחק עצום עם עדשת 300 מ"מ, כדי למנוע את האפקט הזה...

תאורה: האובך שמופיע שם בהונג-קונג עוזר לשמור על קונטרסט נמוך

ומונע צללים כהים מדי על הפנים, אבל מצד שני זה עלול קצת לשעמם.

תנסה לצלם במזג-אוויר בהיר יותר, כשהשמש נוטה, ותשווה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון העדשה ה"נכונה" מבחינת פרופורציות לפרוטרטים היא 135 מ"מ או 85 בDSLR לא FF.

300 מ"מ כבר מעוותת את הפרופורציות לכוון ההשטחה.

ו"שעת הזהב" לצילום היא בד"כ אחרי הצהריים, לכוון השקיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, זה הסגנון של מצלמות משנות ה 60 - כמו לייקה למשל (שהיום משתמשת בחיישנים ובפלטפורמות של פנסוניק.)

הן היו מבוססות על מנגנון בשם rangefinder שעזר למקד אפילו שלא מדובר ב SLR.

NikonSPw_with_1150.jpg

אם כבר הזכתם מצלמות RANGE FINDER אז בזמני פילים היו בעלות כמה יתרונות חשובים על DSLR, הן היו יחסית קטנות יותר בגודל (בעיקר עומק וגובה, לגבי עובי יש מגבלה מסויימת של פילים 35ממ), כימעט P&S, בעלות עצמיות שנימצאות יותר קרוב לפילים, דבר שאיפשר לעשות עצמית קומפקטית יותר ובאותו זמן איכות ללא פשרות (הרי לאומת SLR אין תיבת מראה בדרך שמגדילה את המרחק מעצמית לפילים), למשל עצמית שבצילום היא בעלת מפתח צמצם 1:1.1 שזה מדהים לעצמית 50ממ שטובות ביותר במצלמות SLR בד"כ 1:1.2 ויותר עממיות 1:1.4 (בד"כ גם למצלמות מד מרחק עצמיות בעלות מפתח צמצם קטן יותר, לרוב 50ממ זה 1:20 אבל הן מאוד קומפקטיות ועדיין חדות מאוד). בזכות יתרון של החלפת עצמיות, נתח שוק של SLR גדל לאומת מד מרחק. גם במד מרחק מהיותר טובות ומיקצועיות אפשר להחליף עצמיות (לייקה למשל), אבל הבעייה בגלל שלא רואים דרך עצמית אלא עינית נפרדת יש בעייה עם מיסגור וגודל תמונה, דבר שאילץ להשתמש בעיניות חיצוניות. לכן צלמים מיקצועיים מפורסמים, בד"כ היה להם ניקון F ולייקה בשביל צילום במיזיאונים ומקומות שעצמית 50ממ מספיקה.

בקולקצייה שלי יש מצלמת מד מרחק (העתק רוסי של לייקה IIIC), זה מדהים עד כמה היא קומפקטית יותר ועצמית שלה קטנה.

מצרף להמחשה. ד"א, למצלמת מד מרחק שלי מספר סידורי 101001 והיא שנת 63! ניקון F שברשותי היא שנת 67', כך שמצלמת מד מרחק הזאת הכי "זקנה" בקולקצייה שלי. :-P

DSCF1142.jpg

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון....

אתמול התפנתי סוף סוף לעבור על חוברת ההוראות של המצלמה,ועניין אותי במיוחד למה כפתור הפלאש שלי לא מתפקד (חשבתי שאולי הוא שמיש רק במצבים מסויימים).

לאחר שעברתי על הפונקציות גיליתי שיש בעיה והכפתור פשוט לא עובד.

ירדתי לחנות הצילום ושם הסתבר לי שהמוכר ידע שהכפתור תקול אך "שכח" לעדכן אותי בעניין,וכמובן שאין בעייה ונשלח את המצלמה לתיקון.

אני התעצבנתי על עצם כך שהוא ידע על קיום הבעיה ופשוט החליט לא לספר לי למרות ששאלתי אותו אם היא 100% תקינה.

מה שאני בא להגיד בקיצור,

ה-D3000 הלכה, במקומה הגיעה (הפעם מחנות אחרת,אחרי שהזדכתי על כל מה שקניתי בחנות ההיא) D5000 חדשה.

אני שונא ש"מערבבים" אותי לכן באותו רגע זרקתי לו את המצלמה ה"ישנה" בחנות וקיבלתי זיכוי מלא עליה ועל העדשה וכו' והלכתי לחנות השכנה ורכשתי שם את כל הציוד מחדש,אבל החלטתי להתפנק ולהשתדרג כי אני אף פעם לא קונה את אותו מוצר בדיוק פעמיים.

רשמים בקרוב.

אגב, לעדשה רכשתי שוב את העדשת קיט של ה-D90.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש קניתה מצלמה טובה, עם עדשה שאני אישית מאוד אהבתי (נותנת את התמורה למחיר)

תהינה ממנה ותיזכור: זה לא הציוד - זה הצלם שקובע את טיב התמונה :wink:

וכמו שפיתגם סיני עתיק אומר: "אם אין לך משהוא חכם להגיד - תגיד פיתגם סיני עתיק אמר"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל, הייתה לך הזדמנות טובה ללמוד איך לצלם כמו שצריך, זאת אומרת בלי פלאש...:wink:

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תדאג ידידי,אני עדיין אלמד לצלם כמו שצריך,רק שעכשיו הפלאש יהיה במרחק לחיצת כפתור.

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...