Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיווט וכבלים

Guest gonen
שימו לב! השרשור הזה בן 7419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד פעם אתה בוחש ולא מרפה בדברים בסיסיים ללא שום קשר וללא שום סיבה.

אם נחבר כל כבל כזה למכשיר שונה, כן כל אחד מהם יצטרך פיוז. אם נחבר את כל ה5 לאותו המכשיר נוכל להשתמש בפיזו אחד ויחיד שמתאים לכבל 8G ושבגךך זה הכניסה שלו יכולה להכיל את העובי הכולל של 5 הכבלים האלו שלא יעלה על עובי של כבל 8G אחד.

זה בדיוק כפי שלקחנו כבל 8G הורדנו לו את הבידוד, וחילקנו ל5 כבלים נפרדים (אף השארנו אותו מחובר לאותו הפיוז שליד המצב בקצה אחד ולאותה מכשיר בקצה השני) - על זה דיברנו ולא על דבר אחר.

מעבר לכך אין לי יותר מה לומר ואני לא מבין על מה ולמה אנו דנים בדברים כמו למה השמש עולה בבוקר.

עוד דיון מיותר ומתיש :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בוחש שום דבר, ולא בא להתווכח איתך פה, אבל מה שאתה אומר הוא לא בסדר.

אני לא מדבר על מכשירים שונים שמחוברים לכל כבל, אני מדבר על חמישה כבלי מתח קטנים שמחוברים בסופם למגבר.

ואם נשים פיוז ראשי של 25 אמפר בהתחלה (שמיועד בכללי לכבל 8 גייג'), הוא לא יגן על כל אחד מהם במקרה של קצר.

נצטרך להשים לכל אחד מהם פיוז נפרד בעל ערך קטן יותר, אין מה לעשות.

כי ה25 אמפר לא מגן על כל אחד מהם.

הרי אנחנו מתאימים פיוז בהתאם לעובי הכבל נכון? לא בהתאם למכשיר שמחובר אליו.

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאודגאי אף פעם לא נמאס לך? אז טעית, זה לא נורא וזה קורה לכולנו אבל זה לא אומר שאתה צריך לקשקש על דברים לא קשורים ולנסות לצאת מהטעויות שלך דרך הדלת האחורית.

Hybrid Audio Legatia L1PRO+L4 @ Genesis Dual Mono

Hybrid Audio Legatia L6 @ Genesis 4 Channel

AA Chaos 12 @ Sundown SAZ-1500D

Alpine 9533, H701, C701

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עופר, אתה ממש מצחיק :)

תקרא את הדברים שוב..

אני הודתי בטעות שלי ואם לא הייתי כל כך רוצה להודות בה, לא הייתי רושם

את התגובה לדברי אייל:

"לדעתי לא, אני חושב שהמפל יהיה שווה למפל כשהם כולם מאוחדים בכבל אחד. נסה לבדוק את העניין אם אתה רוצה בלינק הבא (בטח אתה מכיר אותו כבר) אולי כתוב שם בנושא ואם כתוב אחרת אשמח לשמוע :

"

והינה תגובתי בקשר לזה:

"יש תשובה, כל עוד כמות הנחושת שווה הכבלים הנפרדים יתפקדו כאילו היו מחוברים יחד תחת מבודד אחד.

הבעיה היחידה עם זה היא שצריך להשים פיוז לכל אחד בנפרד."

התגובה שלי נוגדת למה שחשבתי בהתחלה ולא היה לי בעיה לרשום את זה, אבל אולי לא שמת לב שהיא נוגדת את זה ולכן אני אכתוב בברור...

אני מודה מכל הלב שטעיתי, וסליחה שאני חי :) עכשיו זה בסדר?

אבל הויכוח הוא לא על זה...

תקרא את הדברים, לפני שאתה תוקף...

תעבור על הת'רד שוב בתקווה שתבין.

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף נמאס לי כבר מהשטויות האלו. הוא לא יגן על אף אחד מהם במקרה של קצר?? קצר זה קצר והוא לא קשור לעובי הכבל. קח כבל 8G תחתך ממנו גיד אחד ותקצר אותו, מה יקרה לפיוז? ישרף.

אותו דבר במקרה הזה, אם רק אחד מחמשת הכבלים יתקצר הפיוז הראשי שמחובר לכל הכבלים האלה משום שהם מתפקדים ככבל אחד ומחוברים לאותו הפיוז.

אנחנו מחברים פיוז על מנת להגן על הכבל מקצר ובהתאמה לזרם שיכול לעבור בעוביXאורך של אותו הכבל.

אם היינו מחברים כל כבל דק למכשיר שונה הוא היה צריך פיוז מתאים אך בגלל שאמרנו שחמשת הכבלים מחוברים יחד ומתפקדים ככבל 8G ויכולים להעביר זרם שווה לא כל אחד מהם זקוק לפיוז בנפרד.

אני כבר ממש מיואש :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל

אל תתיאש

אם אתה תתיאש מי יהיה פה בשביל כולנו ?

loadguy :

לאודגאי, היחיד שמצחיק כאן הוא אתה חבל שזה גובל בין צחוק לבכי. :evil:

Hybrid Audio Legatia L1PRO+L4 @ Genesis Dual Mono

Hybrid Audio Legatia L6 @ Genesis 4 Channel

AA Chaos 12 @ Sundown SAZ-1500D

Alpine 9533, H701, C701

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, זה הדברים שאמר לי Perry Babin מנהל האתר.

ואני מאמין שהוא צודק כי לא חסר לבן אדם נסיון.

זה מה שהוא אומר...

אין לי מה להתווכח פה עם אף אחד... תאמין לי..

בוא נסגור על זה שהוא ישים פיוז אחד על כל החמש וזהו :) אין לי בעיה

אבל לפי הדברים של פרי בבין... זה לא בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכתוב פה את השאלה שלך ואת הדברים שהוא אמר לך, כי מה שכתבת לא נכון. אז או שלך יש טעות או שלו יש טעות, אבל אלו דברים בסיסיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי אותו בפשטות:

תיארתי לו מצב בו אנחנו לוקחים כבל 8 גייג' עם 200 גידים, ומחלקים אותו לחמישה כבלים נפרדים עם 40 גידים לכל אחד, אם נקבל את אותם הביצועים של כבל 8 גייג'.

והוא ענה לי, הכבל יעבוד בדיוק אותו הדבר כל עוד יש לנו את אותה הכמות של נחושת, רק שנצטרך להוסיף פיוז 10 אמפר לכל אחד מהכבלים.

לא ציינתי שהוא מחובר למכשיר אחד.

וניראה לי שזה מסביר את הבלאגן :)

אני ישאל אותו אם זה ישנה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שואל, תציין שאתה מלפף את הקצוות שלהם יחד ומחבר אותם למכשיר אחד ככה שיבין שמדובר בכבל אחד.

תגיד לו שיסביר לך גם מה דרוש בשביל לגרום לקצר ושפיוז ישרף ואם אחר כך הוא יצטרך פסיכיאטר, תגיד לו שיצור איתי קשר :wink::?:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער להגיד לך אבל אתה טועה...

זאת שאלתי אליו:

the previous email talked about 200 strands, divided to 5 cables with 40 strands each).

If the 5 seperated wires go from the battery to trunk of the car and connected only to one device - an amplifier, do we have to put inline each of them fuse, or one fuse is enough?

Thanks again.

Alon

תשובה:

If the wires are no longer touching each other (as they would be if

they were in one insulator jacket), they have to be fused individually.

Just think what would happen if one of the 5 strands shorted to ground.

If you have a single 50 amp fuse, the 40 strands of wire would likely

catch fire before the fuse blew. It would be the same as trying to

protect an 8g wire with a 250 amp fuse.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם כן נוגעים אחד בשני מכיוון שהם מלופפים בקצה.

בכל מקרה בשביל לעשות קצר לא צריך לקצר את כל הכבל, מספיק למשל אם אתה נוגע בו עם מינוס (ולא חותך אותו לגמרי ואז נוגע). תעשה את הניסוי ותיווכח בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבל 8 גייג' צריך פיוז של 50 אמפר (ומטה).

אבל כבל של 8 גייג' שמחולק לחמישה כבלים בהתאמה שמחוברים לבית פיוז אחד של 50 אמפר לא יכולים להיות מחוברים ל 50 אמפר פיוז.

כמו ש Perry Babin כתב, התוצאה שתקבל תיהיה זהה לחיבור פיוז של 250 אמפר (פי 5) לכבל 8 גייג'.

אם אחד מהחמישה כבלים יתקצרו, הוא יספיק להישרף לפני שהפיוז הראשי ישרף.

לילה טוב לך... אני סיימתי את דברי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבל 8 גייג' צריך פיוז של 50 אמפר (ומטה).

אבל כבל של 8 גייג' שמחולק לחמישה כבלים בהתאמה שמחוברים לבית פיוז אחד של 50 אמפר לא יכולים להיות מחוברים ל 50 אמפר פיוז.

כמו ש Perry Babin כתב, התוצאה שתקבל תיהיה זהה לחיבור פיוז של 250 אמפר (פי 5) לכבל 8 גייג'.

אם אחד מהחמישה כבלים יתקצרו, הם יספיקו להישרף לפני שהפיוז הראשי ישרף.

לילה טוב לך... אני סיימתי את דברי.

אם אחד מהכבלים מתקצר, באותו הרגע הפיוז ישרף ולכן לא תהיה הולכה גם לשאר הכבלים והם יהיו מוגנים.

כמו כן מכיוון שמדובר ב5 כבלים רק מבחינה תאורטית אם נחתוך אחד מהם (לא נקצר אלא פשוט ננתק) הארבעה עדיין יוכלו לתפקד למשך כמה זמן לפני שיוכל להיגרם להם נזק שכן עדיין יש להם יכולת הולכה גבוהה.

אני שמח שסיימת את דברייך, בוא נראה אם אתה עומד בהבטחה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...