Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך תופסים טייס בכביש

atoo
שימו לב! השרשור הזה בן 5693 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עידן, תפיסת נהגים שיכורים/ עוברים באדום/ חותכים נתיבים/ קו רצוף זוהי שגרה, אתה לא שומע עליה בטלוויזיה, זה קורה תמיד, זו עבודת המשטרה, זה לא חריג.

קרא בבקשה שרשורים קודמים - בד"כ יש הבעת תמיכה מוחלטת בפעולות כאלה. אם ישנה ביקורת, היא תמיד בגלל אחת משתי סיבות:

1. המשטרה משתמשת בעבירות הללו כדי לטפול האשמות שווא על נהגים (כדי להיות הוגן, המקרים הללו נדירים למדי, אבל כל מקרה בו שוטר מנצל לרעה את סמכותו, ובגלל השיטה הדפוקה עם מח"ש אין סיכוי שיחטוף על המעילה - הוא נושא לביקורת רבה).

2. המינון של פעולות אכיפה אלה הוא נמוך מאוד באופן יחסי לחומרת העבירה ופוטנציאל התאונה שלה - תחת זאת יש העדפה ברורה (ראה עפ"י כמות הדו"חות ביחס לעבירה) של פעולות ראוותניות ו/או מכניסות כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם כדי לסבר את האוזן- אופנוע שנוסע במהירות 200 קמ"ש ומתנגש במכונית שנוסעת במהירות 100 קמ"ש, פחות או יותר שווה ערך למכונית שנוסעת 150 ומתנגשת במכונית שנוסעת 100 מבחינת הנזק שיגרם. אל תגידו שזה בלתי אפשרי. לא משנה כמה הכביש טוב וכמה הרוכב מנוסה- טעות של רגע יכולה לגרום להתנגשות כזו, ואף אחד לא יוצא מזה בחיים (בטח שלא הרוכב, סביר להניח שגם לא מי שברכב).

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח ששני הרוכבים יותר מנוסים מכל הטמבלים בניידות שנסעו אחריהם.

אני ממש לא מעוניין לקחת חלק בוויכוח הנ"ל אבל סתם עניין אותי על סמך מה אתה קובע את ההנחה הזאת?

על סמך שעורי הנהיגה הסופר יסודיים ומקצועיים לאופנוע בארץ?

על סמך סינון ובקרה קפדניים והתאמה בין רמת הרוכב לאופנוע הנרכש במגרשי וסוכנויות האופנועים בארץ?

או שאולי בגלל הקורס הרכיבה הספורטיבית שמקבל כל רוכש אופנוע?

אל תחשוב לרגע שכל מי שנמצע על איזה GSX/CBR/ZZ וקנה קסדת שויי ומעיל דיינז הוא רוכב מיומן בדיוק כמו שלא כל מי שנוהג ב STI הוא לא נהג משובח.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שיש בכלל ויכוח על מעשיהם של אותם אופנוענים.

חוכמה יתרה זה לא הקטע שלהם, אם הם מרשים לעצמם לנסוע במהירות כזו בקטע כזה, ועוד להיתפס.

מה שמעצבן הוא הטפיחה העצמית על השכם של המשטרה, התעמולה הזולה והשקעת המשאבים חסרת הפרופורציה (ועל הדרך, גם הסגנון המטומטם של מי שהכינ/ה את הכתבה, אבל נעזוב את זה עכשיו).

מתי בפעם האחרונה פרסמה משטרת ישראל סרטון בו 17 ניידות רודפות אחרי רכב שחצה צומת באור אדום תוך סיכון המשתמשים האחרים בדרך?

מתי הם פירסמו את עצמם עוצרים איזה מניאק שחתך תור של 100 מכוניות כדי חלילה לא לעמוד כמו אחד העם?

מתי ראיתם מסוק מרחף מעל כביש מהיר ומדווח על איזה דמיקולו שנוסע כבר 19 ק"מ בצד שמאל על 80, ושום דבר לא יזיז אותו משם (ועל הדרך גורם ל-800 מכוניות לעקוף אותו מימין?)?

איפה עומדים כל מכשירי המרו"ם שמסוגלים ללכוד נהגים שלא שומרים על מרחק? (רמז, חפשו ערימה מאובקת ומחלידה במחסני המשטרה, כמדומני בבית דגן).

כל עבירת מהירות גבוהה זוכה לכותרות שמנות ול-PROMOTION משומן היטב, והעבירות המסוכנות באמת זוכות להזנחה.

בעקבות זה - הציבור שעובר שטיפת מוח - נוטה להאמין שאם רק ייסע במהירות החוקית, הרי כל שאר העבירות הגסות שהוא עושה, לא יגרמו לתאונות ולא יסכנו אף אחד אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם כדי לסבר את האוזן- אופנוע שנוסע במהירות 200 קמ"ש ומתנגש במכונית שנוסעת במהירות 100 קמ"ש, פחות או יותר שווה ערך למכונית שנוסעת 150 ומתנגשת במכונית שנוסעת 100 מבחינת הנזק שיגרם. אל תגידו שזה בלתי אפשרי. לא משנה כמה הכביש טוב וכמה הרוכב מנוסה- טעות של רגע יכולה לגרום להתנגשות כזו, ואף אחד לא יוצא מזה בחיים (בטח שלא הרוכב, סביר להניח שגם לא מי שברכב).

שטויות במיץ עגבניות.

מבחינת תנע:

אופנוע שוקל 180 קילו, רוכב עוד 80 קילו, קסדה, דלק וכו' עוד 10 קילו, סה"כ אולי כ-270 קילו.

רכב משפחתי ממוצע שוקל 1250 קילו, נהג עוד 80 קילו, דלק, מטען וכו' עוד איזה 30 קילו - סה"כ 1360.

כלומר הרכב כבד פי 5. וזה בהנחה של נהג בלבד ובלי מטען רב.

המשמעות היא שהמתקף (שינוי בתנע) בתאונה של אופנוע רכב בהפרש מהירויות 100 (רכב נוסע 100, אופנוע נוסע 200) הוא דומה לתאונה בין 2 רכבים זהים כאשר הרכב הפוגע נוסע 120.

לא בדיוק דרמה. בכביש ישר לא בטוח שהרכב אפילו יאבד שליטה.

מבחינת אנרגיה זה מקביל לתאונה של 2 רכבים בהפרש של 44 קמ"ש, אבל את רוב האנרגיה יספוג האופנוע מן הסתם.

העובדה היא שאופנוע שטס במהירויות כאלו מסכן כמעט בלעדית את עצמו.

אז נכון שבעיקרון המדינה לקחה על עצמה את תפקיד הבייביסיטר של הציבור ומעוניינת למנוע מהציבור להסתכן.

ולכן כנראה שזה הגיוני לאכוף את חוקי התנועה גם על אופנועים.

אבל להפעיל מסוק משטרתי שכל שעת טיסה שלו עולה אלפי דולרים רק בדלק ובלאי, להקצות עשרות ניידות (שלא מבצעות אכיפה אחרת בגלל זה באותו זמן) ועשרות משכורות בשביל לתפוס על חם אופנוע שנוסע 190?

הזוי לגמרי.

יש מספיק עבירות חמורות שסובלות מאכיפה דלילה מדי ואפשר למצוא את העבריינים ע"י ניידת בודדת.

כל יום אני רואה מטומטמים שנוהגים עם פלאפון באוזן ועושים שטויות על הכביש.

כל סוף שבוע יש מלא שיכורים על הכביש והמשטרה רק צריכה לשים נקודת ביקורת עם מכשיר נשיפה ויהיו להם המון "לקוחות".

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מעוניין לקחת חלק בוויכוח הנ"ל אבל סתם עניין אותי על סמך מה אתה קובע את ההנחה הזאת?

על סמך שעורי הנהיגה הסופר יסודיים ומקצועיים לאופנוע בארץ?

על סמך סינון ובקרה קפדניים והתאמה בין רמת הרוכב לאופנוע הנרכש במגרשי וסוכנויות האופנועים בארץ?

או שאולי בגלל הקורס הרכיבה הספורטיבית שמקבל כל רוכש אופנוע?

אל תחשוב לרגע שכל מי שנמצע על איזה GSX/CBR/ZZ וקנה קסדת שויי ומעיל דיינז הוא רוכב מיומן בדיוק כמו שלא כל מי שנוהג ב STI הוא לא נהג משובח.

אני מבסס את ההנחה שהרוכבים הם לא שוטרים, ומי שנסע אחריהם הם שוטרים.

יש צורך לפרט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורום לא ישמש במה להשמצת עובדי ציבור על בסיס שנאה נטו.

אם יש לך טענות למשטרת ישראל, אתה מוזמן לשטוח אותן אבל ההודעה שלך לא מקובלת לחלוטין עלי!

אפשר לחשוב, כל רוכבי האופנוע בארץ עם טואר שני בפיזיקה גרעינית.

תאר לך אם הייתי כמוך מה הייתי אומר על נהגי עונדה :x

תאר לך אם הייתי כמוך מה הייתי אומר על רוסים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבסס את ההנחה שהרוכבים הם לא שוטרים, ומי שנסע אחריהם הם שוטרים.

יש צורך לפרט?

פה אתה דווקא קצת טועה. לפי הסרטון מי שנסע אחרי הטייסים הם דווקא אופנוענים של מתנ"א, וממספר לא קטן של מפגשים איתם אני יכול לומר לך שהשליטה שלהם באופנוע היא בהחלט מרשימה. חלקם הגדול עובר קורס רכיבה מתקדמת, ומבלה מספר לא קטן של שעות על הכביש עם אופנוע הBMW שלהם, ככה שאין הרבה מקום לויכוח על הנסיון שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, כל הפעולות המבורכות של משטרת התנועה הן ציון למופת.

כוח האדם המיומן והמקצועי, הציוד החדיש והמתוחכם, והרצון באמת להשקיע לעזור, סליחה שהוצאתי דיבה על ארגון קדוש כמו זה, אנא קבל את סליחתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5693 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...