Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסאן רוף ב B4 לא אטום מספיק... עוד משהו, זקוק לייעוץ

MiD
שימו לב! השרשור הזה בן 6143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תמיד אפשר למצוא חברת ביטוח עם דרישות מיגון מופחתות....

אצל אבא שלי דרשו איתוראן ב B4 ,אז הוא פשוט הלך לחברה אחרת ושם ביקשו אזעקה+קודן , ושלום על ישראל.

אז הפוליסה היא של מנורה במקום של שומרה, וגם עולה פחות כסף (וכוללת אותם תנאים)...

דרישות מיגון מופחתות ניתן להשיג כשמדובר ברכב שהוא "על הגבול" מבחינת ערכו.

ה- V6 שלי עם ההנעה האחורית יקר משמעותית מהמינימום, אף אחד לא מוכן לדבר על דרישות מופחתות.

דרך אגב, אזעקה וקודן גרועים בעיני כמו האיתוראן. בשניהם עובד מתקין עם קטר שחותך בחיווט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה חושב שלמכור ללקוח קסנון וסאן רוף בהרכבה מקומית זה הוגן?

במיוחד כשהסוכן אמר לו שזה מקורי....

מה לגבי ניקוז המים מסביבת הסאן רוף למרזבים של הרכב, שיש מסביב לסאן רוף בדגם המקורי ?

גם את זה עושים בהתקנה מקומית?

עתיד, אתה "מתעסק" עם הבן אדם הלא נכון. :)

להלן תמונות שצילמתי לפני מספר דקות, של הסאן רוף המקורי אצלי ברכב.

אפשר לראות שהגג לא סתם חתוך בצורת מלבן ,אלא יש דפנות פנימיות לסאן רוף, חיזוקים בצדדים וניקוז לכיוון מרזבי הרכב.

(את הניקוז קשה לראות, אבל תאמינו לי,נכנסתי לשם עם צינור לחץ אוויר כדי להוציא עלים ביום שקניתי את האוטו)

ברור לך שהחלק הזה מיוצר בנפרד, ותוכנן בנפרד, והוא לא סתם גג רגיל שעשו בו חור מלבני.

IMG_0233---.jpg

IMG_0236---.jpg

IMG_0237---.jpg

IMG_0241---.jpg

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חי ב"בועה" שהיצרן עושה משהו אחר מ"לנסר" את הגג שלך..., קסנון בהתקנה מקומית אם מדובר בקיט טוב עם פנס אפילו אפטר מרקט שיועד לזה יתן תוצאות לא פחות טובות מקיט מקורי,

להיות מקובע על דברים מקוריים זה טיפשי אפשר ואפילו רצוי להוסיף דברים שמוסיפים לרכב ולך ברכב רק צריך לדעת איפה לבצע ואיך...למה אתה מתקין מערכת סטריאו ברכב ? הריי זה לא מקורי אז מה, תנסע עם הטייפ המקורי כל החיים ?

היצרן לא יותר טוב מאף אחד כבר ראיתי רכבים חדשים דנדשים שיוצאים מהחברה עם פאקים בילתי ניסלחים !

מרצדס S500 AMS, אוטו יקר לכל הדעות, הגיע לארץ, הבעלים מפעיל מזגן, המזגן לא מקרר, נוסע למוסך...מסתבר שלא סגרו את אחד הצינורות כמו שצריך כל הגז יצא (או שלא מולא גז בכלל לא היה ברור כלכך)

אתה מסיט את הנושא לכיוון שלא קשור בכלל.

מה הקשר בין פגם בהרכבה (S500) של המזגן לבין איכות הביצוע וההתקנה של אביזר מורכב כמו סאנרוף (שדורש התקנה מאוד מוקפדת) - ועוד בא ומשווה אותו להתקנה של רדיו-טייפ או "מערכת" סטנדרטית ?

אגב, הפרופילים שמשאיר היצרן מסביב לגג הם אלו שמצליחים להחזיק את הגג עם מעט עיוותים ו"שקעים" ביחס לגג שנחתך באופן ברוטלי ומותקן עליו מנגנון ששוקל כמה קילוגרמים טובים. וכן, כן הייתי מעדיף סאנרוף מקורי כמו שהייתי מעדיף (על אותו המשקל) חלונות חשמל מקוריים ולא משהו בהתקנה ישראלית.

כמובן שהכל העדפות אבל כשמדובר ברכב חדש יש לשים על כך דגש כפול ומכופל. כשקונים רכב משומש מדברים על מערכת שיקולים שונה לגמרי (בדיוק כמו שלפעמים אתה נאלץ להתפשר על הצבע או פגמים אחרים שיש באוטו. כשאתה הולך לקנות חדש אתה רוצה שזה יהיה כמו שאתה אוהב ורוצה !).

אז בחייאת ראבק...

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתעסק עם האדם הלא נכון וגם כנראה אין לך את הידע המתאים, השפתיים שאתה רואה זה שפתיים כתוצאה מחיתוך בשטנס ולא ע"י "לייזר" הסיבה שהם קיימות הוא שבשיטה של VW השפתיים משמשות נגדי לגומיות האטימה, בקשר למרזבי הניקוז שיטה מטומטמת שחוץ מסתימות לא עוזרת בכלום

בגנוב לסאנרוף יש מסגרת והוא בעל אטימה חיצונית מה שחוסך את הצורך במרזבים ואיתו נחסכים הסתימות !

בקיצור אין שום חיזוק ושום בבל"ט והכל חירטוט אחד גדול - סאנרוף של גנות לא יורד באיכותו משום סאנרוף מקורי !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mm_yeah:

מסכים עם כל מילה איציק,

DORKI, זאת בדיוק הסיבה שמצאתי חברת ביטוח שמסכימה להתפשר על הביטוח המקורי שבא עם הרכב שלי ולא דורשת התקנות נוספות....

ברכב של אבא שלי , כשאני חושב על זה, הם דרשו רק קודן ואימובילייזר מקורי. את האזעקה הוא עשה סתם כי הוא התרגל לרכבים עם אזעקה.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי ניקוז המים מסביבת הסאן רוף למרזבים של הרכב, שיש מסביב לסאן רוף בדגם המקורי ?

גם את זה עושים בהתקנה מקומית?אפשר לראות שהגג לא סתם חתוך בצורת מלבן ,אלא יש דפנות פנימיות לסאן רוף, חיזוקים בצדדים וניקוז לכיוון מרזבי הרכב.

אייל - אני מחזק את דבריך ב- 100%.

כל מילה בסלע !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעתיד

הרשה לי לחלוק עליך קמעה8)

בפרוק של כל סאן רוף ברכבים יפניים גרמניים וצרפתיים ,תמצא שהיצרן העיקרי הוא אותו היצרן השוכן בגרמניה ,גג הרכב שונה לחלוטין כאשר בגגות בעלי סאן רוף ישנה מסגרת חיזוק בין קורות אורך הגג כאשר המנגנון הוא מעין אמבטיה ומחובר בעזרת 12 ברגים של 6 ממ וממנו יוצאים ארבע צינורות המנקזים את אותה אמבטיה אל עמודי בחלון הקדמי והאחורי המנגנון שוקל להערכתי כ10 עד 12 קילו (טויוטה לנד קרוזר ,אודי ,גולף,וכיוב)

קליפת גג הרכב משמשת רק ככיסוי ואין ביכולתה לשאת את משקל המנגנון

מטרת דיון זה לטעמי הוא פגיעה בזכותו של הצרכן לדעת! זו הקניה השניה בגודלה עבור אזרח בישראל וזכותו לדעת כי ברכב העולה קרוב ל200K הותקן רכיב אשר הוא אינו מקורי

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתעסק עם האדם הלא נכון וגם כנראה אין לך את הידע המתאים, השפתיים שאתה רואה זה שפתיים כתוצאה מחיתוך בשטנס ולא ע"י "לייזר" הסיבה שהם קיימות הוא שבשיטה של VW השפתיים משמשות נגדי לגומיות האטימה, בקשר למרזבי הניקוז שיטה מטומטמת שחוץ מסתימות לא עוזרת בכלום

בגנוב לסאנרוף יש מסגרת והוא בעל אטימה חיצונית מה שחוסך את הצורך במרזבים ואיתו נחסכים הסתימות !

בקיצור אין שום חיזוק ושום בבל"ט והכל חירטוט אחד גדול - סאנרוף של גנות לא יורד באיכותו משום סאנרוף מקורי !!!

כן, ראינו טוב מאוד איך החוסר בניקוז דרך מרזבים גרם למים להיספג בחלקו הפנימי של הגג בB4 המדוברת.

כאן יש לך גם אטימה כנגד השפתיים וגם ניקוז במקרה ועברת את האטימה.

בקשר לסתימות אתה צודק, 2 מתוך 4 מרזבים באוטו שלי היו סתומים כשקניתי אותו ולכן דבר ראשון שעשיתי זה לדחוף לשם לחץ אוויר לפתוח את כל המעברים .אם אתה יודע לתחזק היטב, אתה לא תיתקל בבעיה.

מה לגבי המגרעות שיורדות מלמעלה שהקפתי בעיגול בתמונות הבאות ?

מה לגבי החיזוקים ב4 פינות בין החלק העליון של הגג לבין החלק עליו מונות המסילות?

Copy of IMG_0233---.jpg

Copy of IMG_0238.jpg

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאן יש לך גם אטימה כנגד השפתיים וגם ניקוז במקרה ועברת את האטימה.

ועוד עניין קטן השפתיים ה"מטומטמות" האלה מוסיפות חוזק מיכני לקליפת הגג שהניסור החליש אותה.

נסה לעשות סימולציה עם קרטון ולגזור בו חור, אחר כך תכופף שפתיים ותראה איזה חוזק הוא מקבל.

היצרן לא יודע מה הוא עושה, המהנדסים שלו על הפנים ורק המתקין העברי, זה עם המשחזת והמברג הגדול מבין ברכב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עתיד,

כאשר היצרן מבצע את הפתח עבור הסאן רוף הוא מבצע אותו בניקוב ותפקיד השפתיים בין היתר להעניק חוזק מכני לאיזור החיתוך (אני עבדתי כ- 4 שנים בתיכנון בתחום הזיווד האלקטרוני ואני יודע בדיוק איך מבצעים ניקוב וחיזוקים טיפולי הגנה למתכות).

בשביל מה אתה חושב שיש כיפופים או שקעים כלפי פנים או חוץ בדלתות או במכסה המנוע בשביל היופי בלבד ? התשובה היא לא, הסיבה העיקרית היא ההענקת חוזק מכני למתכת בצירים שהיצרן ביצע אנליזת חוזק בעזרת תוכנות הדמייה וניסוי והגיע למסקנות שיש לבצע כאן או שם כיפוף.

מה עם ההגנה נגד קורוזיה ? היצרן מבצע את הניקוב לפני שהמתכת עברה צביעה וטיפולי שטח והם:

1. ציפוי באבץ

2. ציפוי באץ פוספטי

3. צבע יסוד

4. שכבת מילוי

5. צבע עליון

6. שכבת הגנה שקופה (מטלי)

מה בדיוק מתוך הרשימה שציינתי עושים בארץ ? מורחים שכבת צבע יסוד ?

אם היום היו מציעים לי להוסיף סאן רוף לגולף שלי חינם אין כסף פלוס מימון דלק חופשי חינם לא הייתי לוקח את ההצעה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהעניין נטחן דיו, כל שנותר, הוא שבעל הרכב יציין כיצד הסתיים הטיפול בעניין הגג הדולף ברכבו.

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...