Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אני נותן צ'ק לפיקדון בלבד?

sorvall
שימו לב! השרשור הזה בן 4982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אני לפני חתימה על הסכם לרכישת בית. החברה רוצה צ'ק לפיקדון בלבד, כאילו דמי רצינות. הם אומרים שהצ'ק לא ייפדה. אם אחד הצדדים מתחרט הצ'ק מוחזר. אם נתקדם ברכישה הצ'ק יוחזר, ונשלם בהתאם לתנאי העסקה.

איך אני יכול לתת צ'ק ולהיות בטוח שהוא לא ייפדה?

אני מבין שאני יכול לרשום עליו בחזית "למוטב בלבד" ובגבו "לפיקדון בלבד" השאלה היא מה המשמעות של זה? הוא באמת לא ייפדה?

תודה

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציינתי קודם, אבל יש חוזה מקדמי כבר בשלב הזה.

אני שואל למרות החוזה.

אני לא רוצה להגיע למצב שאני צריך לרדוף אחריו כי הצ'ק נפדה.

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אני רוצה לציין שאני לא מבין בזה, אבל אי אפשר לתת צ'ק ולבטל אותו?

hagggg55 כתב:

ברשותי אייפון 3gs 32 גיג'ה בערך כ3 חודשים ואין ספק אני נהנה איתו ברמות מטורפות

אני מציע לנסות יחסי מין, לשם קבלת פרופורציה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, שלא תחלום אפילו על לתת צ'ק שאינו למוטב בלבד. במקרה של פשיטת רגל, מקבל הצ'ק יעביר אותו לנושים שלו בתמורה להפחתת החוב, ואתה תשאר עם הזין ביד. לא מומלץ, לא נעים ואפשר להימנע מזה במחי כתיבת שתי מילים פשוטות.

מעבר לכך, מבחינה חוקית, אין כל משמעות אם אתה כותב על הצ'ק "המחאת בטחון" או "לפקדון בלבד". מתי זה כן טוב? כאשר הצדדים מגיעים להתדיינות משפטית, עצם העובדה שנותן הצ'ק ציין על הצ'ק את המילים הללו, יש בהן כדי להראות שאכן היתה כאן כוונה לבצע עסקה בכפוף לחוזה מסוים, אבל מעבר לזה אין כאן שום דבר מחייב מבחינה משפטית.

הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך, בסופו של דבר, היא כאמור לתת צ'ק שהוא למוטב בלבד (וכאן המקום להדגיש: ציין על הצ'ק "למוטב בלבד", ולא כפי שאנשים מסוימים כותבים "לא סחיר" וחושבים שבכך הם מכסים את עצמם!!), ובנוסף לעגן בחוזה כתוב את העובדה שהצ'ק ניתן כדמי רצינות (או מה שזה לא יהיה) וכי הוא יוחזר אליך במידה ותעמוד בכללים, או לחילופין במידה והם לא יקיימו את החוזה.

שיהיה לך בשעה טובה ובהצלחה עם הבית!

אורן:

אתה יכול לתת צ'ק ולבטל אותו. אם מקבל הצ'ק אוחז בו כדין (כלומר: קיים את חלקו בעסקה, או לחילופין מדובר בצד ג' שקיבל את הצ'ק ממי שאתה נתת לו את הצ'ק), הוא יכול לתבוע אותך או אפילו לפנות להוצל"פ לשם מימוש הצ'ק. בנוסף, אם נתת צ'ק, ועוד בטרם הוא נפדה (אך לאחר שעבר תאריך הפדיון שלו) פנית לסניף הבנק שלך וביקשת לבטלו מבלי שהיתה יתרה מספקת בחשבונך לצורך כיסויו, הדבר ייחשב כאילו נתת צ'ק ללא כיסוי, על כל המשתמע מכך (חוק מושל"ך - מושכי צ'קים ללא כיסוי).

בקיצור, זה רעיון רע מאוד. אל תנסה את זה בבית.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקריאה נוספת של דבריך מצאתי משהו שלא מסתדר לי מבחינה הגיונית:

החברה מבקשת ממך צ'ק כ"דמי רצינות", תוך שהיא מבטיחה שהוא לא ייפדה ואף ציינה שבמידה ומי מהצדדים יתחרט, הצ'ק יוחזר לך. זה לא נראה לך קצת תמוה? הרי זה כל הקטע בדמי רצינות: אתה משלם כדי להבטיח שהמוצר שאותו אתה מתכוון לרכוש יישמר לך עד שתשלם את מלוא ערכו. במידה ותתחרט, דמי הרצינות לא אמורים לחזור אליך, אחרת איפה הקאץ'?

איך קוראים לחברה שממנה אתה רוכש את הבית? שים לב שכאשר אתה רוכש בית מקבלן, החוק מחייב אותו לתת לך ערבות לפי חוק מכר דירות (לא סגור ב-100% על השם המדויק). האם קיבלת ערבות כזאת?

במקרה המפורסם של חפציבה, הרוכשים אכלו אותה מכיון שהחברה הציעה להם הנחה במחיר הבית תמורת ויתור על הערבות הזאת, והטיפשים תאבי הבצע אכלו את זה. הסוף כבר ידוע לכולנו.

תפנים: צ'ק הוא שווה ערך לכסף מזומן. זה שטר שיש לו תאריך תפוגה וערך מסוים שאתה קובע לו. מרגע שהוא עזב אותך, למעשה זוהי התחייבות כספית בלתי חוזרת שלך לשלם את הסכום הנקוב עליו. אולי מה שאני אכתוב עכשיו יישמע לך קצת דרמטי, אבל לצערי זוהי האמת: צ'ק שקול לנשק טעון, דרוך וממש לא נצור. ודא שהנשק הזה לא יירה עליך בטעות.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד ל-15 אחוז ממחיר הדירה, אין חובה לתת ערבות.

ברגע ששולם סכום העובר את ה-15 אחוז, יש לתת ערבות על כל הסכום הכולל ששולם (כלומר גם על ה-15 אחוז).

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שכאשר אתה רוכש בית מקבלן, החוק מחייב אותו לתת לך ערבות לפי חוק מכר דירות (לא סגור ב-100% על השם המדויק). האם קיבלת ערבות כזאת?

במקרה המפורסם של חפציבה, הרוכשים אכלו אותה מכיון שהחברה הציעה להם הנחה במחיר הבית תמורת ויתור על הערבות הזאת, והטיפשים תאבי הבצע אכלו את זה. הסוף כבר ידוע לכולנו.

זה בדיוק מה שמפיחיד בסיפור הזה. זה נראה כמו משהו שבא לעקוף את החובה למתן ערבות.

אני במקום השואל הייתי מציע להם תשלום מקדמה שכן תיפדה תמורת ערבות בנקאית. אם העיסקה לא תצא אל הפועל יש לך את הערבות ואם היא כן תצא אז ממילא צריך לשלם להם.

מה ההיגיון בצ'ק שיוחזר אחרי חתימת החוזה?

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפוץ שבד"כ בכנס מכירות או במעמד ההתלהבות לסגור עסקה במשרד מכירות, נותנים צ'ק מקדמה ע"ס כ-10,000 ש"ח.

הצ'ק הזה נועד לשמור את הדירה הנבחרת עבור המזמין. בד"כ הקונה מוזמן לחתום על חוזה תוך 7-10 ימים ובאותו מעמד הוא מתבקש להשלים לסך אחוז מסויים מהעיסקה (נניח 10 אחוז).

למעשה, הצ'ק שנמסר משמש מעין דמי ביטול, כפי שנהוג בחברות תעופה/בתי-מלון וכד'.

אם יחתם חוזה, מן הסתם הצ'ק הוא חלק מתשלום העסקה.

לא סתם מסרת צ'ק. בצמוד לצ'ק גם חתמתם על מסמך כלשהו - קרא היטב מה כתוב בו.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעשה, הצ'ק שנמסר משמש מעין דמי ביטול, כפי שנהוג בחברות תעופה/בתי-מלון וכד'.

אם יחתם חוזה, מן הסתם הצ'ק הוא חלק מתשלום העסקה.

לא סתם מסרת צ'ק. בצמוד לצ'ק גם חתמתם על מסמך כלשהו - קרא היטב מה כתוב בו.

.

זה בדיוק מה שאני מנסה לטעון!

אם אכן העובדות במציאות הן כפי שפותח השרשור תיאר אותן, כל הסיפור הזה פשוט לא מריח טוב. הרי אין שום סיבה הגיונית לתת צ'ק שבכל מקרה יוחזר לנותנו וכלל לא צפוי להיפדות. או שתקרא שוב את החוזה שלך או שתתחיל לחשוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...