Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביקורת קצרה על פיאט פנדה 1.2 ידנית שנת 2005

LevAizik
שימו לב! השרשור הזה בן 5368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חבר טוב נהג בסובארו ג'אסטי שהחזירה את נשמתה לבורא. (הרכב עבר מעל 300K לא רע עבור מנוע 1.0) בצעד חסר תקדים החליט לרכוש פיאט פנדה 2005 מליסינג במחיר מציאה 25,000 ש"ח. הרכב אומנם עבר די הרבה, אבל במצב מכני אסתטי מעולה. (עבר בדיקה במכון, היסטורית טיפולים מסודרת) ברגע שהוא סיפר בעבודה על רכישתו כ-ו-ל-ם חוץ ממני אמרו "מה אתה אידיוט? מי רוכש כזה רכב מסריח?" האבסורד שאף מהם לא נהג בו. כן, העיצוב לא בדיוק זוכה פרסים והגימור בפנים מרגיש זול למדי (אבל בזה אני יותר נוטה להאשים את היבואן שבחר להביא רמת גימור ירודה), אבל הרכב נוסע ממש טוב! במהירות נמוכה לא שומעים את המנוע. בכלל. היו פעמים שחשבתי שנכבה. תנוחת הנסיעה גבוהה כמו במסחרית או רכב שטח, החלק הקדמי של הרכב קצר מאד והשמשות גדולות שילוב שלושת המאפיינים יוצרים ראות נהדרת. אפילו ילד על קורקנט לא יכול להפתיע. ידית הילוכים קטנה וחמודה נמצאת בדש בורד שזה מאד נוח בסביבה עירונית הדורשת החלפת הילוכים בלתי פוסקת. המזגן הפתיע לטובה בעוצמתו. המנוע חסכוני בטירוף. נסיעה מאשדוד לבאר שבע עלתה פחות מ-25 שקלים. בטיחות לא להיט רק עם 2 כריות אוויר + ABS. הרכב קיבל 3 כוכבים במבחני הריסוק. למרות זאת פי כמה וכמה יותר בטיחותי בהשוואה לג'אסטי. רכב נהדר לסביבה עירונית צפופה ורק נותר לשאול למה רכב כזה זול, נוח לנהיגה בסביבה עירונית וחסכוני בטירוף מפסיד לגרוטאה כמו יונדאי ג'טס שנופלת מפנדה בכל קטגוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שמה שציינת זו התרבות המוטורית הישראלית במיטבה.

כמה עובדות :

1. פיאט פנדה זמן קצר לאחר השקתה נבחרה כמכונית השנה באירופה ב - 2004 .

2. הפנדה נכנסת לשנתה השביעית ובאירופה נתוני המכר שלה רק גדלים משנה לשנה.

3. פיאט שתכננה להשיק פנדה חדשה לגמרי ל - 2010 נמלכה בדעתה מלעשות כך (סוס מנצח לא מחליפים) והחליטה

במקום זה לבצע מתיחת פנים זעירה.

מסקנות מהעובדות הנ"ל מוזמן כל אחד להסיק לעצמו.

כנראה שהאירופאים יודעים דבר מה או שניים יותר טוב מהישראלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנדה רכב מעולה!

תמיד אמרתי שאם ארד ממכוניות ספורט עקב אילוצים שונים ארכוש רק פנדה או 107 חמודה! :)

כבר לא בן 12 ועדיין מאמין באלוהים? מזל טוב, גם לך יש חבר דמיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה רכב כזה זול, נוח לנהיגה בסביבה עירונית וחסכוני בטירוף מפסיד לגרוטאה כמו יונדאי ג'טס שנופלת מפנדה בכל קטגוריה.

כי ישראלים זה עם טיפש שחי על דעות קדומות?

אגב, הירידת ערך אצל שניהם די אותו דבר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי יש לפנדה בעייה בתחום האמינות , ולכן אינה להיט בארץ ?

יש שכאלו שחושבים עדיין ש FIAT זה ראשי תיבות של Fix It Again Tony.

העובדות קצת שונות .

להלן נתונים של אירגון הצרכנים הגרמני לגבי אמינות כלי רכב . בסגמנט הקטנות מבין 32 דגמים הפנדה זכתה לציון הטוב ביותר

לשנת 2008 (יחד עם טויוטה אייגו). כדאי להשוות אילו "קאליברים" מזדחלים מאחוריה, כולל בסגמנטים האחרים.

(לתשומת לב מספר נמוך מציין מעט תקלות הוא הרצוי והמועדף).

http://www1.adac.de/Auto_Motorrad/pannenstatistik_maengelforum/pannenstatistik_2008/tab.asp

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב נהדר לסביבה עירונית צפופה ורק נותר לשאול למה רכב כזה זול, נוח לנהיגה בסביבה עירונית וחסכוני בטירוף מפסיד לגרוטאה כמו יונדאי ג'טס שנופלת מפנדה בכל קטגוריה.

1) תיבה ידנית או רובוטית

2) תופעת העדר שגורסת שהיפניות לא מתקלקלות מעולם (אז מה אם הגטס קוריאנית, הם עדיין מלוכסנים), ואילו פיאט תתפרק אם תפליץ בתוכה יותר מפעמיים בנסיעה בין עירונית

3) אני מניח שלחברות הליסינג יש דיל טוב יותר עם היבואן של יונדאי מאשר עם יבואן פיאט

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי פנדה 2006 כבר 3.5 שנים.

הבעיות שהיו:

1. נורות נשרפות כל שנתיים.

2. תקלה במזגן שכוסתה במסגרת האחריות (כשהרכב עוד היה דרך ליסינג)

3. מפתח מקודד התקלקל - נאלצתי להשתמש בחלופי עד שהוזמן מפתח מקודד חדש (900 ש"ח בערך)

בקיצור - שום דבר שממש מנע ממני לנסוע, למעט התקלה עם המפתח. הקטע היפה שבפיאט יש דרך לעקוף את זה, אם כי היא קצת מסובכת, באמצעות ה fiat code, כך שאומנם התעכבתי מעט, אבל יכולתי לנסוע הביתה ולקחת את המפתח השני.

בסה"כ אני מרוצה מהרכב, ולא סתם קניתי אותו אחרי שהליסינג נגמר.

שקלתי לקנות פיאט 500, אבל הבגז' סמלי והמושבים האחוריים לא ריאליים - אולי הייתי יכול לחיות עם זה אחרי ירידת המחיר הדרמטית.

פיג'ו 107 היא אופציה נהדרת ובטוחה יותר עם 6 כריות אוויר ו ESP, מאוד דומה בהתנהגות לפנדה, ותיבת ההילוכים שלה אפילו טובה יותר מזו של הפנדה. אבל המנוע קטן מ 1000 סמ"ק ויותר בזבזני מהפנדה, ובגלל זה אי אפשר לשים וו גרירה! (אני סוחב עם הפנדה גרור ספורט).

אני מקווה שבעקבות התקנות החדשות, הפנדה סופסוף תשווק עם ESP ואולי עם יותר כריות אוויר, דבר שיחזיר אותי מבחינתי לבחירה מועדפת על פני 107.

בלוג הקארטינג שלי - http://www.kartingblog.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה ברשותי לפני כמה שנים במשך כשלושה חודשים פיאט מריאה שדי הצדיקה את רוב דעות קדומות ששמעתי. לאחר מכן גם נהגתי על פיאט בראבו 2008 שכורה בהולנד שאומנם אהבתי את העיצוב ,אבל חוץ מזה לא אהבתי את אוטו בכלל,הנדסת אנוש גרוע ביותר ובכלל האוטו הזה נתן לי הרגשה שהוא בעצם קקי בעטיפה של ממתק.

ואני גם מאוד רוצה להסתכל בעניים של אותו מהנדס שתכנן את החומר ממנו עשוי ההגה באוטו הזה, בהגה הזה אפשר להשתמש במקום נייר שיוף. :x

אז כנראה שיש סיבה לדעות קדומות.

If there is a car in front of you, you are going too slow... :-D:drinking:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה כל מי שרוכש יפנית\קוריאנית נכנס להגדרת חמור\טיפש\עדר וכו"......לעומת אלו שרוכשים גרמני\צרפתי\איטלקי שנחשבים אטומטית לגאוני הדור?

במה פנדה יותר טובה מיאריס ,הנדה jazz או i10?

Talbot Horizon->Seat Ibiza->Mazda 121->Toyota Yaris->Toyota corolla->Toyota Runx->Honda Civic--Mazda3 2.0 Spirit

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרמטר קטן שנקרא "תמורה למחיר", במיוחד כמשומשת.

אני מסכים איתך שכחדשה הI10 נותנת לה פייט טוב, אבל להזכירך שמשנת 2004 (אז החל שיווק הפנדה בארץ) ועד היום, לא היו לה מתחרות של ממש בקטגוריה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה כל מי שרוכש יפנית\קוריאנית נכנס להגדרת חמור\טיפש\עדר וכו"......לעומת אלו שרוכשים גרמני\צרפתי\איטלקי שנחשבים אטומטית לגאוני הדור?

מול הג'אז, הפנדה היא אנתיטזה: ג'אז יקרה ומגודלת, פנדה זולה וקטנה.

היאריס גם כן לא מתחרה מול הפנדה, אלא האייגו (שנמכרת בארץ כפג'ו 107). היאריס, אם כבר מדברים, לוקה בתיבה רובוטית זוועתית לעומת זו של הפנדה. עם זאת, עצם היותה בסגמנט הסופרמיני, יקרה ומרווחת ממנה.

וה i10? לא יצא לנהוג עליה, אבל מהתרשמות באולם התצוגה במצב סטטי, היא נראית לי בסטנדרט דומה. איכות חומרים קצת יותר טובה, תיבה אוטומטית רגילה, והמינוסים על חשבון צריכת דלק גבוהה יותר ומחיר רכישה גבוה יותר.

אם מדברים על הנאה מנהיגה - זה יהיה מוזר, אבל נהנה לנהוג עליה יותר מאשר על משפתומטית.

אין הרבה כוח, ההגה קצת מת, אבל התגובות של ההגה זריזות וההיגוי ניטרלי יחסית.

בלוג הקארטינג שלי - http://www.kartingblog.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי ישראלים זה עם טיפש שחי על דעות קדומות

אגב, הירידת ערך אצל שניהם די אותו דבר.

אולי אתה צודק.

אבל עם הכתיבה של הבחור הזה אני ממש לא מסכים

אני טיפש שרכשתי רכב יפני?

ועם הייתי רוכש 308/megane ,אז הייתי חכם?

Talbot Horizon->Seat Ibiza->Mazda 121->Toyota Yaris->Toyota corolla->Toyota Runx->Honda Civic--Mazda3 2.0 Spirit

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנדה הייתה במשך שנים המתחרה הראויה היחידה בסגמנט הזה בארץ. במושגים של היום היא כבר מאוד מיושנת (ולא שהייתה מודרנית במיוחד עוד בעת הצגתה), אבל כמשומשת היא עסקה מצוינת. מול המתחרות המודרניות שלה יהיה לה קשה כחדשה, ואין לי ספק שה-i10 למשל טובה ממנה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...