Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הסאחים הגדול - שתפו אותנו בספריות שלכם או של בית הוריכם

avargel

פוסטים מומלצים

לכל המתגעגעים לאנציקלופדיה העברית מומלץ לשמוע את הפרק "האנציקלופדיה הבלתי גמורה" של הפודקאסט "התשובה" על יצירתה:

https://www.osimhistoria.com/theanswer/ep155_encyclopedia

עריכה אחרונה על ידי אורי מ.
  • אהבתי 2

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ואני חשבתי שאני אגרן.

האמת, באיזה שהוא שלב יגיע הזמן להיפטר מכל הדברים האלה. זה יכאב קצת ויישכח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אין ספק שהאגרנות הזו היא תוצאה של פריוולגיה - אני לא צריך למצוא לזה מקום בבית שלי כי כל הדגמים אצלה... 

בסוף כל מה שמורכב כנראה ייזרק, בעיקר כי זה לא לגו- אי אפשר לפרק אותם ולבנות טוב יותר. את רמת האיכות (הנמוכה) שידעתי בצעירותי אי אפשר לתקן. אבל הדגמים שבקופסאות? אקח גם אקח, ולו רק משום שיש שם כמה שאי אפשר למצוא בחנויות , כי לא מייצרים אותם. אני כבר לא מדבר על הערך הכספי של מה שלא קיים לרכישה כבר כמה עשורים טובים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים!

איזה כיף לגדול בכזה בית!

ואכן מקום לתחביבים זו פריווילגיה שאין לכל אחד

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, Derish כתב:

אחד מלקוחותיי בישראל הוא מו"ל גדול לספרי קודש, עם מספר חנויות ברחבי הארץ ומפעל קטן בירושלים. התוכן של הספרים שלהם לא ממש מעניין אותי, אבל האיכות מעולה וניכר שמדובר בסמל סטטוס אצל קהל היעד. מעניין כמה שנים הם עוד יצליחו להמשיך עם המסורת הזאת עד שהמסכים (בגרסה כשרה כלשהי) יגיעו גם אליהם.

תגלה לנו מי הלקוח?

ימשיכו. אני בעצמי משתמש הרבה באוצר החכמה ופרוייקט השו"ת ובכל זאת מתרגש מאוד מספרים ולא מפסיק לקנות. 

ואכן, כמו שכתב ספריאל, בספר ניתן להשתמש גם בשבתות וחגים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yohai71 הניסיון האישי שלי הוא שקצב האגירה הוא הרבה מעבר לציפיות.

לפני הרבה שנים עברתי מדירת 3.5 לדירת 5 חדרים, שבה היה פרוזדור רחב, שבו הצבתי סיפריה. כעבור פחות משנה הייתי צריך לפרק את הסיפריה (זמנית) לצורך התקנת מזגן מרכזי, ספרתי לא פחות מ-15 שקים שירדו לאשפה. וז הצטברות של 9 חודשים.

לפני מספר חודשים עשיתי מבצע פינוי המחסן שלי - כמה פריטים הוצעו כאן בשרשור המסירה - וברי לי ש-2/3 ֶמה שנותר יצטרך למצוא בית חדש כאשר אעזוב את הדירה, חלק מזה מוצרים חדשים בקופסה שהתקבלו או נרכשו כמתנות ונותרו מיותמים.

@topop עד שיומצא טאבלט קודש שיקבל אישור הפעלה בשבת. לספרים, בין השאר, ערך אסתטי, אבל הצפיפות בדירות תחייב ״פתרון הלכתי״ בדיוק כמו מעלית שבת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

הניסיון האישי שלי הוא שקצב האגירה הוא הרבה מעבר לציפיות.

לפני הרבה שנים עברתי מדירת 3.5 לדירת 5 חדרים, שבה היה פרוזדור רחב, שבו הצבתי סיפריה. כעבור פחות משנה הייתי צריך לפרק את הסיפריה (זמנית) לצורך התקנת מזגן מרכזי, ספרתי לא פחות מ-15 שקים שירדו לאשפה. וז הצטברות של 9 חודשים.

אם כך אני חוזר בי - לפי התיאור שלך אני לא אגרן. מה שראית בנ"ל נארז ונשמר כך מאז בערך תחילת המילניום, בלי התווספות דגמים חדשים לאוסף. אתה מתאר מצב בו האגירה מתמשכת לאורך זמן.

עדיין, אין ממש סיכוי שכל הדגמים האלו יעברו אלי לדירה כשיגיע הזמן. כאמור, ה"חדשים" בקופסאות כן, מכל השאר אאלץ להיפרד לשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש כמה מאות כותרים (חלקם קודש חלקם חול),
ועדיין אני קונה לפחו ספר בחדש - חלקם מתח זול (ספרי מטוב) וחלקם הגות ומחשבה,
מידי פעם האישה מקבלת ג'ננה ודורשת לצמצם אז אני זורק\מוסר כמה....

עריכה אחרונה על ידי llaavvii
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, topop כתב:

תגלה לנו מי הלקוח?

בתאריך 22.6.2024 בשעה 06:29, דובצע כתב:

עוז והדר?

אני מעדיף להימנע מציון שמות בפורום ציבורי, אבל זכור לי מהביקור האחרון שיש להם נוף יפה.

• אהבתי 1
  • מצחיק 4
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, yohai71 כתב:

אז ביקרתי היום את אמא, וצילמתי. התמונות הבאות הן מה שאמא לא הייתה מוכנה לוותר עליו בשום פנים במעבר מהבית הקודם (שהיה ב-1996)

גם להורים שלי היה משהו כזה, אולי בהיקף מעט יותר קטן.

אבל עם המעבר לבית החדש (שבמקרה כלל גם מעבר מדינה ב 1991, הרוב נזרק או נמכר כי אי אפשר היה לקוחת הכל. נשאר חלק קטן:

IMG_20240623_102616.thumb.jpg.d4811e3b93f86194751b695f23c5e173.jpg

דגמי מטוסים שמורכבים עם דבק 3 שניות היו גם לי, הם לא הגיעו לישראל מאותה סיבה...

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

להורים שלי היה פעם קיר של ספרים שבאמצע היתה טלויזיה 21 אינצ'.

ככל שהשנים עברו, הטלויזיה גדלה והספרים התפזרו בבית בחדרים, בהתאם לשימוש.

מה שהיום נשאר מזה אחרי 2 מעברי דירות בעיקר ספרי קודש וספרי ילדים.

כל האינצקלופדיות והמגזינים נתרמו ונעלמו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.6.2024 בשעה 07:29, דובצע כתב:

עוז והדר?

כנראה שלא זה. 

1. עוז והדר מבצעים את רוב ההדפסות שלהם בסין. 

2. אין להם חנויות משלהם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.6.2024 בשעה 07:11, sperial כתב:

ימשיכו, כי הספר קדוש, ובגלל המגבלות על שימוש במסכים בחברה הזו, כולל כיבוי מוחלט בשבת וחג.

הכמות כן קצת ירדה כי באמת יש את פרוייקט השות' ואוצר חכמה שמכילים את כל הספרים במחשב אחד 

זה נוח מאד ויש הרבה כוללים סמחזיקים כמה עמדות מחשב של אוצר החכמה 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...