Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטו ראשון: מחפשת רכב זול, חסכוני, ידני, די מרווח - המלצות?

CluelessGoblin

פוסטים מומלצים

היי לכולם :)

אני נהגת חדשה והראשונה במשפחה עם רשיון, אז אין מי שייעץ לי, ממש אעריך את העזרה שלכם!

מחפשת רכב ידני עד 40 אלף ש''ח (עדיף פחות 😅) שיענה על הדרישות הבאות:

• חסכוני - גרה לבד בצפון, ישמש להתניידות יום יומית, כנראה המון נסיעות בין עירוניות.
  • מרווח יחסית - זה יהיה הרכב היחיד שלרשותי, אין גדול יותר לשאול מההורים, אז צריך להיות בו מקום לקחת 5 אנשים בנוחות סבירה (סוף סוף אוכל לקחת את המשפחה לטייל! התרגשות!), ורצוי גם תא מטען מרווח כדי שיהיה לי נוח להעביר בו את הדברים שלי כשאני יוצאת לקמפינג או עוברת דירות (אין לי המון דברים והכל מתפרק ונכנס לפרייבט, אבל ברכב ממש מיני יהיה מאתגר). 
  • אמין, כמובן שלא בא לי לבלות במוסך (מראש מסתכלת על 100 אלף קמ ומטה, כי אני לא מבינה מספיק כדי לשפוט אם רכב יותר שחוק באמת טופל מספיק טוב).
  • יתרון לרכב סוחב וגבוה - אוהבת לטייל אז יש יתרון גדול לרכבים שיכולים להתמודד עם טיפה ירידה לשביל. 

אז בקיצור: זול, חסכוני, אמין, מקום סביר במושב האחורי ובתא המטען, ואם יש מרווח גחון טוב זה בונוס מעולה. המון דרישות :)

נראה שדאצ'יה סנדרו 2015 (ידני, בנזין טורבו 0.9) אולי תתאים, מה דעתכם? מישהו יודע מניסיון מה צריכת הדלק שלה? האם אמינה, יש תקלות נפוצות? האם יקר לתקן? האם עדיף כבר להסתכל על הדאסטר?

המלצות נוספות? אולי סיטרואן קקטוס (אף שראיתי עליה ביקורות טיפה מעורבות)?

תודה!

עריכה אחרונה על ידי CluelessGoblin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדאסטר האופציה הכי טובה. האם לקחת בחשבון עלויות תחזוקה? אם כן, על כמה חשבת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, EliC25 כתב:

הדאסטר האופציה הכי טובה. האם לקחת בחשבון עלויות תחזוקה? אם כן, על כמה חשבת?

מה היתרונות של הדאסטר על הסנדרו סטפווי? כי נראה שהיא טיפה פחות חסכונית בדלק.  

עלויות תחזוקה (כולל דלק) של 2000 גג לחודש זה סביר? זה טיפה יותר ממה שיצא לי בשימוש בכל מני מדריכים באינטרנט, וזה די התקציב שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, CluelessGoblin כתב:

(כולל דלק)

כמה הנסועה המתוכננת? העלות של הדלק משתנה באופן משמעותי בהתאם.

קחי בחשבון סעיף שאת אולי לא מודעת אליו עד הסוף - הביטוח לנהגים חדשים מאוד יקר. רק הסעיף הזה (כולל מקיף) יכול לעלות כמעט חצי מהתקציב החודשי שהקצבת.

עריכה אחרונה על ידי שחר 1

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, שחר 1 כתב:

כמה הנסועה המתוכננת? העלות של הדלק משתנה באופן משמעותי בהתאם.

קחי בחשבון סעיף שאת אולי לא מודעת אליו עד הסוף - הביטוח לנהגים חדשים מאוד יקר. רק הסעיף הזה (כולל מקיף) יכול לעלות כמעט חצי מהתקציב החודשי שהקצבת.

האמת שחשבתי לעשות רק חובה וצד ג', ובעוד חודש וחצי יש לי רשיון שנה אז גם אמור לרדת המחיר. דווקא הביטוחים שראיתי ברשת לא היו כל כך יקרים, אבל נקודה טובה, אני צריכה להתקשר לבדוק. תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר יורד כל שנה ולא כל חודש, יש משמעות גם לגיל שלך.

2000 שקל זה תקציב נמוך לאחזקת רכב.

הדאסטר עדיפה מבחינת מינוע, יכולות, וגם סחירות. יש שם אופציה למנוע דיזל שהוא מאוד אמין חסכוני ומבוקש.

השאלה היא כמה תסעי בשעה, ויכול להיות שהצרכים שלך לא מדויקים עבור השימוש האמיתי ברכב.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, CluelessGoblin כתב:

האמת שחשבתי לעשות רק חובה וצד ג', ובעוד חודש וחצי יש לי רשיון שנה אז גם אמור לרדת המחיר. דווקא הביטוחים שראיתי ברשת לא היו כל כך יקרים, אבל נקודה טובה, אני צריכה להתקשר לבדוק. תודה :)

גם חובה וצד ג' עולים הרבה מאוד, ובמקרה של תאונה זה יכול להיות מאוד מבאס כשיש רק צד ג' (אני חוויתי טוטאלוס ברכב שהיה שווה 25 אלף, בלי מקיף. אם לא תוכלי לעמוד בזה כלכלית לא בטוח שלא שווה לעשות מקיף).

תבדקי בביטוח ישיר, לי הם היו הכי זולים (נהג צעיר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדאסטר 1.2 זה לא אותו המנוע הבעייתי שיש ברנו/ניסן?

כרכב הוא מרווח ובעל תא מטען גדול יותר מאשר בסדנרו, שגם שם יש אופציה לדיזל אגב.

הקקטוס גם אופציה, יש מנוע דיזל, הרכב נח,חסכוני וזריז, בנוסף סלון לדעתי הרבה יותר מעניין ומודרני מאשר בדאציה.

מנוע 1.2 טורבו מספק ביצועים טובים אך בעל רצועה טיימינג בעייתית ולכן ברכב ישן הייתי בוחר בדיזל.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, EliC25 כתב:

הדאסטר עדיפה מבחינת מינוע, יכולות, וגם סחירות. יש שם אופציה למנוע דיזל שהוא מאוד אמין חסכוני ומבוקש.

השאלה היא כמה תסעי בשעה, ויכול להיות שהצרכים שלך לא מדויקים עבור השימוש האמיתי ברכב.

בעוד חודש יהיה לי רשיון מעל שנה, לכן הביטוח אמור לרדת, לא? אני בת 26 ככה שזה גם מוריד. 

מה התקציב הסביר לדעתך? 

כאמור, הצרכים שלי הם התניידות יום יומית מישוב שאין בו תחב"צ, ולפעמים (פעם בשבועיים שלושה) נסיעות ארוכות יותר למרכז + טיולים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, CluelessGoblin כתב:

בעוד חודש יהיה לי רשיון מעל שנה, לכן הביטוח אמור לרדת, לא? אני בת 26 ככה שזה גם מוריד. 

לא. זה יהיה רלוונטי רק אם תתחילי את הביטוח רק בעוד חודש. אולי כדאי לחכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, שחר 1 כתב:

גם חובה וצד ג' עולים הרבה מאוד, ובמקרה של תאונה זה יכול להיות מאוד מבאס כשיש רק צד ג' (אני חוויתי טוטאלוס ברכב שהיה שווה 25 אלף, בלי מקיף. אם לא תוכלי לעמוד בזה כלכלית לא בטוח שלא שווה לעשות מקיף).

תבדקי בביטוח ישיר, לי הם היו הכי זולים (נהג צעיר).

הווו אוקי אתה מדבר על מחירים לנהג צעיר! פיו. מסביר איך זה כל כך יקר יותר מכל הצעות המחיר שראיתי באינטרנט. אבדוק בביטוח ישיר, תודה!

לפני 24 דקות, שחר 1 כתב:

לא. זה יהיה רלוונטי רק אם תתחילי את הביטוח רק בעוד חודש. אולי כדאי לחכות.

אבדוק, ממה שהבנתי אפשר לדבר איתם ברגע שהסטטוס משתנה ולקבל מחיר אחר.

לפני שעה, yulianx כתב:

לדאסטר 1.2 זה לא אותו המנוע הבעייתי שיש ברנו/ניסן?

כרכב הוא מרווח ובעל תא מטען גדול יותר מאשר בסדנרו, שגם שם יש אופציה לדיזל אגב.

סנדרו סטפווי זה כנראה גדול מספיק בשבילי, ידוע לך אם היא חסכונית יותר מהדאסטר? (ראיתי שדאסטר נוסע 1:13~ שזה לא ממש מדהים, וסנדרו סטפווי התקשתי למצוא נתון, ראיתי גם 13 גם 16). 

וגם - הדיזל יוצא זול יותר משמעותית מבחינת דלק ברכבים האלה, למרות פער המחיר בינו לבין בנזין?

יש דגמים מומלצים אחרים? לא נעולה על אלה בכלל, זה פשוט מה שמצאתי עד כה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, CluelessGoblin כתב:

הווו אוקי אתה מדבר על מחירים לנהג צעיר! פיו. מסביר איך זה כל כך יקר יותר מכל הצעות המחיר שראיתי באינטרנט. אבדוק בביטוח ישיר, תודה!

מהבדיקות שעשיתי - המחירים לנהג צעיר שהוא לא נהג חדש (יש לי כבר 4 שנים רישיון, בן 22) נמוכים מהמחירים של נהג חדש בשנה הראשונה של הרישיון, גם אם הוא לא נהג צעיר.

אבל יכול להיות שאני לא מעודכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מומלץ שעונה על הדרישות שלך - סוזוקי קרוסאובר 1600 ידני - נמכר בין השנים 2014-2017 

חסכוני בדלק 1-15

מרווח

יחסית גבוה ואפשר לטייל בשבילים לא סלולים

אחזקה זולה

אמין

דגמים נוספים אפשריים :

ניסאן קשקאי 1600 ידני

ניסן ג'וק 1600 ידני

סקודה יטיי 1200 ידני

יונדאי  I20 2015-2018 I20 

סיאט איביזה ידנית

סוזוקי בלנו ידנית שנים 2016-2019

סוזוקי קרוסאובר 1400 טורבו ידני

הונדה  CRV    ידנית 2014-2019

הונדה סיוויק 5 דלתות 2014-2018 ידנית

הונדה JAZZ ידנית - חסכונית ומרווחת

סקודה פביה ספייס ידנית

משהו שונה :

סיטרואן ברלינגו/פיגו פרטנר/רנו קנגו/פיאט קובו

בהצלחה בחיפוש

עריכה אחרונה על ידי RAFICARS
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, EliC25 כתב:

דאסטר אחלה רכב, אבל בתקציב של 40 לא נכנס המנוע בנזין 1.3 ליטר היחסית מוצלח בהשוואה ל-1.2 המקולל שהקדים אותו.

על דאסטר דיזל, שהוא ממש חסכוני בדלק, אין בכלל מה לדבר. בתקציב הזה ייכנסו רק רכבים חרושים.

מצטרף להמלצה על הקקטוס דיזל, רק שלמצוא רכב דיזל 2016 עם פחות מ-200 אלף ק"מ זו משימה קשה מאוד.

אני חושב שסוזוקי בלנו תתן לך את הטוב מכל העולמות.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...