Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נכשלתי טסט שני באופנוע עד 500, האם לוותר.. לא יודע מה לעשות

Shayvidas
שימו לב! השרשור הזה בן 608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני שכרתי מהם יחד עם חבר אופנוע ליום אחד. כשאין תחרות אל תצפה לאתר מושקע או למחירים תחרותיים. הוא פונה בעיקר לתיירים (השני ששכר איתי), שמו ישראל רזניק והוא אדם הגון ומקצוען עם גאראג' קטן בפ"ת המשמש להשכרה חוקית של אופנועים.

• אהבתי 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 7 שעות, Shayvidas כתב:

הי, איפה למדעתעל הכלי הזה ? באיזה עיר ? מורה ?

וכמה עלה לך העמדת אופנוע לטסט ? 

כפר סבא, 

משה / פיני אופנועים שניהם צמודים, שניהם מלמדים A1 על crf250L  במגרש חניה של אצטדיון הכדורגל בכפר סבא. 

אם אני זוכר נכון שילמתי 400 שח + אגרה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, rev-Match כתב:

כפר סבא, 

משה / פיני אופנועים שניהם צמודים, שניהם מלמדים A1 על crf250L  במגרש חניה של אצטדיון הכדורגל בכפר סבא. 

אם אני זוכר נכון שילמתי 400 שח + אגרה 

נראה לי שאם אני מרמת גן אני לא יכול ללמוד בכפר סבא נכון ?

בתאריך 15.8.2022 בשעה 12:51, fatboy1340 כתב:

על איזה אופנוע אתה לומד? ככל שאופנוע ארוך יותר, כך קשה יותר לתמרן איתו. אותו עניין עם משקל האופנוע.  כשאני למדתי על 500, בהתחלה רכבתי על er500 שהיה די מגושם וכבד לשמיניות. החלפתי לdr350, ופתאום הכל זרם בצורה חלקה

אני למדתי על NK250 לא בטוח איך הוא בהשוואה, 

אני לא בטוח מי מלמד על DR350 באיזור של רמת גן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, Shayvidas כתב:

אני לא בטוח מי מלמד על DR350 באיזור של רמת גן

אף אחד לא מלמד על DR350, זה אופנוע משנות ה 90. אולי יש מישהו שמלמד על הדגם המחליף DRZ400 שגם כבר וותיק מאוד, למרות שלא יצא לי לראות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, Shayvidas כתב:

נראה לי שאם אני מרמת גן אני לא יכול ללמוד בכפר סבא נכון ?

למה נראה לך?

אתה יכול לגור בנהריה וללמוד באילת אם אתה רוצה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב למה שאנשים רושמים לך פה על נסיעה ראשונה לאילת, לא רוצה לשמוע עליך בחדשות.

ובנימה אישית, לפני ה CBR600 היו לי 2 רגליים וחיים. היום הרבה פחות

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.8.2022 בשעה 18:25, rev-Match כתב:

מהיכרות עם שניהם, הייתי ממליץ להימנע ממשה. אופציה טובה נוספת היא אבנרי וייץ בהרצליה, סמוך לכביש החוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מדי מלל פחות מדי טסטים. כולה טסט לאופנוע. אל תחליף מורה פשוט תיגש לעוד טסט.
תעבור על פניות.
תעבור על תאוריה.
גש לעוד 1-2-3 טסטים תעבור.
מה זה 1500 שקל על טסטים? ראית כמה עולה ביטוח לאופנוע? בדקת כמה עולה טיפול לאופנוע? בדקת כמה עולה צמיג לאופנוע? שבר ברגל והשבתה לחצי שנה זה גם עולה בבריאות.
הרשיון זה יריקה ביחס למה שמחכה למי שבוחר להחזיק אופנוע בישראל.
פשוט תיגש לטסט אל תחפש קיצורי דרך.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Derish כתב:

מהיכרות עם שניהם, הייתי ממליץ להימנע ממשה. אופציה טובה נוספת היא אבנרי וייץ בהרצליה, סמוך לכביש החוף.

מסכים, 

עשיתי אצל משה, מי שלא דורש לקבל ממנו מידע ולא שואל 100 שאלות בשיעור נתקע אצלו ללא מעט שיעורים וטסטים. 

ספק אם הוא נכנס תחת ההגדרה -  מורה נהיגה. 

לגבי פיני אין לי מושג אבל גם ממנו לא התרשמתי יותר מדי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.8.2022 בשעה 17:41, Shayvidas כתב:

זה יצחיק אותך... 

אבל הרשיון זה היה חלום של אבא שלי רשיון לאופנוע כבד, וליסוע מתל אביב לאילת
הוא נפטר לצורך העניין, אבל הרשיון הזה אני עושה בשביל החלום שלו
אני ישכיר אופנוע כבד... ויסע פעם אחת מתל אביב לאילת.. וזהו 

יש לי רכב פורד חדשה שאני מאוהב בה ..אני לא מתכוון לקנות אופנוע. אני מאוד אוהב את הרכב שלי

המטרה מטרה נאה מאד, אין ספק, וכל הכבוד שאתה רוצה כך להגשים את החלום שלו. אכן מרגש.
אבל...
אל תחלום אפילו לעשות נסיעה כזו בתור נסיעה ראשונה על אופנוע אחרי שעברת טסט. התנועה היום על כביש הערבה הרבה יותר צפופה, מהירה ומסוכנת מאשר היתה בימי אביך (הרכיבה הראשונה שלי לאילת היתה ב-1988).
למעשה, רצוי מאד לא לעשות רכיבה כזו לפני שיש לך 3-4 חודשים של נסיון רכיבה יומיומי, כולל נסיעות בין-עירוניות קצרות בהרבה.
בכל מקרה, אל תעשה את זה לבד -- הרבה יותר בטוח לעשות רכיבה קבוצתית, ובטוח שתוכל לגייס ממועדון האופנועים הארצי או מועדונים אחרים רוכבים שישמחו ללוות אותך.
בצד הפרקטי, תוודא שמקומות ההשכרה בארץ (יש רק 2-3, אא״ט) בכלל מוכנים להשכיר אופנוע למי שאין לו לפחות 2-3 שנים נסיון רכיבה -- בחו״ל זו כמעט תמיד מגבלה, וגם מעקמים פרצוף למי שאין לו רשיון A מלא (ומגבלת גיל, בנוסף).

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השירשור שלום רב,
יש לי המלצה מאוד פשוטה עבורך. ראשית, בקש מסמך מבית הספר שעשית מספר כזה וכזה של שיעורים על אופנוע במטרה להוציא רישיון A1.
המלצה חמה שלי, תשנה לבקשה להוציא לרישיון A2. זה יצריך ממך רק לעשות שמיניות במגרש בזכות העובדה שיש לך רישיון לרכב. אתה תעבור את זה ותקבל רישיון. קנה אופנוע A2 ותצבור וותק ומיומנות. אחרי שנתיים שלוש לך לרישיון A1. לגיסי הייתה בדיוק את אותה בעיה. הוא נכשל 3 פעמים בטסט ל A1. שינה פאזה והוציא רישיון על A2. אחרי 3 שנים הוא ניגש שוב פעם למבחן A1 ועבר בטסט הראשון. 
תגיד לי אתה, מה השתנה הלילה ההוא מכל הלילות? איך זה שכאשר הוא הלך ישר להוציא רישיון A1 הוא נכשל 3 טסטים. איך זה שאחרי 3 שנות רכיבה על A2 הוא עבר טסט ראשון ל A1? מה השתנה כאן בדיוק? התשובה היא ניסיון והכי חשוב ביטחון. כל החיים לפנייך אין לאן למהר. היתרון שלך שלמדת כבר איך להתנהג על הכביש בחוץ. הידע הזה רק יועיל לך. לך תוציא רישיון A2 בקלות בזכות כך שיש לך רישיון לרכב, תרכב שנה שנתיים ואז לך שוב לטסט A1. 
זוהי המלצתי לך.

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex
  • רעיון טוב! 1

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשיון A2 מתבצע על קטנוע. הוא לא מלמד אותך לתפעל הילוכים וקלאץ׳ ולמרות שבתיאוריה מותר לך לעלות איתו גם על אופנועי 125 סמ״ק, אתה פשוט לא מוכן לזה.

הייתי שם, זה בדיוק מה שאני עשיתי ואחרי שהוצאתי את הA2, הלכתי להסתכל על אופנועים, נבהלתי וחזרתי למורה כעבור מספר ימים בשביל להוציא A1.

הבן אדם לא מחפש לרכב בעיר על קטנוע קטן, הוא לא מחפש לרכב על קטנוע בכלל והוא כבר במצב שהוא מוכן לטסט על A1. עדיף שיסיים את מה שהתחיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, omerkot כתב:

רשיון A2 מתבצע על קטנוע. הוא לא מלמד אותך לתפעל הילוכים וקלאץ׳ ולמרות שבתיאוריה מותר לך לעלות איתו גם על אופנועי 125 סמ״ק, אתה פשוט לא מוכן לזה.

הייתי שם, זה בדיוק מה שאני עשיתי ואחרי שהוצאתי את הA2, הלכתי להסתכל על אופנועים, נבהלתי וחזרתי למורה כעבור מספר ימים בשביל להוציא A1.

הבן אדם לא מחפש לרכב בעיר על קטנוע קטן, הוא לא מחפש לרכב על קטנוע בכלל והוא כבר במצב שהוא מוכן לטסט על A1. עדיף שיסיים את מה שהתחיל.

יש בתי ספר לנהיגה שמציעים ללמוד רכיבה לרשיון A2 על אופנוע עם הילוכים (לפחות מפרסמים את זה באתר שלהם). אם זה יעזור להוציא אח״כ רשיון ל-A1, לא יודע -- תלוי כמה פות״ש מסתדר עם הילוכים בכלל (לפחות נסיון במכונית עם הילוכים ידניים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...