Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש את חכמת ההמונים - איזה משרה לבחור?

GABIUBOGI
שימו לב! השרשור הזה בן 771 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בהמשך לשרשור שבו אני מעוניין להשתחרר מקבע ולעבור לשוק אזרחי זה סוף סוף קורה.

עתיד להשתחרר בספטמבר, התקבלתי ל2 משרות IT, מעוניין להתייעץ עם בעלי ניסיון ללא אינטרס כיצד להתקדם.

2 המשרות דומות באופיין עם פוטנציאל הרחבת אופקים וקידום זהה.

אנחנו מצפים לילד לקראת סוף שנה כך שאני מחפש מקום די גמיש, בצבא די התרגלתי לשכונה וגמישות רחבה.

משרה א'

משכורת ברוטו 13,000 גלובלית
ימי חופש 14
קרן השתלמות לאחר 3 חודשים
כל השאר לפי חוק
רכב צמוד (אני לא רואה אותו בתלוש אבל צריך לשלם מס) , אני גר ביישוב מזכה אז תכלס לא ארגיש את המס.

זמן נסיעה עם הרכב 40 דק'.

חברה די קטנה עם התנהלות משפחתית וחברית, המנהל הישיר חבר קרוב שלי, מתחייב לגמישות עפ"י הצורך בלי פגיעה בשכר או ימי חופש.

משרה ב'

משכורת ברוטו 18,750 גלובלית

ימי חופש 14

קרן השתלמות לאחר שנה

כל השאר לפי חוק

ללא רכב

זמן נסיעה בתחב"ץ כשעה ורבע, עם רכב (פרטי) שעה וחצי (פקקים בלי נת"ץ).

חברה ענקית עם ההתנהלות כרגע קצת קרירה בה אני הולך להיות מועסק דרך קבלן, עם דיסטנס מובהק, לא יודע מה תהיה מידת הגמישות במידה ויהיה לי צורך.

כרגע 2 החוזים אצלי במייל, רק נשאר לחתום.

אשמח לשמוע דעות.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה החשובה, היא לא איפה תרוויח יותר ומספר ימי החופש.

השאלה היא באיזו חברה יש לך אופק יותר טוב, באיזו חברה תלמד ותתמקצע במה שיקדם אותך הלאה (בהנחה שאתה רוצה להתקדם ולא מחפש מקום עבודה נוח להרבה שנים).

מבחינת מה שכתבת, נראה שיש עדיפות למקום הראשון, שאומנם משלם פחות אבל מקזז את זה עם רכב ששווה כסף, ופחות זמן בנסיעות.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם משים רגע את הפן המקצועי בצד, אפשר לסכם את הדילמה: עד כמה חשובה לך גמישות ונוחות מובטחת, לעומת שכר גבוה וגמישות בלתי ידועה.

זו נקודה שאחרים לא יכולים להעריך עבורך.

אם זה ילד ראשון, קח בחשבון שאתה גם לא יודע בדיוק מהי מידת החשיבות של הגמישות, כך שהנטיה היא ללכת על המשרה הנוחה יותר. אבל רק אתה יודע כמה הפער בשכר קריטי לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לי מפריע במשרה א' שהמנהל חבר קרוב שלך? לדעתי חברים ובוס ביחד לא מתכון טוב לטווח ארוך.

אם זה NONE ISSUE וקטן עליך - תפאדל (בשבילי זו נורה אדומה,אבל אולי הגזמתי)

*ילד ראשון אומר לעזור הרבה לאישה,לילות לבנים,הרבה טרטורים ו"הפרעה" לסדר יום,בקיצור לא משהו שאי אפשר להסתדר איתו אבל מצד שני ידרוש ממך "לתת יד" בבית הרבה יותר.

משרה א' גם עדיפה בגלל הרק 40דק בדרכים לצד,כשזה שעה וחצי כמו במשרה ב' זה לפני "תוספות" של הווייז ולאורך זמן שוחק ומתיש.

אתה גר בצפון לא? הייתי מנחש שמשרה א' זה גם בצפון ומשרה ב' במרכז ?

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי ezuf
  • רעיון טוב! 3

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה: אפשרויות קידום ואופק זהה בשתיהן? 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני נכנס למשרה, אני כבר מתכנן את המשרה הבאה.

תסתכל על כל אחת מהן, ותחשוב רגע מה התפקיד הבא שלך עוד 3 שנים בכל חברה שתבחר לעבוד בה, איזה חברה תקדם אותך הכי הרבה מקצועית לתפקיד / קידום שיהיה יותר רווחי / מספק בשבילך בהמשך.

חבר טוב נתן לי פעם טיפ, כשאתה מתחיל תפקיד חדש, תתייחס אליו כאילו עוד שנה אתה מתפטר, ככה כבר תחשוב מה הצעד הבא ותלמד כמה שיותר במהלך השנה הזאת.

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר ענו לך בשירשור המקורי.

ציטוט

זה המשרה הראשונה שלך בחוץ. אתה צריך לא לחשוב על אלף לפה או לשם או ליסינג/לא ליסינג אלא איזה חברה+תפקיד יתניעו בצורה הכי טובה את הקריירה שלך. באיזה חברה תלמד יותר, איפה תוכל להתקדם, באיזה טכנולוגיות עובדים, מי מאפשרת גמישות ללמוד וכ״ו. הכי חשוב, איפה תעבוד כחלק מצוות עם אנשים עם ניסיון שתוכל ללמוד מהם ואיפה יזרקו אותך לאיזה חור לשנה-שנתיים וישכחו ממך. זה מה שחשוב ולא אם זה ליסינג תפעולי או החזר הוצאות…

לפני 27 דקות, ezuf כתב:

לד ראשון אומר לעזור הרבה לאישה,לילות לבנים,הרבה טרטורים ו"הפרעה" לסדר יום,בקיצור לא משהו שאי אפשר להסתדר איתו אבל מצד שני ידרוש ממך "לתת יד" בבית הרבה יותר.

זה נכון, יש לך קרוב/ת משפחה בסביבה?

משהו (שאולי רק אני חושש ממנו) הוא התפוצצות הבועה, במקרה שלך זה יותר קריטי. בלי להעליב מבחינות מסויימות אתה נחשב כבוגר מכללה+ (אני לא חושב שהתארים/ניסיון שלך כל כך רלוונטים לעולם ההייטק בפיתוח תוכנה), לא כבוגר אוניברסיטה עם תואר במדמ"ח. שיקול חשוב הוא גודל/יציבות החברה והאם תוכל להמשיך להתקיים גם אם תתחיל האטה בשוק (עברתי את '02 ואת '08, כיף גדול זה לא היה...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בחברות ביטחוניות, הם בבועה משלהם למען האמת אבל מלחמות לעולם כנראה לא יגמרו אז לא חושש בקטע הזה.

אופק קידום במשרה א אני רואה, במשרה ב אני אפילו לא יודע כל כך מה אעשה עדיין אבל בשניהם הפיתוח המקצועי אמור להיות זהה, בטוח באלף רמות יותר ממה שאני עושה היום.

התוכנית שלי היא להתמקצע במשך שנתיים טוב טוב בסיסטם, תקשורת, אחסון, וירטואליזציה ואז להתחיל לפזול למשרה חדשה.

היום אני מגדיר את עצמי חומר גלם טוב, ידע אין לי הרבה אבל יש יכולת למידה, קליטה ויצירתיות במתן פתרונות. 

אף חברה גלובלית לא קיבלה אותי (ברמות שכר שביקשתי, סביב ה15,נפלתי אצל כולם), משרות של פחות מ10 לא הסתכלתי בכלל,  רק בביטחוניות עברתי.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשרה הראשונה זה ״עם חבר״ וחברה קטנה + שכר נמוך. (יותר חשוף לכוחות השוק)

במשרה השניה אתה עובד קבלן (זה משמעותי) + שעה וחצי נסיעה. (עובדי קבלן הם הראשונים שבאים והולכים במקרים של צמצומים).

קח בחשבון שבעבודה ראשונה:

1. המטרה שלך זה לעבוד בסקייל , בצורה מסודרת שיהיה לך מי ללמוד.

2. עדיף מקום שהטייטלים שלו לא מנופחים סתם ואז לקבל קידום ״על באמת״ שאנשים יתיחסו לטייטל הזה.

קח אחת ותמשיך לחפש. (יחד עם מה שכתבתי עם הפרטים שנתת - כנראה הייתי בוחר את 1.)

אם לא קיבלו אותך זה לא על ה10 מול 15 כנראה - אלא תנסה להבין מה לא הלך טוב בהליך הראיונות.

עריכה אחרונה על ידי Liviur
  • אהבתי 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, Liviur כתב:

במשרה הראשונה זה ״עם חבר״ וחברה קטנה + שכר נמוך. (יותר חשוף לכוחות השוק)

במשרה השניה אתה עובד קבלן (זה משמעותי) + שעה וחצי נסיעה. (עובדי קבלן הם הראשונים שבאים והולכים במקרים של צמצומים).

קח בחשבון שבעבודה ראשונה:

1. המטרה שלך זה לעבוד בסקייל , בצורה מסודרת שיהיה לך מי ללמוד.

2. עדיף מקום שהטייטלים שלו לא מנופחים סתם ואז לקבל קידום ״על באמת״ שאנשים יתיחסו לטייטל הזה.

קח אחת ותמשיך לחפש. (יחד עם מה שכתבתי עם הפרטים שנתת - כנראה הייתי בוחר את 1.)

אם לא קיבלו אותך זה לא על ה10 מול 15 כנראה - אלא תנסה להבין מה לא הלך טוב בהליך הראיונות.

מה שלרוב ״דפק״ אותי זה תאריך תחילת עבודה רחוק (3-4 חודשים קדימה) וחוסר ידע קריטי, רוב המקומות חיפשו בן אדם שהוא די מוכן לתפוס נתח עבודה בלי יותר מידי לימוד (מקסימום תפתח גוגל) ואני די בזבזתי זמן בצבא. אני יכול לעשות לך אחלה סידור עבודה או מיפוי ציוד בקובץ אבל לא להגדיר מתג. 

כמו שאמרתי בשרשור הקודם שלי, בזבזתי זמן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנטו הפרש הוא אפסי, תקח את המשרה שתקדם אותך כך שבעוד שנה שנתיים תוכל לעוף משם ולהיות מבוקש במקומות אחרים עם שכר ותנאים יותר אטרקטיביים.

כמה שהחברה עם יותר אתגרים וסביבת עבודה יותר מקצועית - ככה תתקדם גם אתה.

עריכה: לא ראיתי שהסביבה המקצועית דומה וזה IT, קבל תיקון, תקח את החברה שבה יש מחלקה אחרת כמו QA ושתוכל אחרי שנה במידה ויחבבו אותך להתקדם לשם למשרה התחלתית ללא ניסיון. אם אתה רואה את עצמך ב IT כל חייך ומסופק מהכל, אז קח את המשרה עם השכר הגבוה יותר...

עריכה אחרונה על ידי Or05230
  • רעיון טוב! 1

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מלא מלא מחלקות להתפתח אליהם.

אני בגדול רוצה לראות את עצמי בdevops מתישהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי עובד קבלן בחברה גדולה - לא יודע מה החברה, אבל לפחות איפה שאני עובד, אם אתה טוב, ורוצים לשמר אותך, אתה לא תהיה עובד קבלן הרבה זמן.

עוד נקודה לזכות חברה גדולה - בחברות גדולות יש הרבה יותר מקומות להתפתח אליהם, מאשר בחברות קטנות, שבהן אפשר להתקדם רק למשרה ניהולית, וגם שם אתה בתחרות מול 3-4 חבר'ה שעובדים שם מ2005.

כמובן שכל מקרה לגופו.

דרך אגב "חברה בטחונית" זה לא בהכרח דבר חיובי או מבטיח תעסוקה יציבה.

כנ"ל לעבוד עם חבר לא בהכרח יבטיח לך סביבת עבודה נעימה או בריאה. אתה יודע איך הוא בתור חבר, אתה לא יודע איך הוא בתור מנהל.

לדעתי האישית - תבחן כל מקרה לגופו, תראה מה אתה לומד ואיפה אתה יכול להתקדם תוך +-5 שנים.

תסתכל על זה בצורה הכי קרה ואגואיסטית שאפשר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, sjerby כתב:

כשאני נכנס למשרה, אני כבר מתכנן את המשרה הבאה.

תסתכל על כל אחת מהן, ותחשוב רגע מה התפקיד הבא שלך עוד 3 שנים בכל חברה שתבחר לעבוד בה, איזה חברה תקדם אותך הכי הרבה מקצועית לתפקיד / קידום שיהיה יותר רווחי / מספק בשבילך בהמשך.

חבר טוב נתן לי פעם טיפ, כשאתה מתחיל תפקיד חדש, תתייחס אליו כאילו עוד שנה אתה מתפטר, ככה כבר תחשוב מה הצעד הבא ותלמד כמה שיותר במהלך השנה הזאת.

סליחה מראש, אבל לדעתי מה שתיארת זה הדרך לא להצליח בחיים. להגיע למקום בשביל לתכנן את העזיבה זה רע.

תגיע למקום, תן את הנשמה ותראה שמתגמלים אותך, אם לא במקום הראשון זה יגיע במקום השני.

מי שמשדר את מה שאתה רושם - קולטים את זה עליו, ומתייחסים אליו בהתאם. 

*אני רושם את זה בתור מעסיק

ושוב סליחה מראש.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...